1. IUI na podzim 2011. S hormony nebo bez?

andromeda82
25. zář 2011

Ahoj, už přes rok se s manželem neúspěšně snažíme o mimi, a tak uvažujeme v brzké době nad IUI. Je na tom někdo podobně? Pojďte popovídat! Také uvítám rady od těch, které již IUI absolvovaly. Braly jste před 1. IUI Clostilbegyt nebo jiné hormony, ačkoliv jste dle testů měly ovulaci v pořádku? A jaký byl výsledek? Díky za informace.

holanci
17. lis 2011

@zana21 Snaž se, snaž se - někdo to tu prolomit sakra už musí, to by v tom byl čert 🙂 Co je to merional ? To je na vyvolání ovulace? To neznám, tak se ptám. Já měla pregnyl, píchla mi ho kamarádky maminka, a bylo to cca 36 hodin před plánovanou inseminací. Clostík beru 3-7 den cyklu 1 tabletku. Budu moc držet pěsti, aby to vyšlo,aby tu manžel byl 😉 Kdy budeš vědět víc?

zana21
17. lis 2011

@barakara No, 17 a 18 DC je sobota a neděle. Potřebovala bych 13 a pak až 19DC...to si ale asi už přeji moc 🙂 No, spíše řeším, že injekce jsou hrazeny pojišťovnou za předpokladu IUI nebo stimulky na IFV, tak že pokud u nás IUI tento měsíc nevyjde, abychom si je nemuseli platit ☹ No, risknu to, ať se stane, co má 🙂 Jéjé, vy to máte pěkně komplikovaný. To kvůli každému IUI budeš letět do ČR? To by chtělo, aby se zadařilo co nejdříve, budu moc moc držet palečky 🙂

zana21
17. lis 2011

@holanci No, nebo to prolomíš ty a na mě pak plivneš těhu bacily 🙂 Mohlo by vám to vyjít jako vánoční dáreček 🙂 Merional by měl podpořit růst folíků, pregynel je myslím, aby ti folík praskl. Já se nebojím injekcí, spíše toho samopíchání, asi taky zkusím někoho zaúkolovat 🙂 Jsem teprve 1DC a zítra se objednat na utz k doktorce, mělo by to být tak cca za 10 dní. Poté už budu chytřejší 🙂

barakara
17. lis 2011

@zana21 jo takhle to my si hradili vse pri IUI.
No ja si porad tajne doufam, ze se podari prirozene 🙂 a kdyz ne tak si na IUI asi budem muset zaletet do CR. Dalsi schuzku tady v UK v CARu mame az v lednu, do te doby mam naplanovano HSG (to je vysetreni delohy a pruchodnost vejcovodu) a pak budem resit druhe IUI popr IVF.

zana21
17. lis 2011

@barakara je to asi pálka, co?
No, budu ti to přát, ať se to brzo povede. Tak že něco řešíte přímo v UK a něco v ČR To musí být také komplikovaný, řešit to s 2 cary a zkoordinovat to...My jsme zatím s dr dohodnutý, že Zkusíme 2X IUI pak IVF.

barakara
17. lis 2011

@zana21 no to IUI bylo levne, vyslo to asi na 2.400Kc v tom byla zahrnuta konzultace a 2x ultrazvuk a injekce Pregnylu, ale IVF uz by bylo o dost drazsi. Ja mam stesti, ze ovu a ms funguje celkem v pohode, ty si psala, ze s tim mas problem ne? Takze ti budou davat asi vic hormonu.
No resime vse tu, jen to IUI sme podstoupili v Cechach. Normalne sem zasla na soukromou kliniku, doktor na me hned mrknul, pozval si me za tyden na dalsi ultrazvuk a rekl, ze folici krasne rostou a ze muzem jit na to 😀 nastesti sme byli dlouho dobu v Cechach tenkrat takze to slo.
A muzu se zeptat proc IUI jen 2x? Ja sem se ptala a me rekl, ze klidne az 4xIUI a pak IVF.

