1. IUI na podzim 2011. S hormony nebo bez?

andromeda82
25. zář 2011

Ahoj, už přes rok se s manželem neúspěšně snažíme o mimi, a tak uvažujeme v brzké době nad IUI. Je na tom někdo podobně? Pojďte popovídat! Také uvítám rady od těch, které již IUI absolvovaly. Braly jste před 1. IUI Clostilbegyt nebo jiné hormony, ačkoliv jste dle testů měly ovulaci v pořádku? A jaký byl výsledek? Díky za informace.

kockacz
30. srp 2013

@mariiianka @vendy01 @barakara ahoj holky, mam totalni krizi 😢 Vcera OPU. Bohuzel co se zdalo na UTZ jako 20 folikulu byly minimalne z pulky male endometriomy. Endometrioza mi pry zasahla vajecniky zevnitr ☹ Sice jsem brala pred stimulaci 6 tydnu v kuse antikoncepci na potlaceni endometriozy, ale asi to moc nepomohlo 😒 Takze se podarilo odsat jen 12 folikulu a z toho bylo 5 vajicek. DNes mi volali, ze se oplodnily 4. Jaka je asi pravdepodobnost, ze dojdou vsechny az do blastocysty, aby je mohli vubec poslat na ten screening...Jsem strasne zklamana a snad ani nepocitam s tim, ze by z toho neco bylo 😢

mariiianka
30. srp 2013

@kockacz naděje umírá poslední.V tomhle já ti moc neporadím,protože tohle ani semnou nikdo neprobíral,ale nezáleží na množství,ale na kvalitě,takže i jedním jdou udělat velký zázraky 😉 .Vím,tohle slyšet asi nepotřebuješ,ale musíš stále doufat a hlavně to nevzdávat.Věřím,že se zadaří 😉

vendy01
31. srp 2013

@kockacz Ahoj, mrzí mě, že máš takové trable ☹ Já si zas na druhou stranu myslím, že i 4 oplodněná vajíčka je pěkný počet. Třeba holky, které jdou na nativní cyklus mají třeba vajíčka 2 a vyvíjí se pěkně a jsou těhotné 🙂 Určitě nevěš hlavu, ikdyž je jasné, že je to těžké...

kockacz
31. srp 2013

@vendy01 DIky za povzbuzeni. Dneska rano byly jeste porad 4, tak snad bojujou... UVidime v pondeli.
Kdyby slo jen o to, aby dosly do nejakeho tranferovatelneho stadia, tak bych tak neplasila. Protoze jsem cetla tady mnohokrat, ze zavadeli 6 nebo 8 bunecny embrya, ktery do stadia blastocysty vubec nedosly a jsou z toho miminka. Jenze u nas proste musi dojit az do toho nejlepsiho, jinak zadny screening. Zadny kompromis ☹ Jsem nevyslovne nas.ana na svy telo, ze k tomu vsemu mi jeste pridalo endometriozu ve vajecnikach. Uz to samotne je pry indikace pro IVF rikala doktorka 😖 Potrbovala bych to ze sebe vybit...Ale tyhle stavy asi znate...Nejhorsi je ta bezmoc ☹

kockacz
3. zář 2013

@vendy01 @mariiianka @barakara tak ty nasi mali embryonalni sampioni se pochlapili a tri ze ctyr vydrzely az do sameho konce 😝! Coz je skvely. Nekdo vyslysel nase prosby nebo jsou v Gennetu tak sikovny. Uz jim vzaly vzorky na genetiku a jsou v mrazaku, kde maj cas se rozmyslet, jestli chtej byt nase budouci deticky... 😉 Tri tydny je na to dost dlouha doba ne...?

