1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

punky
5. čer 2014

@anitraamm tak to jsou skvele zpravy tak moc drzim palecky a budu na tebe myslet 😉

anew
6. čer 2014

@kytka12 Ahojky, taky chodím do práce, doma bych se zbláznila..Já mám taky zavedené jedno, zmražené 2, což je taky víc než jsem čekala... 🙂 Dneska jsem 7. od ET a pomalu si začínám pohrávat s myšlenkou testu...uvidíme, jak dlouho vydržím...kdy chceš testovat ty? Jinak mi nic není....žádné zásadní příznaky jsem nezaznamenala, tak nevím....čekám, co přijde...

kytka12
6. čer 2014

@anew Ahoj, já budu chodit do práce až od příštího týdne. Dnes jsem 4 den od ET. Zkus testování vydržet co nejdyl, protože díky Pregnylu (pokud sis ho píchala) můžeš mít test falešně pozitivní. Já si píchala 10 tis. jednotek HCG, tak to v sobě budu asi mít ještě dlouho. Popravdě taky na sobě necítím žádné těhotenské příznaky - bolení prsou, špinění apod. tak uvidím. Jinak jsem ráda, že příznaky hyperstimuláku pominuly, snad už to nebudu muset podstupovat.

esperanza7
9. čer 2014

@anew
@kytka12 Ahoj holky, četla jsem si Vaše příspěvky, jsem na tom podobně, co se týká termínů. Na ET jsem byla 31.5., mám dnes 9. den. Tak jsem se chtěla zeptat, jak se cítíte, zda něco zvláštního pociťujete atp. Jelikož já, kromě velmi občasného pobolívání podbříška, vůbec nic. Tak teď nevím, zda je to OK nebo KO 🙂 Na krev jdu příští pondělí - to čekání je strašné. Jak se Vám daří?

kytka12
9. čer 2014

@esperanza7 @anew Ahoj, tak tě vítáme. Já jdu na krev příští úterý a necítím vůbec nic. Ale zase po té hormonální smršti díky bohu za nic 🙂 . Ale jsem teď v práci, tak možná se něco děje a já to nevnímám, 14 dní doma by mě nebavilo.

hanickkaa
9. čer 2014

@anitraamm ahojky tak máme malou bublinku,na kontrolu jdu za 14 dnů a to by už mělo jít něco vidět

kytka12
10. čer 2014

@esperanza7 @anew
Ahoj, necítím po ET ale vůbec nic. Jen by mě zajímalo, kdy mám přestat brát ev. Utrogestan. Asi až po krvi nebo s příchodem měsíčků? Vůbec nevím.

esperanza7
10. čer 2014

@kytka12 Ahoj, mi řekli, že utrogestan mám brát až do odebrání krve, tedy u mě až do pondělí. Podle počtu mi to tak i vychází. Už mi utroš ale docela vadí, 4 ráno, 4 večer, navíc cítím takové svědění z něj. A máš pravdu, kdybych nepracovala, ikdyž z domu, tak bych se zbláznila. A pociťuješ alespoň náznak mírné bolesti v podbříšku? Vždy se vylekám a kontroluji, jestli nepřišla ta mrcha jedna protivná 🙂 Zatím nepřišla.... Ale nevydržela jsem to a musím se přiznat, že jsem si udělala test. Samozřejmě negativní. Snad je to tím, že to je brzy, 10.den. Ikdyž jak se tak dívám na forum, tak některým se // objevily již právě 10 den. Jsem hloupá, neměla jsem si tt dělat. Jak jsi na tom ty? Kolikátý den tedy dnes máš od ET?

