1. IUI na podzim 2011. S hormony nebo bez?

andromeda82
25. zář 2011

Ahoj, už přes rok se s manželem neúspěšně snažíme o mimi, a tak uvažujeme v brzké době nad IUI. Je na tom někdo podobně? Pojďte popovídat! Také uvítám rady od těch, které již IUI absolvovaly. Braly jste před 1. IUI Clostilbegyt nebo jiné hormony, ačkoliv jste dle testů měly ovulaci v pořádku? A jaký byl výsledek? Díky za informace.

tumamka
10. říj 2011

@mariiianka Když já už byla nervozní jak sáňky v létě,2 noci jsem nespala.Navíc minulý cyklus jsem měla 26 dní a teď už to byl 27 a k tomu teplota vysoká,tak jsem si říkala že o ten jeden den si to trápení zkrátím,jestli tam ty // mají být,tak už tam budou.Dřív jsem mrchu poznala už den předem podle bolesti břich,ale od te doby co beru Proveru to poznám vždycky až na WC 😒.
@andromeda82 No já se právě chci poradit s doktorem,jestli to není zbytečný,znovu zkoušet inseminaci kde je strašně malá úspěšnost,nejraději bych rovnou na umělý,tam je podle mě mnohem větší šance.

zdenkaturkova
11. říj 2011

Ahoj holky, tak já budu dělat test zítra ráno a doufám, že tam budou zítra //. Přes týden už mně bolí břicho a občas píchne v zádech. MS se vždy dostaví po 25 dnech a zatím nic. Po I. IUI jsem špinila hned po týdnu. Doufám, že II. IUI bylo úspěšné. Zítra dám vědět.

mariiianka
11. říj 2011

@tumamka to já taky jsem mívala bolesti i prsou,ale teď s utrogestanem nepoznám nic,prostě nezbývá nic jinýho než vyčkávat a doufat
@zdenkaturkova tak to vypadá nadějně,tak to držím palečky ať ty // najdeš

barakara
11. říj 2011

@zdenkaturkova to zni vse pozitivne tak drzim moc palecky 🙂

fori
11. říj 2011

To já mám vždy pocity na vzracení, píchání v podbřišku, i zádech, citlivý prsa i bradavky ...... a už jdu na 4 IUI.
mám to prostě jen v hlavě ☹

tumamka
11. říj 2011

@mariiianka tak to mě zase právě v prsou píchá až od tý doby co beru Proveru,jenom že bolest prsou může být i od těhu,tak že jsem tam kde jsem byla 🙂

tumamka
11. říj 2011

@zdenkaturkova Tak ať to vyjde 😉

mautas11
11. říj 2011

ahoj, tak dnes dorazila MS takže první IUI neúspěšné, tak a další měsíc před námi. ještě není asi vhodná doba, uvidíme kdy přijde :(

mautas11
11. říj 2011

nevíte někdo o nějakých vitamínech pro může???

barakara
11. říj 2011

@mautas11 ahoj no tak to je na pytel, to me mrzi. Pujdete na dalsi IUI?
Ja zatim nevim, stale cekam jak to dopadlo.
Hele s tema vitaminama, me poradil doktor na zlepseni spermiogramu zinek a selen a babska rada resp. i dalsi doktorova byla pit plzen pivo, ma to hodne vitaminu B a pry se dela z jine vody nez ostatni piva 🙂

mautas11
11. říj 2011

Diky,ale zatim je to prvni neuspech tak to nejak zvladnu.asi bych klidne sla na dalsi uvidime nebo tento mesic ne a pak treba dalsi.diky za tip na vitaminy.drzim pesti at Vam to vyjde

zdenkaturkova
12. říj 2011

@mautas11 ahoj, doporučila bych selen a zinek. Nám osobně pomohl. Jinak bych doporučila omezit teplou koupel, saunu a také NTB na klíně.

andromeda82
autor
12. říj 2011

@mautas11 Ahoj, já jsem na netu již dříve vyčetla, že na celkové zlepšení spg je dobrý selen, zinek a Q10, na množství Maca a na rychlost L-karnitin a L-arginin.
Selen, zinek a Macu bere manžel půl roku, Q10, L-karnitin a L-arginin čtvrt. A změny? Počet je mnohem větší, ale rychlost naopak mnohem horší a nově i špatný tvar. Celkově u nás s vitamíny tedy spíše zhoršení.
Když jsem se na to ptala doktora, protože jsem doufala v mírné zlepšení a zhoršení mě překvapilo, říkal, že vitamíny mají jen minimální vliv. Tak nevím. Řešíme, jestli je brát dál nebo ne. Zatím to u nás vypadá, že jsou to peníze vyhozené oknem.
Ale třeba to na každého působí jinak a právě vám pomohou.

