Zkušenosti s HA Jeanine

margareth
16. srp 2007

Ahoj holky,
ráda bych se vás zeptala na vaše zkušenosti s HA Jeanine. Už jsem vyzkoušela několik různých druhů HA, ale zatím mi žádný moc nesedí, tak mi moje Dr. napsala právě Jeanine s tím, že je skvělá, že pomůže při menstruačních bolestech a hlavně, že spolehlivě zajistí oddálení menstruace, když budu nutně potřebovat (v září se totiž chystáme na dovolenou k moři a já bych ráda, kdybych ji mohla užít bez zbytečných problémů). Bohužel ani tato HA mi zrovna moc nevyhovuje. V průběhu užívání HA se objevuje špinění, taky mě dost často bolí břicho atd. Chystám se k Dr., jen bych ještě před tím chtěla vědět, jestli i někdo jiný má s tímto takové problémy, jak je řeší atd. Díky moc.

claire
16. srp 2007

Bilka: Nepřibírací zkušenost asi neseženeš, protože, jak už se tady psalo, tak je to hodně individuální. Na moji váhu třeba Jeanine vliv nemá a neměla. Ale to by ti možná řeklo i hodně uživatele Novynette. Takže vyzkoušet to můžeš ;)

Nika251 & Certica: To je celkem pozitivní, že aspoň v těhotenství má člověk od těchhle myšlenek pokoj (zas jiný mu nedají spát, to tak nějak tuším 🙂)

certica
16. srp 2007

bilka a nevysusilo ta to moc? lebo ja mam napr. relativne dost suchu pokozku aj napriek tomuto problemu s akne 😕

certica
16. srp 2007

nika251, to on si zvykol, ked ma muz masiroval... vzdy ziarlil a musel tiez 😀 , teraz dokonca pouzil na masaz taky valec 😀
co sa krasy tyka, tiez u mna platilo - plet, vlasy, super pocit, ziadne nervy... no len skoda, ze mi to nezostalo aj po porode 😝 , uz len preto som si povedala, ze aspon raz v zivote musim byt tehotnaa 😀

nika251
16. srp 2007

Aspon sa odnaucil ziarlit, nie 😀 ? No uvidime, ci mi z tej krasy nieco ostane. Zatial to vyzera tak, ze ostanu len kila. Uz taham 12ste kilecko a taaak pekne to ide hore 🙄 .

Pri jeanine som velmi nepribrala, az ked zacali hormonalne problemy.

claire
16. srp 2007

Nika, ale ta kila ti nezůstanou ;) Malej si je střádá, malej si je sebere 😀 Možná to na tvou pleť teď už nemá vliv a zas se to po porodu upraví...

bilka
16. srp 2007

claire, vdaka za nazor 😉 , urcite na kazdeho ucinkuju jednotlive druhy HAK inak, vies clovek - v tomto pripade ja, niekedy hlada placebo efekt sam pre seba, ked mu niekto povie ze, z toho lieku nepribera, tak idem do toho hned s povzbudivym pocitom ze aj u mna to tak bude. nuz ale hormony su mrsky tie sa nedaju len tak okabatit pozitivnym myslenim, ved uvidime, budem dufat ze sa vyskytnem v tej stastnej skupine bez zmeny vahy, kde patris aj ty. kazdopadne to skusim a sama posudim. 😉

claire
16. srp 2007

Moc ti držím palce, pro mě má J. jen pozitiva. Ale hlavně jsem ráda, že jsem našla něco, co na mě "funguje", to je ta hlavní výhra ;)

monkey1
16. srp 2007

ahojte!
ja mam jeanine asi rok a vsetko v poriadku. plet sa mi sice nezlepsila, ale ostatne je ok 🙂

nika251
16. srp 2007

claire- snazim sa nahovorit si ze to po porode opadne, ale bojim sa, ze to je skor vyzieranim ako tym, ze malicky si robi zasobu. Sice to vyzera tak, ze vyzraty je aj on, ale jemu to neuskodi 😅 . Ale budem si robit nadeje, ze to po porode rychlo zhodim

bilka
16. srp 2007

certica 🙂 , no teda ty mas o seba kralovsky postarane, masaze hmmmmm....a este aj dvojite s valcom 😉, no ty sa mas...take musime zaviest aj u nas doma.
joj ked mas suchu pokozku, tak to by asi nebolo moc vhodne, radsej by som to ale nechala na posudenie odbornika. ja som mala dost mastnu pokozku, hlavne to T-ecko na tvari a chrbat, vysusit ma to vysusilo, to je fakt. je tam aj vedlajsi ucinok ze aknenormin vysusa okrem koze aj sliznice a vlasy, tak si stale natieram pusu balzamom, lebo mam velmi suche pery a vela pijem,s inymi sliznicami chvalabohu problem nemam. 😉 inak to je netradicna kombinacia ze mas suchu plet a akne. takze ako vravis tehotenstvom ku krase? no keby som to skor vedela, tak kaslat na lieky. len skoda ze efekt neni vecny, my zeny to mame v zivote nespravodlivo zariadene 🙂