sasanka033
10. čer 2014

@kytka12 ahoj, utros nevysazuj, dokud ti nerekne doktor🙂

kytka12
10. čer 2014

Díky holky. Mně Utrogestan způsobuje motání hlavy a ospalost, takže večer to je pro mě takovej prášek na spaní 🙂, ale ráno to je masakr fungovat v práci. Jo občas taky cítím křeč v břiše a jakoby výtok, tak letím na WC, jestli nepotřebuju vložku, ale zatím nic. Ještě k tomu beru Prednison, ale to jsou kortikoidy a dost velkej hnus pro tělo... Škoda, že to mimino nejde vyrobit normálně jako u každýho druhýho... ach jo 😒

kytka12
10. čer 2014

Jinak tu křeč mám tak jednou za 2-3 dny... takže skoro nic necítím

esperanza7
10. čer 2014

@kytka12 Já jsem včera už Prednison dobrala. A jak popisuješ to spaní, je to přesné. Každé ráno mám pocit, že jsem musela být předchozí večer opilá, neboť si nic moc z večer nepamatuji a vždy usnu tak moc brzy, že ani nevím, kdy přijde za mnou partner. A kdy jdeš na krev? Jinak stále mám břicho jako balón, jen vzlétnout...

kytka12
10. čer 2014

@esperanza7 Na krev jdu příští úterý, ráno před krví se otestuju z moči, abych věděla s čím pak odpoledne počítat. Možná to ale nevydžím a otestuju se dříve, nevím 🙂 . Jinak se cítím občas trochu přecitlivělá, stačí mi vidět v TV mimino delší dobu než reklama a je mi do breku. Nevím, jestli příznak těhotenství nebo přehormonovaná psychika. 😉

esperanza7
11. čer 2014

Ani mi nemluv o pláči. Brečela jsem i u fotbalu, hrála Sparta proti Plzni. Normálně se na fotbal nedívám a za druhé, jsem z Ostravy, takže nechápu, proč jsem brečela u tohoto zápasu. Bylo mi líto jednoho fotbalisty, který pokazil vše, co se během zápasu dalo a já brečela s ním 🙂)) je to přehormonované tělo. A mimi vidět mohu bez pláče, těhotné teď moc ne, bohužel ☹ Hezký den!!

kytka12
11. čer 2014

Tak já jsem asi v háji, začala jsem dnes ráno špinit - 9 den po ET. Holt tak v červenci 2 pokus s mrazáčky.

esperanza7
11. čer 2014

V CARu mi řekli, že špinění nastat může, že to může být zavrtávání embryjka do dělohy. Nesmí to být klasické krvácení, tak ještě neházej flintu do žita!!! 🙂

anitraamm
11. čer 2014

@hanickkaa Tak to hrozně moc gratuluju 🙂 tak se hlavně opatrujte ať jde všechno jak má jít 🙂 Já jedu do Genetu v pátek, tak uvidíme co nám řeknou 🙂 Jsem fakt ráda, že vám to vyšlo 🙂 To je skvělá zpráva 🙂

kytka12
11. čer 2014

@esperanza7 Tož uvidím, jak se to vyvine přes den, jestli krvácení nebo jen špinění. Jsem myslela, že špinění je možné jen pár dní po ET a ne 9 den. Ale díky za podporu. Hlavně to vedro, abychom holky nějak zvládly. 😉

kytka12
11. čer 2014

Tak je z toho krvácení. Inu, pročistím se a příště to dopadne dobře. S optimismem do nového dne 🙂

esperanza7
11. čer 2014

@kytka12 To je mi moc líto, na toto nejsou žádné slova ani věty. Drž se!!!!!!!!! Prášky ale určitě dober až do úterý, ale to jistě víš... ☹

kytka12
11. čer 2014

@esperanza7 Díky za podporu. Teď držím palce Tobě, ať se raduješ tento měsíc z mimča. Já zastávám takový názor, že pokud je embryo vadné, tak se neudrží a je to možná lepší než porodit postižené dítě. Ale ono to jednou dopadne i u mě 😉

