Zkušenosti po vysazení hormonální antikoncepce

kacerda
3. čer 2006

Ahoj, docela by me zajimalo, jake mate zkusenosti po vysazeni HA. na co se pripadne muzu "tesit". Vy, ktere ste pri jejim uzivani pribraly nejake ty kila a nejdou dolu, zlepsi se to po vysazeni nebo ne. diky za rady a info
🙂

andykov
9. lis 2008

Bohužel, co se týče HA, tak než jsem se dala úplně dopořádku, tak to trvalo skoro 2roky. Už bych do ní nikdy nešla 😒

jaro2008
10. lis 2008

Ahoj, tak já taky přidám svou zkušenost...vysadila jsem v září...od doby se mi mnohem víc mastí pleť a vlasy a navíc - a to mě trápí nejvíc - jsem začala přibírat...nevím, jestli to má s tím nějakou souvislost, ale přijde mi, že jím pořád stejně, moc teda nescvičím, vlastně vůbec, ale předtím jsem se necítila jako koule, navíc to jde už na mě vidět, že jsem přibrala (těhotná nejsem 😀 ) Ale na druhou stranu, když jsem brala HA, tak mě častěji bolela hlava a ta bolest se nedala někdy vydržet, teď se to dá zvládnout i bez prášků proti bolesti a taky to není tak často a ne tak silné. 🙂

karol84
10. lis 2008

ahoj jaro, tak ja muzu za sebe taky potvrdit, ze jsem po vysazeni HA pribrala a ne zrovna malo (nastesti predtim jsem byla vylozene vyzabla, tak ze mne ted neni tloustik) a co se tyce bolesti hlavy, tak nepozoruju zadnou pozitivni zmenu (po vysazeni) ☹

mishmash
2. pro 2008

Ahojda. Chci se zeptat, nevíte někdo, jaká vyšetření by mi měl gynekolog udělat(nebo mě na ně poslat) při problémech s vynechávající MS s tím, že dítě zatím nechci , ale antikoncepci už taky ne? Mám od mala problémy s MS, měla jsem vyvolávačky, 3 roky Proveru, 7 let HAK. V červenci jsem se rozhodla vysadit, protože jsem s ohledem na plánované mimčo (za 2,3 roky) chtěla vědět, zda je moje tělo vůbec schopné přorozeně a samo odmenstruovat, navíc se mi v posledních měsících s HAK rapidně zkrátil cyklus na 2 dny atd. Měla jsem 3 cykly (43,38 a 37 dní), brala jsem homeopatika, potom gynex a kontryhel. Ted jsem 45 dní a nic. Nevím, zda jít na gyndu nebo počkat třeba ještě měsíc. Každopádně znám svého Dr, moc se se mnou nebaví a není zastáncem alternativní medicíny. Proto chci vědět, zda mohu při případné návštěvě chtít udělat vyšetření na hormony z krve a ultrazvukem, zda např. po vyvolávačce vůbec dojde k ovulaci, nebo je to zbytečné, když se aktivně nesnažím otěhotnět, protože bez komplexního vyšetření včetně třeba laparky to asi nemá smysl. Zas na druhou stranu se mi nechce brát slepě zas nějaké hormony s tím, že se problém na čas uklidí... díky

sima08
2. pro 2008

Ahoj, chtěla jsem se zeptat. Vysadila jsem HA 8. listopadu, ale tak, že jsem si vzala asi 5 prášků z nového plata a potom jsem až vysadila. Nedobrala jsem tedy celé plato. Teď v tom mám guláš...
MS jsem dostala 12. 11., nevím jestli je to ta normální moje, nebo ještě z tech prášků ... nemáte někdo stejnou zkušenost ? Asi jsem to napsala dost zmateně 🙂

andelka
2. pro 2008

sima: Tahle Ms je ještě proto, že ti po vysazení klesla hladina hormonů v těle. Až skončí, tak teprve začne tvůj přirozený cyklus a budeš čekat na ovulaci a pravou MS.

kaja87
29. říj 2010

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda nemá někdo podobnou zkušenost.. v březnu sem vysadila Logest po 3 letech.. od té doby jsem měla jen 3 menstruace ve velmi nepravidelných intervalech, poslední byla o něco slabší a to na konci srpna. a nyní stále čekám. od poslední mens. byly pouze dva styky, a to s kondomem a nikdy nedošlo k protržení či jiné ,,nehodě". může být můj organismus po vysazení takhle rozhozený?? nemá s tím třeba co dočinění i stres?

venulka
7. lis 2010

@kaja87 Ahoj, klidně může, já jsem měla obdobné problémy a trvalo to cca rok, než se to srovnalo tak, jak má. Taky Logest, ale brala jsem ho 8 let.

