Zapomenutý prášek antikoncepce, mám vzít dneska dva?

tulinka28
29. pro 2012

Ahoj holky, prohledala jsem tady diskuze, ale odpověď na můj "problém" jsem nenašla. Přesto se předem omlouvám, pokud jsem něco přehlédla.
Takže: Včera večer, když jsem si měla vzít předposlední prášek ATK, jsem zjistila, že mi jaksi jeden ještě přebývá. Problém je to, že vůbec nevím, kdy jsem si ho nevzala, protože na platíčku mám jen číselné označení dnů, nikoli zkratky dnů 🙄 . Má domněnka je, že jsem si ho nevzala poslední, tzn. třetí týden. Ale ruku do ohně za to dát nemůžu ☹ . Včera jsem zazmatkovala, vzala jsem si prášek jen jeden, dneska jsem zjistila, že jsem si měla vzít taky ten vynechaný. Myslíte, že si můžu dneska (tj. poslední den) vzít oba zbývající prášky a pak udělat klasickou pauzu a zkrátka čekat jestli mrška přijde nebo vzít oba a pokračovat rovnou v dalším platu bez pauzy nebo popřípadě vybrat z dalšího plata jen 7 prášků a pak pauzu (někde jsem četla, že je důležité ještě 7 dní po vynechání brát)??? A ještě prosím vás...komu se něco podobného stalo, jak to dopadlo - byl z toho mrňousek? Děkuju mnohokrát 🙂

camelinka
29. pro 2012

@tulinka28 ahoj, ja myslim ze to zas takova tragedie neni, byla by hooodne velka nahoda, kdyby z toho neco bylo, telo je chraneny i behem pauzy na MS,me se kolikrat driv stalo, ze mi nejaky prebyval a bylo to dobry 😉 ,drzim palce, mrska urcite prijde 😉

lv
29. pro 2012

@tulinka28 jelikož je nemáš číslované a jen označené dny, bude to tedy antikoncepce se stejnou dávkou hormonu po celou dobu /nezvyšující se, nesnižují se/ vezmi si jeden prášek co máš mít dnes, a běžně udělej pauzu jak má být. Po vynechání je riziko otěhotnění, cca 14dní nejsi plně chráněna, chraň se tedy jinak.

tulinka28
autor
29. pro 2012

camelinka: Děkuji. I přítel mě uklidňoval, že to taková hrůza nebude, že bysme museli mít sakra štěstí 🙂)
Iv: Asi jsem to špatně napsala. Právě že MÁM na platíčku jen čísla, tj. 1 -21. NEMÁM tam označení dnů :((

camelinka
29. pro 2012

@tulinka28 neni zac,aspon si priste das vetsi pozor 😉 .co to je za znacku HA?

tulinka28
autor
29. pro 2012

@camelinka je to HA Stodette

marcelka287
29. pro 2012

@tulinka28 Když jsem brala prášky taky se mi to stalo, přečetla jsem příbalový leták a tam psali co dělat když si zapomeneš vzít prášek v 1. týdnu braní, ve 2. a ve 3. Já taky zapomněla ve třetím nic se nestalo A vim že jsem ten měsíc nedělala pauzu a jela jsem bez pauzy. A nebo když bude pauza tak je potřeba jiná ochrana. Ale v té příbalové info by to určo měly psát🙂

tulinka28
autor
29. pro 2012

@marcelka287 Jj leták jsem četla. Buď jsem mohla hned udělat pauzu, tzn. nedobrat celé plato a zrovna 7denní pauza. Druhá varianta je vzít si dva prášky najednou a pak pokračovat v dalším platíčku bez pauzy, ale problém je v tom, že já jsem si vzala jen jeden prášek. Takže asi dneska vemu ty zbylé dva prášky a pak to dám v kuse a nebo dám pauzu a budu se chránit 🙂)

sarkar
29. pro 2012

@tulinka28 Ahoj, mě se to párkrát taky stalo a nikdy jsem to moc neřešila, ten zbylý prášek jsem prostě vyhodila, dobrala plato, pak pauza, pak nový plato. Věřím tomu, že nejlíp lze otěhotnět ihned po vysazení antikoncepce (z vlastní zkušenosti), ale že by to šlo až takhle jednoduše to nemyslím. A jak už tady někdo psal - jsi chráněná i v té 7-denní pauze, takže si myslím, že jeden den přežiješ. Tak jen doufám, že nám na to za chvíli nenapíšeš, že taky čekáš 😀