vendy01
3. zář 2013

@kockacz Super zpráva 😵 😵 Vidíš, byly to bojovníci jak se patří 😀 Gratuluju...jen tak dál 😉 😉 🙂
Já čekám na MS) asi za 4 dny), doufám, že se zase nebude někde flákat a rozjedeme velkou akci 🙂

mariiianka
3. zář 2013

@kockacz
@vendy01 teda holky,ani nevíte jakou mám z VÁS velikááánskou radost 😵 😵 😵

kockacz
3. zář 2013

Dekuju, ja tomu na zacatku vubec neverila. Ted uz jsem klidnejsi 🙂 Verim, ze z tech 3 aspon jedno bude geneticky OK, aby ho tam supli. Jsme zase o kus dal...
@vendy01drzim moc palce at jde vsechno podle planu! 😉
@mariiianka Diky! 😅

barakara
4. zář 2013

@kockacz Tak nakonec dobre zpravy, promin, ze jsem neodpovedela driv jsme ted na dovolene a je to tu spatne s internetem.
Ja mela pres 30folikulu a z toho bylo pouze 15 oocytu a vydrzelo nam 5 do stadia blastocysty, takze podobne skore jako ty.
Drzim Ti moc palce, ale ver, ze jedno z nich bude ten sampion a ty uz budes brzo tehulka! 😵
Budou Ti ho vkladat tedy az pristi cyklus?

kockacz
4. zář 2013

@barakara diky 🙂 Ano, az dalsi cyklus. Ale jsem ted zmatena. Asi 5.den od OPU jsem zacala krvacet jako normalni MS i bolesti byly. Je to 15 dni od posledni MS. Volala jsem do CARu a ptala jestli je to ok a oni, ze jo. Ale nevim, jestli to mam ted pocitat jako dalsi MS, tedy cyklus, aby se od toho dalo vypocitat dalsi proces a transfer 😒 Navic soubezne s transferem musim dojizdet do Prahy na specialni infuze a tam se musim mesic predem objednat... Nevim nevim, asi budu muset zase volat. Nechci byt za blbce 😕

barakara
4. zář 2013

@kockacz No ms to klidne byt muze, vsechny ty hormony a OPU ti muze cyklus rozhodit. Radeji volej at to nezmeskas 😉

kockacz
4. zář 2013

@barakara Btw: ty nejsi po IVF na nemocenske? Ze jste na dovolene 😝 Ja pocitam, ze pujdu urcite a pak mam asi utrum s vyjezdama kamkoliv...

barakara
4. zář 2013

@kockacz ne ne nejsem normalne pracuju 🙂 mam celkem nenarocne zamestnani u PC, zadna fyzicka zatez ani nocni.
Ale my zijem v UK tady nemocenske ani nepisou, takze bych nedostala zadne penize potazmo by musel vydelavat jen manzel. Ja bych se doma i nudila a moc premyslela a hledala na netu 😀 Potrebuju se zamestnat i kdyz posledni dva mesice byly krusne, mela jsem celkem silene tehotenske nevolnosti 😝

kockacz
4. zář 2013

@barakara Aha, tak to pak jo 🙂 Hlavne, ze uz to mas za sebou a aby vse postupovalo jak ma 😎

vendy01
7. zář 2013

Ahoj holky, jdu vás v rychlosti pozdravit 🙂 Hlásím dnes 1.DC a to znamená, že zítra bude první bodanec 🙂 Nikdy bych nevěřila, že se na to píchání budu tak těšit 😀 Tak jsem na to zvědavá, jak vše půjde a skoloubím to s prací atd.... Po OPU budu zůstávat na neschopence, u nás by to nešlo, mám to v práci poměrně dost náročné...
Navíc se teď v mém okolí vyrojilo zase plno těhulí, to by v tom byl čert, aby nám to taky nedopadlo!!!

