Zkušenosti po vysazení hormonální antikoncepce

kacerda
3. čer 2006

Ahoj, docela by me zajimalo, jake mate zkusenosti po vysazeni HA. na co se pripadne muzu "tesit". Vy, ktere ste pri jejim uzivani pribraly nejake ty kila a nejdou dolu, zlepsi se to po vysazeni nebo ne. diky za rady a info
🙂

jary
20. čer 2006

Já mám vysazeno 2. měsíce a v poho. Spíš jsem 2. kg zhubla. Po mimi si zase nechám určitě HA předepsat, pro tu jistotu kdy menzes přijde. Pravidelnost je super. 😅

consti
21. čer 2006

Ahoj holky. Nečetla jsem příspěvky, ale také přispěji se svou troškou do mlýna. Já vysadila antikoncepci, aby si tělo trochu odpočinulo..vše bylo OK, ale asi po 3-4 měsícíh mě chytly strašné bolesti a skončila jsem na gyndě..diagnoza myom(něco jako cysta)..kdybych antikoncepci nevysadila, tak se na něj nepřijde. Teď beru antikoncepci znovu, protože doktorka chtěla vědět, co to bude dělat a bolesti už zase nemám. V budoucnu mě čeká operace, ale ta snad až poté,co si odrodím děti...Dnes jsem ráda, že jsem antikoncepci vysadila, neboť mě to přivedlo k jiné lékařce a ta na ten myom přišla..ta původní doktorka, ke které jsem chodila pravidelně nepřišla na nic a to prý šel ten myom zjistit i pohmatem... 😠

marci
21. čer 2006

Tak u mě se po vysazení drasticky zhoršla pleť na obličeji i na zádech. Beru pravidelně psylium, piju sayonaru, ale je to furt jak na houpačce- přes MS hrůza, pak se pleť zmátoří a je to tu zas 🙂 Hlavně se bojím v jakém stavu bude před svatbou ☹

trissie
21. čer 2006

já vysazuju vždycky max. po dvou letech na půl roku - sice doktorka si myslí, že jsem blázen a že se to s novými prášky už nemusí, ale na druhou stranu po těch dvou letech už mi většinou letí nahoru jaterní testy.

Poslední vysazení (loni) byl děs běs, sice jsem nepřibírala (teda ne kvůli tomu, dělala jsem státnice a živila jsem se prakticky jen čokoládou, což se muselo někde projevit), ale cyklus se mi postupně protahoval - tuším že poslední, než doběhl ten půlrok, asi na 3 měsíce...

teď jsem neplánovaně vysazovala na dva měsíce (nestihla jsem si zajít k doktorce pro nový předpis) a bylo to úplně v pohodě, MS po 28 dnech... tak nevím.

Příští vysazení bude už bude až na miminko 🙂

honzina
21. čer 2006

Po vysazení teď "jedu" druhý cyklus, tak uvidím, jak se to bude vyvíjet. Ale nějaký změny nastaly - trochu se mi zhoršila pleť (je mastnější a sem tam pupínek) a MS je bolestivější, o den delší a silnější. Čekala jsem to... 😝 😀

zvizatinka
21. čer 2006

Tak ja jsem opet vysadila, protoze mi HA proste nedelala dobre... Asi jsem mela nejakou slabou nebo co 😕
Takze ted se chranime jinak, merim si teplotu podle Len 🙂 Uvidime, cekam MS nekdy tak za 14 dni - doufam, ze prijde vcas a taky doufam, ze mi MS nevyjde zrovna na dovolenou - pri mym stesti... 😖

aktaka
21. čer 2006

Holky, které jste po vysazení HA zaznamenaly nějaké to zhoršení pleti, po jak dlouhé době to asi ta bylo? Já jsem bez HA teprve týden, svatbu mám za tři měsíce, tak mě jen zajímá, jakou mám pravděpodobnost, že budu ve svatební den jeden velký pupen. 🙂

len
21. čer 2006

Měření podle Len 😀

K příspěvku Trissie - No, já bych se asi bála každou chvíli vysazovat, dle mého to vede jen k tomu, že si člověk udělá v hormonálním systému bordel a tělo chudák neví, na co má reagovat. Nevím, berte to jako názor laika, ale brát-nebrat-brát-nebrat... je podle mého daleko horší než brát HA v kuse, to aspoň tělo najede do nějakého režimu a tam zůstává. A obzvlášť, kdybych věděla, že mám problémy s játry, asi bych už do HA nešla vůbec 😖 Někomu naběhne normální cyklus hned a někdo čeká měsíce. Ale nezlobte se na mě, samozřejmě nejsem doktor, jen už jsem toho docela dost přečetla (pro i proti HA) a udělala jsem si takovýhle obrázek 🙂 Tak Trissie přeju, ať tu jen zbytečně plaším a vše je OK 😉

len
21. čer 2006

Aktako, já vůbec 😀 Ale co tu holky psaly, tak docela často právě tak po dvou až třech měsících 😕 Tak ti přeju, ať se ti to vyhne jako mně 🙂

trissie
21. čer 2006

len: mě ty jaterky nikdy nepřelezly hranici, kdy by mi doktorka řekla, že to není dobré, ale postupně se vždycky zvyšují, tak nechci, aby se přes to dostaly.

