Zkušenosti po vysazení hormonální antikoncepce

kacerda
3. čer 2006

Ahoj, docela by me zajimalo, jake mate zkusenosti po vysazeni HA. na co se pripadne muzu "tesit". Vy, ktere ste pri jejim uzivani pribraly nejake ty kila a nejdou dolu, zlepsi se to po vysazeni nebo ne. diky za rady a info
🙂

maly_strom
4. led 2007

Michina, já měřím BT. Chtěla jsem zjistit, jestli mi naskočila ovu a jestli je vše v pořádku 😉

michina
4. led 2007

Aha, díky. Taky jsem to zkoušela, ale nechci to moc ventilovat před manžou, vstáváme společne a mně se ráno moc nechce měřit. Ale chápu, je to jediná metoda, jak to zjistit.. 😒

maly_strom
4. led 2007

Michi, já jsem právě před manžou taky nechtěla, ale vzal to naprosto v pohodě, tak neboj. Ale jak píšeš, nejhorší bylo, než jsem si zvykla si natočit ráno budíka dřív a měřit, a navíc i o víkendu 😎

katkaa
11. led 2007

Ahoj všichni, tak se taky přidávám. HA jsem dobrala 28.12.06 a ted tomu necháváme volný průběh. Mám trochu špinění, což dříve nebývalo, ale hlavně bolesti v podbřišku, hrozná únava a taky akné. Myslíte, že je to normální? Zkusila jsem už i test (4 dny po MS) a samozřejmě negativní.

martule20
11. led 2007

Ahoj holky, tak jsem taky nejdřív jen nakukovala a řekla jsem si, že se k vám připojím 🙂 Na Silvestra jsme se rozhodli, že letos už konečně začneme se snažilkováním, ale pořád nevím, jestli vysadit teď a tělíčko pročistit, nebo až v létě, když bych chtěla naplno začít až tak v srpnu... Můžete poradit, co je lepší? Mám strach, aby mi pak neplánovaná menstruace (kterou zřejmě bez HA naprosto neovlivním) nezkazila dovču a nebylo mi zle, dřív jsem bez HA strašně trpěla, každou chvíli při menses někde omdlela nebo musela na jeden, dva dny zůstat doma, nepomáhaly pomalu ani brufeny. Poradíte některá z osobní zkušenosti? Děkuju. Pa

iris
12. led 2007

Ahojík,já dobrala amtikoncepci 13.12.2006 a teď už to necháme na přírodě...zatím se to nesnažíme ani "ovlivnit" počítáním apod.,prostě uvidíme.Teď čekám na MS...jinak mě po vysazení bolelo v podbřišku a objevilo se mi akné,jinak ok.Jen se bojím,že budu mít teď šílene něpravidelně MS,jako než jsem začala brát antikoncepci.

xctij01
12. led 2007

Martule, když jsem tohle téma konzultovala s MUDr, tak říkala, že teĎ je antikoncepce už v pohodě, takže není nutné se nijak čistit. Naopak, první dva měsíce po vysazení HA jsou prý naprosto nejplodnější.
Na druhou stranu, když to tu tak pročítám, tak spousta holek tu má problémy s nastartováním vlastního cyklu po vysazení. Mají dlouhé a nepravidelné cykly... Takže si musíš zvážit, co je pro tebe lepší. Já jsem s vysazením čekala, až když jsem mimi opravdu chěla (dodělávala jsem školu, pak byla svatba, stavěli jsme). Neberu HA už půl roku a stále se nám nezadařilo. Cyklus se mi upravil asi tak po 5. cyklu. Kdybych věděla, že se nám hned nezadaří, tak bych asi vysadila dřív, ale to člověk nikdy nemůže vědět, že jo... Třeba bych zas otěhotněla hned a byla bych těhu na svatbu, což jsem nechtěla...

gogo
13. led 2007

Martule20:Moje doktorka říkala,že nejlepší je tak 3 měsíce před snažilkováním vysadit aby se tělo pročistilo.Ale taky asi záleží jakou HA jsi brala.Já jsem brala 10 let Cilest,sem tam přestávka na pár měsíců.Taky mi Dr.řekla,že když to beru 10 let,tak bych měla vysadit tak rok před snažením.Že prý to trvá rok než se cyklus vrátí zpět do normálu.Když bereš 5 let,tak půl roku.Proto jsem přestala brát asi 10 měsíců před snažením.Ale můžu říct,že fakt přesně rok jsem MS měla jako bych brala HA.Přesně,slabé, bez problémů.A posledních pár měsíců ji mám bolestivější, silnější a více vnímám příznaky kolem.To byla známka,že se cyklus vrátil do normálu.Ale i tak už zkoušíme od června a furt nic.OVU mám, trefujeme se přesně a nic,chce to asi víc klidu, žádný stres atd.Jo a nejvíc plodná seš většinou hned po vysasení HA.Ale zase máš v tělu hormony.A pak to většinou tak půl roku nejde,když bereš 5 let HA.I kámošky to říkaly.

