1. IUI na podzim 2011. S hormony nebo bez?

andromeda82
25. zář 2011

Ahoj, už přes rok se s manželem neúspěšně snažíme o mimi, a tak uvažujeme v brzké době nad IUI. Je na tom někdo podobně? Pojďte popovídat! Také uvítám rady od těch, které již IUI absolvovaly. Braly jste před 1. IUI Clostilbegyt nebo jiné hormony, ačkoliv jste dle testů měly ovulaci v pořádku? A jaký byl výsledek? Díky za informace.

berusinkaaa
20. únor 2013

@vendy01 Ahoj,promin ze odpovidam tak dlouho,ale moc tu nejsem.A k tve otazce.... no v loni v lete jsem podstoupila IVF ,bohuzel neuspesne a od te doby jsem z doktorama skoncila. Potrebovala jsem se uklidnit,nebot jsem byla vic ve stresu kdyz jsem sve snazeni resila pres doktory a vzala jsem snazeji z jineho soudku 🙂.Cvicim mojzisovku a dochazim k homeopaticce.Citim se ted mnohem lip,ale myslim ze asi budem muset zavitat zas k doktorum,protoze mit pritel lepsi spermiky neni jinaci pomoc a zazraky nas jaksi mijej ☹ ....
Tobe moc moc drzim pesticky,aby vse vyslo a brzo se tesili na malej uzlicek stesti 🙂

mariiianka
21. únor 2013

@berusinkaaa Ahojky,to je mi líto že Vám IVF nevyšlo.Psychika je hroznej prevít.Ale věřím,že příští kolo se zadaří.Nás to taky čeká a hrozně se toho bojím,asi i toho,že nevím co nás čeká.Tak tfuj tfuj tfuj,ať brzy držíte v náruči své vytoužené miminko 😉

berusinkaaa
21. únor 2013

@mariiianka Ahoj.Dekuji mariiianka .Jojo ta psychika je previt.Do IVF uz asi nepujdu,nemam uz tu odvahu,kdyz vim co a jak se vse podstupuje.Pokud nevyjde domaci snazeni tak pak jedine bych sla do IUI.
A co ty? Jak na tom jsi? Pujdete do IVF?

vendy01
21. únor 2013

@berusinkaaa Ahoj, to je fajn, že píšeš 😉 . S tím IVF mě to mrzí 😒 a jak tak čtu, tak jsme na tom asi podobně, co se týče smíšlení a spolupráce s lékaři 😒 Takový neúspěch psychiku nabourá ještě víc a pak je nechuť se pouštět opět do toho samého se strachem, že to zas nevyjde... Alespoň já to tak mám a proto jsem se IVF do teď vyhýbala a hledala jsem jiné možnosti. Ty už ale budou brzy vyčerpané a cesta do CAR na nejspíš opět nemine 😝
Mojžíšovka je fajn, docházela jsem půl roku k rehebce a cvičila doma. Teď cvičení trochu flákám, ale když nic jiného, tak mě alespoň přestaly bolet záda 🙂
Taky moc držím palce, ať vše dotáhnete do vytouženého konce!!! 🙂 🙂

@mariiianka Už máte sepsanou žádost?? Něco nového?

mariiianka
21. únor 2013

@berusinkaaa
@vendy01 tak holky a máme to spočítaný,žádost napsána a 12.3. jedu na UTZ,vyfasuju injekce a začne kolotoč.cca 14.3. by měla dorazit ms,no tak jsem na to zvědavá.Mám se bát???UFFF.dali jsme se na boj,tak teď to nesmíme vzdát

teruska22
21. únor 2013

Ahojte,jsem tu poprve a nevim skym jinym nez s vami si popovidat,nikdo na okolo me nechape a nevi jak se citim,jen slycham to bude dobre,vim ze me pochopite mate stejny problem jako ja.M 😖 ame s pritelem problem otehotnet,snazime se uz pres rok,pritel byl na spermiografu a vysel spatne,moc touzime po miminku a mam pocit ze sd to nikdy nepodari.Nevite jaky je potom postup kdyz ma chlap spatny spermiograf?Dekuji

vendy01
21. únor 2013

@mariiianka Tak to je super 🙂 Bál by se asi každý, alespoň trochu, ale na druhou stranu bych se asi i trochu těšila 🙂 Tak hurá do boje 🙂 😉 A dali vám na výběr s hormonální přípravou nebo mají nějaký standartní postup?? A mluvili s vámi na rovinu i o finanční stránce???