mariiianka
8. zář 2013

@vendy01 ahoj Vendulko,tak jaký bylo první píchání 😀 .Já se na to hrozně moc taky těšila 😉 .Tak teď už to půjde maxirychlostí a budeš těhulinka 😵 .To je dobře že budeš na neschopence aspoň budeme více kecat 😅 .Už za 8 dní mám další kontrolu a dozvím se výsledky z cukrovky,bojím bojím 😒 .Už se těším na prosinec.V říjnu jedeme ještě na víkend do Krkonoš,ale co tam budu dělat,to teda opravdu netuším 😅

vendy01
8. zář 2013

@mariiianka Tak prvnní bodanec v pohodě, vůbec jsem ho necítila 🙂 Teď už to fakt půjde rychle.. 9DC mám jít na první UZ, jen to vychází na neděli, tak nevím, co mi řeknou.. Kolikátý DC jsi měla OPU?? Mně napsal do protokolu asi kolem 13 dne...
Výsledky budou určitě ok 😉 Tak to máte pěkné plány na říjen, taky bych hned někam vyrazila 🙂

mariiianka
9. zář 2013

@vendy01 tak to je fajn,to půjdou i další dobře,ale ty jsi šikovná sestřička,tak ty to zvládáš hravě 😉 .Já měla OPU myslím 10 nebo 11 den.No na ty výsledky jsem sama zvědavá.Jinak dnes to mám do TP 104 dní,což je fakt mazec jak to letí,ale já už se na to tááák těším.Teď stále hledám povlečení do postýlky,když ono toho je tolik 😉 .No já vůbec nevím co budu v těch horách dělat,hlavně aby bylo dobrý počasí,to už abych se dala na modlení 😅 .Všichni mi říkají,abych tam neporodila 😀 ,vtipálci,ale to by bylo opravdu moc brzo.Mě by to stačilo na začátku prosince 🙂

vendy01
10. zář 2013

@mariiianka No letí to letí 🙂 Začátek prosince je super, sama jsem rodila a Vánoce už pak byly v poklidu 🙂 Toho povlečení je teď na trhu tolik, že bych taky sama nevěděla 😅 Zůstáváš věrná fialové barvičce??
Jinak jsem se objednala ne ten UZ, mám jít v sobotu ráno. Jedeme na 10h ještě na svatbu, tak to snad nějak pořídím 😀 Přijdu tam vyšňořená v šatech a silonkách, co si pan doktor asi pomyslí 😀 😀 😀 Tak to je docela brzy ten 11DC na OPU..Myslím, že půjdu až později. Teď mám hlavně vítr z toho, abych měla vůbec nějaký vajucha..přijde mi, že toho píchám nějak málo 😅

mariiianka
10. zář 2013

@vendy01 no jo,jenže při našem štěstí budu určo rodit 24. 😅 .Jo fialová barvička stále vede 😀 ,musí mi manža už konečně sundat tu postýlku,abych ji nablískala a pomalu to dávala dohromady a jen co dorazí penízky na účet tak to objednám,protože když to budu stále projíždět na netu,tak nevyberu nic 😒 .Hele tak to bude pan dr. koukat,jak ses na to vyfikla co 😀 😀 😀 .A neboj,vajíčka budou,já si taky myslela,že ne,poněvadž každý psal jak ho bolelo z toho břicho a já nic.Ale asi tak od pátého dne,už jsem to začala pociťovat a ten poslední píchací den 😅 jsem si říkala,už aby si je odsáli,né že by se to nedalo vydržet,ale bolest jak na silnou ms.Takže budou!!!!!

kockacz
10. zář 2013

@vendy01 AHojky, moc drzim palce a budu se tesit na prubezne info 🙂 SNad nebudes plasit a panikarit jako ja 😀 Meli jsme 12 folikulu, ale jen 5 vajicek a 4 se podarilo oplodnit. Nakonec 3 embrya 🙂

vendy01
10. zář 2013

@kockacz Děkuju 😉 To víš, že bych taky panikařila 😀 , ale jak už se tu psalo, nezáleží kolikrát na kvantitě, ale kvalitě 🙂
A jakpak vy?? Stihnete ET ještě v září nebo až říjen??

