1. IUI na podzim 2011. S hormony nebo bez?

andromeda82
25. zář 2011

Ahoj, už přes rok se s manželem neúspěšně snažíme o mimi, a tak uvažujeme v brzké době nad IUI. Je na tom někdo podobně? Pojďte popovídat! Také uvítám rady od těch, které již IUI absolvovaly. Braly jste před 1. IUI Clostilbegyt nebo jiné hormony, ačkoliv jste dle testů měly ovulaci v pořádku? A jaký byl výsledek? Díky za informace.

wecurka
9. lis 2012

@mariiianka ahojky no už to mám opravdu za pár takže už mě trápí neduhy patřící ke konci těhu jinak se těším moooc a moooc na malého a taky až to skončí 🙂 Jinak už mám vše nachystané jak pro malého tak i do porodky tak už může přijít. Jinak mě strasně mrzí že u tebe nic nového a vůbec že tu za celé moje těhu nepřibyla jediná těhulka.

mariiianka
9. lis 2012

@wecurka tak to je krásný,vše připravené,nachystané.Budete mít ty nejkrásnější vánoce 🙂 .Mrzet tě to nemusí,nás teprve to štěstíčko čeká 😉 ,pevně tomu věřím.Ty se opatruj a pak dej vědět.

wecurka
9. lis 2012

@mariiianka na letošní vánoce se těším jako na žádný jiný předtím 🙂 Tak já věřím že vás čeká všechny snažilky. Určitě se pochlubím fotečkou jako pyšná mamina 😀 A stále vás budu sledovat a držet palečky 😉

mariiianka
10. lis 2012

@wecurka už se mooooc těším na fotečku 😵

barakara
12. lis 2012

@mariiianka ahoj u nas take nic noveho. IVF nam posunuli az na jaro ☹ , jsou tady dlouhe cekaci lhuty, nejdriv me nechteli vubec poslat zadanku kvuli me vaze, ale nastesti sem ztloustla na pozadovanou min hranici bmi. Takze ted se snazime doma, ale moc tomu fakt uz nedavam ty sance jsou kazdym mesicem nizsi a nizsi. A co ty?

@wecurka tesim se na fotecku a preju at ten konec tehotenstvi ubiha co nejrychleji 🙂

mb85
12. lis 2012

ahoj holky mám na vás dotaz, neovuluji beru utrogestan a za tři týdny jdu na hormonální profil ,pak by mě měl doktor objednat do CAR jen by mě zajímalo, jaka vyšetření se tam dělají a jestli některá brala clostibegyl a pomohl, já bych ho měla dostat potom hormonálním profilu jen nevím když nepomůže zda se pak už přistupuje, k IUI a IVF,trochu se v tom ztrácím díky za reakce

vendy01
12. lis 2012

Ahoj , u nás také celkem nic nového... Chystáme se pomalu na Vánoce a říkali jsme si s manžou, že po novém roce se do snažení více ponoříme, hlavně co se týče chození do CARu atd... Také mi byla náhodně zjištěná snížená funkce štítné žlázy, tak beru Euthyrox. Na jaře jsem přitom měla výsledy v pohodě...

@mariiianka Plánujete ještě další IUI?

@barakara To jsou teda čekací lhůty 😒 U nás v CARu se o lidi perou kvůli penězům.. O té váze slyším prvně... V Čechách to je taky? A jaká hodnota BMI musí být?

@mb85 Ahoj, asi záleží přímo na CARu, jaké vyšetření zvolí. Pozvou učitě partnera na spermio, hormonální profil, ultrazvuk, mě brali krev na protilátky proti spermiím a na chlamydie. Vše bylo v pořádku, tak jsme pak rovnou šli na IUI.

Držím všem palce!!!!! a držte se!!!!!! 🙂 🙂

mb85
12. lis 2012

@vendy01 hormolní profil mi budou dělat u mého doktora, chlamydie a jiné mám taky už za sebou, a jak mi udělá ten profil tak nás tam objedná a uživala jsi clostibegyl?