mmarky
13. led 2007

tak to bud rada, ze to to tvoje dr.rekla. Ona mi ted taky rika - co rok - to dalsi mesic na srovnani - ale k cemu mi to ted je???!!! 😠 MS mam slabou a navic neovuluju 😒 a to uz 8 mesicu

gogo
13. led 2007

mmarky: No ona by mi to neřekla kdybych se nevyptávala.Říkala jsem ji,že po svatbě chceme dítě, co mám pro to udělat, aby se to povedlo.To bylo asi 10 měs.před svatbou.A tak jsem hned vysadila HA, jak mi to řekla, o 3 měs. dříve než jsem chtěla.Jinak pak bych byla asi ještě víc nervozní že to nejde.A pak mi akorát řekla, že mám já i partner brát 1xdenně 1 tabletu vit. E 200 a kys.listovou.Hlavně partner,že pak má rychlejší a kvalitnější sperma.On to začal brát asi po 3 měs.zkoušení.Ale já jsem to brala už 6 měs.před snažením,tělo se má na to připravit, je to prý lepší.A od snažení to už neberu a beu jenom Calibrum baby plan,tam je vše co potřebuješ,nic víc není potřeba.

gogo
13. led 2007

mmarky: tak to já naštěstí ovuluju,aspoň podle testování těch třech metod mi to tak připadne.Ale stejně je nám to na prd.Děláme to v ty pravý dny tak jednou denně, když je čas a zadaří se,tak i 2x denně.Ale někdy je těžký to zvládnou ob den, hlavně když má manža směny nebo pracuju dlooouho.

mmarky
13. led 2007

tak neboj, kdyz mas ovu, tak je na pul vyhrano 😉 dr.by vas mela poslat na spermiogram a kouknout, jak velke jsou folikuly a jestli je v nich vajicko a jak vysokou sliznici mas v deloze - pak taky hormonalni profil z krve - tohle vsechno budem doufam u toho noveho podstupovat. do ted jsem chodila je na ten ultrazvuk, kde se nic nedelo 😒

gogo
13. led 2007

mmarky: o spermiogramu jsem slyšela.Ale o zjišťování folikul nebo vajíčka či sliznici slyším poprvé.To všechno ti zjistila z toho ultrazvuku?To asi bude řešit až po roce.Jdu ale v únoru na prev. prohlídku tak se s ní domluvím na něčem.Pak dej vědět jak to u toho nového dopadlo.

mmarky
13. led 2007

vse z toho ultrazvuku, me ho delala poprve uz v rijnu a pak vzdy v polovine cyklu. v pondeli samozrejme napisu 😎 , ale jsem takova nesmela 😅 , tak snad mu vsechno spravne vylicim a na nic nezapomenu

kapka
13. led 2007

gogo.já sem někde četla že když je ovu že je lepší to dělat jen jednou a den před tím pauza že prý je ejakulát kvalitnější.

gogo
13. led 2007

mmarky:tak to jsi i tak měla dobrou doktorku.Mě to bude dělat až za rok a ty už v říjnu,tak to jsi ani měnit nemusela. 🙂

mmarky
13. led 2007

to jo, ale tohle mi nabid kamarad, tak to zkusim - ta moje neni zas tak spatna, ale lepsi to byt muze - uz jen to, ze se stimhle domluvim na urcitou hodinu a bude se mi venovat. kdezto u ni clovek hodinu a pul ceka a je za pet minut venku - ma hrozne moc pacientek 😒 . jinak je fajn - ve me se to mele - jestli mam zustat u ni´nebo jit k tomu novemu - snad budu mit jasno po tom pondelku 😵

gogo
13. led 2007

kapka:no taky jsem to někde četla,že by se to nemělo dělat jednou denně,ale třeba jen obden, že je kvalitnější.Ale kámoška to dělali 14 dní po MS, dvakrát denně a otěhotněla hned.A byl nešťastná,protože chtěla mimi o měsíc později,aby bylo býk a ne beran.Všichni ji totiž říkali,že to hned nepůjde,ať začne zkoušet dřív.No jak to nechceš,tak to jde.Věřím,že kdyby začala o měsíc později,tak to bude trvat dýl. Nejde o to mít OVU a trefit se.Kámošky Dr.říkala,že je potřeba se nejen trefit, ale taky si musí zrovna ten den sednout spermie s vajíčkem.Pokud se setkají a nejsou správného, vhodného složení, tak se nespojí.Takže je to vlastně zázrak se trefit a ještě aby to vyšlo.Nechápu,jak to někdo udělá jednou na mezi na zábavě opitej a hned je z toho mimi.Buď jsme už starý nebo já to nechápu.