zana21
18. lis 2011

@barakara Jojo, hormony do mě lládujou 🙂 Od zítřka beru 2 tabletky clostiku a pak od 8 DC meronal. V pondělí si jdu vyzvednout ten meronal, tak jim tam řeknu, že manžel nebude ty 3 dny v ČR, třeba raději doporučí tu IUI přesunout na další cyklus. O počtu IUI jsme se bavili s doktorkkou z Caru, říkala, že doporučují to zkusit 2x a pak už rovnou IVF. Asi to tak uděláme...🙂
To máte docela velkou prodelvu mezi 1 a 2. IUI? To kvůli tomu vyšetření?

mariiianka
19. lis 2011

Ahoj holky,tak včera se dostavila mrška,takže domácí snažení na nic.V pondělí volám do sanusu a objednám se na 5 a možná i poslední IUI.Tak nám držte palečky.

mariiianka
21. lis 2011

ahojky,je tu nějaký klid.Tak příští týden nás čeká IUI.Docela se i těším 😉

puckal
21. lis 2011

@mariiianka ahojky, tak to už by mohlo vyjít, číslo je štastné 😉 Já jsem po 1 IUI a jsem 7DPO, takže ještě týden to jistí. Když to nevyjde jdeme rovnou v ledni na IVF+ISCI

mariiianka
21. lis 2011

@puckal no kéž by jsi měla pravdu.A jak je,pozoruješ nějaké změny na sobě,to čekání je šílený.Můžu se optat kolik budete platit za IVF?

puckal
21. lis 2011

@mariiianka zatím žádné......to už jsem měla příznaků dřív více ale ted nic. Jen včera se mi motala celý den hlava, bud to bylo od utroše ten beru 3x1 ale už to mám takto 3 měsíc, to bych zjistila dřív, nebo počasí. Těhu moc nevěřím, když normálně je šance 13% a když máme ještě mín spermijek 😒 Záloha se platí 16000,- + počítám, že budu chtít kvalitnější hormony na stimulaci cca 5 000,-. Záleží potom jaké další příplatky budou, někomu 16 000 vrátí, někdo doplácí.....

mariiianka
21. lis 2011

@puckal utrouše beru taky,ale mě to nic nedělá.No já zjišťuji IVF,protože si myslím,že nás to stejně nemine,tak zjišťuji na co se mám připravovat.Tobě držím palečky a musíš věřit,jednou se nám všem zadaří 😉 .Hlavně ať už je to brzy 😅 .

mariiianka
24. lis 2011

ahojky,tak koukám,že se tu nic neděje.

puckal
25. lis 2011

@mariiianka asi všcihni čekají na IUI nebo na // 😉 Já testuju v pondělí, ale mám pocit že nic, což jsem předpokládala, a až dojde mrcha tak se objednám do CARu, a tam už budu mít připravneý protokol k IVF 😵 Tak snad tam se nám už zadaří 😅

mariiianka
25. lis 2011

@puckal tak držím palce na pondělí,třeba bude překvapení a najdeš //.Neboj se na každýho se štěstí usměje,akorát teda nevím kdy 😒 .Taky doufám,že po novým roce bude líp a tady budou samý těhulky 😵

.danda.
25. lis 2011

ahojky, tak u nás ani druhé IUI nevyšlo ☹ čeká mě konzultace a uvidíme co dál

puckal
28. lis 2011

@mariiianka tak také doufám v příští rok, dnes ráno 14DPO a stále /. Tak jsem vysadila utroš, dostanu MS a jsem objednána na utz a dostanu protokol k IVF s ISCI, jdem do toho hned v lednu 😵
@.danda. to je mi líto, určitě ti navrhnou další řešení..... ☹

.danda.
28. lis 2011

@puckal díky, koukám, že i vám to nevyšlo, ach jo ☹
já to taky už typuju na IVF 😕 😒

mariiianka
29. lis 2011

@puckal
@.danda. ahoj holky,tak to mě je líto,že to "zase" nevyšlo.Já byla dnes v Sanusu,ve 21 hod.jsem píchla ovitrele a ve čtvrtek nás čeká iui,v pořadí 5. a kéž kdyby bylo i poslední.

