Zkušenosti po vysazení hormonální antikoncepce

kacerda
3. čer 2006

Ahoj, docela by me zajimalo, jake mate zkusenosti po vysazeni HA. na co se pripadne muzu "tesit". Vy, ktere ste pri jejim uzivani pribraly nejake ty kila a nejdou dolu, zlepsi se to po vysazeni nebo ne. diky za rady a info
🙂

blka
5. říj 2008

Já jsem byla na pilates párkrát v posilovně a bylo to super 🙂 . Při cvičení jsem si pořád říkala, jaká to je pohodička, kdyť to nemůže nic udělat 😅 a druhej den jsem se pěkně divila, jak mě všechno bolelo 😀 . I tam, kde mě v životě nebolelo 😕 😅

karol84
8. říj 2008

ahoj andelko, tak co pilates?

andelka
9. říj 2008

Holky, ještě nic. Tento týden nemám vůbec čas, večer jsem ráda, že lehnu. Ale zítra mám volný den (jako že budu v Ostravě a nikam moc nemusím jet ani brzy vstávat), takže se dopoledne chystám zapnout konečně DVD. Doufám, že si u toho neublížím, před víkendem. 😀
blka: Na to se právě těším, resp. jsem zvědavá. 🙂

llolitka25
21. říj 2008

Ahoj, taky se přidávám. První MS jsem měla ve 13 (nicmoc, jen taková šmouha), druhou až po půl roce po vyvolávačce. Pak jsem byla až do 18 na Proveře, potom jsem brala 7 let HA (celou dobu Novynette, naprosto bez problémů). Vysadila jsem, protože poslední 2-3 cykly se mi začátek MS posunul v týdnu, kdy má dojít ke krvácení, ze středy na pátek s tím, že tedy MS v pátek začla a v sobotu skončila, krvácení bylo tmavě hnědé, v podstatě to bylo jen špinění a sliznice. Měla jsem pocit, jako když moje tělo už nemůže🙂 První MS po vysazení přišla 43 den, druhá 38, teď čekám..brala jsem kapky od homeopata, pak Korolen od energy.sk a ted gynex a kontryhelový čajík. Podle hlenu to vypadá, že mám vždy kolem 15.dne ovulaci, tak doufám, že se srovná i délka cyklu, každopádně jsem vděčná za přirozenou MS, i když za podpory bylin.. Jinak taky pociťují větší chuť na sex a osypala jsem se malými vřídky na hrudníku, zádech a celkově se mi víc mastí pleť.

blka
21. říj 2008

Andelka: tak pak dej vědět 😉

LLolitka: o pleti mi ani nemluv 🙄 . Vypadám, jak kdybych prožívala bouřlivou pubertu 😒 .

Jinak jsem se rozhodla tento cyklus nechat běžet ještě tak navolno a uvidím, kdy MS dorazí. Kdyby se jí zase nechtělo, tak si pak koupím gynex.
A taky si měřím BT a řekla bych, že ten první cyklus byl anovulační, tak jsem zvědavá na tento 😔

andelka
21. říj 2008

blka: Tak už jsem to jednou pustila a dobrý teda. bolely mě pak i svaly o kterých jsem nevěděla ani že je mám. Není to rychlé, ale zapotila jsem se. A některé cviky mi moc nešly, pro moje svaly to bylo moc, ale budu se určitě zlepšovat. Jen času kdyby bylo víc. Mám předsevzetí aspoň 2x týdně, tak uvidím.
blka: A máš někde graf? Kdybys chtěla zkonzultovat, tak ráda. 🙂

luckamb
21. říj 2008

Omlouvám se, že sem lezu, ale mrkněte na to a posílejte dál, myslím že to za to stojí.

http://www.petice.nazory.cz/petice/petice-detai...

blka
21. říj 2008

Andelka: graf mám, je to tady http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user... . Málem mi nestačily políčka 😅 . Ještě 51. den jsem zapsala, jestli se ten graf náhodou neprotáhne a pak přišla MS 🙂 . Ani ten prográmek tam ovulaci nevyhodnotil. Přijde mi to, že ovulace by i mohla být, ale ta luteální ? fáze potom žádná ☹

basol
23. říj 2008

Ahoj holky, tak teda nevím, ale poslední MS proběhla 23.9. a další se nedostavila. No a včera mi vyšel pozitivní test.... 😀

andelka
23. říj 2008

blka: Tak to bych řekla, že byl anovulační cyklus. Odpovídala by tomu i délka cyklu. Myslím, že se tělo dlouho na ovulku připravovalo a je možné, že kolem 44DC už se k ní snažilo dostat, ale už to nestihlo. Sice se po 45DC teplota zvedla, ale pak ten pokles a LF by byla jen 5 dní.
basol: Gratuluju. 🙂

basol
23. říj 2008

andelka: děkuji, ale mám trochu obavy, aby vše bylo v pořádku... přeci jen to bylo brzy po vysazení HA

andelka
23. říj 2008

basol: Nezbývá než čekat a papkat vitamíny. Přeju, ať je vše v pořádku. 🙂

basol
23. říj 2008

🙂 to určitě, kys.listovou mám hned od vysazení...no uvidíme, co mi řekne Dr. A děkuji! 😉

blka
23. říj 2008

Andelka: až tak pozdě? Já jsem to tipovala na ten první pokles. Ale ty jsi v posuzování grafů určitě lepší, než já, tak ti budu věřit 😉 . A nevadí, že ten vzestup by byl tak pomalý? Četla jsem, že teplota pak stoupne skokově.

