1. IUI na podzim 2011. S hormony nebo bez?

andromeda82
25. zář 2011

Ahoj, už přes rok se s manželem neúspěšně snažíme o mimi, a tak uvažujeme v brzké době nad IUI. Je na tom někdo podobně? Pojďte popovídat! Také uvítám rady od těch, které již IUI absolvovaly. Braly jste před 1. IUI Clostilbegyt nebo jiné hormony, ačkoliv jste dle testů měly ovulaci v pořádku? A jaký byl výsledek? Díky za informace.

puckal
14. lis 2011

Dobré ránko, v pátek na UTZ jedno vajucho 16 mm, v soboru manža píchnul Ovitralle a dnes jdeme na IUI 😵
Je tady někdo s podobným termínem?

holanci
14. lis 2011

@puckal Hodně štěstí // 🙂

puckal
15. lis 2011

@holanci díky, už to mám za sebou 🙂 Rovnou sjme zažádali o IVF na leden, tak se uvidí. Kdy jdeš ty?

holanci
15. lis 2011

@puckal Já už byla na 1 iui, dnes je to přesně 14 dní, už bych mohla testovat ale hrozně se bojím, že budu zklamaná ☹ Zkusím vydržet tak do zítřka a udělám testík 🙂 Tak doufám doufám doufám 🙂

puckal
15. lis 2011

@holanci tak to držím palce 😉 Určitě tam budou, dej vědět 🙂 Pokud ne tak zklamaná sice budeš ale běž rovnou do dalšího, na každého to štěstí někde čeká 🙂 Máš nějaké příznaky?

tumamka
15. lis 2011

@mariiianka S jedináčkem já se asi nikdy nesmířím,možná proto že já sama jsem jedináček.Když už se to podařili jednou... .Jenom doufám,že to už nebude moc dlouho trvat ☹ ,ale když se to může podařit třeba po 10ti letech,to by v tom byl čert,aby nám to ještě aspoň jednou nevyšlo 😉 Na IVF my se v současný době asi nezmůžem,to by jsme museli vykrást banku 😢 , musíme doufat,že se to podaří samo nebo max pomocí IUI 😒 . Nechodíš náhodou do Sanusu?Že máš úplně stejný poplatky jako já 😀 a někdo to tu myslím psal,že tam chodí.

tumamka
15. lis 2011

@chilli009 , @.danda. , @holanci Já chodím do Sanusu,platím 1000Kč a mám VoZP.Tak že u všech ZP se kterýma má CAR smlouvu bude asi ten doplatek stejnej,spíš je rozdíl v cenách v jednotlivých centrech. Holky,já byla něco okolo 15ti let u ZP MVČR a letos v dubnu jsme přešla k VoZP.V září mě doktor posla na IUI a ikdyž jsme se zařekla,že kdybych náhodou někdy musela do CAR,zajedu si raději do Arlety než do Sanusu,skončila jsem nakonec v Sanusu,protože ten má smlouvu se všema ZP,na rozdíl od Arlety,která s VoZP nespolupracuje (s MVČR samozřejmě jo 😀 ),tak že bych si musela celej výkon hradit sama ☹ .Tomu se říká pešek 😖 ...asi se budu vracet k MVČR 😅

.danda.
15. lis 2011

@tumamka já právě od VoZP odešla už při prvním těhu! Doporučil mi to můj gynekolog, páč ZPMV hradí více úkonů než vozp. Jsem u MV už 5tym rokem a nemůžu si stěžovat 😉

tumamka
15. lis 2011

@.danda. Ale mnohem víc přispívá VoZP např. na plavání pro děti,na vitamíny,na solný jeskyně,dárcům krve a všechno možný.MVČR na to dřív přispívala taky,ale teď už skoro na nic,tak jsme odešli k vojenský.Tenkrát jsme netušili,co nás čeká .Ještě se mi ale nestalo,aby mě u doktora řekli,že něco moje pojišťovna nehradí,myslím něco co by ostatní pojišťovny hradili.Jenom nemá smlouvu zrovna s Arletou,kam bych chtěla chdoit,ale sv Sanusu mi to normálně hradí i VoZP.Koukala jsem že Arleta má vůbec smlouvu jen se 3 ZP,ale že je zrovna jedna z nich ta,od který jsem nedávno a po tolika letech odešla,to je fakt smůla ☹ .

.danda.
15. lis 2011

@tumamka to smůla je, o tom žádná, ale když to člověk cezme okolo dokola, jsou ty pojišťovyn prostě vychcaný, každá hradí něco a člověka aby se přehlašoval, nejlíp když to zrovna potřebuje, co 😠 . Je to mazec..... Mě tenkrát přispívala na to plavání kojenců, pak to pravda zrušili....
Odkud jsi? molu-li se zeptat 😉

holanci
16. lis 2011

@puckal

Holky tak nic :,( začla jsem špinit a test bílý :,( I když vím, že první pokus se povede málokomu, jsem z toho v .... protože mám jen jeden vejcovod, takže nemůžeme hned na další ale zase až obměsíc, ach jo 😢

mariiianka
16. lis 2011

@tumamka taky se nechci smířit že bych měla jedináčka,když sama jsem ze šesti sourozenců.Akorát mě jiná možnost nenapadá,protože na tu banku můžeme jít spolu 😀 .Taky pořád na zázrak,spíš čekám každý měsíc 😒 .Chodím do sanusu v HK.

