1. IUI na podzim 2011. S hormony nebo bez?

andromeda82
25. zář 2011

Ahoj, už přes rok se s manželem neúspěšně snažíme o mimi, a tak uvažujeme v brzké době nad IUI. Je na tom někdo podobně? Pojďte popovídat! Také uvítám rady od těch, které již IUI absolvovaly. Braly jste před 1. IUI Clostilbegyt nebo jiné hormony, ačkoliv jste dle testů měly ovulaci v pořádku? A jaký byl výsledek? Díky za informace.

fori
29. zář 2011

@petulak1988 no já se taky bojím aby to nebyla ms, ale bolí mě to už 4 dny a mám to dostat taky za 4 dny, tak nevím

petulak1988
29. zář 2011

@fori no zkusila bych stejne testnout hmmm🙂

zdenkaturkova
29. zář 2011

@petulak1988 ano dostala jsem to i přes utrogestan

petulak1988
29. zář 2011

@zdenkaturkova ja ze ho ted beru take po iui a uz jsem 29DC a zatim nic a jeste jsem netestovala...drzim pesticky

mautas11
30. zář 2011

ahoj, tak dnes máme za sebou první IUI, doufejme že se zadaří. můžete i někdo napsat dobré hodnoty sperimogramu? já se v těch lékařských zprávách moc nevyznám.jestli když je tam napsáno nález v normě je to ok nebo by to mohlo být lepší. uvidíme jak to za 14dní dopadne. 🙂

barakara
30. zář 2011

@mautas11 ahoj my taky sme byli zrovna dnes na prvnim IUI, tak si budem drzet palecky 🙂
My sme nic nedostali akorat rikal pan doktor, ze ma manzel liny spermie jinak bylo vsechno nadprumerne. Ale to se pry meni co tri tydny. Protoze sme delali spermiogram asi pred tremi mesici a mel malou oligozoospermiozu a to ted uz bylo v pohode.
Ja myslim, ze kdyz tam mate v norme, tak je vse vporadku.

mautas11
30. zář 2011

@barakara ahoj, tak snad nám to pomůže držení těch palečků, také držím. Právě nám nikdo nic ke spermio nic neřekl,jen dali lékař.zprávu. jinak je mě nějak težko,takže si počkáme 14dní a uvidíme, jak dlouho už se snažíte jestli se můžu zeptat 🙂

barakara
30. zář 2011

@mautas11 snad jo, taky doufam 🙂 ja sem se vyptavala co to slo, takze mi rekl vsechny parametry ke spermiu, prave rikal, ze ma manzel liny ale morfologie a pocet vse vporadku. Ja mysli, ze by to mel mit v pohode jestli neco doktor nerikal, protoze me o ty lenivosti to predem hlasil a predpokladala bych kdyz nic nereknou tak to bude v pohode.
Jinak zle mi je taky, celej den me bolelo bricho a to rikal doktor, ze to mame jeste dneska a zitra pojistit 🙂
Snazime se tak 16 mesicu a vy?

mautas11
1. říj 2011

@barakara no taky si myslím, že kdyby to bylo špatné tak nám to řeknou, a kdyby to bylo nějak moc tak myslím že by to možná ani nezkoušeli dávat, nebo nevím. no právě včera se mi moc do nějakýho pojištování nechtělo jednak jsem ráda že to přítel zvládl( není to pro chlapi dvakrát příjemné, co si budem povídat) a navíc mě fakt bolelo břicho. my se snažíme dva roky právě včera to byli dva roky co jsem byla na revizi po zamlklém těhu.

barakara
1. říj 2011

@mautas11 presne tak taly sem se bala jak to manzel zvladne, meli sme tam naklusat na osmou rano, tak z toho byl vykulenej.
S tim zamlklym tehu me to mrzi. Delali Vam nejaky testy nebo ste sli rovnou na IUI?

mautas11
1. říj 2011

taky z toho byl přítel docela dost vykulenej, ale něco tam dal tak uvidíme.rok a půl jsme se snažili doma pak jsem změnila gynekologa a ten mě poslal do CAR, byla jsem na imunologii a tam jsem naprosto zdravá a po hormonální stránce jsem jako z učebnice říkala paní doktorka v CARU. na spermio jsme šly vlastně až teďka zároveň s IUI.

