Zkušenosti s HA Jeanine

margareth
16. srp 2007

Ahoj holky,
ráda bych se vás zeptala na vaše zkušenosti s HA Jeanine. Už jsem vyzkoušela několik různých druhů HA, ale zatím mi žádný moc nesedí, tak mi moje Dr. napsala právě Jeanine s tím, že je skvělá, že pomůže při menstruačních bolestech a hlavně, že spolehlivě zajistí oddálení menstruace, když budu nutně potřebovat (v září se totiž chystáme na dovolenou k moři a já bych ráda, kdybych ji mohla užít bez zbytečných problémů). Bohužel ani tato HA mi zrovna moc nevyhovuje. V průběhu užívání HA se objevuje špinění, taky mě dost často bolí břicho atd. Chystám se k Dr., jen bych ještě před tím chtěla vědět, jestli i někdo jiný má s tímto takové problémy, jak je řeší atd. Díky moc.

herminka
16. srp 2007

Margareth, vybrala jsem teď krabičku Jeanine (tj. 3 plata), chystám se na druhou (a po ní asi s HA skončím) a Tebou pozorované problémy nemám - snad jen, že mě občas malilinko pobolívá břicho, ale to může být i z něčeho jiného.
Držím palce, ať tentokrát vyberete vhodnější HA 😉

musko
16. srp 2007

To špinenie može byť pri každej novej HA - cca prvé 3 mes, potom by malo ustúpiť. Ja som ju užívala a bola som spokojná a tiež ame menili asi 3x, vyhovoval mi aj Logest,,,,Skúšala si Yadine? Tá je údajne ešte lepšia.....

deina
16. srp 2007

Margareth, nemala som take problemy, u mna bolo vsetko vporiadku a naozaj fungovala vyborne, ked som potrebovala oddialit menzes. Ale vyzera to tak, ze ani tato ti nesadla, kolko ju uz beries? Niekedy telo potrebuje trochu casu, aby si zvyklo a ked nie, tak budes musiet najst inu HAK. Dufam, ze sa ti podari najst tu spravnu. 🙂

tevi
16. srp 2007

Brala jsem to více jak rok a úplně v pohodě. První tři měsíce mě pobolívalo břicho, ale v klidku. Pak ho můj doktor předepsal i ségře a je s ním maximálně spokojená. První měsíc sice celý prošpinila, ale těď má ms tak tři dny a úplně slaboulinké. Jsou malilinko nízkohormonální, takže v poho...

sonana
16. srp 2007

ahoj margareth, snad ti pokůžou zkušenosti širšího okolí:
http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID...

Jinak každá HA sedne každé ženě jinak, takže i když mnoho holkám jeanine vyhovuje, tak ty ji asi budeš muset změnit.

margareth
autor
16. srp 2007

Díky moc za vaše příspěvky. Je to zvláštní, ale pořád nemůžeme s Dr. najít vhodnou HA. Zkoušela jsem už Triquilar, pak Marvelon a teď Jeanine, ale pořád to není ono. Jeanine beru zatím druhý měsíc, tak snad se to srovná. Teda doufám. ☹ Yadine jsem ještě nezkoušela, ale určitě na to dojde. Nejhorší jsou ty výkyvy nálad a taky to bolení břicha. Už na to nemám nervy. A co teprve můj skoromanža. ☹ Někdy se divím, že to se mnou vydrží. Ještě jsem se chtěla zeptat - ten Yadine je taky nízkohormonální? A kolik stojí?

dripik
16. srp 2007

margareth: já jsem asi 6 let brala mercilon a ten mi nakonec dr. vyměnil v září za jeanine, kvůli bolestem při MS, a musím říct, že úspěch. Bolesti jsem přestala mít, měla jsem pak i kratší a slabší cyklus. Ale asi opravdu zaleží na každém zvlášť, každé tělo na to reaguje jinak

claire
16. srp 2007

Ahoj Margareth, já beru Jeanine už 5 let a neměla jsem s ní žádné problémy ani váhové ani se špiněním ani žádné jiné příznaky. Dokonce i slibovaný efekt na pleť to mělo. S menstruačními bolestmi nevím, netrpím na to. Ale že mému tělu sedne a tvému ne je určitě normální. Asi bude potřeba zkusit ještě jiné antikoncepční pilule, nebo se pokusit ověřit, jestli příčina není i z něčeho jiného, nebo se možná úplně vzdát myšlenky na tabletky a zkusit jiné metody bránění početí (ne každému tabletky vyhovují!).