michaelka20
11. říj 2012

Beru antikoncepci krátce novou značku, ale s přítelem by jsme chtěli miminko jenže je problém že teď dobírám teprva první platíčko. Je možné abych vysadila prášky ? I když dělám asi chybu miminko tak brzo ... je mi sice 17 ale o jedno miminko jsem přišla potratila jsem :'( Chtěla jsem si ho nechat ale pak to přišlo .. Chtěla bych s přítelem se pokusit o nové i když jsem nevyučená ale mohu mít odklad .... pomocte mi :( po jaké době asi dostanu menstruaci kdybych vysadila prášky po prvním platíčku nebo ho mám nejprve dobrat

anetka666
17. lis 2012

Dobrý den všem,já jsem vysadila před 14 dny a šíleně mě bolí prsa...jinak je mi zle a motá se mi hlava-to musí být nepřirozené hormony v antikoncepci,když je nám všem z toho něco....Mějte se krásně.

kaftanek
30. kvě 2013

Ahojky já jsem přestala brát prášky před 33 dny a dostala jsem to 28 den po posledním prášku, měla jsem to dva a půl dne a je mi super.Ale až po menstruaci , před ní jsem měla staršně moc citlivá a bolestivá prsa, a celkově jsem byla jak se říká na pěst :D, den před menstruací děsný křeče, ale od okamžiku jak jsem to dostala všechno přestalo a je mi báječně, větší chuť na sex, náladovost pryč, váha stejná a nic mě nebolí.

lucina90
2. čer 2013

Ahoj, ja v dubnu vysadila, mela jsem jednu ,,rizenou,, ms a od te doby uz nic. Pristi tyden jdu na gyndu zjistit, jestli neni nejaky problem, tehotna nejsem dle testu.

kalteherz
3. čer 2013

Já brala HA 7 let vše ok,pěkná plet žádné kila nahoře jen trošku bolesti lýtek. Po vysazení první měsíc plet super ,ale další 3 měsíce katastrofa! neustále křeče v břiše a nálady, cítíla jsem se jako na detoxu po drogách 🙄 . Během užívání HA ms byla aspon jak takž,ale po vynechání se mi vyloženě začla ztrácet 😨 nakonec po 4 měsících ji beru znovu protože mám nového přítele. Já teda bez HA snad ani normálně nemůžu fungovat 😔 , achjo, jestli někdy otěhotním bude to zázrak 😕

lucina90
9. čer 2013

@kalteherz tak plet ja mam zatim jeste ok, snad se to nebude zhorsovat, par pupinku mi nevadi a doufam, ze casem to zase vymizi 🙂. Ale je fakt, ze mirne bolesti jakoby na vajecnikach nebo tam nekde mam..da se to prezit, ale je to takovy divny pocit..ms zatim porad nic, dva mesice se neukazala

lucina90
12. čer 2013

Tak dnes jsem byla u dr a vsechno je v poradku, srovnani muze trvat az pul roku, byla sem na ultrazvuku a pichla mi injekci. Do 14 dnu ma prijit ms, kdyz ne, mam se stavit. Jinak mi poradila co si koupit v lekarne ta kaoicky, aby se mi uoravil cyklus.

lucina90
12. čer 2013

Kapicky, upravil..pardon za chyby 🙂

jennyska
22. črc 2013

Ahoj Všem 🙂
Na MK s maminkama tvoříme takovou Wiki knihovničku Modrého koníka, kde si sepisujeme vedle obecných informací o všem mateřském také zkušenosti. Máme tak na jednom místě jak informace, tak zkušenosti, k dohledání rychle a přehledně 🙂

Proto bych Vás chtěla poprosit, pokud máte zkušenost s nějakou formou antikoncepce a chtěly byste se s ní podělit ostatním jako tady ve veřejném fóru, prosím, vložte ji do https://www.modrykonik.cz/antikoncepce/ . Hodně to pomůže ostatním maminkám, které právě čekají dvojčátka. Přečtou si jak základní, obecné info o Antikoncepci a ještě k tomu i zkušenosti druhých žen.

Děkuji Vám, že si navzájem tímto pomáháme a mějte krásný den.
Janča
Modrý koník - Asmira team

liidunka
26. črc 2014

@sweethy Já jsem HA vysadila jen proto, že jsem na 3 měsíce v Německu bez svého přítele, a tak jsem si říkala, na co brát prášky, ale docela toho lituji, protože musím myslet na to, jestli zrovna dneska nedostanu menstruaci. Je to už 3 týdny po obvyklém začátku menstruace. Sem tam mám i na obličeji nějaký jebáček, ale myslím si, že je to i tím, že nejsem skoro vůbec na sluníčku...