@holanci tak to mě je líto,sakra kdy už se tady ty ledy prolomí,aby jsme každá z nás mohli hlásit //

puckal
16. lis 2011

@holanci to je mi lítro 😢 A ani se stimulací by to nešlo? Někde jsem četla, že se vejcovody nestřídají po měsíí, ale moc tomu nerozumím ☹ Ale, na všem hledej něco pozitivního, aspon si užiješ vánoce a silvestra, pořádně tento rok zapij, aby se nový rok povedl víc, a leden je za rohem s dalším pokusem 😉

puckal
16. lis 2011

Jinak s tou cenou mě to překvapuje....jak si můžou účtovat každý jinou částku 😨 U nás v centru psali 1000,- jako samoplátci, že platí, tak proto, jsem myslelsa, že třeba nemají smlouvu s vaší pojištovnou.....

holanci
16. lis 2011

@puckal
Proč jen my máme takovou smůlu tady. Život je někdy fakt nespravedlivej.... Ještě, že mám tak úžasného manžu, který mě dokáže podpořit 🙂 Ráno říkal - svět se nezboří, byl to první pokus a medicína dokáže zázraky... Není to jako před 20 lety 😒
Tento měsíc jedu na týdenní školení, takže bychom to stejně včas všechno nestihli naplánovat, tak to nechám obměsíc ☹ Vychází to +- okolo Silvestra, tak uvidíme. Ale ráno celá uřvaná jsem si volala na G a objednala na 28.11.2011 abychom se domluvili co a jak dál a aby mi mudr. napsal další pregnyl abych byla připravená 🙂 Zkusím se s ním taky domluvit na nějaké vyšetření toho 1 vejcovodu, aby byl vůbec průchodný ☹ i když dle ultrazvuku tvrdil, že by měl být, že to vypadá že v něm žádná tekutina není a poznal by to ale pro jistotu se ho optám.
Jinak já beru clostilbegyt, beru jen 1 tabletku protože přir. cyklus jsem měla normální, vše tak jak má být, tak jen jednu tabletku 3-7 den na podporu 😉 Akorád mi nenapsal utrogestan. Koukala jsem, že ho holky hodně berou, tak si mu taky řeknu.
Kéž by to tu už někdo prolomil a našel // 🙂 Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala 😵

tumamka
16. lis 2011

Ahoj holky,tak já dneska 13DC,folík vpravo 21mm,dnes večer si píchám Ovitrelle a v pátek 18.11. jdeme na 3.IUI.Pokud se nepodaří,bylo mi doporučeno IVF,tak nám držte palce,aby to do třetice vyšlo ☹
@.danda. No mě tenkrát taky přispěli např. na Prevenar a na vajíčko pro malou,mě na Cervarix a na předporodní kurz.Ale teď už z toho nic není.Dneska jsem koukala na stránky Arlety a už tam mají smluvní vztah s VoZP(ješte nedávno to tam neměli),tak si tam chci zavolat,jak to teda je.Bydlím kousek od Hradce Králové 🙂
@mariiianka Tak mě dnes doktor říkal,že by mi už po novém roce doporučoval IVF,pokud se teď IUI nepodaří.Kdybych aspoň měla jistotu,ze když za to dám tolik peněz,že se to aspoň podaří,ale úspěšnost cca30% se mi nezdá moc vysoká 😅 .Ji á chodím taky do Sanusu v Hradci 🙂 ,ale kdych náhodou šla na to IVF,jela bych do Arlety 😉
@holanc To je mi líto ☹

puckal
16. lis 2011

@holanci podpora je nejdůležitější 😉 znám to, mám doma také zlatíčko, já jsem nad IVF váhala kvůli penězům, ale manža řekl, že to řešit nemám, a je to.......Zjisti si jak jsou u vás o svátkách, u nás dělají poslední IUI 19.12. a potom až po novém roce.
@tumamka Tak držím palce, třeba už IVF nebude potřeba 😉

mariiianka
16. lis 2011

@tumamka tak držím mooooooc palečky,ať to do třetice výjde.Já ještě asi zkusím 5.IUI a pak uvidím co dál.Taky mě to štve,že člověk nemá jistotu že se ivf zadaří.Ale jednou mi kartářka říkala,že mě čeká umělý oplodnění,že to jinak nepůjde ☹ .Já snad na ty karty začnu i věřit 😲 .

