1. IUI na podzim 2011. S hormony nebo bez?

andromeda82
25. zář 2011

Ahoj, už přes rok se s manželem neúspěšně snažíme o mimi, a tak uvažujeme v brzké době nad IUI. Je na tom někdo podobně? Pojďte popovídat! Také uvítám rady od těch, které již IUI absolvovaly. Braly jste před 1. IUI Clostilbegyt nebo jiné hormony, ačkoliv jste dle testů měly ovulaci v pořádku? A jaký byl výsledek? Díky za informace.

vendy01
15. zář 2013

@mariiianka Budu mít neschopenku od OPU. Když si představím, co v práci dělám, kolik kilo se nazvedám, tak jsem neváhala 🙂

mariiianka
15. zář 2013

@vendy01 já to taky tak měla a byla jsem ráda,že jsem si o ní takhle řekla,protože to se fakt nedalo

barakara
15. zář 2013

@vendy01 No super tak to jich bude dost a urcite bude z ceho vybirat.
Drzim moc palce na ctvrtek, jdes jeste na ultrazvuk predtim nebo rovnou OPU?

vendy01
15. zář 2013

@barakara No snad pár bojovníků přeci jen bude 🙂 Ve čtvrtek jdu rovnou na OPU bez dalšího UZ..

mariiianka
17. zář 2013

ahojky maminy,tak test na cukrovku je negativní,tak jsem si oddychla a šla to oslavit velkým chlebíčkem 😀 .Jinak jsem dostala na 8 dní bobule na zavádění kvůli výtoku a zvýšil mi magnézko na 4x2 tablety,poněvadž se mi zkracuje čípek,takže nic moc.Musím odpočívat,hrozil nemocnicí a to bych fakt nerada,takže jen lenoším 😀 ,ale jak dlouho to vydržím to netuším.No hold to musím nějak vydržet 😒 .Včera jsme byli juknout i na kočárky a stále u mě vede firkon,sice asi nebude v tý barvě co jsem chtěla,ale ještě uvidíme.Ono totiž ve skutečnosti ty barvy vypadají jinak než na netu.Jo utz mi dr. nedělal,prý až 21.10.,takže to vypadá,že už snad ani nechci vědět pohlaví a necháme si dáreček k vánocům.

vendy01
17. zář 2013

@mariiianka Gratuluju k výsledkům 😵 Ty trable s čípkem nic moc, ale je fakt, že už bude venku chladněji a člověk se dá více do klidu.. Jen lenoš 🙂 S tím UZ to už fakt potom budeš mít za pár 🙂

@barakara
@kockacz
Holky, chci se zeptat, jestli jsmte u stimulky měly nějaké vedlejší příznaky... Mně je od včera špatně od žaludku, vzbudilo mě to i v noci. Dnes v práci taky. Cítím se dost nafouklá, to je asi normální, ale nějak jsem vyplašená kvůli OHSS. Dnes mám píchat Ovitrelle dokonce 500j, bojím se, aby mi nebylo ještě více špatně 😒 Nejsem si jistá jestli je to normální nebo mám už lehký OHSS 😅 Jsem asi plašan co?? 😅

mariiianka
17. zář 2013

@vendy01 děkuji,no to víš jsem to taky o víkendu taky trochu přehnala s prací 😅 ,ale už se házím do klidu.Fakt bych ty měsíce přeskočila a brala bych už prosinec 🙂 ,ale snad to uteče a do tý doby to půjde v pohodě.Jinak nástup na mateřskou mam od 10.11.Hele hlavně dostatečně pij,ale to víš je to hromada hormonů,kterýma se cpeme a na to tělo není moc připravený,určitě to bude dobrý 😉 .Zítra už máš středu,tak to už se blíží,pak se ti uleví a budeš si užívat klidu 🙂

barakara
17. zář 2013

@vendy01 ahoj, tak mne vylozene spatne behem stimulace nebylo, ale byla jsem desne nafoukla...precejenom mit v sobe tolik zrajicich folikul a z nich ovulovat je pro telo narocne. OHSS jsem mela po OPU a jestli ti hrozi tak s tim bohuzel nic uz neudelas, snad jen ho preckat, hodne bilkovin, vajicka, lusteniny, avokado a mleko nejlepe organicke, to snad trochu pomoci muze hlavne po OPU. A snaz se pit, ale zas to neprezen.
Drzim palce! 🙂 tehulkovani uz se blizi 🙂

