1. IUI na podzim 2011. S hormony nebo bez?

andromeda82
25. zář 2011

Ahoj, už přes rok se s manželem neúspěšně snažíme o mimi, a tak uvažujeme v brzké době nad IUI. Je na tom někdo podobně? Pojďte popovídat! Také uvítám rady od těch, které již IUI absolvovaly. Braly jste před 1. IUI Clostilbegyt nebo jiné hormony, ačkoliv jste dle testů měly ovulaci v pořádku? A jaký byl výsledek? Díky za informace.

vendy01
8. dub 2014

@mariiianka U nás je taky pořád spousta práce, jen jsem teď trochu méně výkonná 😅 🙂 Tak pro změnu flákám práce doma, oboje nějak nedávám.
To je jedlík 🙂 Doufám, že naše mimčo bude taky takové 🙂 Filda byl závislák na kojení až extrémní, že jsem ho pak musela v 17 měsících odstavit 😅 😀

mariiianka
8. dub 2014

@vendy01 Vendulko já to taky oboje nedávám 😀 ,dneska jsem se pustila do toho doma a teď mě čeká žehlení,ufff.No mi jak už nekojíme,tak jsem právě zkusila tu mrkev.A teď už koukám po nějaký židličce na krmení,aby mě to pak nezaskočilo,protože on je fakt čilý 😀 ,až poleze,tak už neudělám vůůůbec nic 😀 😀 😀

vendy01
8. dub 2014

@mariiianka Tak koukám, že to máme podobně 😀 Já mám Fildu doma, měl teploty, ale už je ok, jen se teď úplně zbláznil do fotbalu a nutí mě venku kopat 😀
Židliček je na trhu dost, máme schovanou po Fildovi, tak jí využijem 🙂

mariiianka
8. dub 2014

@vendy01 ale chudák,já se divím,že mi se držíme,že Aďa absolvovala letošní plavání celý.No tak matko čiň se s mičudou 😀 😀 😀 ,máte o zábavu postaráno 😉 😀 😀

vendy01
8. dub 2014

@mariiianka Tak to vám to s plavčem vyšlo dobře. Filda začíná 24.4. jezdit, tak jsem zvědavá 🙂
S mičudou se náhodou činím docela dobře 😀 Jen do branky se neodvažuju vstupovat, abych jednu neschytala 🙂

mariiianka
23. dub 2014

ahoj holky jak se všichni máte a jak jste si užili velikonoc.My nic moc,Adélka má už týden neštovice,ale z nejhoršího už je venku,ještě příští týden musí být doma.Tak jsem zvědavá jestli to od ní chytne i Lukynek 😒 .Jinak dnes nám jsou 4 měsíce a je to malý ďáblík 😀
@vendy01 a co ty mamino,už jsi na vše připravená,věcičky už všechny nakoupený 🙂

vendy01
23. dub 2014

@mariiianka Ahoj, tak to si teda užíváte s neštovicema 😒 Hlavně ať to máte brzy za sebou a když to Lukynek chytne, tak co nejmírněji.... Filda měl před 2 lety, neteře i se švagrovou v prosinci..
U nás Velikonoce fajn, v neděli jsme měli jseště rodinnou oslavu, tak jsme trošku ponocovali a v pondělí jsem byla mrtvá 😅 Naštěstí mi jako jediné nebylo špatně z alkoholu 😀
Výbavička už je téměř nachystaná, dožehlila jsem poslední hadříky (asi poslední 😀 ), včera jsem si koupila nouvou tašku do porodky, čaj z maliníku, objednala lehký župan do porodky a můžu jít rodit 😀
No dneska to mám za 50 🙂
Jinak mám zatím 10kg nahoře, tak to ještě jde. Jen už se mi začíná často hůř dýchat, ale bude ještě hůř 😅
Minulý týden porodila manželova sestřenice a moje nej kamarádka (má třetí holčičku 😀 ), tak mi vyprávěla detaily porodu, o kojení..tak jsem si to úplně oživila... 🙂

mariiianka
30. dub 2014

@vendy01 ahojky,tak Aďa už se nám vyloupala a už je ve škole.Lukášek se zatím drží,ale ještě to může přijít,tak uvidíme,ještě tomu dávám příští týden a pak snad už budu v klidu.Jinak v pá jsme byli na ko na nožičkách a ještě musíme za 3-4 měsíce,nemá vyvinutý jadýrka,ale dr.nás uklidnil,že do roka času dost.akorát jsem mu říkala,že nevím jak to příště zvládneme,když teď byl zvědavej a mlel sebou o sto šest 😀 a dr.se zasmál a povídá,že jemu ty rarášci koukají z očiček 😀.Na konci května jdeme zase na s těma ledvinama,tak jsem zvědavá,jak na tom jsme a pokud se neopupínkuje,tak za 14 dní očkování.Koukám,ty furt výbavičkuješ 😀 .Tý jo ještě 6 neděl a budeš mít princezničku u sebe 😵 ,toto ale uteklo co

vendy01
30. dub 2014

@mariiianka Tak to alespoň máte za sebou. Snad se Lukášek udrží zdravej 😉 Nožičky se určitě spraví 😉 Máte toho běhaní po doktorech teda dost...
Já jsem byla dneska v poradně a zítřejším dnem nastupuju na mateřskou!!! 🙂 To snad ani není možný, pamatuju si živě, když jsi to psala ty! 😕 V poradně dobrý, jen mi začaly otékat nohy 😒 S Fildou jsem to neznala, tak mě to zaskočilo. Hlavně nárty a kotníky.. Koupila jsem si nedávno nový boty - balerínky a teď mě děsně tlačej 😠 Do toho jsem chytla pěknou rýmu, tak tenhle týden tak nějak přežívám 😝
S výbavičkou už opravdu budu končit, to bylo posledních pár věciček 🙂 (doufám 😀 ) Dneska jsem dostala papír na vyplnění jmen, tak už to budeme muset konečně rozseknout 🙂

mariiianka
30. dub 2014

@vendy01 no my musíme mít furt něco,to jsem byla i já minulý týden v Praze na trhání moudráku.To je stále nějakýho ježdění až mě to kolikrát už nebaví 😠 .Už na mateřskou,tak to už je fakt zachvíli a se jménama jste dohodlí ne.Nebo nějaká změna?Tak ať se brzy uzdravíš,tohle počasí je na nic.Otýkání naštěstí já neznám,tak to buď ráda,že nejsou zatím takový vedra

vendy01
16. kvě 2014

@mariiianka Ahoj, jakpak se daří?? Neštovice máte za sebou nebo je Lukášek nakonec chytnul..?
My se máme fajn, už se nám to blíží 🙂 Věci mám téměř nachystané, jen mi chybí přemístit přebalovák do koupelny a pořád čekám na objednané povlečení (to, jak máš podobné). Čekám už 3 týdny a nic, že to vázne u dodavatele.. Tašku do porodky mám celekm připravenou. Byla jsem už na první křivce na porodnici, zatím se nic nechystá, tak jsem docela ráda 🙂 Jinak se cítím celkem dobře, na poslední měsíc to jde 🙂
Včera jsem byla s Fildou na přijímačkách do ZUŠ, chceme ho dát na kytaru od září. Byl šikovnej, paní učitelka ho chtěla na sólový zpěv 🙂 , ale k fotbalu už by to nešlo. Tak hlavně ten nástroj 🙂
Jo a manžel mě asi před měsícem vyšokoval, když přišel s tím, že budeme mít štěňátko od jeho kolegy z práce (boloňský psík). Psy mám ráda, ale hned jsem to zavrhla s tím, že dvě mimča najednou by bylo fakt moc 😒 No dopadlo to tak, že mě to nechal pobrat až jsem souhlasila a nějak to zmáknem. Filípek ho bude mít příští víkend k svátku 😀
Jo a jména jsme ještě nevyplnili, ale jasno už máme, žádná změna se konat nebude 🙂