babu08
12. říj 2011

Také jsme měli špatné spermio tak nám v Gennetu doporučili selen,zinek koenzym Q10 a nám to tedy moc pomohlo z dost špatného spermio byl potom výbornej,ale už si nepamatuji jak dlouho jsme vitamínky užívaly. já osobně doporučuji s tím člověk nic nezkazí. 😅

tumamka
12. říj 2011

Manžel bere Selen,Zinek,C a E asi půl roku.Před měsícem jsme byli na SPG a výsledky nic moc.Teď jsme dostali ještě nějaké nové vitamíny které se zatím testují,tak uvidíme jestli bude vidět zlepšení.Ale je pravda že to že je manža bude brát mu určitě neuškodí,maximálně nepomůžou.Taky mě v CARu říkali,že špatný SPG může být jen dočasný a třeba za půl roku může být najednou i bez jakých koliv změn v životosprávě zase v pořádku.Je pravda že s první dcerou jsme teda na SPG nebyli,ale vzhledem k tomu že se nám podařila doslova na první pokus,předpokládám že bylo vše vpořádku.Stres jsme měli tehdy mnohem větší než dnes 😉

barakara
12. říj 2011

ahoj holky tak hlasim, ze ani nam prvni IUI nevyslo. Tak preju vsem hodne zdaru!

zdenkaturkova
12. říj 2011

Ahoj holky, tak nám bohužel 2. IUI zase nevyšlo, ještě zkusíme asi 1 a poslední a pak půjdeme do IVF. I když jsem doufala, že jsem, podle toho jak mi bolelo břicho.

mariiianka
12. říj 2011

@zdenkaturkova tak to mě je moc líto.Podle příznaků,co jsi psala jsem byla přesvědčena že ti to výjde.My ještě zkusíme ty dva pokusy,pokud tohle nevýjde,jako že tomu už moc nevěřím a pak se uvidí jak dál.Třeba se Ti do třetice zadaří

zdenkaturkova
13. říj 2011

@mariiianka děkuji moc za podporu, snad se podaří. Držím Ti palce.

tumamka
13. říj 2011

@barakara , @zdenkaturkova holky to mě mrzí ☹ ,tak hlavy vzhůru,jednou to vyjít musí 😉

holanci
13. říj 2011

@mautas11
@barakara
@zdenkaturkova holky to je mi moc líto ☹ tak hlavně hlavy vzhůru, držím pěstičky ať to teď vyjde nám všem !!!! 😉

mautas11
15. říj 2011

@barakara to mě mrzí, že to nevyšo. jednou se snad dočkáme všichni. daší měsíc snažení začíná. :(

andromeda82
autor
18. říj 2011

Ahoj holky, tak jsem to dnes nevydržela a udělala si test. Negativní. Vzhledem k spg jsem to očekávala, ale stejně pořád trochu doufala...tak nic... Vypadá to, že v říjnu to tady zatím nikomu nevyšlo, tak ať jsou příští pokusy úspěšnější 😉

mariiianka
18. říj 2011

@andromeda82 ahoj,tak to mě mrzí.Já zatím netestuju,ale předpokládám,že také nic.Takže tě čeká další pokus?

zdenkaturkova
19. říj 2011

@andromeda82 Ahoj to je mi moc líto. Držím palce do dalšího pokusu a kolikátý to teď byl.

andromeda82
autor
19. říj 2011

@zdenkaturkova Děkuji. Byl to náš první a zároveň asi poslední pokus pomocí IUI.

andromeda82
autor
19. říj 2011

@mariiianka Co víš, držím pěsti, ať to alespoň tobě dopadne. Někdo už tu smůlu překonat musí. Do další IUI asi nepůjdem, vzhledem k našemu spg to nemá smysl. Naší nadějí zůstává IVF.

tumamka
19. říj 2011

Ahoj holky,tak já byla dnes u doktora,11dc a folík 20mm,krása a tento cyskus navíc bez Clostilu.teď jsem si píchla Ovitrelle a v pátek jdeme na 2.IUI 🙂 Tak držte palce,když to nevyjde tak pak ještě jednou a pak laparka 😒 a to necííííí 😖

mariiianka
20. říj 2011

@andromeda82 no tak jak jsem předpokládala,dnes jsem začala špinit,takže opět po nadějích.Teď tomu nechám asi volný průběh,nějak mi schází síli.Myslím si,že nás asi taky bude čekat IVF.
@tumamka tak ať se zadaří,palečky držet budu,hodně hodně štěstíčka do dalšího boje 😉

zdenkaturkova
20. říj 2011

@mariiianka
@tumamka Ahoj holky, jsem rozhodnutá v pondělí jdu na konzultaci s přítelem k MUDr. Langerové na konzultaci a domluvíme se jest-li ještě zkusit 3 IUI do třetice všeho dobrého. Nejspíš pak asi budu muset na 4 D ultrazvuk před IVF. Ale domlouvám, že se usměje štěstí a 3 vyjde.