Zkušenosti po vysazení hormonální antikoncepce

kacerda
3. čer 2006

Ahoj, docela by me zajimalo, jake mate zkusenosti po vysazeni HA. na co se pripadne muzu "tesit". Vy, ktere ste pri jejim uzivani pribraly nejake ty kila a nejdou dolu, zlepsi se to po vysazeni nebo ne. diky za rady a info
🙂

kacabacka
15. zář 2006

alusa: já jsem taky vyměnila asi 3 druhy HA než jsem našla tu, co mi vyhovuje, ale neztloustla jsem, spíš naopak, tak snad nepřiberu ani po vysazení...

mmmk
15. zář 2006

To je normalni, hormony muzou zmenit tvoji chut k jidlu, a to zvysit i snizit. Vetsinou je ale prirustek na vaze vetsinou souvisi se zadrzovanim vody (hormonalne, takze se ji jinak nez hormonalne nezbavite).

kalci
15. zář 2006

Ahoj holky, moje zkušenosti po vysazení HA. Mám fakt hnusný vlasy. Mastný hned druhý den po tom co si je umyju. A to jsem se dala i obarvit, vždycky se mi po barvení přestanou mastit. Bolesti v podbřišku a bolavý bradavky. Vysadila jsem před měsícem a zatím nepřibírám. Ale mám nafouklé břicho.

babyna
11. říj 2006

ahoj holciny, obnovuji tema. jsem cca 2,5 mesice po vysazeni HA. prvni ms v pohode po 26 dnech, druhy ms cca po 35, trval asi jen 3 dny,pak 4 dny pauza a posledni tyden porad spinim. ms bych mela dostat az 25/10 nejdrive. co myslite mam s tim na gyndu nebo je to spineni ok ?

cumacek
11. říj 2006

Těžko říct, u každýho je to jinak no.Po vysazení to je kolikrát fakt na palici co? 😉

babyna
11. říj 2006

cumacku, to teda je. kdybch to vedela tak ty prasky nikdy neberu. 😝

ivusenka
11. říj 2006

Kalci, taky mám špatné zkušenosti s vlasy, už druhý den vypadjí strašně mastně a hodně se mi zhoršil můj ekzém ☹ o nafouklém břiše ani nemluvím, kolikrát si doma připadám jako v plynárně 😀 . Babyno, já bych na tvém místě raději k doktorovi šla, já vysadila HA v červnu a žádné špinění jsem neměla.

eligar
12. pro 2006

Po vysadeni HA (jeanine -nizkohormonalna) mam cykly 37,44,38 a dnes som 38 den a mesicky nikde. Mavala som cykly dlhsie, ale toto je extrem.Najradsej by som bola keby uz neprisli 🙂 ale asi je to len zbozne prianie. Plet sa mi pocas brania jeanine vylepsila, teraz ju mam ako pubertak. A bolesti briska pri mesickoch sa vratila.

majenka
13. pro 2006

Ahojky holky. Mě se šíleně zhoršila pleť 😠 . Vlasy se mi sice také o něco více mastí, ale není to tak hrozné.Ala brala jsem Yadine a měla jsem pleť jak miminko a teď... ☹ typická smíšená. Děsně mastné čelo a s uhříky jsem se snad vrátila do puberty.Co s tím???Tedy kromě klasické péče, kterou samozřejmě provádím... ☹

janinininka
13. pro 2006

ahoj holky,
u mě se nějak nic nezměnilo,poté co jsem vysadila HA,akorát jsem měla ze začátku hroznou chuť na sex a mám i teď....A pobolívají mě vajčníky,a bolí břicho při menses,to jsem už neznala.

