Zkušenosti po vysazení hormonální antikoncepce

kacerda
3. čer 2006

Ahoj, docela by me zajimalo, jake mate zkusenosti po vysazeni HA. na co se pripadne muzu "tesit". Vy, ktere ste pri jejim uzivani pribraly nejake ty kila a nejdou dolu, zlepsi se to po vysazeni nebo ne. diky za rady a info
🙂

1kaculka
24. srp 2006

Hanik: 😀 😀 😀 😀 , joooooo to jsem dělala taky a fakt jako psychooooo 😅 😀 .
Taky co mi pomáhalo bylo jít spát a to okamžitě, když to bylo hodně nesnesitelný, tak jsme odcházela z práce a šla hajat. Fuj, úplně mi běhá mráz po zádech, doufám, že se mi to nevrátí.
Jo a po vysazení HA mi naskákali beďaři. Připadám si jako v 16 🙂

len.tilka
24. srp 2006

Ahoj holky. 1. srpna jsem dostala poslední menstruaci po HA. Takže teď jsem v období mezi poslední umělou a první normální.
Vůbec nic mi není, žádný problémy ani žádný zlepšení. 😉 Prostě klasika. Teď jsem jen zvědavá, jak dostanu MS.
Kaculko, po jak dlouhé době jsi dostala 1. MS? Myslím po vysazení. 😉

1kaculka
24. srp 2006

Len.tilka: Po vysazení jsem dostala MS normálně, dny nevim, protože když jsem brala HA tak jsem si to nepočítala, na tohle jsem lajdák 😉 . Jsem teďka 28 den od poslední MS. Takže děj se vůle boží 😀 😀 😀

len.tilka
24. srp 2006

Takže ty jsi teprve 1. měsíc bez HA? Já právě myslela, že dýl. 😉

hanik
24. srp 2006

kaculko, jojooo, tak spanek mi taky pomahal. 😉 ..bedaky mam tak nejak v norme. ..mela jsem neco i behem HA, takze mi neprijde, ze bych s pleti mela nejaky vetsi problemy, nez byly. ..i kdyz to jeste muze prijit..? 😕 😒
Me jinak prvni menstruace od Ha ceka nekdy za 14 dni. ...to jsem na to zvedava. 😕 🙂

len.tilka
24. srp 2006

Haniku, já bych jí měla dostat v pondělí (to bude 28 dní), ale už dneska mě pobolívá v podbřišku, tak uvidíme. Třeba přijde dřív. 😉

hanik
24. srp 2006

len.tilko, to se mas, ja uz bych chtela, aby tech 14 dni bylo za mnou a ja vedela na cem jsem. 😅 😉

len.tilka
24. srp 2006

Hanik, nebudu se radovat předčasně, třeba nepřijde... ☹ třeba je to jen planý poplach. 😉

hanik
24. srp 2006

...a nebo vubec neprijde a bude mimi?? 😉 😵

1kaculka
24. srp 2006

Hanik: jupííííííííí a byla bych tetka z koníka 😉 .
Taky čekám jestli mi MS dneska přijde, ale zatim nic nepociťuju. Pleť se mi teda trošku zhoršila, no ale co se dá dělat.

Holkyyyyy, čáry mary, ať jsme těhule 😀 😀 😀

hanik
24. srp 2006

kaculko 😀 😀 😀 ..to by bylo sice hezky, ale ja bych rada pockala jeste mesic. 😅 😀

len.tilka
24. srp 2006

No podle BT to vypadá, že jsem neměla ovulaci. Před jsem se sice neměřila, ale teď mám hodně nízké, takže asi nic. ☹
No nevááá... za 3 týdny se vdávám, tak si to aspoň užiju bez nějakého strachu o mimi. Času dost. HOlky, jednou nám to prostě vyjde! 😀

