1. IUI na podzim 2011. S hormony nebo bez?

andromeda82
25. zář 2011

Ahoj, už přes rok se s manželem neúspěšně snažíme o mimi, a tak uvažujeme v brzké době nad IUI. Je na tom někdo podobně? Pojďte popovídat! Také uvítám rady od těch, které již IUI absolvovaly. Braly jste před 1. IUI Clostilbegyt nebo jiné hormony, ačkoliv jste dle testů měly ovulaci v pořádku? A jaký byl výsledek? Díky za informace.

mariiianka
2. črc 2014

@vendy01 ahoj,už měsíc,jste snad něco přeskočili ne 😀 .Ona si zvykne a na tu postel taky 😀 .Nám se s Lukynem spí takhle krásně v posteli občas odpoledne,jinak je v postýlce a naštěstí ho položím a zachvíli spí.Jinak mě příjde že se nedávno narodil a už z něj je takový chlapisko 😀 ,už umí paci paci,on je jak cvičená opička 😀 😀 .Nechystáme se nikam,jen nějaký výletování,už jsme byli ve Dvoře Králové v zoo.Jinak od Adélky dnes přišel dopis a asi se jí tam zřejmě moc líbí a ani jí nechybíme.Je tam teprve třetí den a mě to příjde strááášně dlouhý ani ten den mi nějak moc neutíká.Jinak vízo u nás tři dvojky,takže skvělý,pořád jí hrozila s trojkou z matiky,ale Aďa to stihla vypilovat 😅.Páni tak už vám to taky začne,ty děti jak nastoupí do školy,tak pak moc rychle stárnou 😀

vendy01
3. črc 2014

@mariiianka Tak to spinkání teda závidím 🙂 Ta naše malá potvůrka prostě sama v postýlce neusne, to by si snad vyřvala plíce a to zase nechci... Asi to chce čas. Filda nám začal v postýlce spát až na 7 měsících, to byl ještě větší divoch 😀 Jinak jsme samozřejmě šťastný, že jí máme, je to naše láska veliká 😵 😵
Včera jsme byly v poradně po 14 dnech, byla jsem napnutá kolik přibrala a skoro 500g 😵 Tak mám radost. A příští poradna už bude i s píchnutím náušniček 🙂
To je Luky šikulka teda 😵
Adélka si to určitě užije, mají pěkný počasí, tak to budou mít super 🙂 My možná taky nějaký výlet zvládneme, ale manžel má dovču až v srpnu, tak bude Filda chvilku po babičkách a u švagrové na týden a se mnou doma...

mariiianka
5. srp 2014

@vendy01 ahojky,tak jak si užíváš,co Barunka,už si zvykla na postýlku.Lukášek už leze,že mu pomalu ani nestačím,sedne si a dokonce když k něčemu doleze,tak se i postaví,takže já o nudu nouzi nemám 😀 .A teď mu lezou další dva zuby najednou,ale ne jedničky nahoře,ale asi dvojky,bude z něj upírek 😀 .Jinak to snáší až moc dobře,je to divoch,ale jinak je to zlatíčko hodný.Na konci měsíce jdeme na osmiměsíční prohlídku,tak jsem zvědavá kolik přibral,furt do sebe něco láduje,i když on má dost pohybu,tak to nebude tak hrozný.Jinak jak vidí Adélku,tak to je fakt povedená dvojka 😅 .Na táboře se jí moc líbilo,příští rok jede prý zase 🙂

barakara
5. srp 2014

Ahoj holky. Jdu Vas po dlouhe dobe pozdravit. Maya uz ma 5,5 mesice a uz je to velky miminko. Vcera se zacala poradne pretacet na brisko. Porad si neco povida a taky uz se umi paradne vztekat kdyz neco chce/nechce. Spinka v noci krasne ve postylce ovsem pres den uz je to horsi.
Jinak uz se pripravujem na presun z UK. Budem se za dva mesice stehovat. Tak to bude hodne zajimave.