A z dlouhodobého braní HA mám hrůzu právě kvůli tomu, že tělo si odvykne produkovat hormony samo o sobě. Navíc je to syntetika a podle mě je nutné nechat čas od času tělo od ní odpočinout (kdyby totiž byla HA tak bezpečná a skvělá, tak nemá milion kontraindikací). Takže vždycky jednou za nějakou dobu si dám pauzu... nastartovat hormonální systém, odpláchnout z jater škodliviny, prostě generálka 🙂

HA beru kvůli skoromanželovi, on je v tomhle docela pohodlný a protože dítě už chce, tak bych ho nedokopala k používání kondomu. Vím, jakej to byl problém ty dva měsíce teď...

aktaka
21. čer 2006

Len, jsem si to tak nějak myslela, ale doufala jsem, že se pletu. 😅 No nic, uvidíme, třeba budu mít štěstí.

len
21. čer 2006

Tak jo, sice to vidím jinak, ale ať je to, jak je to, přeju ti, aby vše bylo OK a při příštím vysazení se vám podařilo krásné zdravé miminko 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
aktaka
21. čer 2006

Simono, mluvíš mi z duše. Taky se cítím tak povzneseně, že do sebe už necpu žádnou chemii. 🙂

kacerda
autor
21. čer 2006

Ahoj, tak jsem teda vysadila pred tydnem a cekam co se bude dit. mam raky radost ze jsem prestala trapit telo a cekam co se bude dit. Kdyz jsem dobrala posledni plato, byla MS a ted cekam na tu prirozenou. 😉 Teoreticky by teda mela prijit za dva az tri tydny. no tak uvidim. Jinak plet zatim v poho, akorat se vic masti, pupinky zadne extra, nemam ani normalne dokonalou plet. trochu se mi neco vyrazi na ramenou, ale snad to behem par mesicu prejde a srovna se to 🙂

gabcos
23. čer 2006

Ahojky,

me se po vysazeni strasne zhorsila plet, poprve jsme mesicky dostala skoro az po 2. mesicich a po dalsim mesici jsme otehotnela..🙂)

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
len.tilka
23. čer 2006

gabcos, tak to gratuluju! Taky by mi nevadilo, kdyby to u mě probíhalo jako u Tebe, vč. té 1. MS po 2 měsících... 😀

rady
10. črc 2006

Ahojky,ráda bych se zeptala jestli máte některá podobnou zkušenost jako já. Po vysazení HA před 7 měsíci jsem měla 4 měsíce MS pravidelnou 30-32 dní, ale teď už druhý měsíc je to víc. Minule to bylo 46 dní a teď už je to opět 36 dní a stále nic.Nevím, jestli mám zajít k doktorce a probrat to s ní nebo je to prkotina. Snažíme se totiž o miminko,tak abych měla všechno v pořádku.

marinka
10. črc 2006

rady, já jsem to měla velmi podobně jako ty!! První měsíce dobré, pak se cyklus prodlužoval, přes 40 dní bylo normální a pak jsem to nedostala vůbec. Testy byly negativní, tak jsem šla na gyndu a doktorka mi dala estrofem a každý měsíc chodím na injekce agolutinu, aby byla MS pravidelná a abych přesně věděla, kdy mám ovulaci.. TAkže si k ní určitě taky zajdi, jinak se můžete o mimi snažit velmi dlouho, nebo můžeš mít i anovulační cykly.. Tyhle hormony to spraví a určitě se to brzo podaří!!

rady
10. črc 2006

Díky za radu, ve středu má moje gynekoložka ordinaci, tak tam určitě zajdu.

marinka
10. črc 2006

rady: Tak je bezva, byla by fakt škoda, kdybys to tak nechala několik měsíců, snažili byste se o mimi a byli byste zklamaná z toho, že nepřichází a přitom stačí maličko a mimi může přijít hned.. Tak držím palečky!!

monas
10. črc 2006

Ahoj holky, tak já vysadila HA a 14 dní na to jsem otěhotněla, takže žádné info o případných změnách (mimo těch, co souvisí s těhotenstvím)podat nemůžu 😀, teď jsem ve 24. týdnu a už se nemůžu dočkat, až se to škvrně vyklube na svět.

marinka
10. črc 2006

mona: Šťastná to žena!! 🙂 😉

len.tilka
10. črc 2006

Souhlasím s marinkou! Monas - maličko závidím a hlavně mooooc gratuluju! 😉

rady
13. črc 2006

marinka:díky, že jsi mě nakopla jít k doktrorce. Zjistila mi totiž cystu. Proto se mi zpožďovala menstruace. Dostala jsem vyvolávačku-agolutin, po které to snad dostanu a ta cysta by po tom měla odejít taky(buď praskne a odteče nebo se vstřebá). Tak jsem zvědavá.Dokrotka se tvářila, jako že to není nějaký zásadní problém pro otěhotnění, tak jí budu věřit 😉

halka
13. črc 2006

Zhoršila se mi pleť, vypadávají víc vlasy. Jsem nervoznější. ☹((

rady
13. črc 2006

Moje pleť je taky úplná katastrofa, hlavně v dekoltu. Tam jsem neměla boláky nikdy a teď abych chodila pořád v roláku. Byla jsem i na kožním, ale nějak se to nelepší. Prý musím vydržet a srovná se to samo.

mobina
13. črc 2006

Holky to mi povídejte. Víc se mi mastí pleť, na obličeji zatím OK, ale ten dekolt. Jsem už z toho nešťastná, hlavně v těhle vedrech. Manžílek je trpělivý a každý večer má mačkací brigádu. Snad už se to brzy spraví a bude mimísek 🙂

len.tilka
13. črc 2006

Holky a po asi jak dlouhé době se vám ta pleť zhoršila?