lucyhavirov
29. pro 2012

Ahoj stalo se mi to už víckrát a nikdy z toho nic nebylo,ani jsem si z toho nedělala hlavu,vzala jsem si zapomenutou tabletu a pak si dala pauzu a v pohodě...uvidíš že nic z toho nebude 🙂

tulinka28
autor
29. pro 2012

@sarkar No já to právě řeším hlavně kvůli škole :(( Mám před maturou a chci na výšku, ale jsem takový maminkovský typ, takže, když jsem viděla jeden přebývající prášek, dokonce mi to vykouzlilo i malilinkatý úsměv na tváři - asi mé druhé já nebo co 🙂)

@lucyhavirov Ahoj. Takže myslíš, že mám dnes vzít obě najednou a pak už dát pauzu? Ty dvě jsou totiž poslední, končím třetí týden v braní a čeká mě pauza. Tak nevím jestli ji dát nebo pokračovat v novém platu bez pauzy 🙂) Vím že bych měla asi sakra štěstí, ale zase si říkám - jistota je jistota - pojistit si to dalším platíčkem.

sarkar
29. pro 2012

@tulinka28 No to je otázka priorit, co chceš víc - vejšku nebo mimčo. Ale jestli máš před maturitou tak máš ještě času dost, mě bude v květnu 27, na konci února čekáme naší princeznu a jsem ráda, že už dýl nečekám, na druhou stranu jsem ale ráda, že jsem si počkala doteď - užila jsem si, cestovala jsem, studovala, pracovala, žila jsem s ex přítelem 6,5 roku a teprve až když jsem poznala svého současného manžela mi došlo, že jsem měla štěstí, že jsme si mimčo nepořídili s ex.
Tak se ještě vyblbni, užij si života a pak šup na výrobu dětí 😉

tulinka28
autor
30. pro 2012

@sarkar Tak výšku bych chtěla to jo. Ale jsem rodinný typ a na mimčo se už teď moc těším 🙂. Vím, že máme ještě dost času. Alespoň teda já, přítel i taťkou už klidně mohl být. Chudáček, když jsem za ním doběhla, že jsem si nevzala prášek, tak mi říká: "jéé to jsi udělala schválně že, to je krásný dárek k výročí" 😀. Tak uvidíme, jak to všechno dopadne. Přeji Tobě i prckovi a celé rodině hlavně zdravíčko 🙂

marcelka287
30. pro 2012

@tulinka28 jéé tak to je hezký🙂 tak to ti píšu ať to dopadne dobře, podle Vašich představ🙂 Já bych už miminko také nejraději měla v 18🙂 Jsem taky maminkovský a rodinný typ🙂 Ale přesně jak psala @sarkar čekám první miminko, je mi skoro 26, střední i vejška za mnou, když se ohlížím zpětně vidím a vím, že až teď můj manžel je ten kdo bude správný a nejlepší tatínek🙂 Ale neznamená, že ty bys toho nejlepšího budoucího tatínka nemohla mít vedle sebe už teď🙂 Takže ještě jednou držím palečky a ať to dopadne, tak jak si přejete🙂

tulinka28
autor
30. pro 2012

@marcelka287 Děkuju moc 🙂 . Přítelovi je taky 26, dávno už pracuje a těší se na svoji rodinu, ale holt "musí" si počkat, když má tak mladou přítelkyni 😉 . Uvidíme, co nám přinese budoucnost. Nikdy, neříkej nikdy že, ale člověk si nemůže být taky vším a všemi uplně jistý a spoléhat na to, že všechno dobře dopadne, i když jsme spolu už jakýsi ten pátek 😉 . Moc gratuluju k miminku a ať jste hlavně zdraví 🙂

tulinka28
autor
30. pro 2012

Holky, promiňte, ale mám ještě jednu otázku 😉 . Když budu pokračovat v dalším platíčku (tedy pojedu bez přestávky), menzes dostanu jakoby až za "měsíc." Můžu si během braní udělat test jestli náhodou nejsem těhotná nebo by byl zkreslený výsledek?

komtesa123
25. čer 2014

Ahoj, chtěla bych se zeptat, co mám dělat. Jela jsem pryč na 3 dny a zapomněla jsem na prášky. Takže jsem si pilulku nevzala v pondělí, v úterý ani dnes. Poradíte prosím, co dělat? Jinak to byl 2. týden. Děkuju