vendy01
12. lis 2012

@mb85 Já jsem Clostil zatím nebrala. U nás příčina zatím neodhalena, ale možná u nás už brzy i na Clostil dojde..
Tak pak záleží, jaká příčina neúspěchu u vás je, podle toho vám v CARu navrhnou řešení. U někoho se třeba IUI nedělá vůbec (má jen malou úspěšnost) a jde rovnou na IVF, ale opravdu záleží na příčině, pokud se vůbec najde...
Koukám, že už 2 dítka máš 🙂 Tak hodně štěstí!! 😵

mb85
12. lis 2012

@vendy01 no já neovuluju mám problém shormony tak možná přitom hormonálním profilu zjistí co mi chybí nebo nadbívá, tak uvidíme,děti mám ale ne s manželem,proto i to třetí a taky proto že chci 😉

vendy01
12. lis 2012

@mb85 Tak to by se tím hormonálním profilem mohlo poznat a začít hned řešit 🙂 Já bych snad byla radši kdyby se odstranila nějaká příčina, než že nám nic nenašli a my pořád doufáme a čekáme...
Tak moc držím palce!!! 🙂

mb85
13. lis 2012

@vendy01 a už jste podsoupili IUI nbeo IVF? jak ldouho se snažíte, mám klientku která se snaží přes rok, vzhledem k tomu ,že partner není z ČR tak sem dojíždí jen v době ovulace , kterou si ona hlídá, jinak vyšetření měli oba v pořádku a stejně nic ted byli na IUI tak jsem zvědavá až příjde co mi řekne, mám i kamarádku co měla problém se štítnou té řekli že sama neotěhotní chystali se na IVF a když přilšo na vyšetření před IVF řekli jí že čeká dvojčatka , další paní musela na IVF porodila dvojčata řekli ji že už děti mít přirozeně nebude a tak se nechránili a po pěti letech se jí narodil syn, takže nezoufej , i ty zoufalé příběhy končí štastným koncem 😉

vendy01
13. lis 2012

@mb85 My máme za sebou 2x neúspěšné IUI zatím. V červnu jsem ještě podstoupila laparoskopii, která ukázala, že jsem v pořádku. Právě, že už se snažíme přes 3 roky. Je to dlouhé, ale jsme celkem v pohodě, až na nějaké občasné krize... Máme už jednoho raubíře, kterému bude za 14 dní 5 let, to nás hodně drží, kdybychom dítko neměli, byli bychom na tom hůř a určitě bychom šli dříve do IVF. Takhle ještě stále vyčkáváme a nehrotíme to. Mě je 30 a manželovi 31, tak i v tom je relativně ještě čas 🙂 , ale mimčo chceme moc. A náš Filípek téměř denně zabrousí k diskuzi o sourozenci 😀 😀
No jo, těch případů, které vypadaly beznadějně a nakonec mají třeba i 3 dětičky je opravdu hodně. Vidím to i tady na MK za tu dobu 🙂 Tak pořád věříme 🙂

A vy se snažíte jak dlouho?

mariiianka
13. lis 2012

@vendy01 ahojky,tak ještě alespoň jedno IUI bych chtěla ještě zkusit,než nám schválí IVF.Ale stejně vím,že to bude asi na nic 😒

mb85
13. lis 2012

@vendy01 od té doby co jsem potratila,takže od ledna, bylo to moje třetí manželové první, já mám skoro 7 letého kluka a skoro 5 letou holčičku, když jsem potratila oba plakali, sice nechápali co se stalo ,ale věděli že mimi už v bříšku prostě není že bylo nemocné, malá se mě taky pořád ptá a kdy budeš mít to miminko v bříšku,doted jsem to tak neřešila, protože jsem myslela že otěhotním tak jako pokažde do třech měsíců ,ale dva ultrazvuky za poslední dobu ukázali tu anovulaci a je fakt,že kdysi jsem věděla kdy ovuluju, ted nemám ponětí, je fakt,že děti mám ,ale touha po dítěti je obrovská navíc potom co jsme o něj přišli tak se stím nedokážu smířit, tak uvidíme , možná mi ten potrat jen rozhodil ty hormony,ale co vím jistě ,že manžel přistoupí na vše ,ale nepřistoupí na oplodnění s cizími vajíčky nebo spermiemi,takže doufám,že tohle nebude třeba

ramdy
16. lis 2012

@mariiianka ahoj, já jsem po prvním neúspěšném IVF v červenci, teď jsem byla v úterý na IUI a třeba to zrovna vyjde. Člověk má zkusit vše, tak nebuď skleslá, třeba to bude zrovna to pravé ořechové, co naše těla potřebují. 🙂