esperanza7
11. čer 2014

@kytka12 Máš naprostou pravdu!!! Pokud se to tak mělo stát, má to své opodstatnění a nebyl na to prostě nyní správný čas!! Vím o tom své..... Děkuji Ti také za držení palců, psychicky se připravuji na obě varianty. Snad ti není nějak fyzicky moc špatně a nic tě nebolí. S psychikou to je těžší, chce to čas. Ale pozitivem je, že už v červenci tě čeká KET, uteče to jak voda. A alespoň si nyní kapku odpočineš. Mě by to bohužel čekalo až za 3 měsíce celé nanovo a toho se bojím nejvíce. No nic, negativního už bylo dost. Dnes prostě nebyl dobrej den a zítra bude líp, musí!!!! Ahoj!

kytka12
11. čer 2014

@esperanza7 bude líp 🙂

kytka12
12. čer 2014

Holky nevíte statistiku když dojde 9-10 den po ET ke krvácení z jakého to může být důvodu? Př. špatná sliznice, embryo se přestalo vyvíjet, spermie špatná...? Neptaly jste se na to někdo v CARu? Díky

kytka12
12. čer 2014

@esperanza7 Můžu se zeptat proč za 3 měsíce celé nanovo? IVF se může dělat až 3 měsíce po posledním KET? Nejsem v tom zběhlá, tak se ptám 🙂

esperanza7
12. čer 2014

@kytka12 Nemáme nic zamraženo a údajně tělo potřebuje min. 3 měsíce pauzu od IVF. Od ledna se cpu hormony, mám za sebou 2IUI a pak hned IVF, tak proto ☹

sasanka033
12. čer 2014

@kytka12 ahoj, krvaceni myslis jako ms nebo proste jen zakrvaceni? pokud ms, protoze se embrous nezahnizdil, tak kdyby to nekdo vedel, tak dostane nobelovku. duvodu muze bejt asi milion vcetne tech tebou vypsanych...nekdy se samozrejme da urcit pravdepodobna pricina, ale to musis projit testama na imunutu, genetiku apod. a nekdy se objektivni duvod stejne nenajde..
drzim palce.

kytka12
12. čer 2014

@esperanza7 Ahoj, já se cpu hormonama od dubna a už teď jsem z toho otrávená. Rovnou z IUI jsem taky šla na IVF. Jsem dnes nějaká otrávená ze všeho 😒

esperanza7
12. čer 2014

@kytka12 Já jsem taky otrávená a nic mě nebaví. Byla jsem v divadle na muzikál Evita, zase jsem brečela, vše mě dojímá. Bylo mi k tomu všemu ještě i blbě, asi z toho dusna. Zítra už je pátek, v pondělí budu vědět na čem jsem, už aby to bylo, neboť ten strach mi začíná přerůstat přes hlavu. Ale svět se prostě nezboří, když to nedopadne, pořád si to opakuji dokola. Je to přece jen 1.IVF, není všem dnům konec - to je taktéž vzkaz pro tebe, kdyby to nedopadlo. Jak ses cítila dnes? Stále krvácíš? Silně? Máš bolesti? Do CARu jsi nevolala, ohledně tvé otázky ohledně statistiky že? To je zřejmě blbost. Já ti poradit vůbec neumím, v úterý ti řeknou co a jak!!!! Snad je to jen zahnízďování embryjka!!! Moc bych ti to přála!!

kytka12
13. čer 2014

@esperanza7 Ahoj, je to klasická menstruace se vším všudy. Takže to na 100% nedopadlo, ale to zase tolik nevadí. Tohle jsem si přečetla: "po odběru vajíček se vytváří na vaječnících několik žlutých tělísek, která produkují gestageny, které udržují těhotenství. Ne všechna jsou plnohodnotná a postupně zanikají. To vede k mírnému poklesu hladiny gestagenů a ke krvácení. Proto se po transferu preventivně gestageny podávají (Utrogestan) a tím se snižuje riziko potratu." Takže jsem klidnější, ono to dopadne v dalším cyklu. 🙂