Zkušenosti po vysazení hormonální antikoncepce

kacerda
3. čer 2006

Ahoj, docela by me zajimalo, jake mate zkusenosti po vysazeni HA. na co se pripadne muzu "tesit". Vy, ktere ste pri jejim uzivani pribraly nejake ty kila a nejdou dolu, zlepsi se to po vysazeni nebo ne. diky za rady a info
🙂

hankah
14. pro 2006

vyvolávačka vyřeší jeden cyklus, jinak není k ničemu......., a nějaké další vyšetření ti nedělala?to je divný. té kamarádce se to srovnalo když nabrala nějaké kilčo

kuzelka
17. pro 2006

Ahojte, tak tady jsou mije zkušenosti:
V květnu jsem vysadila pilule a cítila jsem se strašně dobře a svobodně, což trvalo pouze 2 měsíce. Pak se mi hodně zhoršila pleť - byla jsem samý beďar, náladová, často se mi chtělo brečet, zhubla jsem 5 kilo které jsem doteď nenabrala a menstruační cyklus mám okolo 40 dní, což před HA bylo tak 30 dní. Na obličeji mi zůstaly červěné fleky po beďarech nicméně teď už se to lepší 😒
Toť moje zkušenosti 😕

simus
17. pro 2006

já jsem po vysazení přibrala za 3 měsíce 5kg a už nešly dolů, teď čekám mimi tak už je mi to fuk, jinak cyklus jsem měla pravidelný až po 5 měsících a otěhotněla jsem po roce a 3/4

kuzelka
17. pro 2006

Simus - no ty máš 5 kilo nahoře a já 5 kilo dole, my se teď snažíme pátý cyklus ale zatím nic, ale snažím se to zatím brát s nadhledem. 😀

hanuuule
19. pro 2006

ahoj holky,tak já jsem vysadila pilule skoro po 7 letech,to akné se mi také zhoršil,jinak bych řekla že nemám takovej hlad a ms je slabší.A POŘÁD TEDA PRAVIDELNÁ,snažíme se o mimi skoro 4 měsíc a zatím nic,tak snad to bude tím že tělo se musí nasartovat zas jinak.

ka.te1
21. pro 2006

Ahoj! Tak já jsem vysadila HAK po 6ti letech užívání v listopadu, do 5 dní po poslední pilule jsem měla menses normálně v termínu a od té doby nic ☹ Těhotná podle testu nejsem, tak ještě počkám a kdyžtak si skočím za doktorem. Ale štve mě to teda pekelně ☹

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mobina
21. pro 2006

ka.te1 neplaš se. Mě doktorka řekla, že než se to srovná může to trvat 6-8 týdnů. Já jsem první MS po vysazení dostala až 48 DC. Zkus si dát svařáček, skořici do jogurtu. Chce to trpělivost 😉

matou
28. pro 2006

Ahojky, tak já jsem vysadila HA poprvé loni...byla jsem delší dobu sama, tak jsem si řekla, proč cpát do sebe chemii...MS byla hned pravidlená, no pak v zápětí potkala současného mažela a honem jsem se k HA vracela. Letos v jsem přestala s HA v září a snažíme se o mimíska... No a jaké mám reakce?...silnější PMS (náladovost, více bolí prsa), pleť se zhoršila hlavně na zádech, to je jeden bolák vedle druhého, ale jinak se cítím mnohem lépe a i chuť na sex mám větší, je super pozorovat své tělo jak se chová, když není ničím tlumené 🙂
Jo a moje kamarádka měla na podzim trombózu (HA a dlouhý let)teď už je dva měsíce doma, ředí jí krev a rozpouštějí tu sraženinu. HA už nebude moci nikdy brát....Tak si říkám ,že už se k ní taky vracet nebudu.

xctij01
28. pro 2006

Tak já jsem po vysazení taky docela v pohodě. Brala jsem HA asi tak 12 let a vysadila jsem letos v červenci. Mám pocit, že až teď (po 7 cyklech) se mi cykly upravily. Jsou dlouhé tak akorát, což jsem moc ráda. Mnohem víc se mi mastí vlasy a beďarů mám taky víc, ale už se to zklidnilo. Nejhorší byl druhý a třetí měsíc po vysazení. Hned po vysazení mi úplně přestaly MS bolesti, což jsem docela ocenila, ale teĎ už se mi to vrací a mám i dost silné ovu bolesti. Takže si ty hnusný dny užívám každých 14 dní🙂 Prsa mě nebolí, což je taky fajn, protože při braní MS mě bolely.

maly_strom
28. pro 2006

Já mám problém s pletí na obličeji a zádech. Tolik beďarů jsem snad neměla ani v pubertě. Vlasy se mi první měsíc mastily snad hned po umytí, teď už se to zklidňuje. Ale pleť je snad čím dál tím horší. HA jsem brala 4 roky a vysadila koncem září. Jinak MS naběhla, jen z 28 dnů se to protáhlo na 32 dnů.