nikka.vo
16. srp 2007

Ahoj holky, měla jste ještě některá stejně jako Claire po Jeanine lepší pleť? (akné)
Doktor mi ji na pleť taky doporučil...tak k němu co nevidět asi zajdu, páč se mi to po porodu pěkně zhoršilo 🙄 😔

slunicko200
16. srp 2007

pridavam se k dripik brala jsem 7 let mercilon absolutne bez problemu, pak vymena za jeanine (pokus neurolozky, ze by se mely zlepsit migreny - to se ale nepotvrdilo) brala jsem 2 roky bez spineni, naopak nekolikrat jsem to i nedostala (jako ze ms zeslabne natolik, ze se nekdy i nedostavi, akorat to obcas vydesi🙂 a tuhle zkusenost s jeanine mi sdelilo jeste vic holek...

no a pak dalsi pokus neurolozky a gynekologa, takze jsem vysadila uplne (migrena zaznamenala teda trosicku zlepseni) ovsem s vedlejsimi ucinky 😀 😀 😀 - jsem v 15tt (3 cyklus po vysazeni)

hodne uspechu, urcite najdes tu spravnou HA. Ale opravdu se najdou i ty, kterym nic nesedne a HA proste nemuzou mit... 😒

deina
16. srp 2007

Nikka, ja som brala Jeanine aj kvoli pleti a pomohlo to. Hroza, ked som ju vysadila. 😅

tribitka
16. srp 2007

ja som používala jeanine necelý rok, len dosť ťažko sa mi po jej vysadení darilo otehotnieť..... pleť sa mi nejako nemenila, stále rovnako.... 😵

sandrika
16. srp 2007

Ahojte to špinenie pri Janine som nemala, ale druhý mesiac som mimo cyklus pri nej normálne krvácala 2 dni.Pleť sa mi zlepšila a dokonca som k1 kg schudla, no od vysadenia som pri normálnom stravovaní už 4 kg pribrala - za 12 dní.

claire
16. srp 2007

Deino, a jak dlouho jsi ji brala ty? A potom to s tou pletí vypadá jak? Zhorší se to krátkodobě, protože se vyplavují zbytky hormonů, anebo se to vrátí do původního stavu?

ivana98
16. srp 2007

ja som brala jeannine asi 4 roky a bola son spokojna, ziadne spinenie ani podobne, dobre som ju znasala a vysadila kvoli planovanemu snazeniu.
plet sa mi po vysadeni zhorsila...claire, zatial som iba 4 mesiace po vysadeni, tak neviem, ci to je prechodne. 😒 inak mam doma este 2 plne trojmesacne balenia a neviem co s nimi...

deina
16. srp 2007

Claire, brala som ju priblizne rok. Potom som ju kvoli snazeniu vysadila, zakratko nato som schudla (a to som bola dost chuda i tak) a plet sa postupne stala takou, aka bola predtym, ako som HAK brala. Potom mozno o tri mesiace sa to zlepsilo, ked som si nasla krem, ktory mi vyhovuje.

nika251
16. srp 2007

Ahoj. Ja som Jeanin brala asi rok a potom som mala uplne rozhadzany cyklus. Ked som ho vysadila, tak to som uz mala pichanie v prisiach,hrozne ma boleli vajecniky.....Menzes bol najskor pravidelny, potom po 50 dnoch a bolo z toho PCO a problem pri otehotneni. Takze pre mna bol jeanin neprijatelny a nikdy viac. Ale kazda sme ina. Napriklad svagrina ho brala a otehu na prvy krat a nemala ani problemy. Je velmi vela + a - .

nikka.vo
16. srp 2007

tak jelikož jsem nedávno porodila, tak vysazovat jentak nebudu, 😀 hlavně ať mám pleť minimálně takovou jako v těhotenství 😒 nebyl to zázrak, ale teď jsem nešťastná, jak se to zase objevilo ☹

Tak já si asi k doktorovi skočim pro recept... 😉

Ještě se chci zeptat po jaké době se pleť zlepší???? 😕

nikka.vo
16. srp 2007

niko (podobný nick 😀 ) a neměla bys takový problém třeba i po jiné antikoncepci? Prostě třeba jen tvé tělo špatně reaguje na takovou hormonální horskou dráhu 😖

Přeci jen po vysazení musí najednou tělo fungovat ,,samo,, a ne každé se s tím vyrovná dobře...samozřejmě, to může být tou HA..nejsem lékař 😅

ivana98
16. srp 2007

nika, ale PCO ti predsa nevzniklo pouzivanim HAK...alebo sa mylim?? 😕

claire
16. srp 2007

Nikka.vo - v mém případě se pleť zlepšila celkem rychle, řekla bych tak 2 měsíce.