mariiianka
5. srp 2014

@barakara ahojky,tý jo to už budete mít půl roku,je to možný,jak to uteklo.Je to šikulka viď.Tak to budete mít trošku náročný období,ale vy to zmáknete na jedničku 😉 .Lukášek se vzteká jen když má hlad nebo když je hodně unavený,ale jsou to naše zlatíčka největší 🙂

vendy01
6. srp 2014

@mariiianka Ahoooj,tak Baruš měla včera už 2 měsíce 🙂 Na postýlku si stále nezvykla, spinkáme společně ve velké 😅 😀 Je to naše malá potvůrka nespavá. Ani přes den toho moc nenaspí,ale jinak je to naše zlatíčko a jsme šťastní, že jí máme 😵 😵 Už má náušničky, tak je opravdová holčička 😵 Pěkně přibývá na váze a kojit asi budu opět dlouho (s Fildou 17 měsíců), protože vypadá na pěknou závislačku 🙂
Kontrola po šestinedělí v pořádku, napsal mi HAK, mám jí doma, ale ještě jsem jí nezačala brát.. To mě štve, že po císaři mám těhotenství min. rok zakázané a nemůžu nic riskovat. Nechtěla jsem se ládovat hormonama..
Jinak užíváme léta jak to jde , Filda byl různě po babičkách a tetičkách. Teď má manžel dovču, tak se chystáme alespoň na výlet, jinak budujeme kolem domečku.
Lukášek už je oukám pěkný divoch 😀 😀 To je super, že je takovej hodňoučkej 🙂 Tak ať mu to vydrží 🙂 😉 a zoubky se mu prořezají v pohodě..
To je super, že se Adélce líbilo 🙂 Pro mě byly tábory spíše za trest co si pamatuju 😅
No a chystáme se taky brzy do školy, už je to za pár, koupili jsme Fildovi stů a židli do pokojíčku a teď ještě výbavu 🙂

@barakara Neuvěřitelný, že už je Maya tak veliká 😅 🙂 To stěhování nezávidím, ale určitě to zvládnete 🙂 Držím palce!!!!!

mariiianka
23. zář 2014

@vendy01
@barakara ahoj holky,tak jak se máte.Lukášek má dnes už 9 měsíců,leze,stojí občas sám,chodí kolem nábytku a nejradši by už běhal 😀 ,má 6 zubů a pokud mě hooodně potřebuje,tak říká mama a ham,to mu jde dobře.Jen teď má chudák rýmu.
@vendy01 Vendulko,jak se líbí Filípkovi ve škole a co Barunka,ta taky roste jak z vody viď 🙂

vendy01
24. zář 2014

@mariiianka Ahoj, zdravím po delší odmlce 😅 Tý jo, Luky je teda divočák 😀 To je šikula. Rýma je na houby..Barunka už má první taky za sebou..Tak ať je brzy ok 😉
A co u nás nového??? Barunka roste jak z vody.. Máme 6 kg a pořádný faldíky 😀 Jinak v noci je to trošku lepší, ale mám jí pořád v posteli. Velký pokrok je v tom, že mi přes den a večer krásně usne sama v postýlce. Je to smíšek, pase koníky..jinak se jí na bříšku moc nelíbí.. Kojím pořád jak si řekne a bude to na dlouho 😀
Bojujeme teď s oblíkáním do zimy, to je vždycky řev 😅 😀
Filípek zvládnul nástup do školy dobře 🙂 Už má nějaký jedničky a ve škole se mu líbí. Náročnější je to asi pro rodiče 😀 než jsme zjistili co a jak..kdy a kde... Je jich teda ve třídě 27, to je hodně. Učitelka z nich šedivý už teď 😅 Mají tam pár výrostků a učitelka má co dělat.. Jsem ráda, že jsem doma a mám čas na jeho úkoly, nachystat na kroužky atd.. Filda hraje fotbal 3x v týdnu a začal chodit na kytaru 🙂

A jak vy ve škole? Jak zvládáte ranní shon?? Adélka chodí sama do školy?? My dojíždíme autem zatím, ale příští rok už ho pošlu busem 🙂