mariiianka
21. únor 2013

@vendy01
bojím se strašně,to je jasný,ale je taky vícemeně jasný,že se na to strašně těším,protože see to zase někam pohne 😵 .Budeme to mít i s hormonama,to je jasný,jen teda nevím co budeme píchat,ale už vím,že ráno i večer (bože to bude můj konec 😕 ).od druhého dne ms asi tak 7-10 dní,záleží prý jak porostou folikuli.Vím že nás to výjde na 30000 Kč,protože budeme mít zřejmě ICSI(je to tak správně???),to už mi říkali minule když jsme byli na IUI.Takže docela mazec!!!

vendy01
21. únor 2013

@mariiianka Uff, bude to náročné...Ale za ten uzlíček štěstí to pořád stojí!! 🙂 Tý jo 30tis. je pěkná pálka. Na druhou stranu jsem četla, že je lepší si za ISCI připlatit kvůli úspěšnosti.. Ale jinak se v tom houby vyznám 😅

mariiianka
21. únor 2013

@vendy01 no to mi povídej,já se v tom nevyznám vůbec 😀 .No uvidíme za 3 neděle,budu podávat další informace-pokud to vše přežiju 😅

kockacz
23. únor 2013

Holky chci se zeptat, jestli jste tesne pred IUI "pojistovali" vysledek nebo si chlapi nechavali munici na zakrok a pojistovali radeji az potom? 😀
@mariiianka @vendy01 @berusinkaaa @mihaji

berusinkaaa
23. únor 2013

@kockacz Ahoj.Nekde jsem cetla ,ze vhodne je tak 3-4dny pred IUI nesexovat.A po IUI se muze hned i v ten den zavedeni spermiku. A my jsme si pojistovali vetsinou potom 😉

vendy01
23. únor 2013

@kockacz Ahoj, tak mi jsme nepojišťovali předem, ale ještě v den IUI.. 🙂

mariiianka
24. únor 2013

@kockacz my jsme před IUI měli pauzu tak 3 dny a pojišťovali jsme už v den IUI 😉

kockacz
24. únor 2013

@mariiianka @vendy01 @berusinkaaa holky moc dekuju, asi to udelame taky tak 😉

mariiianka
25. únor 2013

@kockacz není vůbec zač 😉 .Držím moc moc palečky ať se zadaří.Už by to tu chtělo nějakou těhulku 🙂

kockacz
25. únor 2013

@mariiianka Jaro se blizi.... Budme optimistky... 🙂

mariiianka
25. únor 2013

@kockacz samozřejmě,musíme být,bez toho to ani nejde 😉

kockacz
5. bře 2013

@vendy01 @berusinkaaa Ahoj holky, co je noveho? @mariiianka uz se vam to taky blizi ne? 🙂 DNes bylo tak krasne, uplne jaro. To slunicko cloveka hned nabudi a navede na lepsi myslenky...
My dnes IUI a ve ctvrtek jedem do Prahy na infuzi latky, ktera snad pomuze, aby se pripadne mimi konecne udrzelo 😒

vendy01
5. bře 2013

@kockacz Ahoj, u nás nového to, že jsem zkoušela testit a opět bílo 😒 , jsem z toho trochu přepadlá, ale po tolika měsících už to taková tragédie není 😝 Jen jsem doufala, že třeba s Clostíkem se něco stane 😅
U nás bylo jaro jen za oknem, venku naprosto šílenej vichr, že se ani pořádně nedalo vyjít 😠 Ale je fakt, že sluníčko dělá divy 🙂
Tak moc držím palce!!!! A co je v té infuzi?? To jsem ještě neslyšela.. 😕

@mariiianka No fakt. To je fofr, jak to utíká!! Jak se cítíš?? 🙂

mariiianka
5. bře 2013

@kockacz držím moc palečky,ať se zadaří 😉 .Příští úterý jedu do sanusu vyfasovat injekce,tak snad půjde vše hladce.I se už těším 😅
@vendy01 ach to mě moc mrzí,že se nezadařilo.Jak dlouho budeš brát clostík nebo jsi ho měla jen teď?U nás taky bylo sluníčko,úplná nádhera 😵 ,hned je člověk veselejší.

