1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

danny38
13. dub 2013

@bendina Dobře děláš 🙂 Já si taky myslím, že nehnutě ležet je blbost 🙂 Naše mamina @adriene porodila nedávno jednovaječné klučíky a ta by ti mohla sama potvrdit, že rozhodně neležela 😀

adriene
13. dub 2013

@danny38 co to je "lezet'?? 😀

adriene
13. dub 2013

@bendina Gratuluji k jednovajkam 😉

bendina
13. dub 2013

@danny38 no hurá, to mě rozhodně uklidnuje 😀

bendina
13. dub 2013

@mmirunda děkuju

malinka_02
13. dub 2013

@bendina krasna fotecka a s jednovajkama to je huste 😀 A to ste videli hned za jsou tam 2?

summer_103
13. dub 2013

@sandra077ahoj, no uz mi prisla aj mrcha, strasne silna, ale to je asi po tej stimulke normalne. Sranda, aj ja sa chystam zacat s behom, tiez sa chcem dat trochu dokopy po fyzickej stranke, ale verim ze mi to pomoze aj na psychiku 😉 Treba si oddychnut mysliet pozitivne, aj ked je to strasne tazke, stale ma prepadavaju pochmurne myslienky...aspon ze prisla uz ta jar a svieti slniecko, hned mi je lepsie na dusi. Tebe drzim palceky, nech sa ti dari a daj vediet ako sa ti beha, ja som uplny zaciatocnik a nemam ziadnu kondicku tak uz sa vidim ako dusu vypluvam 😀

bendina
13. dub 2013

@malinka_02 říkali, že vidí dvě po třech nedělích, ale že to není zřetelné a zatím to jedno že může zmizet...až později potvrdili jednovaječná a to jsem ještě musela na specialozované pracoviště, pro jistotou

malinka_02
13. dub 2013

@bendina takze ste mysleli az do 7tt ze je jedno?

bendina
13. dub 2013

@malinka_02 už přesně nevím, dokdy 🙂

malinka_02
14. dub 2013

@bendina no ale mysleli nejakou dobu, to je pak prekvapko 😀

lenkahh
14. dub 2013

Ahojte dievčatá. Potrebovala by som infošku. Zajtra mám ísť do CAR-u na lieky a začať prvý krát so stimuláciou. Sestrička mi povedala, že so stimuláciou môžem začať bud od 2 DC alebo od 18-22 dna cyklu. Kedže žiadosť od poisťovne mi dosla estelen pred pár dnami, tak začnem zajtra od 20 DC. Problém je ale v tom, že ja cítim, že mám, alebo sa chystá u mna ovulácia. vtedy ma vzdy bolí podbruško a prsia. Ked u mna prebehne ovulka, tak už mi asi nenasadia lieky na stimuláciu, čo? zaujíma ma to preto, lebo ked budem musieť čakať na další cyklus, tak to budem musieť odložiť, lebo mi akurát všetko víde v tesnom čase pred štátnicami 😒 dakujem za každé info 🙂

cuculik1
14. dub 2013

@lenkahh nechapem ako ti povedali ze bud vtedy alebo vtedy....ved to ti musia jednoznacne podla vysledkov z krvi povedat kedy zacat.

lenkahh
14. dub 2013

@cuculik1 sestrička mi povedala, že bud sa začína so stimuláciou na 2 DC alebo na 18-22 DC. Hormonálny profil som mala dobrý, u nás je problém v manželovi. Ja mám tiež síce nepravidelnú ms a ovuláciu, ale podla výsledkov krvi mi doktor povedal, že ja som v poriadku.

cuculik1
14. dub 2013

@lenkahh to je jedno ze mas vsetko ok. Ale ved ti musia jednoznacne povedat zacinas vtedy a vtedy....na to su v centre aby cely proces koordinovali...

lenkahh
14. dub 2013

@cuculik1 ved tak mi po telefone aj sestrička povedla bud 2 alebo 18-22 sa stimuluje. v stredu mi prišla schválená žiadosť, telefonovala som tam a sestrička sa pýtala, ktorý som DC. Mám si prísť v pondelok po lieky a ked bude všetko ok, hned v ten den začínam. lenže ked mám teraz ovu, tak asi nezačnem ..... 😒 to bude naše prvé IVF, takže neviem ako to prebieha..... povelali mi zatiaľ len to.