mariiianka
24. zář 2014

@vendy01 no tak to je teda pořádný kus ženský,to je dobře,že jí chutná a že už se vám to spaní trošku lepší,je to velká šikulka.A s tím oblíkáním mi ani nemluv,zlatý léto,hodili jsme bodýno a šli jsme,ale teď je to šílený.Minulý týden jsme byli kupovat botičky a bačkůrky,furt si stahoval ponožky a řeknu ti teda mazec ceny,čím menší dítě,tím větší ceny 😕 😀 😀 a mi ještě ke všemu musíme do zdravotní obuvi,protože Lukyn má docela vysoký nárt a celkem sloníkovu nožku 😀 .Bačkory máme vel. 19 a botky jsme museli vzít 20.Jinak Aďa ve škole v pohodě,ale to víš třetí.třída už není jako první 😀 ,ale zatím to jde,jinak máme školu kousek od domu takže chodí sama,ale když to vidím ve zprávách co se teď furt děje,tak bych jí nejradši zamkla doma.Dneska si byla pro rovnátka a má z nich radost 😀 .Ale naštěstí je má vyndávací a jen nahoře.Jinak ten počet u vás v první třídě,to je teda dost dětí,to u nás není ani v celý škole 😀 😀 ,podotýkám,že jsme na vesnici a máme školu do pátý třídy,ale jsem za to vděčná a hlavně jsme spokojený.A Lukyn je divočák,to jsi na to přesně kápla 😀 😀 ,ráno říkám manželovi jestli mu nedal ke snídani nějakýho čerta,protože to co předváděl to se jen tak nevidí 😀 ,to Aďa byla taky živel,ale oproti němu jsem si dnes říkala,že ona byla vlastně andílek 😀 😀 😀

barakara
25. zář 2014

@mariiianka
@vendy01 Ahoj holky, take se omlouvam za odmlku. Nejak nestiham, obdivuju Vas se dvema detma, ja nic nestiham s jednim 😀 . Za dva tydny uz se stehujem do Cr, takze ted to bude asi narocny. Dodelavame byt takhle na dalku a asi tri mesice budem bydlet u rodicu, idealne do Vanoc...
Jinak Maya je nas smisek, stale se smeje hodne a nahlas 😀 , ale take uz se naucila pekne vztekat kdyz ji neco hned nedam. Je ji ted 7 mesicu, zatim neleze, ale vali sudy o sto sest a peruje na kolinkach, tak se trochu modlim, aby se rozlezla az budem u nasich, ti maji velke prostory 🙂 Zub nema jeste zadny, zacali jsme s prikrmy, zatim zvladne snidani a pres den vymyslim ruzna jidla, ale ne najit to spravne 😀

vendy01
29. zář 2014

@barakara Ahoj, ráda Tě tu "vidím" 🙂 Tak to vás čeká náročné období se stěhováním. Přeju, ať to vše zvládnete 😉 U vašich to určitě budete mít fajn na tu chvilku..i skrz hlídání.. Já bych mamku brala blíž hned 🙂
Maya je šikulka 🙂 S tím jídlem to vychytáte 😀 I když náš Filda je nejedlík doteď. Když si vzpomenu, jaký to byly boje s jídlem, nic nechtěl..Baruška snad bude větší jedlík 🙂
Jo a s jedním dítětem jsem taky nestíhala 😀 A Filda už je celkem samostatnej, tak to jde 🙂 Obdivuju mamči se dvěma malýma dětičkama 🙂

@mariiianka Tý jo, už máte botičky 😅 🙂 A o penězích ani nemluv 😝 Ale nedej to, když boty musí mít kvalitní 😅 S tou malou školou to máte super, to bych brala hned..nebo alespoň školu v místě bydliště, kde pěkně dojedem s kočárkem.. A od druhýho stupně bude dojíždět?

Holky mně začaly tak padat vlasy 😝 S Fildou jsem to měla taky, ale je to děs 😖 Pořád tahám z hřebenu chomáče vlasů 😝 Asi budu muset trochu zkrátit délku... Taky přemýšlím, jak to udělám s hlídáním, ke kadeřnici už nutně potřebuju 🙂 Objednala jsem si odsávačku MM, už použitou a zkusím odsát do zásoby.. Nikdy jsem jí nepoužívala, tak to bude premiéra 🙂

kockacz
27. lis 2014

@vendy01 @mariiianka @barakara ahoj holky, jsem rada, ze se mate vsechny fajn 🙂 Zatim tu nemam vic co psat, tema mimco bylo na dlouhou dobu ulozeno k ledu a uzivali jsme si rok pocit, ze nemusime nic resit. Ted jsme se nakonec rozhodli jeste pro jeden pokus IVF, tak se tu asi zase zacnu vyhledove objevovat... Zatim to moc neresim, dokud to nebude aktualni. Byli jsme ted na prvni konzultaci v CARU kvuli zjistovani moznosti a doktor nas hned poslal do procesu 😝 Momentalne cekam na prvni MS po tom, co jsem cca 7 mesicu v kuse brala Visanne na utlum endometriozy. Takze cekam co bude, jak to bude a kdy to bude 😅 papa, mejte se s milackama krasne 😉

mariiianka
28. lis 2014

@kockacz ahoj,už by bylo konečně na čase,aby se vám zadařilo..Osud už zkoušel vaši trpělivost dost dlouho,tak držím palečky,ať to vše výjde 😵 🙂 🙂

vendy01
28. lis 2014

@kockacz Ahoj,jsem hrozne rada,ze pises!! 🙂 Presne,uz vam to proste musi vyjit,moc si to zaslouzite a budu moc moc drzet palce!!! 😵 Chodite do stejneho CARu?
Jinak preji krasny prvni advent 😉

barakara
28. lis 2014

@kockacz Jee a tak to je dobre, ze jste se takto rozhodli! Vsechny vime jak je to mooc tezke ty nezdary a dlooouhe snazeni. Drzim ti moc palce a dej vedet, od nas tu budes mit vzdy podporu.
Jinak jsem koukala, ze si z Decina, my tam ted obcas jezdime do Aquaparku, my tu v Usti zadny nemame🙂

tetr
10. říj 2016

@andromeda82 Chtěla by jsem se zeptat zda jste se dočkala miminka po inseminaci? Čeká nás inseminace a ráda bych ji podstoupila bez hormonů..Děkuji za Váši zkušenost

sies
21. bře 2017

@tetr ahoj,jak jsi dopadla na inseminaci? Mám taky za sebou,ale teprve první IUI. Příznaky zatím lehce cítím vaječníky jinak jsem nastydla. Trochu mě znepokojuje, že jsem byla na IUI až 19DC a mám to dostat hned příští týden, takže luteální fáze dost krátká..

mandlicka25
22. bře 2017

Ahoj holky, mám na Vás prosím prosbu. Dnes jsem byla na třetí inseminaci, je to po delší době a zapomněla jsem se zeptat, kdy si mám vzít první utrogestan. Inseminace byla v 10 ráno. Myslím, že jsem ho brala od večera, ale nejsem si jistá nebo dřív? děkuju!

tetr
22. bře 2017

@sies Ahojky, tenhle cyklus jsme se na to vyprdli a chystala jsem se na hysteroskopií a místo toho mám // a jdeme v po k p. doktorovi, snad už bude srdíčko. Tenhle cyklus jsme byli jen na UTZ, kde byl jeden krásný folikul a teď doufám že i krásné miminko🙂

sies
24. bře 2017

@tetr krásné,moc gratuluju👏 a příznaky jsi měla po iui nějaké konkrétní? Mě jen občas píchne na levé straně,jinak nic,no jsem teprve 5.den po iui, ale mám to dostat příští týden 28DC. Jak jsi to měla ty? kolikátý DC jsi byla na iui? 🙂

mandlicka25
25. bře 2017

@sies Jestli můžu, tak já jsem na byla ve středu 🙂. Po inseminaci jsem díky utrogestanu nikdy ms nedosla, až po jeho vysazení. A ze své vlastní zkušenosti vím, že příznaky se nesmí pozorovat, protože je člověk tak nadopován hormony, že má příznaky i když těhotný není... Držím nám pěstí!❤

tetr
27. bře 2017

@sies Ahoj, děkuji. Dnes mám potvrzeno i od lékaře. Jinak cyklus jsem měla pravidelný, ukázkový 28, na UTZ jsem chodila 10-11 protože jsem užívala clostilbegyt tak jsem měla folikul dřív větší než normálně. UTZ 10-11 poté pregnyl a ten 12 den IUI. Jinak bez stimulace byla ovulace vždy 14DC.Já měla vždy pocity po IUI, jelikož jsem brala ultrogestan a ten nadýmá a může podobné příznaky jako těhu🙂Držím palce

charlii
25. dub 2017

Ahoj holky, já mám za sebou v pondělí 2.IUI. Tentokrát s hormonální stimulací. Můj má pohyblivost spermií ve výkyvech, v pondělí měl 16% :(. Já mám cyklus 28-36 děs 🙂. Beru utrogestan, ale moc to nevidím...minule jsme měli spermiogram 21%...