vendy01
17. zář 2013

@mariiianka
@barakara Holky, moc děkuju za podporu!!! Já teda vždycky reagovala na změnu hormonů. V těhu mi bylo na začátku děsně špatně, tak k tomu mám možná větší sklon 🙂
Dnes jsem vypila už přes 3 litry tekutin, to mi celkem jde a zrovna jsem dobaštila vajíčkovou pomazánku 🙂 Snad to bude dobrý 🙂
Jsem ráda, že už nemusím zítra do práce, dnes to stačilo 😅

kockacz
18. zář 2013

@vendy01 Drzim palce na zitrek!!! 🙂 L

mariiianka
18. zář 2013

@vendy01 to víš hormony jsou prevít,ale to dáš 😉 .A co s tebou udělal ovitrell?Už aby bylo po všem viď a za chvíli budeš těhulka 😵

vendy01
18. zář 2013

@kockacz Děkuju!!! 😉

@mariiianka Tak dnes zatím o poznání lépe 🙂 Nevím, jestli to je tím, že je ráno, ale cítím se dobře. Večer to teda stálo fakt za nic a úplně jsem se děsila, co se mnou Ovitrelle udělá, ale v pohodě. Jen ty jehličky nejsou zrovna z nejostřejších oproti jiným lékům 😀
Na zítra se těším, ale už bych to raději měla za sebou, hlavně to uspávání 🙂 Jsem asi trochu postižená prací a hned si představím všechny možné komplikace 😅 😀 Raději nevědět...
Tak holky hezký den, dneska je teda hrozná zima, brrr. Už si zase musíme zvykat 🙂

mariiianka
18. zář 2013

@vendy01 tak to je dobře 😉 .Uspání se neboj,já to taky zvládla.Taky jsem si říkala,už abych to měla za sebou.Nejdrív jsem se bála že neusnu a pak jsem měla ještě den předtím noční a to jsem se bála,že usnu a už se neprobudím 😀 a vidíš jsem tady,dokonce 2v1 a ty budeš za chvíli taky 😉 😵 😵 .Takže ono je celkem fuk,jestli seš postižená prací nebo ne,prostě nad tím takhle přemýšlíš 🙂 .Zima je,to je pravda a lepší už to asi nebude 😒

vendy01
18. zář 2013

@mariiianka 😀 😀 Však já vím, že jo 😀 Dneska mi to všechno nějak šrotuje v hlavě, musím se jít raději nějak zabavit 🙂

mariiianka
18. zář 2013

@vendy01 já peru dneska zase pidi oblečky 😀 ,stejně nemám nic dělat,tak se tím řídím 😀 😀 a zatím mi to vyhovuje 😉 .A co Filípkovi,už je lépe

barakara
18. zář 2013

@vendy01 Drzim palce, je to uplne normalni, ze mas strach a zarovne se tesis. Zadny komplikace nebudou, vubec nic takoveho si nepripoustej! 🙂 Jsem zvedava kolik ti jich odeberou...
Ten Ovitrelle ma fakt tupy jehly, ale nic proti Fragminu, ktery jsem pichala az do 12tt na redeni krve.

@mariiianka Rekli ti pohlavi????

mariiianka
18. zář 2013

@barakara prosím tě,žádný utz se nekonal 😒 až 21.10.,takže si to necháme jako překvapení pod stromeček asi.Docela mě tím naštval,těšila jsem se zcela zbytečně 😠

vendy01
18. zář 2013

@mariiianka Tak to je krásná práce 😵 Taky se na to jednou těším 😉 Filda už je v pohodě a chodí do škoky, tak jsem ráda 🙂 No jo s tím UZ, ona jim hradí pojišťovna za celé těhu 3 UZ standartně, tak ho asi pořád nedělají, ale taky by mě to mrzelo.. Já zvažuju jednou 3D UZ, u Fildy jsem ho neměla a vypadá to moc hezky, když se povede 🙂