kockacz
5. bře 2013

@vendy01 Bohuzel asi hodne dela psychika 😒 Taky jsme to ted podporili Clostikem. Ale nam dnes doktor rikal, ze ten Clostik spis zabira v serii cyklu. Jakoze kdyz to nevyjde, tak hned nasadime dalsi cyklus opet Clostik a vezmem to znovu. Tak jeste zkuste s Clostikem dalsi cykly a treba chodit na UTZ, abyste nacasovali spravnou dobu pro sexik. Mam jedny znamy, ktery nechodili uz na IUI, ale na UTZ, aby vedeli, kdy maji zkouset. A diky tomu se povedlo 😉
Jinak ta latka v infuzi je na upravu imunityy. Nas problem je prehnana imunologicka reakce na zarodek. Proto jsme museli ted na IUI, aby se presne nacasovalo podani infuze s pocetim 😝

kockacz
5. bře 2013

@mariiianka Do uterka to ryhle utece a zacne kolotoc 🙂 Ale clovek je rad, ze se zase neco deje vid 😀 U nas se nic nedelo od podzimu, kdy jsem byla v laznich a bylo to uz dlouhy...

mariiianka
5. bře 2013

@kockacz to máš pravdu,člověk je rád že se dít zase něco začíná.Hlavně,aby to dopadlo podle našich představ 🙂

vendy01
6. bře 2013

@kockacz Já jsem teď měla Clostil první měsíc a budu pokračovat i dál. No uvidíme. Každopádně na UZ jsem byla a další měsíc půjdu také 🙂
Jestli to dobře chápu, tak otěhotnění jako takové u vás není problém, ale to, aby se mimi udrželo hned v začátku... A co jste podstoupili za vyšetření, aby se na to přišlo?

kockacz
6. bře 2013

@vendy01 presne tak. otehotneni problem neni. vzdy se nam podarilo cca za pul roku. ale moje telo vzdycky embryjko hned v zacatku vypudi ☹ prislo se na to imunologickym rozborem. mam vysoke cislo urcite latky. bohuzel zatim zadne leky nezabraly tak, aby zpusobily vyraznejsi snizeni 😒 ted zkousime dalsi lek, ktery se nedava pred tehotenstvim, ale az od poceti - specialni infuze na imunitu. proto jsme sli na IUI, abychom vedeli,kdy to poceti presne bylo. pokud neklapne, budem pomalu resit papiry na adopci...

kockacz
7. bře 2013

@vendy01
@mariiianka holky, chci se zeptat na nacasovani IUI. Normalne mivam ovulaci trochu posunutou, tak 18 DC. Na IUI jsme ted ale byli 13DC. Doktor tenhle den urcil podle UTZ, na kterem jsem byla 10 DC. Myslite, ze tim Clostikem a Ovitrelle se to vsechno o tolik uspisi/posune a tak je 13.den ok? Doktor rikal, ze to vypada, ze jsme se casove trefili, ale UTZ uz mi pred IUI nedelal. Napada me, jestli to nebylo moc brzo... 😕

vendy01
7. bře 2013

@kockacz Ahoj, já si myslím, že by se to lékama uspíšit mohlo. Že by folikuly měly vyrůst dřív a prasknout po injekci.. Myslím, že můžeš být v pohodě a držím palce !!!!!!!! 😵 😵
Já jsem třeba hned po prvním měsíci s Clostilem pociťovala silné ovulační bolesti asi o 3 dny dřív než mívám normálně a to jsem brala první měsíc a jen 1 tbl. Byla bych asi taky jistější kdyby dělali UZ i po IUI, ale taky mi ho nedělali. Nezbývá než věřit lékařům a těšit se na výsledek 🙂 🙂 Však to jednou musí přijít!!!!

liviena
7. bře 2013

Ahojky,tak se připojuji,jestli mohu 😉 dokt.nás posílá na IUI,ale pač sem se o to nikdy nezajímala,nevím ještě ani kam pujdeme,ani co nás čeká,nebo na jak to bude dlouho 😕

mariiianka
7. bře 2013

@kockacz určitě léky tomu dopomohou,že máš ovulku dříve.Hlavně se nestresuj a buď v klidu,doktoři vědí co dělají.Držím palečky a už se těším až nám ukážeš krásné // 😉
@liviena ahojky a kdy vás čeká IUI.Držím palečky ať se zadaří