puckal
30. lis 2011

@mariiianka určitě bude poslední 😉 Držím palce

puckal
30. lis 2011

Tak dens jsem 1DC, musím se objednat do centra a vyfasovat injekce. Ted jsem se objednala ke svému na roční prohlídku a měl volno až 23.12. v 10, to mám dovolenou ale nějak to budu muset absolvovat......
Co jinaknového?? Čekatelky, těhulky, napiště co nového 😉

.danda.
30. lis 2011

@mariiianka Tak na zítra držím palečky, aby to vyšlo a měla jsi za 14 dní na testíku // 😵

mariiianka
1. pro 2011

ahoj holky,tak to mám za sebou.Dneska od rána mě boleli vaječníky,tak se to zachytilo zřejmě v pravou chvíli 😅,protože takovou bolest jsem před tím neměla.Doktorka říkala,že spermio taky super,tak jestli to teď už nevýjde,tak fakt už nevím 😕 .Abych zahnala myšlenky,tak jsem se pustila do pečení vánočního cukroví 😀 .

kate09
4. pro 2011

Ahoj holky, přidávám se jako další snažilka s IUI. Před dvěma dny jsme byli na druhém IUI a teď mě zase čeká to děsný čekání :( Bohužel mě přepadlo den před IUI nějaké nastydnutí, tak si moc šancí nedávám :( Léčbu mám Clostilbegyt, Ovitrelle a pak Utrogestan, což je myslím vše klasika. Jinak taky zaháním myšlenky vánočním pečením 🙂 Aspoň něco pozitivního - aspoň bude napečeno 🙂 mějte se holky a pevné nervy.

berusinkaaa
4. pro 2011

Zdravim snažilky.Jsem na tom stejně jako nektere z vás 🙂 .Mám tyden po prvním IUI a čekám a doufám v úspěch.Asi po 4h.po zavedení spermíku mě strašně bolely vaječníky.Dostala jsem utrogestan a druhý den hned po ránu se mi děsně motala hlava,fuj to bylo hnusný,ale ted už jsem zvyklá 🙂 .Přeji všem hodně štěstička !!!

mariiianka
4. pro 2011

ahoj,tak konečně to tu ožije.
@kate09
@berusinkaaa tak to budeme čekat spolu a držet si navzájem palečky,aby se nám zadařilo 😉

berusinkaaa
4. pro 2011

@mariiianka ,holky děkuji a držím pěsti jak nejvíc umím ,byl by to nádherný dáreček k vánocům 😉

mariiianka
5. pro 2011

@berusinkaaa to by byl ten nejhezčí dáreček,jiný bych ani nepotřebovala 😀 .A už jsi vyzkoušela nějaké ty vitamíny.Já beru femibion,ten mi doporučili v lékárně,je sice dražší,ale co by jsme pro ty maličký neudělali že.A jak se dlouho snažíte?

kate09
5. pro 2011

Ahoj holky, no já beru na doporučení doktora Femibion. Brala jsem Mamavit a to mě říkal, ať neberu, že Femibion je nejlepší. Tak zkusím ten. Už jsem vyzkoušela skoro všechno tak proč ne ještě tohle 🙂 Jinak já na každou otázku od příbuzných "co chceš k Vánocům?" si přeju taky jen to jediné - // na testu. Nic jiného si nepřeju víc. Jenže to mě z přibuzných nikdo jen tak darovat nemůže :( Leda si říct příspěvek na možné IVF, protože co jsem slyšela, tak to není zrovna malý peníz :( Ale my tohle všechno zatím držíme s manželem v tajnosti, takže tohle nikdo v rodině neví, tak asi ani ten příspěvek nedopadne 🙂 Jinak my se snažíme víc jak rok. Tak holky budu držet pěstičky ať se vydaří a aspoň některá z nás má pod stromečkem pro budoucího tatínka ten nejkrásnější ze všech vánočních dárků.