mariiianka
16. kvě 2014

@vendy01 ahojky,no jo ty už to máš za pár a už se těšíš na princezničku viď 😵 .Takže to bude Barunka?To si ale dávají na čas s povlečením,ale mam pocit,že já taky čekala dlouho,že jsem ho objednala a oni ho teprve šili,ale oni to stihnou neboj 😉 .Tak to je šikulka Filípek,kdyby jsme bydleli někde blíž k městu tak bych Aďu taky na něco dala,ale teď s mrňousem je to těžký,hlavně mě ničí už to ježdění,když ho někam táhnu.Jinak neštovice nechytil vůbec,takže nás to čeká ještě jednou,ale co se dá dělat,aspoň ho mohla ve středu oočkovat a nechala jsem mu dát jen povinný,chtěla jsem i proti pneumokokům,ale ona by mu dala,dva píchance najednou a to jsem nechtěla zase já,tak řekla za 14 dní,jenže to jedeme zase kvůli těm ledvinám,tak mi nakonec řekla,že tohle jde i ve dvou letech očkovat,tak to necháme asi tak,protože mě zase i vyplašila,že z toho můžou být i komplikace,že už to zažila na dětech.Takže ty je chceš ochránit a na druhou stranu jim to může ještě víc ublížit,pak si vyber že.Tý jo štěňátko,ale Filípek se postará,ten už je velký,aspoň bude vyrůstat s malou a rychle si na sebe zvyknou.

vendy01
16. kvě 2014

@mariiianka Těšíme se moc 🙂 Sice už mi v hlavě začal hlodat strach z porodu a z toho, kdy to vypukne, ale to je asi normálka 🙂 Povlečení doufám dojde rychle, už bych chtěla mít vše v cajku.
Tak to je na druhou stranu fajn, že neštovice nechytnul, už skrz to očkování..pak se to akorát vše posouvá... a že toho očkování teda je..už jsem zase vyšla ze cviku 🙂 Ono se o očkování teď hodně diskutuje, o komplikacích atd... My pneumokoka tenkrát očkovat dávali a dám asi i tentokrát.. Tak ať vám to vše dobře dopadne a hlavně i na těch ledvinkách!! 😉
To ježdění je u nás to samé. Nemáme v obci ani potraviny, tak se jezdí všude. Taky jsem zvědavá, jak to vše zvládnem, naštěstí manžel dělá jen ranní a já jsem doma. Jsem za to nakonec ráda, že to takhle vyšlo. Vše špatné je pro něco dobré. 🙂 Do ZUŠky to máme 4km, to ještě jde...
Filípek o štěňátku ještě vůbec neví, tak to bude mega překvápko 🙂
Jo a bude Barunka 🙂 Doma možná tuší, ale už se nikdo neptá po tom, co jsme řekli, že se to dovědí po porodu 😀

mariiianka
16. kvě 2014

@vendy01 tak 4 km to je krásný,my to máme nejblíž 15 km,naštěstí v obci potraviny,škola i školka jsou a za to jsem moc ráda.Já bych ho dala taky,ale už jen kvůli těm ledvinám jsme se s dr.shodli,že to necháme na dýl.Ale ono do toho stejně nevlezeš,co se z toho vyvrbí 😒 .Naštěstí tohle snáší dobře,tentokrát plakal jen chvilinku a jen kvůli tomu,že jsme ho drželi,když ho píchla,tak byl v klídku a ani horečky nemáme.Porodu se neboj,to jsou normální obavy,zvládli jsme to každá,tak ty to dáš raz dva 😉 .Filípek bude mít určitě radost a ty taky až bude vše kousat viď 😀 .Štěňátka jsou darebáčci,to moc dobře znám 🙂 .

vendy01
16. kvě 2014

@mariiianka Tak 15km je teda fakt dost 😒 Toho kousání se docela bojím, snad to nebude takovej divoch. 😀
Teda u nás počasí jedna velká hrůza,lítá mi tu plastovej stůl s židlema po zahradě, do toho leje... 😝 😝

mariiianka
16. kvě 2014

@vendy01 taky jsem si ráno říkala jestli list v kalendáři mám dobře otočený 😀 .U nás zatím neleje ,ale fouká to šíleně a je pěkná zima,taky od rána topím 🙂

vendy01
28. kvě 2014

@mariiianka Ahoj, jakpak se vede?? Já jsem dnes přišla úplně rozhozená z poradny ☹ Zítra začínám 39tt a dělal mi UZ kvůli poloze mimča. No a malá je koncem pánevním 😒 Trochu jsem to tušila podle pohybů, ale nechtěla jsem si to připustit. Doktor mi dal na výběr buď naplánovat císaře nebo se pokusit za jednodenní hospitalizace pomocí hmatů na břicho mimčo otočit. To by proběhlo v pátek. Vůbec nevím, jak se rozhodnout ☹ Navíc jsem se těšila na přirozenej porod... To otočení prý nemá až takovou úspěšnost, ale zas nevím, jestli to přeci jen nezkusit... A teď babo raď 😅 😀
Jinak štěňátko už máme doma, je to takovej mrňousek roztomilej a docela hodnej 🙂