mariiianka
16. lis 2012

@ramdy ahoj,skleslá,to určitě nejsem,prostě to beru tak,že po tolika neúspěšných IUI tomu moc nevěřím.Ale kdo ví,zázraky se dějí 😵 .Tak ti držím moc palečky,ať se zadaří 😉

ramdy
16. lis 2012

@mariiianka jj přesně tak, zázraky se občas dějí a i o blbce někdy štěstí zakopne 🙂

wecurka
28. lis 2012

ahoj holky hlásím přírůstek 26.11. v 11:15 se nám narodil náš vytoužený a milovaný synáček Kubíček s 51cm a 3280g foto dodám co nejdříve 😉

barakara
28. lis 2012

@wecurka jeee moc gratuluji k chlapeckovi Kubickovi! 😵 😵
Krasna zprava at jste oba zdravi a na fotecku se moc tesim 🙂

mariiianka
28. lis 2012

@wecurka jéééé,tak to posílám obrovskou gratulaci,ať Vám Kubíček dělá obrovskou radost a hlavně oběma hodně zdravíčka 😉 ......PS:Těším se na fotečky 😵

wecurka
7. pro 2012

Holky slíbené foto našeho pokladu

barakara
7. pro 2012

@wecurka je nadhernej, jeste jednou jednou moc gratuluji. A jak to zvladas?

@mariiianka Jak jsi na tom? Jdete na IVF po Novem roce nebo zkousite jeste doma?

wecurka
7. pro 2012

@barakara děkujeme moooc. No někdy docelá záhul, ale krásný miluju ho broučínka mýho. 🙂 Holky všem vám moooc a mooooc držím palce ať už brzo máte v bříškách takovýhle pokládečky.

mariiianka
8. pro 2012

@wecurka ten je kouzelný 😵 .Věřím,že je to občas záhul,ale užívej si to,protože to šíleně letí.
@barakara my zkoušíme zatím doma,teď jezdím i k léčitelce,tak uvidíme.Bylo by super kdyby se zadařilo,ale moc tomu nedávám.

wecurka
8. pro 2012

@mariiianka děkujeme 🙂 užívám co to jde je to bobíšek 😉

mariiianka
21. pro 2012

holky,přeji Vám krásné Vánoce,bohatého ježíška a snažilkám ať ten nový rok se třináckou je konečně ten šťastný 😉

vendy01
30. led 2013

Ahoj holky, pokusím se trošku obnovit naší diskuzi 🙂 Jakpak se vede?
@mariiianka Držím palce, ať ti za 14 dní testík ukáže // 🙂 Kdyby náhodou..(snad ne), psala jsi, že už do dalšího IUI nepůjdete, máte kdyžtak v pláni IVF?? (Pevně doufám, že k tomu už nedojde).
@berusinkaaa A jakpak jste na tom vy?
@barakara

U nás stále nic, ale vyfásla jsem od dalšího cyklu Clostilbegyt, tak jsem zvědavá, co se bude dít?? Brali jste ho někdo? Bojím se nežádoucích účinků.. Jinak plánujeme, že se budeme snažit cca 3 cykly přirozeně a pak event. další IUI. Pokud by ani to nevyšlo, jsme odhodláni podstoupit IVF .
Ještě jsem byla u jedné kinezioložky na sezení, bylo to zajímavé, uvidím, jestli nám to něco dá 🙂
Tak džím palečky!!! 😉

mariiianka
30. led 2013

@vendy01 mohlo by to tu trochu zase ožít.díky moc,ale víš jak,moc tomu nedávám.Pak už opravdu jen IVF.Toho se trochu bojím,ale jiná šance asi není.Ale pokud do toho nepůjdeme teď,tak pak by se nám asi vůbec už nechtělo.Ale teď si to tak nějak nepřipouštím a uvidíme za 14 dní.Jinak clostylbegyt jsem taky brala,ale nežádoucí učinky jsem žádný nepocítila.Budu ti držet palečky,ať se brzy zadaří.

kockacz
30. led 2013

@mariiianka ahoj holky, nas ceka prvni IUI za mesic - na prelomu unor/brezen. Musime mit rizene otehotneni kvuli tomu, ze to musim skloubit zaroven s leky na utlumeni imunity 😖 Tak jsem na to zvedava - s tehotnenim problem nemame, ale s udrzenim ano ☹
@vendy01 kdo je kineziolog?