kapka
13. led 2007

gogo mě připadne že dřív skoro stačilo aby ženská uviděla chlapa v trenýrkách a byla těhotná..Jenže v dnešní době to není tak jednoduché..A připadne mě dost nespravedlivé že Ti co chcou nemůžou otěhotnět a Ti co nechcou otěhotní.... ☹

gogo
13. led 2007

kapka:no taky mi to tak připadne.Mamka byla těhotná 5x, z toho jsme my 3 a dvě si musela nechat vzít.Takže to fakt asi bylo ve vodě.Sousedka má 3 děti a 4 čekala.O něho pak přišla v 7 měs. Takže jak otěhotníme,tak není vyhráno,v pohodě to donosit a porodit je zázrak. Sousedce zase zjistili Dawnův Syndrom,ale až 3 měs. po narození,takže naše problémy jsou zatím podřadné a možná i zbytečné.Kámoška otěhotněla při braní HA.A druhá taky, obě 2 děti měla že zapomněla včas HA.Obě ségry mají děti a podařilo se tak do 3-4 měsíců otěhotnět.Jen já mám problémy, ale taky jsem nejstarší,teda nejpozději zkoušíme.Je to asi jak stářím, tak plánování, živ. stylem,chceme mít bydlení a vše, studovat, tak se věk početí prodlužuje. A taky asi dřív nikdo nebral HA a různé další svinstvo ve všem.

kapka
13. led 2007

máš pravdu..kolik chceš mít dětí?

gogo
13. led 2007

jen 2

klaudie74
14. led 2007

Ahoj holky, taky přidám zkušenost. Od Novýho roku jsem vysadila HAK (Femoden) asi po 7 letech a teď mám asi ovu a příííšerný bolesti břicha - asi se probouzí vaječníky a vzpomínají si na svoji potlačovanou funkci 😒 Teda vydrzet se to dá, ale doufám, že další měsíc už to tak hrozný nebude. Mám zkouškový a nemůžu se soustředit :o) Jinak akné na zádech, ale nic strašidelnýho... Povzbudilo mě, že už tady podobný zkušenosti zazněly 🙂

remor
10. únor 2007

Ahoj holky, četla jsem si některé vaše příspěvky. Většina z vás píše, že po vysazení HA měla nepravidelný cyklus;většinou se vám menstruace zpozdila. Já to mám naopak. Brala jsem HA 8 let, dobrala poslední platíčko a další jsem si už nevzala. Dnes jsem 16. den od prvního dne poslední menstruace a přišlo krvácení. Docela mě to překvapilo a i rozhodilo. Nemám vůbec žádné menstruační bolesti. Menstruaci jsem čekala až tak za 10 až 14 dní (spíš později, protože před braním HA jsem měla menstruaci nepravidelnou a cyklus po 40 dnech).
Holky, mám se znepokojovat? Vím, že tělo asi blázní. Ale ráno mě to opravdu překvapilo. Omlouvám se, že píšu tak dlouze, ale potřebovala jsem to napsat. 😉 Díky

juhelca
10. únor 2007

ahoj, já jsem brala HA skoro 3 roky, ted jsem po prvním měsíci bez. MS přišla později o 2dny ale zato trvala jen dva dny, ji HA byla 5dní. Je to normální, anebo je to jen tím, že je tělo zblblé. 😔
Remor: ahoj, takovýhle problémy jsem měla než jsem začala brát HA/äž v 25letech, dríve jsem ji nepotřebovala/ a to bylo skoro pravidlo ,že jsem měla MS dvakrát do měsíce. Snad se ti to srovná 🙂

remor
10. únor 2007

Juhelca, vyděsila si mě 😉 Nechci mít menstruaci 2X do měsíce 😠 Těšila jsem se na víkend, že si budeme s manželem užívat. Příští týden mám jarní prázdniny, tak jsem si myslela, jak se budeme pokoušet o mimi a ono přijde menstruace. To je k vzteku 😢
Třeba po vysazení HA se mi uvolnila vajíčka, a proto jsem dostala menstruaci teď. Co myslíte. Je to možné?

romana27
10. únor 2007

remor klidně být tebou zkouším příští týden mimi🙂. Tahle první menstruace je asi nějaká trošku popletená, všechno si zapisuj a když by se ti to nespravilo, třeba do dvou cyklů, tak bych šla k doktorovi. Každej to má jinak. Já brala HA 10 let v kuse a menzes jsem měla po 27 dnech, poprvé, pak po 26 a pak dvakrát po 25, teda ta druhá už nedošla, to došlo miminko 🙂 U tebe to bude určitě taky brzo, neboj.

remor
10. únor 2007

Romana27, díky za podporu. Vše poctivě zapisuji.Doufám, že se tělo brzy srovná. papa

romana27
10. únor 2007

Určitě už se těším, až napíšeš, že čekáš prcka.

remor
10. únor 2007

Romana27, dík 😉