ivana98
11. lis 2007

ja len chcem napisat update, uz som 7. mesiac od vysadenia jeanine a plet je stale hroozna 😅 kedy to prejde? 😠 🤐

poupatko
12. lis 2007

Ahojky,
taky jsem užívala Jeanine. Od vysazení je to už 5 měsíců a pleť stále hrozná. A přibrala jsem skoro 4 kila. Ale myslím, že bych to měla po jakékoliv značce antikoncepce.
Dneska jdu na kosmetiku, tak jsem zvědavá, co mi paní řekne 🙂

sandrika
12. lis 2007

NO po vysadení som pribrala do 7 dní aj ja 5 kg no , ale na 12 deň po bvysadení sme splodily dlho očakávané mimi a tro práve, keď ma mali operovať a tvrdili, ýže som neplodná...po 2 rokoch snaženia mi na bolesti nasadili hak janniene brala som ju dva mesiace a aha už 16 týždňov čakám vytúžené miminko takže určite je to skvelá antikoncepcia 🙂

terinka86
12. lis 2007

ahoj, moje zkušenosti s Jeanine jsou veskrze pozitivní - nepřibrala jsem, pleť se zlepšila mnohonásobně a taky zmizely bolesti a nevolnosti při MS. a žádné problémy jsem fakt neměla 😉

sisenka
26. pro 2008

ahoj baby! ja berem Jeanine uz 4 roky a zatial ziadne problemy...na zaciatku som pribrala 10 kg ale teraz som zase ok...plet mam krajsiu,vlasy a dokonca aj nechty velmi pekne..vdaka nej 😎 az do vcera som verila tomu ze s HA nebudem tehotna no zabudla osm uzit tabletu tak zostava mi uz iba cakat na vysledok... 🙂 ale inak osm veeeelmi spokojna za nic ine by som ju nevymenila 😉

matuliik
4. kvě 2010

ja od buduceho tyzdna zacinam prvy krat v zivote brat antikoncepciu, tak cakam co to za zazrak. lekarka mi predpisala jeanine, tak dufam ze to bude v pohode. po precitani neziaducich ucinkov som musela odlozit pribalovy letak, tak dufam ze ich nebudem mat. najviac sa bojim vynechania tabletky, tam vidim najvacsie riziko v uzivani ATK.

fabiana
11. pro 2010

Posuniem ďalej Jeanine na 2 mesiace. V prípade záujmu prosím IP.

lilinkamalicka
3. kvě 2012

kto mi poradi ??? ci sa zmeni moj vzhlad mislim prsia a boky ak jeanine zacnem brat a priberem???

kaculja
14. kvě 2015

@ivana98 ahoj prosimte mam takovou otazecku beru jeanine 8 let a ted uz po nelolikate behem osmi let se stalo ze jsem po menzsu si koupila antikoncepci pozdeji takze zacinam nove palticko brat o necele dva tydny pozdeji mam se neceho bat pri normalnim sexu nebo tim ze ji beru tak dlouho se bat nemusim

kaculja
14. kvě 2015

Holky potrebuju poradit vzala jsem si po menstruaci o necele dva tydny pozdeji prasek zapomel jsem si je koupit beru jeanine 8 let je riziko ze bych mohla hned otehotnet pri pohlavnim styku kdyz uz si vezmu hned prasek? Kdyz jsem je nebrala nechranenej styk jsem nemela ale beru je pozdeji o necele dva tydny a dnes beru prvni prasek je tu velke riziko

veru001
20. kvě 2015

Ahoj holky, ráda bych se Vás zeptala na Vaše zkušenosti. HA Jeanine jsem brala od svých 16ti let (tedy 6 let). Tenhle rok v únoru jsem jí vysadila z důvodu plánování těhotenství. Do dubna se nedostavila MS. Testy vycházely negativně. U doktora jsem dostala vyvolávačku s tím, že MS by měla do 14ti dnů přijít. Dostavila se hned po týdnu, pouze ale na dva dny. Od té doby bohužel zase nic. Proto bych ráda věděla, jestli měla nebo má některá z Vás takovéto zkušenosti po vysazení HA Jeanine. Děkuji 🙂

handangervidda
21. kvě 2015

Po vysazení Jeannine jsem měla cykly kolem 45-50 dnů, do roka se to upravilo na 28 dní. Ovulaci jsem měla i tak.

alca1313
11. dub 2016

Ahoj holky, z minulého receptu mi zůstaly 2 platíčka Jeanine. Má někdo zájem?