1kaculka
24. srp 2006

Já si BT neměřim, zatim. Nechce se mi to sledovat, jako že honem dneska mám ovu, tak na to musíme skočit 😀 . Nechávám tomu volný průběh a s BT bych začala tak po roce, kdyby se u nás nechtělo mimi usídlit.
Já už mám po svatbě a jsem šťastná panička 😀 , ale ty nervy uf. 😝 😀

len.tilka
24. srp 2006

Kaculko, já to taky neměřím proto, abychom na to podle toho vlítli. Proto jsem taky začala měřit až 20. DC. 😉 Ale brala jsem HA 11 let, tak mám obavy, aby mi tělo fungovalo tak jak má. 😉

1kaculka
24. srp 2006

Já brala HA zhruba 10 let, to si myslim, že s tělem pěkně zamává. Holt se s tim tělo musí pěkně samo poprat a srovnat si to po svým i bez HA, akorát kdyby člověk tak netrpěl, co 😠 😉 . HA je podle mě překný svinstvo (pardon za to slovo), ale na druhou stranu je to pohodlný. Upraví se MS jak se potřebuje, je to bez bolestí.

len.tilka
24. srp 2006

Kaculko, s tím souhlasím. Tak uvidíme, jestli budou nějaké "následky" nebo ne. 😉

babyna
28. srp 2006

ahojky
i ja se s vami podelim se svou cerstvou zkusenosti po vysazeni HA. Brala jsem cca 5 let antik. Mirelle, behem ni zadne problemy, MS v pohode, skoro jsem o ni ani nevedela.ale posledni pul rok jsem si pripadala desne nafoukla, prislo mi ze tloustnu snad i ze vzduchu, dokonce jsem byla i na vysetreni stitne zlazy (je to ok). najednou mi na stehnach vyskakaly takove zilky jak krecaky (nejsem zadne tintitko tak jsem myslela ze je to z "nadvahy"). no a ted uz manzel po svatbe zavelel ze s tim mam prastit a zkusit to bez HA, mysli si ze je to nejvetsi svinstvo 🙂 jak uz tu taky nekdo rikal.
no uz skoro 14 dni nic neberu, MS probehla v pohode, sice jsem ji mela asi o 3 dny delsi nez normalne ale dalo se to. pekne jsem se odvodnila (napr. v pase mam o 2 dirky na pasku min 🙂 🙂 ) zmensily se mi prsa tak o jedno (mozna 2 cisla) a krecaky mi taky pekne a pomalu mizi (kazdy vecer to mazu a masiruju).
takze tot moje zkusenost, zatim se citim v pohode a nejaka "lehci" 🙂

selu
28. srp 2006

babyno, ja mam taky tyto potize, jsem nafoukla jak zaba a o tech zilkach na stehnech ani nemluvim, smirila jsem se dokonce i s tim, ze uz u me budou bydlet naporad 😀 muzu se zeptat, cim je mazes??? Ja hodlam HA vysadit o vanocich asi po osmi letech tak se budu tesit taky na nejake lepsi projevy, treba miminko 😀

len.tilka
28. srp 2006

Ještě přidám svoji zkušenost s váhou - já jsem po vysazení přibrala. Ale čistě proto, že jsme byli na dovolené a já víc jedla. 😀 Jinak jsem s váhou neměla problémy - když jsem přibrala, bylo to vždy jen proto, že jsem víc jedla.

A MS po 24 dnech a jen 3 dny... to jsem ani s HA nikdy takhle krátkou neměla! 😀

babyna
28. srp 2006

selu, mazu to zatim normalne dove ale masiruju tak nevim ale mizi to. resp. nejsou uz tak zarudle.

selu
28. srp 2006

babyna, ja to urco vyzkousim uz treba ted, mam takovy masazni kartac tak uvidim 🙂