Basol: gratuluji 🙂

basol
23. říj 2008

blka: děkuji, snad bude vše v pořádku

andelka
23. říj 2008

blka: toho 13DC to byl jen jednorázový pokles. Nejde o skoky, ovulka je potvrzená, když po 6 nižších teplotách následují nejméně 3 vyšší, ale to u tebe nenastalo, vždycky to zase kleslo. Anovulační cykly se vyznačují tím, že nikde není výraznější vzestup, není to dvoufázová křivka, teploty se pohybují nahoru dolů pořád a většinou bývá i delší. Mně po ovulce teploty taky stoupají postupně. Můžeš se kouknout ke mně do alba, mám tam grafy. 🙂

blka
23. říj 2008

Andelka: jak jsem ti sem napsala, tak jsem si grafíků v albu všimla. No, jsem zvědavá, co bude teď. Zatím to vypadá opět dost divoce 🙄

karol84
23. říj 2008

ahoj holky, koukam, ze andelka je expert na grafiky 🙂 Ja zacala tento mesic taky merit, ale bohuzel jsem byla trosku nemocna, tak mi tam ty teploty porad skacou nahoru a dolu, takze se z toho neda nic poznat 😖 tak snad priste

andelka
23. říj 2008

blka: Jo jo, promiň, jsem pozapomněla. 😅 Já tam mám fakt skoro všechno-anovulační, skokový, pomalý vzestup i jednorázový pokles po ovulce...Měř měř, uvidíme jestli to bude tentokrát ke koukání.
😉
karol: A byla jsi dlouho nemocná? Ani mě se nemoc nevyhýbá, to asi nikomu a většinou se graf vyhodnotit dá. S výkyvy se počítá, prostě se neberou do úvahy.A můžeš mi taky dát link? Já vím, že furt každého otravuju, ale čím víc grafů vidím, tím tomu víc rozumím a jsem chytřejší a zkušenější. Mně samotné přibývají moc pomalu. 😀

karol84
24. říj 2008

no vicemene cely cyklus s teplotou ☹ o zkopirovani odkazu se pokusim, ale jeste jsem to nedelala, tak prosim o strpeni 😀

karol84
24. říj 2008
blka
24. říj 2008

Karol84: ježiš, ten tvůj graf je pěkná divočina 😀

Andelko, prosím tě, ještě se tě chci zeptat, jaká je časová tolerance pro měření? V týdnu si měřím v 5:45. Ale o víkendu si budík nenatahuju, protože bych pak už neusla. Nicméně se sama probudím okolo 6. až půl 7 na WC, tak změřím. Je to velký problém?

karol84
24. říj 2008

ahoj, no to docela je, ale verim, ze to uz bude tentokrat v pohode, pristi tyden bych mela zacit merit teploty na druhou krivku, tak snad bude vse ok a neco se z toho grafu dozvim 😀

blka
24. říj 2008

No, já taky doufám, že se z toho grafu něco dozvím. Zatím tomu ještě moc nerozumím, ale to se poddá 😉

andelka
24. říj 2008

karol: No tak to je moc i na mě. 😕 Fakt hore dole a poznat se z toho nic nedá. Měřila jsi pokaždé stejně, ve stejnou dobu? A které teploty myslíš, že by mohly být ovlivněné nemocí? Jestli většina, tak to je fakt blbé. No co, další cyklus bude hezčí. 😉
blka: Tolerance se udává 30 minut. Ale vždycky je lepší změřit ( i když třeba o 1,5 hodiny později) a dát k teplotě poznámku, než neměřit vůbec a přerušit tak křivku. Já jsem třeba zkušenostně zjistila, že i když před měřením vstanu (třeba na wc, nebo tak, ale já tam chodím pomalu, je to kousek a jsem rozespalá a pak zas lehnu) tak mi to humbuk neudělá. Ale to neradím, to se musí vypozorovat individuálně, každý jsme jiný.
Jinak, já tomu rozumím a stejně si graf dělá co chce. 😀

karol84
24. říj 2008

no merila jsem stejne, stejna doba, stejny teplomer (rtutovy, takze ten by fakt blbnout nemel 😀 ), po spani, nikam jsem predtim nevstavala atd. a ovlivnena bude asi vetsina, takze to beru ted jako testovaci provoz a priste uz se zadari 😉

andelka
24. říj 2008

karol: Aspoň to máš dobře nacvičené a zažité. 😉 Příští bude lepší. 🙂

blka
24. říj 2008

Andelka: děkuji 🙂

karol84
9. lis 2008

ahoj Andelko, tak merim BT druhy cyklus, ale mam dojem, ze je to stejne rozhazene jako minule (i kdyz jsem zatim tak v pulce), co tomu rika tvoje znalecke oko?
http://www.fertilityfriend.com/home/234a45

andelka
9. lis 2008

karol: Ahoj 🙂 Tak tomu říkám skoky. Zatím nic nevidno, ještě máš čas. Mě v tomto cyklu došla MS až 30DC, už jsem ztrácela naději a strašila vaječníky inkecema a hormony - a asi se zalekly a zabraly na poslední chvíli. Naděje vždycky umírá poslední, vlastní zkušenost. 😉