Zaváděli vám nitroděložní tělísko v celkové anestezii?

keckemet
5. bře 2014

Zeny, které mate telisko....vyuzily byste moznosti zavedeni v celkove anestezii? Nebo jsou třeba nektere z Vas zkusenosti natolik odrazujici, ze byste si ho priste nechala zavest v celkove anestezii?? Diky

blahova_andrea
5. bře 2014

já o něm uvažuji už dlouho a to zavedení jen tak bez ničeho je jedna z věcí, co mi na tom nějak vadí. ale ono je toho teda víc 😅

samik2008
5. bře 2014

Nevyužila,není potřeba 😉

keckemet
autor
5. bře 2014

@blahova_andrea ja bych prave tu moznost mela, ale tak si rikam, jestli to není zbytecne......

blahova_andrea
5. bře 2014

@keckemet no já se bojím i toho zavádění i té narkozy 😅

beruska24.9.
5. bře 2014

Nevyužila, kvůli té chvilce je to zbytečné.

purplin
5. bře 2014

Za mě to není vůbec potřeba...chvilku to bylo nepříjemné a za 5 minut nebylo co řešit... 🙂

keckemet
autor
5. bře 2014

@purplin co znamena neprijemne? K cemu se to da prirovnat?

evca82
5. bře 2014

podle me to zbytecne je. me ho dr zavadela a ani jsem nemela menstruaci (kojila jsem) nebylo to prijemne, ale vydrzet se to dalo. ja bych to prirovnala k silnejsi MS bolesti.
jinak je lepsi zavadet telisko pri menstruaci.

purplin
5. bře 2014

@keckemet taková silnější bolest při ms, ale jen tak 10s 🙂

maruja
5. bře 2014

@keckemet pokud jsi porodila dvě děti, tak tuhle bolest vydržíš s přehledem 😉 přesně jak píše @purplin na tohle bych celkovou vůbec nedávala 😕

mili00
5. bře 2014

Na tu minutku určitě ne.Navíc to neboli,🙂teda me to nebolelo, dr. Mi ho zavedla snad do minuty, necitila jsem zadnou bolest-jen takovy tlak do tela - byla to par vterin, pokud mas za sebou porod, tak tohle neni nic 🙂

jasekd
5. bře 2014

Za me rozhodne ne. Ja uz si ani nepamatuju, ze by to nejak bolelo, bylo to podle me naprosto v pohode 🙂 Kvuli takove malickosti bych celkovku rozhodne neriskovala 🙂 Mozna ma nekdo spatnou zkusenost, ale pro me to nic nebylo, treba pilovani nehtu pilnickem nebo vyndani smitka z oka je pro me daleko horsi 😀

konidana
6. bře 2014

Jsem dost cíťa, vadí mi i odběry krve, vrtání zubu, ale tohle nebylo o moc horší. Celková anestezie je podle mne zbytečná (v normálních případech-taky tak už prý některá skončila, když to jinak nešlo).

meo
6. bře 2014

@keckemet já jsem měla krátkou anestezii na doporučení doktora, jelikož jsem plně kojila. Bylo my vysvětleno, že při kojení se děloha stahuje a různě pracuje a pokud by se mi to stalo zrovna při tom zavádění, tak to prý dost bolí. Jinak, kdybych nekojila a normálně menstruovala, tak by si to nechala zavést bez narkózy, jako většina žen - asi to není zas tak strašný, jak čtu ostatní příspěvky.

veruska007
6. bře 2014

Závidím všem, co měli anestezii. Kdybych mohla, chci ji. Tělísko mi dr. zaváděla 2,5 měs. po porodu, bez anestézie, analgezie, kojila jsem, takže jsem ms neměla. Bolelo to příšerně. Zavádění trvalo skoro 20 min. (dr. pořád něco vypadávalo, buď zrcadla nebo aplikátor), sice jsem neřvala, ale bolestí jsem byla totálně propocená, rudá až domodra... bolelo to o něco víc než šití zaživa po porodu 😒

lenkaef
6. bře 2014

Určitě není potřeba.Mám zavedenou Mirenu během pěti minut bylo po všem a bez bolesti! 😉

gavin
10. dub 2014

Před 14 dny mě ho zaváděl,na celkovou anestezii to nebylo,ale na nějaké "hurá" taky ne. Ale jelikož kojím a ještě jsem po 18m.po porodu nemenstruovala,tak mě doktor upozornil,že to bude nepříjemné....trochu sem se spotila,3dny po tom sem cítila podbřišek jako pri menstruaci a potom už v pohodě 🙂