vercidlo
4. zář 2006

Ahoj maminky, snažilky a ty z vás, které už nechcete dopovat se hormony 😉 Jak to tak sleduju, zážitky s vysazením máte rozmanité. Už moc nevěřím těm řečem, že HA tělo nijak neovlivňuje. Já sama jsem před více jak 3 měsíci po 7 letech vysadila HA (Logest). První měsíc jsem se cítila skvěle dokonce i MS se dostavila normálně (o 14 dní později), ale problém je teď, když mi pomalu vynechává druhá MS, už ani nepočítám kolik dní je zpožděná, podotýkám, že před HA jsem musela brát jiné hormony aby se MS dostavila. Jistě chápete, že už jsem pěkně podrážděná a nervózní. Ptám se tedy, jestli máte nekterá podobné zkušenosti a jak to řešil váš lékař. Moje p. doktorka nic moc neřešila a navíc nemá ráda návštěvy mimo dohodnuté preventivní prohlídky 😒Lékaře jsem už změnila a pozítří mám první návštěvu, tak abych věděla, co mám očekávat. Jo, abych nezapomněla, těhotná nejsem 😉

coxa
4. zář 2006

Vercidlo já jsem měla před HA hodně nepravidelnou MS, pak jsem brala HA a vše v pohodě, bála jsem se, jak to bude po vysazení - no cyklus je dlouhý (42 dní), ale alespoň že pravidelný... Zatím teda jen třetí cyklus...😅

coxa
4. zář 2006

Jo a ještě jsem zapomněla napsat, že doktor mi říkal, že to může být po té HA, a že to půl roku nebudeme řešit - buď se povede mimi a nebo se tím pak teprve začneme zaobírat, že není důvod k panice. 🙂

vercidlo
4. zář 2006

Coxi, moc díky. Přesně takový pocit jsem měla taky. My sice mimi plánujeme až za dva roky (mám před sebou ještě dva roky školy, ale ráda bych už promovala s bříškem 😀) a tak jesem si říkala, že to je taková doba, abych se dala dohromady, když to před HA nebylo úplně 100pro. Vám přeju hodně štěstí, ať se co nejdřív zadaří 😉

kacabacka
15. zář 2006

tak já jsem po antikoncepci dokonce zhubla 5 kilo - což bylo asi před 5-ti lety, takže doufám, že až jí přestanu brát, že se mi to nevrátí zpátky. Zvětšily se mi i prsa - určitě o 1 číslo, ale nejsem si jistá, zda je to po antiko. protože jsem jí začala brát v 17-ti letech, takže prsa mohla narůst normálně...a nemám chuť na sex. Zlepšila se mi pleť. 😉 Braní nebo vysazení, všechno má svoje pro a proti....

luca83
15. zář 2006

Ahoj holky, tak ja se taky pridam. Antikoncepci jsem vysadila asi pred rokem. Mam za sebou uz dve gynekolog.operace a po te posledni jsem HA vysadila a uz nenasadila. Mam ted MS pravidelne skoro na den, asi tyden v kuse, ale ty bolesti...jsou silene! ☹ Od kvetna se snazime o miminko a zatim nic. Mam bolestivou ovulaci, ale tento mesic se k bolestem bricha pridalo i motani hlavy, navaly, bolesti prsou.. Napadlo me, ze treba "uz", ale nechci si davat nadeje. Prsa me boli treba dva dny, pak den nic, pak zas den a pak zas nic. Nevim, co si o tom myslet. Mozna je to jen tim, ze to miminko tak moc chci a telo uz "blbne". ☹

alusa
15. zář 2006

Ahojky, tak já jsem přestala brát HA naštěstí den po svatbě, na štěstí proto, že jsem během měsíce a opravdu během jednoho měsíce, bez toho abych nějak měnila stravu..., přibrala šest kilo. První měsíc jsem měla docela často deprese, každou chvíli jsem brečela ☹ Teď po třech měsících jsem už v pohodě, kromě té váhy 😠

kacabacka
15. zář 2006

alusa: ty jo, jak je to možný??? a když jsi jí začínala brát...zhubla si?

alusa
15. zář 2006

Kacabacka, jak je to možný, nevím??? Asi se pobláznily hormony ☹ Ale už jsem to od pár lidí také slyšela, že se s tím setkali. Jo, když jsem začínala, tak než jsem trefila tu správnou HA, přibrala jsem 10kg 😲 Ale to se pak časem srovnalo, ale zase jsem se jich zbavila, ale časem bylo asi tak půl roku až rok, což asi teď nestihnu, jestli se nám povede mimčo 😉