cuculik1
14. dub 2013

@lenkahh a aky protokol ti davaju? Dlhy kratky? Ktore centrum vlastne?

cuculik1
14. dub 2013

@lenkahh a presny rozpis ti dali?

lenkahh
14. dub 2013

@cuculik1 ja neviem aký mám protokol. 1 x sme tam boli ked som dostala MS. Zobrali mi krv, spravili sono a manželovi spermiogram. Doktor nám vravel, že na základe toho nám povie čo dalej. Mali sme už predtým spravené niejaké vyšetrenia u môjho gyn. a u urologa. 2x sme si prišli pre výsledky a manželov zlý spg sa potvrdil. ja som mala výsledky dobré. na základe toho nám odporučil ivf metogou ISCI a dal nám žiadosť do poisťovne. Minulý týžden mi žiadosť prisla a volala som sestričke a ten zvyšok som už písala. Vôbec mi nevraveli nič o protokole, či dlhy alebo krátky. To mi asi vysvetlia zajtra, ked tam pôjdem. Chodím do splnu v KE. Zrejme sa môže robiť aj na 18-22 DC, ale iba u žien, ktoré nemali ovu. Lebo ak by som ju teraz mala (co si myslím, že mám) tak načo by mi bola stimulácia, nie?

lenkahh
14. dub 2013

@cuculik1 este v žiadosti som mala uvedené lieky menopur 600 a decapeptyl...

cuculik1
14. dub 2013

@lenkahh uprimne. Myslela som si ze to bude jedno z ke centier. Vela bab sa tam stazuje ze lekar vobec nekomunikuje s pacentki a info su nulove....my sme tiez z vychodu ale do ke sme nesli prave po recenziach na oba ke centra. Ja ked som sla do ivf mala som kompletny plan, harmonogram vytlaceny a to v oboch mt centrach. Co sa tyka info nemozem sa stazovat. Asi ti neostava sa len personalu pytat dookola na vsetko. Prajem vela stastia.

lenkahh
14. dub 2013

@cuculik1 tak cúvnuť už nemôžem, ked už mám schválenú žiadosť. akurát som čítala recenzie na hyperstimulačný syndrom, ktorý mali baby v tomto centre, čo ma dosť zneistilo. ja som bola prestimulovaná už i z clostilu.....

cuculik1
14. dub 2013

@lenkahh stale mozes aj ked mas schvalenu ziadost prejst do druhehocentra...presne to som urobila ja....ale kym nemas vybrate lieky. Ziadost nevadi. Zvaz si to, nechcem strasit ani odradzovat len osibne piznam d a pary co zo splnu odisli a potom boli prekvapeni pristupom v inom centre.

lenkahh
14. dub 2013

@cuculik1 a to akože môžem od nich zobrať tu schválenú žiadosť a odísť, alebo v druhom centre nanovo podávať žiadosť?

cuculik1
14. dub 2013

@lenkahh v druhom car len povies ze mas schvalenu ziadost. Oni do poistovne zavolaju a tvoju ziafost len preeviduju ns druhe centrum. Aspon vo vseobecnej zdr. To slo v priebehu jedneho dna....ziadne cakanie....

lenkahh
14. dub 2013

@cuculik1 dakujem za rady, porozprávam sa s manželom a uvidíme čo spravíme.

malinka_02
14. dub 2013

@lenkahh prijdes do centra doktor ti podle krve urci protokol a daji ti rozpis a podle dne cyklu zacnes stimulovat.

melisska
15. dub 2013

Dnes potvrdený drobcek so srdieckom 🙂 pomaličky sa posuvame, pozdravujem vás.

dadenka111
15. dub 2013

@melisska 🙂 super! gratulka

dadenka111
15. dub 2013

@mmirunda helou Miri co sa stalo s diskusiou? 😕 Ja ked sa prihlasim, tak mi vypise toto:
"Zdá se, že stránka https://www.modrykonik.cz/diskuse/soukrome-disk... neexistuje.
Zkus nějakou jinou, máme jich zde dost "
alebo sa premenovala? 😨