S tím rozházením cyklu nevím. Nikdy jsem ho neměla pravidelný a při antikoncepčních prášcích bych to snad ani menstruací nenazývala, protože jde spíš o krvácení z vysazení. Určitě si ale myslím, že dochází po každých pilulích k trošku rozhašení cyklu, jak si tělo zvyká, s tím spojenou ovulací a otěhotněním. A jestli se mi to stane, což asi jo, tak si nemyslím, že to bude chyba J. ale moje osobní blbost, že jsem vůbec někdy do pohodlí tabletek šla ;)

nikka.vo
16. srp 2007

co je PCO???

Vím že to nebylo na mně, ale zajímalo by mě to.... 😕

nika251
16. srp 2007

Neviem, ja to hadzem za vinu jeaninu.Bola som na viacerych diskusiach o Jeanine a bolo tam snad najviac pripadov kedy antikoncepcia- prave jeanin sposobila podobny problem. Ale kedze som inu nebrala, nemozem vediet ako to je. Viem len, co som zistila z netu- diskusii. Jednoducho ked ti antikoncepcia zablokuje ovulaciu tak ti vajecniky ,,zhrdzaveju,, a mozu zarast takou blankou- PCO. A je to tam. Nastastie som ju skoro vysadila a laparka - drillnig pomohol. Ale myslim si, ze ak si nemala problemy s inou HAK tak ani tato problem robit nebude.

claire
16. srp 2007

No já nevyvracím, že antikoncepce blokuje ovulaci, jen říkám, že to dělá každá hormonální a. Nechci se do téhle diskuse moc pouštět, protože to nemám osobně vyzkoušené. Možná otěhotním první cyklus a možná jen po zprůchodnění... těžko teď říct, ne? 😀

nikka.vo
16. srp 2007

já bych nejradši HA nebrala, stejně jako poslední 4 roky jsem jí nebrala, jen kvůli té pleti musim....chci 😔

ach jo... ještě kolik stojí, prosííííím ??? 🙂

ale před tím jsem brala HA cca tři roky a po vysazení jsem MS měla pravidelnou, bez bolesti, takže to snad snášim dobře 😵

A já se tak těšila, že po porodu se to srovná, stejně jako tehdy (hodně dávno) 😀 mámě ☹

U mě je to asi ještě holt věkem, ikdyž ona taky rodila mladá, tak já nevim 😠

claire
16. srp 2007

V Praze stojí kolem 750 Kč/trojbalení.

Taky bych radši nic nebrala, ale nějak se z toho pohodlí nedovedu vymanit. Bála bych se jak čert ;) Navíc každý víkend, když se potápíme, se dive marshall ptá, jestli nejsme ženský těhotný 😠

nika251
16. srp 2007

Nikka- no to s tou pletou ma desi tiez. Teraz pekna ale mozno po porode budem zas vyzerat na 16 😅 😀 ale nie tak mlado len vyrazkovo 😝 . Ale mne na to pomaha nezrat sladke. Ale ze ci sa zdrzim ked som sa tak kraaaasne rozozrala. Navyse- budeme to mat jednoduchsie uz len preto, ze nechceme mat velky vekovy rozdiel medzi detmi, takze ak sa nejaky pol roka po narodeni maleho zadari zas- nuz co uz 😀

nikka.vo
16. srp 2007

potápíte??? 😀 😀 😀

Ty jseš akční žena, ti povim 😀

A ty ještě vůbec neplánuješ? No asi ne, když máš takové koníčky, to si ještě pořádně užiješ... 😵

nikka.vo
16. srp 2007

ty jo, niko, tak brzooooo 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲

Mě děsí i věkový rozdíl 3 roky, natož hned po sobě..ty už dítě nějaké máš?

Jestli víš do čeho jdeš...možná si to ještě ráda rozmyslíš... 😀 😝

claire
16. srp 2007

Nojo, zatím jenom Jeaninové plány 😀 Ale to my plánujeme, akorát nám to vychází až tak za tři pět let, no. Muž je rád, že děláme všecko možný, akorát občas utrousí "to už budu strašně stareeej" :-P