1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

erin365
24. srp 2013

@adriana89 56 folikov, 39 vajicok, dobrých bolo 36...oplodnenych 27.

adriana89
24. srp 2013

@erin365 boooohaaaaa.........fuuuuuu taaak super......takze teraz cakat na stadium blastocysta a das si vlozit 2 embrijka..inac poslala som ti ziadost do mojej skupinky napis nam tam o sebe nieco......drziiim palceee

trulinka
25. srp 2013

@erin365
fuuha, tak to je uz ina zbierka, to uz teraz musi vyjst, ked si ich mala tolko vela oplodnenych....A ako prebehla punkcia? Nic sa ti nerobilo? Kedy ides na vklad?

erin365
28. srp 2013

@adriana89 na margo tvojich predpovedí, ktoré sa týkali mňa a ktoré ma dosť vystrašili až som bola celá nervózna...
Z 56folíkov bolo 39vajíčok, z nich dobrých 36 a embryí 27. V rámci PGD sa vyšetrilo krásnych 15 vyvíjajúcich sa embryí, z toho 10 nieslo genetické vady a 5 bolo ukážkových. 4 chlapci a 1 dievča. Dnes mi vložili dvoch chlapčekov.

A to najdôležitejšie....vôbec nemám OHSS!!! A to si mi jasne písala, že mi na stopro hrozí, že ktovie či z toľkých folíkov vôbec nejaké vajíčko bude a ak tak vklad nebude, lebo budem mať OHSS.

Do budúcna prosím nehádž všetky ženy do jedného vreca na základe naštudovaných teórií. Lekári vedia čo robia. Ja tým svojim verím, ak by som neverila a čítala len internetové články, už dávno by som ležala na psychiatrii...

Teraz si dám dlhú pauzu od MK, nech som v psyh.pohode a nech sa moji dvaja chlapci dobre u mňa zabývajú.

adriana89
28. srp 2013

@erin365 ahooj taak to ma teesiii....nebola som jedina ktora ti to pisala,ale ok...to zee sa neprejavil OHSS neznamena zee sa este neprejavi....riziko sa zvysuje s rastucim HCG....alee som rada zee si ok...pretozee co som volala aj kamoske taak ona mi na to len povedala daj mi vediet ci holka prezila 🙂 taakzee kazda baba ktora si presla IVF vie ako to jee a co ti mohlo hrozit....a to ze ty si to taak dobre znasala neznamena zee inaa to tak dobre bude znasat..alee tesim sa s tebou drztee sa....a nech mas za 7 dni //......drz sa

erin365
28. srp 2013

@adriana89 "daj mi vedieť či holka prežila" a dáš za to smajlíka???? 😨 Ježiši kriste! Sorry ale končím v tejto skupine. Odkáž kamoške, že áno prežila som to...a povedzte si..."no...jedna z mála"....

adriana89
28. srp 2013

@erin365 saak smajliiika som dala leeboo uz viem zee vseetkooo dobree dopadlooo....co som mala dat akeho smajlika??

kalista32
30. srp 2013

ahojko len tak nakuknem kuč 😉 a odchádzam papa 🙂

kaakunka
6. zář 2013

@rory_g Ahoj..Udělala jsi dobře,že jsi šla do Gennetu.Jsou tam výborný a opravdu profesionálové.Před pár lety jsem tam pracovala a tento rok jsem tam skončila,jako pacienta,takže můžu posoudit z obou stran a naprostá spokojenost.My jsme vyzkoušeli tři IUI,které byli neuspěšné pro zhoršený spermiogram a první IVF se nám podařilo.Teď si užívám těhotenství a každému doporučuji Gennet... 🙂 Držím palečky...

kaakunka
6. zář 2013

@erin365 Ty jo..Ty by jsi byla dobrá darkyně.. to je hodně dobrý..Jen Ti asi po OPU nebylo zrovna nejlépe,co? ☹

erin365
6. zář 2013

@kaakunka po odbere mi veru nebolo 2x príjemne... 2dni som nevedela poriadne chodiť...celý spodok ma sakramentsky bolel...

trulinka
6. zář 2013

@erin365
UF, tak to sa mam na co tesit ☹ . Mne Dr. naordinoval dlhy protokol, hoci nechapem preco, obavam sa ze tiez budem mat tak vela vajicok... A ako sa citis teraz? Kedy ides na krv?

erin365
6. zář 2013

@trulinka Dnesna krv negativna...idem este raz v utorok.

trulinka
6. zář 2013

@erin365
Tak snad to bude v utorok pozitivne, dnes este bolo aj dost skoro na krv, ci nie?

rory_g
autor
7. zář 2013

@kaakunka ahojky, ani já na Gennet nedám dopustit, pomohli mi tam moc, i na duši, i zdravotně a nakonec k vytouženému miminku, užívej si těhotenství, všechno, co kterákoli žena pro dítko podstoupí, za to stojí...i když je to těžké být mámou (teda aspoň pro mne někdy jo 😅 ), nic bych za ten úsměv nevyměnila 😵

trulinka
10. zář 2013

@erin365
ahoj moja, tak ako dopadlo dnesne testovanie?