tumamka
16. lis 2011

@mariiianka A říkala ti,jestli se to umělý povede? 😀 Já bych tam snad taky zašla 😀 ,ikdyž jsme tomu nikdy nevěřila,ale pro to mímo člověk udělá snad úplně všechno 🙂

holanci
16. lis 2011

@puckal Ty jo no to mě nenapadlo ... Fakt dělají poslední 19.12. a pak až po novém roce??? Můžu se zeptat kam chodíš? Já chodím normálně do státní nemocnice. Tak doufám, že to tam udělají i mezi vánocema. To by bylo úplně ztracený, pak by to bylo zase až bůhví kdy. 28.11. jdu k doktoru, tak se schválně zeptám. Děkuju za připomenutí 😉

puckal
16. lis 2011

@holanci není zač, já chodím do soukromého Iscare 😉

mariiianka
17. lis 2011

@tumamka Dobré ranko,hele asi takhle ti to řeknu,já tam byla někdy před 2-3 roky,tak na tohle ani člověk nepomyslel.Myslela jsem si svý,já a umělý oplodnění,ha ha a až teď mě to nějak dochazí,že opravdu na tom asi něco pravdy bude.Já byla u dvou,poprve se mi trefila snad na 80% a podruhý nic moc,to mi nakecala docela nesmysli,nevím jak je to možný,ale je to tak.No a pak jsem si dojela k jiný a tam se taky trefila do dost věcí,až jsem koukala.Ale už zase o tom uvažuju.Není se čeho bát.

zana21
17. lis 2011

Ahojky holky, můžu se k vám přidat? Teď na podzim nás čeká také 1IUI...jsem dnes 1DC a za 2 dny začnu brát clostik. Chtěla jsem se zeptat, kolikáty den cyklu se chodí tak na IUI? Chápu, že to závisí na velikosti folíků. Mám strach, že nám to výjde, když bude manžel pracovně v zahraničí na 3 dny a pak je víkend...tak že budeme mít celkem5 dní, kdy by se IUI nemohlo uskutečnit...mám vždy takové "štěstí" 😎

holanci
17. lis 2011

@zana21 Dobré ránko, vítám tě mezi námi. Já byla na první IUI 14 den. Měla jsem jít 13 den, jenže manžel měl po noční a nestihli bychom tam být včas, tak to doktor naplánoval na 14 den. Takže počítej cca okolo 13-14 dne se většinou chodí. Ale samozřejmě ti to může vyjít na jiný den.¨
Můžu se zeptat, jak dlouho se s manželem snažíte?

zana21
17. lis 2011

@holanci Děkuji za přivítání a info. S manželem se snažíme půl roku, ale neproběhne u mě MS a ani ovulka bez hormonální podpory. A teď nás čeká první IUI. A jak dlouho vy?

holanci
17. lis 2011

@zana21
My už skoro 2,5 roku, ale mám jen jeden vejcovod, takže jakoby dá se říct, že polovinu doby. Kvůli tomu jednomu vejcovodu jsme tomu nechávali volný průběh takto delší dobu, ale ted už jsme si řekli dost a zkusili jsme první IUI která dopadla neúspěšně ☹ tento měsíc nic, jednak mi to vychází s největší pravděpodobností na špatnou stranu a jednak jedu pryč a nestihli bychom to naplánovat, tak si dám tento měsíc i pauzu od clostíku a budu se těšit na další měsíc a další pokus, který nám vychází mezi vánocema 😉

holanci
17. lis 2011

@zana21
Tak doufám, že ty bys to tu už mohla prolomit ..// a pak bychom mohly postupně nacházet všichni // 🙂

barakara
17. lis 2011

@zana21 ahoj my sme byli na IUI az 16DC, zalezi jak mas dlouhe cykly a kdy probiha ovulka. Ale jestli pises, ze u tebe ovulka neprobiha bez hormonalni podpory pak tomu doktor muze asi dost pomoct a trochu s tim posouvat.

zana21
17. lis 2011

@holanci @barakara
No,budu se snažit to prolomit, ale velké šance tomu nedávám 🙂 Ale slibuji, že se budu pokoušet 😎
No, já se právě také bojím toho, že tento měsíc první IUI neproběhne. Manžel bude mimo 14-16 DC...
Nemám tušení, kdy bude ovulka. Brala jsem clostik asi před 2 měsíci, první měsíc byla pravděpodobně ovulka byla kolem 22DC, druhý měsíc neproběhla. Ale brala jsem jen 1 tabletku od 5. dne. Teď mi dr dala 2 tabletky od 3 dne a navíc si budu píchat merional..toho se trochu bojím, ale říkám si, zvládly to jiné, tak to snad taky zvládnu.
No, snad budeme mít štěstí a vyjde to dny, kdy tady manžel bude 🙂

barakara
17. lis 2011

@zana21 tak treba to jeste zvladnete bud toho 13DC nebo 17DC 🙂 ja sis tejne myslim, ze sem tu ovulku mela az 17DC, ze to spatne naplanoval, ale to uz je ted jedno.
S tim casovanim je to pech vid, ja si ted planovala druhe IUI na Vanoce v CR, ale zas me ted pekne vypekla ms a mam cyklus uz 34dni takze to nevyjde. Zijem v UK a tady se dostat k necemu takovymu je skoro nemozny.