eps
29. pro 2006

Ahoj. Já brala HA asi 6-7 let, polední piluli jsem vzala na konci září, pak měla MS a pak jsme se ještě chránili jinak, další MS bez HA přišla o 4 dny dřív než obvykle (a přitom se většinou říká, že přijde spíš později), no, a po ní jsme se začali snažit a vyšlo to hned (2. pokus, pak jsem se koukala, vyšlo nám to těsně před ovu). Takže všem držím palečky a pěstičky, ať vám to vyjde co nejdřív.
Kila jsem nabrat nestačila žádný, pleť taky OK, nevím o ničem....

bobina27
29. pro 2006

ahojte holky, tak ja po vysazeni byla v poho, pak jsem hned otehotnela a plet naprosto krasna, ted 14 dni po kyretazi naprosto otresna plet, nejorsi je, ze mam uplnou krupici na zadech a na hrudi nad prsama, otres, nevim co s tim ☹ , nemate nejakeho typa co s tim???

maly_strom
29. pro 2006

Hani no tak s tou kyretáži jsem si to do souvislosti nedala. Taky poslední 2 týdny pleť otřesná. Ale vypadá to, že už se to zklidňuje.
A co pomůže? U mě nezabírá absolutně nic ☹

bobina27
29. pro 2006

u me taky nic nezabira, ale je to fakt otresne, zatim se to nezklidnuje, spis to graduje 😒

barnovi
29. pro 2006

ahojte,ja brala prasky 7 let,hned po vysazeni jsem otehotnela a mam horsi plet i vlasy. jen nevim jestli to je vysazenim,nebo tehotenstvim. pa mejte se

bobina27
29. pro 2006

ahoj barnovi, to bude pravdepodobne tehotenstvim, proste nekdo ma krasou plet po celou dobu a nekdo ma docasne spatnou, neboj ono se to samo zlepsi 😉 Uzivej si 🙂

zanetik
29. pro 2006

Ahoj Bobi 🙂
Já po vysazení měla taky šílenou pleť, tak jsem si koupila pivovarské kvasnice a kopřivový čaj a fakt se to o 95% zlepšilo, teď jsem na tom trošku hůř, takže od včera piju kopřivu a až začne MS, tak začnu s kvasnicemi(nevím jestli se můžou v těhotenství, kdybych náááhodou byla)

xctij01
29. pro 2006

Ahoj holky,mě na beďary docela pomohla Lnicová mast.Sice to má konzistenci a smrdí to jako sádlo,ale večer namažu a ráno je to mnohem lepší. Kupuje se to v lékárně a stojí to asi 40 Kč, takže nic drahýho... Někdo říkal, že mu pomáhá i Psyllium (vláknina), tak kdyžtak zkuste i to...

jess
29. pro 2006

Ahoj holky,já po vysazení jsem měla pravidelnou menstruaci a plet taky celkem pěknou,v těhotenství a v době kojení taky snad ještě hezčí plet'a bez menstruace celou dobu.Zato ted',po půl roce nekojení(malou jsem kojila rok a půl),a antikoncepci nechci,protože zvažuji druhé dítko,mám pořád bed'arky a mastnou plet' 😢 a menstruaci opačně,místo týdne MS a zbytek bez,tak naopak.Takže děs.Kopřivový čaj pomáhal zezačátku,ale už nee.Tak doufám,že se to zlepší

maly_strom
29. pro 2006

Jess a co kontryhelový čajík na tu MS?

jess
29. pro 2006

To jsem ještě ani neslyšela.Ten se kupuje v lekárně? Dík zkusím🙂

bobina27
29. pro 2006

dik, holky, vyzkousim a uvidime 🙂

horty
4. led 2007

Mám dotaz. Kolik cyklů od vysazení HA vám trvalo, než se dostavila ovulace?
Doktorka mi řekla, že to bude trvat 3-6 měsíců, což se mi zdá opravdu hodně.
Brala jsem Diane. Teď jsem za polovinou druhého cyklu a na ovulaci to nevypadá.
Čeká někdo tak jako já?

maly_strom
4. led 2007

Horty já měla ovulaci hned po vysazení(alespoň dle BT). Brala jsem Jeanine.

horty
4. led 2007

Já jsem 16DC a zatím nebyla.

zanetik
4. led 2007

Horty jak jsem ti již řekla já ji neměla až doteď a to jen díky Clostilu a brala jsem Diane.

maly_strom
4. led 2007

Horty já měla ovulaci až kolem 17-18DC.

mabe
4. led 2007

Ahoj holky, posledni prasek jsem dobrala v nedelu. Mesicky jsme mela min nez obvykle. Citim vajecni, ale to jak jsem cetla je normalni. Ale meli jste holky chute? Ja mam porad na neco chuť.

michina
4. led 2007

Holky a jak poznáte, že máte OVU, ty jsi měřila Žanetíku?
A maly_strome jak ty?