mautas11
1. říj 2011

@barakara taky z toho byl přítel docela dost vykulenej, ale něco tam dal tak uvidíme.rok a půl jsme se snažili doma pak jsem změnila gynekologa a ten mě poslal do CAR, byla jsem na imunologii a tam jsem naprosto zdravá a po hormonální stránce jsem jako z učebnice říkala paní doktorka v CARU. na spermio jsme šly vlastně až teďka zároveň s IUI.

andromeda82
autor
2. říj 2011

Ahoj holky, všem, co mají čerstvě po, držím pěsti, ať to vyjde. Nás to, jak jsem psala, čeká příští týden. Mohu se zeptat, s jakými pocity jste do toho šly? Já mám poslední dny nějaké černé myšlenky. Dříve jsem na naše neúspěchy ve snažení moc nemyslela, posmutnila si, když dorazila MS, a doufala, že těhotenství brzy přijde. Teď je ale všechno jinak a já na to myslím pořád a mám ze všeho obavy. Nemohu ani spát. Nevím, jestli je to tou nadcházející IUI nebo několika novými přirozenými těhu v mé bezprostřední blízkosti, možná spíš to druhé. Vím, že je to špatně, neměla bych nad tím moc přemýšlet a věřit, že nám IUI určitě pomůže. Jsem za to sama na sebe naštvaná, ale nemohu si pomoci, svoje pesimistické myšlenky bohužel ovládnout neumím. Přeji všem hodně síly v boji.

mariiianka
2. říj 2011

@andromeda82 ahoj,hlavně se moc nenervuj a zůstaň v klidu.Vím že se to nedá,taky jsem vždy doufala a pak to vždy obulela.My jdeme příští týden už na 4.IUI,tak si říkám,že už by konečně mohlo to vyjít.Zkus vypnout a určitě se zadaří.Budu držet palečky.

barakara
2. říj 2011

@mautas11 tak to mate podobne jak my akorat imunologii me nedelali. Rikal mi pan doktor, ze testy na stistnou zlazu jsou pomerne dulezity, ale to si asi nechame kdyz IUI nevyjde.
Jak se jinak citis? Me poboliva podbrisek.

@andromeda82 uplne vim o cem mluvis, mam to podobne. Myslim, ze je to uplne normalni stav. Ja mam takove vlny nekdy me zachvati pocit zoufalstvi a nekdy sem skoro rada, ze mimi jeste nemame. Ale bohuzel lek na ty jak ty uzkostne stavy prekonat neznam, snad jen zamestnat mysl necim jinym, potkavat se s bezdetnyma lidma nebo co maji deti vetsi 😀 preju hodne stesti na IUI, ja ted cekam jak nam to dopadlo.

mautas11
2. říj 2011

@barakara mě na imuno poslala kožní, protože docela trpím herpesy a často,ale tam mě taky nic nezjistili prostě jsem zdravá,ale už to mám asi v hlavně což vyhnat to nejde jak jsi psala jedině zaměstnat mysl něčím jiným,ale čím?v práci na prd atd,tak ono už jen to těhu mě asi zachrání.no cítím taky pobolívání v podbříšku,ale mám obavy jestli se moc nepozoruju a nevynucuji si to :( nevíš náhodou kolik by mělo být spermii na 1ml aby se dalo říct,že je dobré spermio?)no uvidíme kdy to zkusíš tetnou, píchala sis pregnyl? já jo takže asi nejdřív za 10dní

barakara
2. říj 2011

@mautas11 no je to tezke na to nemyslet vid, ja se snazim vsemozne, ale taky to jde dost ztuha.
No s tim obsahem spermii, nam rekli, ze mel manzel 5mil na IUI tech uplne nejlepsich, vybranejch. A to rikal, ze je hodne dobry vysledek.
Pregnyl sem pichala, pak sem chtela jeste na podporu potom IUI, ale to mi nechtel doktor dat, ze pry je to zbytecne. S tim testem nevim, ja mam celkem strach, me asi dvakrat vysly pozitivni a mela sem asi 5-6dni zpozdeni a pak sem to dostala. Tak asi pockam na tech 14 dni a pak mozna zkusim. A ty?

mautas11
2. říj 2011

@barakara no pokusim se to vydrzet 14dni,ale nevim jestli to vydrzim,asi bych mela protoze driv tam muze byt jeste pregnyl.