brooke11
31. srp 2014

Já vysadila HAK 30.7. a MS přišla 29.8. Občas se mi udělá nějaký pupínek na obličeji, ale nic strašného, zase hned zmizí. Za to mi začaly dost padat vlasy, tak zkusím nějaké vitamíny. Uvidím, jak to bude vše pokračovat 🙂

maru84
31. srp 2014

Už jsem něco podobného psala v jiné diskuzi, ale sem sepíšu projevy po vysazení. HA jsem vysadila na konci června, MS ještě nepřišla. Podle dr je běžné, že po dlouhém užívání (v mém případě 10 a půl roku) přijde první MS až za tři měsíce, tak čekám. Pleť se mi zhoršila rapidně, krupice na čele a rozšířilo se to postupně i dál na obličej. Kožní dr mi předepsala antibiotyka ve vodičce Zineryt, krupice zmizela a pupínků má teď vždy různě po obličeji tak do deseti, což je v porovnání se začátkem ok. Pleť se ale mastí, s HA jsem měla suchou. Jinak vše v pohodě. Mám ale kamarádku, které půl roku hodně padaly vlasy, ztratila jich prý snad půlku (měla jich naštěstí hodně). Po půl roce jako po mávnutí kouzelným proutkem jí vlasy přestaly padat a začaly zase růst.
Je to vážně hodně individuální. Ale vypadá to, že po dlouhém užívání HA to opravdu trvá několik měsíců, než se tělo srovná

gaba2
8. říj 2014

Zdravím všechny, také se podělím o zkušenosti, HA neberu třetí měsíc, první měsíc MS naprosto přesně,ale víc jak týden, druhá MS také přesně ale trvala skoro 10 dnů, třetí MS dá-li se tomu tak říkat mi přišla po deseti dnech v podobě lehkého špinění, po pěti dnech docela mazec, bolest, silné krvácení, no hnus... brala jsem H 22 let, pravda, už nejsem nejmladší,ale mimčo bychom ještě rádi zkusili, tak uvidím, třeba se zadaří i po takových letech... jinak pleť už se mi ani moc nezhoršila,ale opravdu velká chuť na sex 😀 a hlavně si jej daleko víc užívám 😉 , a taky mám mnohem lepší náladu, zkrátka jsme v pohodě. Určitě už nikdy do HA nepůjdu!

snehurka200
9. led 2016

Ahoj holky. Uz je to asi 10 dni, co HK nezobu. Je mozny, ze za takovou chvili se mi trochu zmensily prsa? :(

klara_vit
16. čer 2016
Uživatel klara_vit je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klara_vit.

Tak tohle čtu hrozně ráda, HA beru bez přestávek už asi 12 let a poslední rok uvažuju o vysazení…ale mam strach jak na to tělo zareaguje…

cherryann
30. srp 2016

Za mně po vysazení všechno v pořádku, absolútně žádný problém 🙂 Brala jsem 11 let vkuse.

marketinnka
31. bře 2018

@slevik Dobry den, mam to uplne stejne jako Vy, jakou HA jste mela🙂?Musela jsem ji
zmenit

dancamich
31. bře 2018

Já jsem přibrala zničeho nic po vysazení 10 kg a to jsem se v té době stravovala opravdu velmi hezky zdravě + měla jsem pravidelný pohyb. Menstruační cyklus totálně rozhašený, takže když jsem konečně otěhotněla, nevěděla jsem, kdy jsem měla poslení menstruaci, protože jsem ji měla prakticky pořád. To samozřejmě vedlo k manželské krizi, protože jsem byla zvyklá si dát sex, kdy jsem měla chuť a bez omezení. Při těch problémech se to smrsklo třeba jen na 3 dny v měsíci, kdy jsem mohla - docela šok. Snad Tě tohle nepotká. Teď čekám druhé dítě, jsem jak proutek s melounem a tu sračku už si v životě nenechám napsat. 🙂 Jo a brala jsem ten humus 12 let.

marketinnka
1. dub 2018

@dancamich ale jaky nazev tabletek to byl?

mikyr
Autor odpověď smazal
Zobraz
mikyr
20. zář 2019

Dobrý den, před měsícem a půl jsem vysadila nebo spíš odstranila Antikoncepční tyčinku ( Depotni implantat), který jsem měla zavedeny v paži zhruba 2 roky . Bylo mi řečeno od doktora , Že přijde do měsíce MS a ovulace a stále nic. Snažíme se s přítelem o miminko :( . A MS stále nikde. Mám bolesti v podbrišku, natekle a citlivé prsa. Dělala jsem si TT - negativní . Mate s tím některá zkušenosti ?? Děkuji za rady

adelka291
6. pro 2020

Ahoj. Přestala jsem brát HA před 3 týdny a začali mě bolet bradavky na dotek,zadá,podbrisek a i na levém boku břicho . Včera mě palila žáha a mesicky sem měla od vysazeni přes týden. Od ty doby mě nezlobí menstruace. Dostat bych to měla příští týden. Chuť na sex mám větší. S přítelem spím a udělá se skoro vždy do mě. Tehotensky test sem si dělala a byl negativní zatim. Bojím se ze bych mohla byt těhotná. Únava mě poslední dny trápí a ty prsa nejvíce. Dekuju za radu co si o tím myslíte