@barakara Děkuju 🙂 Na počet jsem taky zvědavá..no spíš už jsem napnutá jak kšandy, jak to dopadne 😀
S tím pícháním tě lituju, ještě tupá jehla a tolik bodanců 😒

mariiianka
18. zář 2013

@vendy01 samozřejmě,že se to povede,jiná možnost ani není 😉 .Taky jsem si říkala,že bych na 3D šla,ale za ty prachy jsem si to rozmyslela.S Adélkou jsem ho taky neměla,tak nemusím mít ani druhý 🙂 .Tak to je dobře,že už je Filípek fit,to jsem zvědavá,kdy příjde nějaká nemoc k nám 😒

vendy01
19. zář 2013

@mariiianka
@barakara
@kockacz
Ahoj holky, tak jsem zpět živá a zdravá 🙂 Měla jsem 14 folíků, z toho byl 1 špatný, 6 je jich super kvalita a zbytek se uvidí, jak se budou vyvíjet 🙂 Tak budu doufat, že budou bojovat!! Máme ICSI a prodlouženou kultivaci, tak bude transfer až v pondělí nebo v úterý.. No sranda byla, že mě uspávala paní doktorka z naší nemocnice, samozřejmě mě znala, je to manželka našeho vedoucího lékaře oddělení 😀 , anesteziologická sestřička už v důchodu, také původně z našeho špitálu 😀 Oni tam vždycky jezdí takhle externě. Takže jsem se nakonec vůbec nebála 🙂
Teď do sebe liju vodu a zítra budu volat na první výsledky 🙂

mariiianka
19. zář 2013

@vendy01 ahojky,myslela jsem na tebe od samýho rána 😉 .A jak je teď,bolí něco nebo v pohodě.Tak to bylo dost folíků,tak to jich určitě bude dost 😉 .Tak to je super,příští týden už budeš těhulka 😵

vendy01
19. zář 2013

@mariiianka Děkuju 🙂 Trochu mě pobolívá břicho, ale jinak jsem v pohodě. Dala jsem si po obědě ještě šlofíka, tak jsem taková zblblá, ale jinak v pohodě 🙂 Zítra dám vědět další info 😉

mariiianka
19. zář 2013

@vendy01 taky jsem byla celá mimo,ale jak jsem se vyspala,tak to docela šlo.Zítra už bude líp a držím vše co mám,jen ať se krásně vyvíjí 😉

vendy01
20. zář 2013

Ahoj holky, tak máme opravdu jen 6 bojovníčků... Přála bych si více, ale uvidíme, třeba se budou všechny krásně vyvíjet. Všech 6 je oplodněno ICSI, ostatní to vzdaly, ty nybyly už od začátku zralé. Zítra další info 🙂

barakara
20. zář 2013

@vendy01 to je hezke cislo, urcite jeden z nich bude ten vyvoleny 😉

mariiianka
20. zář 2013

@vendy01 Vendy,to je krásný,taky jsme jich měli šest.Ty už určitě vydrží,víkend uteče a už budou u tebe 😉 .Kolik si jich necháte zavést,jedno nebo dvě?

vendy01
20. zář 2013

@mariiianka No vidíš, to už jsem úplně zapomněla, že jste jich měli taky šest 🙂 Necháme si zavést jedno, dvojčátka nakonec nechci riskovat, ani pan doktor nám dvě nedoporučoval..
No jsem na to zvědavá, máme i Primo Vision a každý den máme čerstvou fotečku s popisem 🙂 , to je fajn 🙂

kockacz
20. zář 2013

@vendy01 Drzim palce, 6 je dost na to aby bylo i na zamrazeni 😉

mariiianka
21. zář 2013

@vendy01 nedoporučoval,jako že by se chytli obě nebo z nějakých zdravotních důvodu.Vidíš a já se na dvojčátka těšila a zaplať bohu,že se chytlo aspoň to jedno.Tak to máte dobrý,že vám dají i takhle fotečku,to musí být krásný.A jak to vypadá dnes?

vendy01
21. zář 2013

@mariiianka Ahoj, no ne, že by nám to vyloženě zakázal, ale standartně zavádějí už jen jedno embryjko. Musím ale říct, že když už doma jednoho raubíře máme, tak bych se dvojčátek bála... Máme i velkou hypošku atd., vše se určitě nějak dá zvládnout, ale bylo by to složité.... Na druhou stranu lepší 3 dětičky než jedno, ale je to asi fakt na každém...
No a nakonec budeme rádi, když vůbec nějaké embryjko bude 😒 Dnes jsem mluvila s embryoložkou, jedno to vzdalo úplně, takže zbylo 5. A z toho se ukázkově vyvíjí jen jedno, ostatní jsou pozadu 😒 Mám z toho smíšené pocity a bojím se. Říkala, že to jeno asi bude favorit a ty ostatní se uvidí. Chtěli jsme hlavně ještě mrazit a takhle to vypadá bledě. Jsem jinak celkem dobře naladěná, ale moc jsem tohle nečekala, tak mám strach... Transfer bude prý asi v pondělí.