majenka
13. pro 2006

Jani, mám to samé, co ty...to považuju za pozitivní změnu 😀 . Jenom ta pleť je nahouby ☹

len
13. pro 2006

No, myslím, že už si můžu troufnout ohodnotit, jak vysazení MS působilo na mě, neberu už ji rok 🙂
- MS cykly najely s pevnou pravidelností okamžitě po vysazení HA, byly stejně dlouhé jako před HA (22-24 dní)a všechny do jednoho ovulační (teď jsem v šestnáctém)
- Pleť se výrazně nezhoršila, hned po vynechání jsem nasadila dost silnou čisticí kúru (psyllium) a v podstatě nevidím zásadnější rozdíl
- Chuť na sex se trochu zvýšila, a to i takhle dlouhodobě, manžel zkonstatoval, že takhle nějak líp voním
- MS je asi tak stejně bolestivá jako při HA, jenom o trochu silnější, v posledních cyklech před MS cítím jisté příznaky (bolavé bradavky)
- Vlasy beze změny
- Prsa se cca o číslo zmenšila (na původní velikost před HA)
- Váha zůstává stejná
- Po vysazení jsme se 9 cyklů chránili Pharmatexem, poté jsme se sedm cyklů snažili otěhotnět, těhu zatím nejsem
Čili v podstatě žádné výraznější změny, ale je mi tak nějak celkově líp, a čím víc diskuzí tady čtu, pozoruju, že nás tu takových úplně bezproblémových moc není...

majenka
13. pro 2006

Len, to psyllium je tedy dobré na pleť...celková očistná kůra??? Něco jako kopřivy???

len
13. pro 2006

Majenko, psyllium ti vlastně pročistí celý organismus, takže to má i dobrý vliv na pleť (nejen po HA), někde tu o tom byla diskuze, zkusím ji najít 😉

len
13. pro 2006

No, hodně informací najdeš na wéwéwé.psyllium.cz a pak taky v těchhle diskuzích na beremese 🙂
http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID...
http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID...
http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID...

majenka
13. pro 2006

Len, díky moc...pročtu a případně vyzkouším... 😉

hankah
13. pro 2006

len, to psyllium je vláknina,ne? která ti má čistit střeva - tím vlastně čistíš celý organismus..........

jinak u mě po vysazení problémy scyklem, víc jsem cítila tlaky v podbříšku, prsa , pleť a podobně, to jsem nějak nepocoťovala............

len
13. pro 2006

Hanko, přesně tak - vlastně nic jiného, než obyčejná vláknina, ale funguje zázračně a taky pomáhá dodržovat pitný režim, což k té celkové očistě taky přispívá 🙂

hankah
13. pro 2006

já musím říct, že jsem s tím měla problémy. i když jsem pila kolem 2,5l (což piju normálně) tak jsem měla problém se zácpou - nevím kolik bych toho musela vypít aby to fungovalo 😖

co dobře působí na očistu těla jíst pár dní uvařenou rýži s nastrouhanou mrkví - zní to sice hrozně, ale to mi fakt pomoholo 😉

len
13. pro 2006

Nojo, to je škoda, ono bohužel nic nefunguje 100% na všechny ☹

bustik
13. pro 2006

Tak mě se po vysazení hrozně zhoršila pleť. Snad je to ještě horší jak v pubertě - pupínky mám i na ramenou - šílený. Jinak bolestivější a silnější menstruace. A cyklus se mi snížil z pravidelných 28dní na ne tolik pravidelný (24dní/3x/-31dní/1x/).

majenka
13. pro 2006

Len, tak jsem se rozhodla psyllium vyzkoušet!!!Z práce zajdu do lékárny a pak raději i pro džus...Díky 🙂

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hankah
14. pro 2006

manicka: a nejsi moc hubená???když je velmi nízké procento tuku v těle, tak MS nechodí

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hankah
14. pro 2006

mám kamarádku, která s tím měla velké problémy. měla BMI trochu vyšší než ty a jednou MS měla a pak zase několik měsíců neměla. poptřemýšlej o tom trošičku a možná nějaké kilčo navíc by ti prospělo.......

caira
14. pro 2006

teda ja beru mercilon a nikdy jsem zadne problemy s MS nemela, i kdyz jsem na pul roku vysazovala tak MS se dostavila presne a nikdy zadny problem, ted dobiram posledni platicko a nechavame to prirode, tak doufam, ze vse bude opet bez problemu

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hankah
14. pro 2006

manicka-doporučila bych ti žádný SEX,ale to asi slyše nechceš🙂

já po dlouholetých zkušenostech s braním HA bych už do žádné nešla, spíš se poraď s doktorkou a řeš to nějak jinak

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz