1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

herbie
15. dub 2013

@melisska gratuluju

malinka_02
15. dub 2013

@melisska super!!! 😵

melisska
16. dub 2013

@dadenka111 ďakujem 🙂

melisska
16. dub 2013

@herbie
@malinka_02 ďakujem dievčatá 🙂

ivvka29
18. dub 2013

@mmirunda ahoj mohla by som sa aj ja pridať do diskusie tehulky a maminky po ivf?

mmarch
18. dub 2013

Ahoj děvčata, potřebuji poradit nebo aspoň povzbudit, nevím co dál. Mám poliycistické vaječníky. zatím jsem jen barala hormony na stimulaci a 2x jsme zkusili IUI bez úspěchu, vždy jsem měla jen jeden folikul, včera jsme šli do centra na třetí IUI ale po nemoci a antibiotikách jsem neměla žádný folikul, dr. nám řekla ať si dám měsíc pauzu od hormonů a pak buď budem pokračovat, že doporučuje 6pokusů IUI a mám si dát udělat laparoskopii vaječníků nebo druhá možnost - rovnou jít na IVF. Tak nevím, manžel to nechal na mě, ten by šel na IVF hned, on má pořd pocit, že s náma nic doktoři nedělají když nevidí výsledky. Máme se dál snažit s IUI nebo se na to vykašlat, je to ztráta času a nervů a jít rovnou na IVF????já fakt nevím

dadenka111
18. dub 2013

@mmarch Ahoj, ja som mala tiez PCO a hned ako prve mi v centre spravili laparoskopiu-priechodnost vajcovodov a poprepichali vajecnkiky (drilling). Hned dalsie cykly sme skusali IUIcka s clostilbegytom. Folikul bol vzdy jeden a len na pravej strane 3x. IUcka nevysli a bol tam asi aj iny problem, tak sme dali ziadost a az potom sme isli na IVFko. Takze treba skusat, ale lepsie je najskor precistit/poprepichovat vajecniky aby bolo miesto na tvorbu novych a krasne velkych folikul s vajickami. 😉 potom skusat IUI ak mate spg dobry a podla toho ako sa budes citit s nervami prejst cim skor na IVF. To je o vela vacsia sanca na uspech. Pri IUI je len okolo 10% a pri IVF 50% a viac. drzim paste a dufam, ze sa dobre rozhodnes.
Ja som este pri druhom IVF popri stimulke brala homeopatika na PCO, absolvovala som aj akupunkturu a pomohloooo. 😵

mmarch
18. dub 2013

@dadenka111 moc děkuji za odpověď, přiznám se, že mám hrozný strach s té laparoskopie, nikdy jsem nebyla v nemocnici natož na operaci. ale budu to muset překousnout a podstoupit to, když už to nepomůže aspoň zjistí jestli mám vůbec průchozí vejcovody a není iui zbytečné

mmirunda
18. dub 2013

@ivvka29 jasně, píšu ti odkaz https://www.modrykonik.cz/diskuse/soukrome-disk... ale přihlásit se musíš přes www.modrykonik.cz ale normálně svým heslem

harley26
18. dub 2013

@mmarch Ahoj, mám stejný problém jako ty ... na IUI sem byla 2x, předtím domácí snažení s clostilem, mezitím sem jednou nereagovala na stimulaci, podruhé se utvorila cysta a to byla pro mě poslední kapka. Rozhodli sme se pro IVF a rozhodne toho nelitujeme. Celý proces nebyl vůbec tak hrozný, jak sem si myslela že bude... navíc holky s PCO těhotní dobře, protože se jim většinou utvoří hodně foliku, tak je z čeho vybírat 🙂 Záleží, kolik trpělivost se v tobě ještě skrývá, u nás už pohár přetekl 🙂 přeju ti, at se co nejdřív zadaří 🙂 hodně štěstí!

mmarch
18. dub 2013

@harley26 beru na stimulaci clostík a podle dr. reaguji dobře už namalé dávky, takže by podle ní mohl mítvelký úspěch ten drilling vaječníků, tak ještě zkusím to a jeden pokus iui a když se ani po tom nezadaří, tak už ůjdem na ivf, trpělivost mi už dochází, to čekání jestli dostanu ms nebo ne je vždy hrozné a pak zas další měsíc čekání.
můžu se zeptat na finanční stránku ivf, kolik vás to stálo? to je také trochu důvod proč to odkládáme, u manžela v práci to teď není růžové...