bobulab
11. zář 2013

@rory_g volit lieky ani protokol si nebudes ty, zvoli ti ich lekar, podla výsledkov a bude ich upravovat na zaklade reakcii na ne....ja som mala napríklad užívat aj Pergoveris a nakoniec som 5 krabiciek vracala, lebo silnejsia davka nebola nutna...

verunousek
17. zář 2013

Ahoooj holky....mám dotaz....mám jít v druhý den měsíčků na první injekci,ale vychází mně to na pátek nebo na sobotu....vím, že je to předčasné řešit,ale nebude něčemu vadit, když se to píchne až 3 den????Znám se, jaký jsem smolař a určitě mi to příjde v pátek večer ...V CARU se k tomu nějak nevyjadřovali a o víkendu tam nejsou ....tak jsem zmatená,ale peníze si vyfasovaly hned ...máte nějaké zkušenosti????Myslela jsem si,že si budu píchat injekce každý den a sama,ale prý dostanu jen jednu a pak za 6 dní na kontrolu....jsem zmatená :D ....nějaká novinka?Víte o tom někdo něco kuju...je to mé první IVF

trulinka
17. zář 2013

@verunousek
ahoj, tak ja som momentalne v pripravnej faze protokolu a v postupe mam napisane, ze ked mi pride menzes, tak na ultrazvuk a krv mam prist najblizsi pracovny den, cez vikend nerobia. Tak snad to nevadi, ked sa injekcie budu pichat trochu neskor. Sama som velmi zvedava, ako to vyjde mne. Tak sa drz, ahoj

martina_81
17. zář 2013

@verunousek ahoj, to Ti budou dávat tu Elonvu,ne? Je to prý novinka a jak píšeš, dává se snad jen jedna na začátku stimulky a podle reakce za těch 6 dní se uvidí. Jinak nechápu, proč by sis to nemohla píchnout sama. 3. den by neměl vadit, dr. mi před stimulkou říkal, že raději později (kdybych 1.DC moc nekrvácela, tak ho nemám počítat), že kdyby se začlo píchat dřív, hormony by tolik neúčinkovaly. ale to Ti pak určitě řeknou. 😉

verunousek
18. zář 2013

děkuji za info 🙂 ..třeba zbytečně plaším ....držím Vám palce 🙂

lusipe
18. zář 2013

ahojte dievcata, prosim o radu....od pondelka mam zacat pichat dipherelin pred IVF....ale mala som tento cyklus krasnu ovulaciu, ukazali to aj testy...a vsetko sme pre to robili ....tak pevne verime, ze sa zadari....mohli by injekcie ublizit zaciatku tehotenstva, kedze test mi to asi este tak skoro neukaze....co by ste robili na mojom mieste?...dakujem za odpoved.

majija
19. zář 2013

Ahoj devčata,

tak mám za sebou 5- ti denní kultivaci a 4 dny po ET 2 embryek. Ještě že chodím do práce, aspoň nemusím myslet na to, jak to dopadne. Ale já pevně věřím, že dobře. Dnes 4 den si mé bříško dělá co chce 🙂 a do toho jsem unavená, jako kdybych měla za sebou 24 hod usilovné práce. Držím všem palečky ať to výjde

kalista32
19. zář 2013

@lusipe ja ti poviem po pravde keď som mala prvú stimuláciu tak sme sa nejak nesnažili mi sme tých päť týždňov čakania na schválenie nemali žiadnu chuť a ani nervy báli sme sa ,že nám ju neschvália ☹ teraz čakám na prenesenie schválenej žiadosti do SPLNU a môžem ti dopredu povedať ,že počas stimulácie sa nebudeme o nič snažiť 🙂 dosť budem ubolená a na liekoch máš v podstate odporúčané neotehotnieť 😖 a ďalšia vec pred stimuláciou MUDr. musí tehotenstvo vylúčiť a potom ti môže nasadiť lieky 🙂 držím ti palce 😉

kalista32
19. zář 2013

@majija drž sa veľa šťastia 🙂 😉

lusipe
19. zář 2013

@kalista32 jaj tak to my by sme asi nevydrzali 🙂....5 tyzdnov 🙂...lebo mozno 2 este ano....lebo mne stimulka by mala zacat az po menzese, takze tym sa uz vyluci tehotnost...dipherelin by som mala brat uz skor 25DC....ale ten vraj sa neberie ako stimulacia...je to akasi predpriprava....aspon som citala 🙂 aj ja tebe velmi drzim palce...

kalista32
19. zář 2013

@lusipe vďaka moja 🙂 no mi už nato nejak nemáme nervy 😖

lusipe
19. zář 2013

@kalista32 trva to u vas nejako dlho?...urcite to raz vyjde...som o tom presvedcena.... 😉

tinicta
19. zář 2013

Ahojte babenky.
vsetkym vam drzim palce a veeeeeeeelmi. ja to uz mam stastne za sebou. maly ma uz skoro 3 roky a nesmierne sa z neho tesime. ked si tak spomeniem......... ach jaj. boli to tazke chvile. ALE NIKDY SOM NEPRESTALA VERIT!!! mala som aj suuuuuuuuuuper lekara, ktory ma vzdy podrzal a jasne, ze aj manzela.

tinicta
19. zář 2013

@kalista32 ziadne opustanie sa!!!! hlavu hore a ide sa dalej