kockacz
11. zář 2013

@vendy01 My teprve koncem zari budeme vedet vysledek genetiky. Pak v dalsim cyklu ET, takze asi pulka rijna a pak 14dni doma, na to se tesim 😀 Musim ted v praci trochu pripravit podhoubi na pripadny odchod a dodelat spoustu restu, takze to utece jak voda 😝

barakara
12. zář 2013

@vendy01 Drzim moc palce. Ja mela OPU asi az 15den a taky jsem pichala hoodne male davky, ale dlouho 🙂 Je to hodne individualni. A opravdu dulezita je kvalita. Mela jsem na ultrazvuku pres 30 foliku a odebrali me z toho jen 15 oocytu a jen 5 vydrzelo do blasty.

vendy01
12. zář 2013

@kockacz Ahaaa, tak to už je i tak za chvilku!!! Já se taky hrozně těším, že budu doma na PN 😀 V práci už fakt na mrtvici, potřebuju trochu relax. Náš Filda má ještě střevní chřipku, tak to je teď komplikované...
@barakara Děkuju 😉 Já si myslím, že záleží na každém individuálně... No už se nemůžu dočkat 🙂 Dnes prvně píchám i večer, tak to mám pořád v hlavě, abych nezapomněla 😅

mariiianka
13. zář 2013

ahoj holky,dneska to máme za rovných 100 dní do porodu,to je mazec,jak to letí 🙂 .Jinak si představte,včera jsem tu měla opět kontrolu ze sociálky,oni si mě snad oblíbili 😅 ,od června už potřetí
@kockacz říjen je tu coby dup,takže to uteče a ještě ke všemu když jsi v práci,než se naděješ,budeš těhulinka 😉
@vendy01 Vendulko,na zítra držím palečky,ať to s panem doktorem nesekne,až tě uvidí v jaký robě ses mu přišla ukázat 😀 a Filípkovi přeju,ať je brzy zdravý
@barakara a jak se máš ty mamino,mě čeká v pondělí utz,tak se těším,že uvidím zase toho našeho raráška a snad se konečně dozvím to pohlaví 😅

barakara
14. zář 2013

Ahoj holky, tak jsme se vratili z dovolene a za par dni odletame na dva a pul tydne do Cech na takovou polovicni dovolenou 🙂
@mariiianka mam se dobre, brisko roste a uz citim male kopanecky. V Cechach jdeme na ultrazvuk pristi pondeli a take doufam, ze nam reknou pohlavi 🙂

mariiianka
14. zář 2013

@barakara ahojky,tak to je super,že jste se odrelaxovali 😉 ,ty kopanečky jsou krásný co,mě někdy kope tak,že to až bolí.Taky stále čekám na pohlaví 😅 ,tak snad v pondělí se na nás štěstí usměje 🙂

vendy01
15. zář 2013

@mariiianka
@barakara
@kockacz
Ahoj holky, tak mám za sebou konečně sobotní UZ. Vypadá to, že tam opravdu něco roste, tak jsem ráda. Pravý vaječník je na tom líp, tam viděl asi 12 folíků kolem 12mm a vlevo jich je taky několik, ale jsou menší. Sliznice v pořádku, tak ve čtvrtek jdeme na to! 🙂 Bodance do břicha v pohodě, včera jsem to dokonce zvládla na svatbě na záchodě a to už jsem měla i lehce upito 😅 😀
@barakara Dovču závidím, nejradši bych také někam vyrazila... 🙂 Na UZ držím palce 😉
@mariiianka Držím palce na zítra, ať je vše jak má být a dozvíte se, kdo se vám to tak dlouho schovává 🙂

mariiianka
15. zář 2013

@vendy01 ahojky,no vidíš,jsem ti to říkala,že budou,zbytečný strach 😉 ,ale ono to tak má být,taky jsem se obávala.Tak ve čtvrtek budu na tebe myslet.Pak budeš mít hned PN nebo až po ET?Zítra dám vědět jak jsem dopadla