dadenka111
18. dub 2013

@mmarch ja som tiez nemala ziadnu operaciu predtym. ak sa madle sa nerataju. bala som sa najciac toho uspavania, ale s naladovkou to bolo v pohodicke a prezila som to. 😉 operoval ma moj dr. z centra a bola som na jednodnovej chirurgii. vsetko islo hladko a na druhy den rano som uz isla domov s dvoma malymi dierkami v bruchu. najviac boli ten plyn ktorym brucho nafukuju a musi sa nejak dostat von, vstrebat. uvidis bude to dobre, da sa to zvladnut alebo chodte rovno na ivf. iuicka len tak skusat a brat tie lieky niekolko mesiacov je zataz na pecen a organizmus a moze to byt na dlho... a bez vysledku bez laparky.

malinka_02
18. dub 2013

@mmarch nas vyslo ivf na 17 500 a pak kazdy ket na 10 000 plus nemocenska..

darazv
18. dub 2013

@malinka_02 10tisic KET? nie 5000kč?

malinka_02
19. dub 2013

@darazv + AH a embryoglue a leky.. :-\

darazv
19. dub 2013

@malinka_02 aha lebo ja som platila vzdy 5000kč 😖

mmarch
19. dub 2013

@malinka_02 17,5 tis? vždyť nám říkali, že 3x to celé hradí pojišťovna???? a jak dlouho nemocenská? 😖 😖

darazv
19. dub 2013

@mmarch ano to je pravda ale za lieky ,injekcie a služby ako napriklad icsi predlžena kutivace,zamrazenie spermii atd ide z vášho vrecka 😠 ja ked som nastupila do CARU tiez som bola v tom ze je to zadara a ked mi zacal dr rátat čo kolko bude stát skoro som odpadla my sme nechali v caru dokopy 40tisic kč plus za lieky ale mala som 4KETY a kazdy bol za 5000kč 😖

mmarch
19. dub 2013

@darazv co to jsou ty kety?

darazv
19. dub 2013

@mmarch najprv je pri ivf ET- to je tansfer čerstych embryi a ak je neuspesny tak nasleduje KET- to je transfer rozmrazenych embryi 😉

mmarch
19. dub 2013

@darazv bože to je jak španělská vesnice pro mě, no nejdřív zkusím ten drilling vaječníků. nevadí u ivf např. neprůchozí vejcovody? dá se to i tak?

darazv
19. dub 2013

@mmarch fuuha to neviem ale myslim že nevidim v tom problem..

mmarch
19. dub 2013

@darazv moc děkuji za odpovědi a vám se už zadařilo?

darazv
19. dub 2013

@mmarch za malo 🙂 prečitaj si moj članok ☹

mmarch
19. dub 2013

@darazv jaj to je mi moc líto, že pořád nic, držím palečky ať máš co nejdřív v sobě malou fazolku 🙂

darazv
19. dub 2013

@mmarch dakujem no snad sa to uz podarí akurat cakam na mrchu a idem zobat prvy krat clostik a utrogestan tak som zvedava jak budem znášat ten clostík lebo sú na neho chvali ale aj nie 😒

malinka_02
20. dub 2013

@mmarch darazv uz ti odpovedela.. No bohuzel si to mysli kazdy.. Nehrazeny pokus pak vyjde treba na 100 000 😒

malinka_02
20. dub 2013

Holky uz Sara porodila??

mmarch
21. dub 2013

@darazv mě bývá po clostíku trochu zle od žaludku a bolívá mě hlava

darazv
21. dub 2013

@mmarch no ved prave toho sa bojím 😠 na ten liek ako chvála tak aj nespokojnost je... ale ja verím že snad u mna konečne pomože a budem konečne tehotna,,,uvidime co to bude so mnou robit...mne to dr predpisal aby tomu dopomohol lebo sme obaja oki a nedarí sa 😠