mariiianka
29. kvě 2014

@vendy01 ahojky,jejda,co si to na tebe slecinka vymyslela.To už se asi sama neotoci že 😒 .V tomto je těžký radit,záleží na co se cítíš ty.Nás čeká zítra utz ledviny,tak jsem na to taky zvědavá, pořád se utesuju,ze to bude dobrý. Tak to mel Filípek radost co 🙂 .Nechci tě strasit,ale počkej az stenatko povyroste 😀

vendy01
30. kvě 2014

@mariiianka Tak jakpak jsme dopadli na ledvinkách?? Doufám, že dobře 😉
Tak u nás je rozhodnuto 😅 Na ten obrat jsem nakonec nešla po sběru všech možných informací a dnes jsem vyfásla termín sekce. Takže : příští středu mám nástup do porodky a ve čtvrtek mi udělají císaře 🙂 Datum 5.6. se mi moc líbí 🙂 😀 Hrozně se na malou těšíme, jen mi teď hlavou šrotuje, abych vše měla a stihla...
Jen jsem zklamaná, že máme v sobotu 7. tu rodinnou svatbu a přijdu o ni 😒 Miminko je na prvním místě, ale celou dobu jsem švagrové pomáhala s přípravama, manžel jde svědčit a nakonec tam sama nebudu 😒 Ale to se nedá nic dělat... Už jsem nakázala, že mi musí do porodky přivézt dortík a něco dobrého 😀 😀

mariiianka
31. kvě 2014

@vendy01 ahojky,tak docela dobrý,prý o trošku to má lepší,další ko až v prosinci,tak jsem moc ráda 🙂 .Noooo super,za 5 dní už budeš dvojnásobnou maminkou 😵 ,to je úžasný,už si to nějak začínáš uvědomovat 😀 .Mě to došlo až když byl Lukášek s námi,že fakt už ho máme a je náš 😀 .Chápu že tě mrzí,že nebudeš na svatbě,ale Barunka bude důležitější 😉 .Už se na ní moc těším a budu na Vás holky myslet 🙂

vendy01
2. čer 2014

@mariiianka Tak to je fajn, že to má Lukášek lepší 🙂 , příště už to třeba bude úplně v pořádku 🙂
Tak užívám poslední 2 dny doma 😅 , mám tolik plánů, příprav, úklid, nákup...Úplně se bojím, jak to stihnu 😅
Nějak na mě začal doléhat stres z porodu a aby vše dobře dopadlo.., ale to je asi normální 🙂 Jinak mi to asi taky vše dojde až po porodu 😀

mariiianka
2. čer 2014

@vendy01 prosím tě nic nedělej a odpočívej v klídku,budeme na tebe myslet a těšit se na zprávičky 🙂 .A stres z porodu je úplně normální,ten jsem zažívala u Adi s Lukynem jsem to nějak nestíhala,jak to bylo na mě všechno rychlý 😀

kockacz
2. čer 2014

@vendy01
@mariiianka ahoj holky, zasla jsem po dlouhe dobe. Koukam, ze akorat, abych Vendy poprala pohodovy porod 😉 U nas nic noveho, nemam ted moc miminkovske myslenky, proto sem ani nechodim. Kdyz pak zajdu, mam na jednu stranu radost jak to u vsech tehulek co tu znam hezky jde a na druhou stranu mam smutny pocit, ze jsem chvilicku byla taky jednou z nich a mohla bych za chvili rodit ☹ Tak se tim nechci zbytecne rozptylovat a radeji resim vybaveni domu, kam se budeme v lete stehovat 😝
Moc vas zdravim, juknu brzo na miminko...

vendy01
3. čer 2014

@kockacz Ahoj, moc tě zdravím 🙂 Děkuju za přání, snad vše půjde hladce, bez komplikací 🙂
Pocity úplně chápu... Letní plány máte super, stěhování do nového 😵 😵 To jsou krásný starosti a hlavně těšení 😵 Užívejte krásné léto a určitě zase nakoukni!!!!!!!!! 😉 😉 😉