holanci
3. říj 2011

Ahoj holky, i já bych se k vám ráda přidala 🙂 Nás čeká 1. IUI cca ke konci měsíce. Načetla jsem toho už hodně, ale stejně člověk neví do čeho jde. My se snažíme už přes 2 roky, jenže bohužel mám jen jeden vejcovod ☹ takže jsme tomu nechávali tak nějak volno, posledních pár měsíců beru clostík, a teď už jsme se rozhodli, že dál čekat nebudeme a půjdeme na IUI.
Nevíte, který den cyklu se zhruba na IUI chodí?

fori
3. říj 2011

@holanci no já mám cykl 28 dní a chodím na IUI někdy 13dc nebo 14 dc. ted půjdu asi na 4 IUI.

andromeda82
autor
4. říj 2011

@holanci Při obvyklém cyklu asi 14. den, já jsem teď měla pár měsíců cyklus po 26 dnech a jdu tak 13.den.

andromeda82
autor
4. říj 2011

@fori Na 4.? Znamená to, že se nepovedlo? Testovala jsi? Zaujalo mě, že jsi po nebrala utrogestan. Vůbec se v tom zatím nevyznám, doktor mi řekl, že ho po IUI budu brát, vzala jsem to tak, že je to nutné. Takže to jde i bez něj? Je pravda, že Clostil mi taky napsal automaticky a až když jsem se zeptala, jestli je to nutné, řekl, že není.

andromeda82
autor
4. říj 2011

@barakara Jo, je to jako na houpačce, jednou nahoře a jednou dole. Držím pěsti, ať jsou dvě čárky.

fori
4. říj 2011

@andromeda82 testovala jsem dneska ráno a byla jen /. za 15 min se mi ti spustilo ☹ Clostík ted budu brát 2 cykl. za 14 dní jdu na 4 pokus IUI asi už poslední. dneska na imunologii mi řekla že jsme zapeklitý případ, vše je o.k. a prostě to nejde - nemám se prý na to upínat. jinak ten utroš se dává, mají skoro všechny, já ho měla taky, ted mi ho prostě nedali, že to u mě není zapotřebí. tak nevíím, kdybych si o něj řekla, tak mi ho dají, ale 2 doktorky nezávisle na sobě mi ho nenapsali, tak asi vědí proč......

andromeda82
autor
5. říj 2011

@fori To mě mrzí. A přitom tolik folikulů, škoda. Ale neklesej na mysli, u IUI je prý největší procento úspěšnosti až právě po více než třetím pokusu. Alespoň jsem to tak teď někde četla. Tak budu držet pěsti, ať se u vás při dalším pokusu ta statistika naplní🙂

Já jsem se zase včera vzbudila pořádně nachlazená (bolest v krku, rýma, trochu kašel), dopuju se vitamínama, ale pořád se mě to drží. Tak nevím, jestli je to IUI nyní vhodné. Ale nechce se mi to odkládat, zvlášť když už jsem na to tak nějak psychicky nachystaná...

fori
5. říj 2011

@andromeda82 tolik folikůlů ale byly prý malé, to mi ale řekla Malíčková a ne v caru. měla jsem 1 velikost 13, a 4 velokost 10. nad tou 13 mi řekla že by měl být v 10 dc vetší a ty ostatní to prej nic není, taky je nebrala v potaz jako v caru..... jsem nasraná, už tomu fakt něveřím.......

mautas11
5. říj 2011

@barakara ahoj, jak se cítíš?mášdobrý pocit? 🙂

barakara
5. říj 2011

@mautas11 ahoj, no citim se uplne normalne, akorat me stale poboliva v podbrisku. Co ty? Nejake zvlastni priznaky? 🙂 To cekani je sileny, ja uplne odpocitavam dny....

mariiianka
6. říj 2011

Ahoj holky,tak dnes u dr. a zítra nás čeka 4.IUI.Fakt už se z toho zblázním a to nám ještě řekl,aby jsme pomalu začali uvažovat o umělým oplodnění.Takže už se stím pomalu začínám smiřovat,ale jde to těžko.Hlavně už nemám nějak sílu.

tumamka
6. říj 2011

Ahoj holky,můžu se přidat? Jsem 10.den po 1.IUI a čekám na výsledek.Zatím je to asi nejdelších 10 dní v mém životě 😀 O mimčo se snažíme rok.Beru Clostík a Proveru 🙂