@mariiianka
Holky jinak nevím, jak budu mít přístup na net, každopádně se dříve nebo později ozvu, jak porod a vše kolem. Držte nám ve čtvrtek palce!!!!!! 🙂 🙂 😉

mariiianka
3. čer 2014

@kockacz ahojky,úplně tě chápu,že by to bylo strašně stresující,ale moc mě těší,že jsi na nás nezapoměla 🙂 .Nemá cenu se vracet k tomu co bylo,ale žít tím co bude,a pevně věřím,že i ty se brzy staneš maminkou 😵 .Přeju krásné bydlení v novém domečku 🙂
@vendy01 Vendulko moc moc moc držím palečky 😵 🙂 🙂

vendy01
14. čer 2014

@mariiianka Ahoj, tak jsem se konečně dostala k netu na chvilku. 🙂 Tak to máme za sebou!!!!!! 😵
Abych shrnula porod... Ve středu jsem měla nástup a ve čtvrtek to vypuklo 🙂 Rodina jsem ve spinální anestezii a byla to hodně zajímavá zkušenost necítit nic na celou spodní část těla.. Porod samotnej byl rychlej, bylo krásný hned malou slyšet brečet.. Dali mi jí hned na hrudník a na první přisátí. Přitom mi šili břicho 😀 Potom malou odnesli na první ošetření. Manžel u porod byl kousek ode mně, tak to bylo super. Mezi tím, co mě šili (cca 30 min. ) byla Barunka na bonding u manžela na hrudníku. Pak mě odvezli na pooperák, kde jsem musela celých 24h ležet na zádech a nezvedat ani hlavu kvůli možným komplikacím spojených s tímto typem anestezie. To bylo asi nejhorší na tom všem.. Druhý den vstávání, to byl taky mazec, bolelo to hrozně, zlatej normální porod 😅 😀 Pak ale den ode dne lepší 🙂 Domů nás pustili ve středu. Napsala jsem to jen ve stručnosti, zážitků bylo ještě mnohem víc 😀 😀 😀
Baruška byla v porodce hodná, i doma je zlatíčko. Filípek byl proti ní ďábel 😀 😀 , kolikrát si říkám, jestli je normální, že takhle hezky spí.. Užívám si to, než se to změní 😀 😀 Jinak už mám i stehy venku a už jsem celkem fit. 🙂 Nechala jsem tam 8 kg, další kilčo už mám dole a navrch už je 4 🙂
Tu rodinnou svatbu jsem nestihla, bylo to prý moc hezký, jen mi všichni říkají, že bych si to stejně neužila, protože bylo děsný vedro a všichni se hrozně pařili..
Tak to je asi zatím všechno 🙂 🙂 🙂

mariiianka
14. čer 2014

@vendy01 ahojky,však jsem taky na tebe moc myslela 😉 🙂 .Tý jo jako nehnout sebou to by mě asi zabilo,ale ty jsi šikulka a je super,že je Barunka hodňoučká.Hold mi ty děti máme za odměnu 😉 .A co velký brácha Filípek,je z ní určitě unešený viď 🙂 .Představ si že ukášek už má 2 zoubky,kde mám to moje miminečko 😀 .A Adélka nám odjíždí 29.6. na tábor.Na svůj první tábor v životě a ještě ke všemu na 14 dní.Moc se těší,tak jsem zvědavá jak to zvládne 🙂

kockacz
22. čer 2014

@vendy01 ahoj Vendy. Moc gratuluju k Barunce. Hlavne, ze vse probehlo jak melo a jste obe vporadku 🙂 Preju vam hlavne zdravi a spoustu stesti a lasky v rodine. L 😉

mariiianka
27. čer 2014

@vendy01 ahojky,tak jak se užíváte s Barunkou 🙂 a jak se máte,začali nám prázdniny co a mi už pomalu balíme

vendy01
30. čer 2014

@mariiianka Ahoj, jo jo, užíváme 🙂 😅 Barče už bude brzy měsíc, neuvěřitelný! Je to taková malá divoška, v noci moc nechce spinkat, už jí mám v posteli 😀 Přes den dobrý, je ještě malá na nějaký režim..
To je mazec, že už má Lukášek zoubky, přijde mi, že se sotva narodil 😀 😅
Adélka už je asi odjetá na táboře viď?? Filda pojede asi příští rok prvně od fotbalu... A jinak se někam chystáte jako rodina? My tento rok nic 😀 Manžel má dovču až v srpnu, tak podnikneme nějaký výlet.. Filda jinak bude po babičkách a na týden u švagrové..Tak si to snad užije. Noa po prázdninách do školy! A jak u vás vysvědčení?? 🙂