1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

kytka12
17. čer 2014

@esperanza7 KET ještě nevím, půjdu v pátek na UZ. A kde pracuješ, jestli to není tajný 😉. Manžel mě už zná a ví, že je lepší mě nechat být před menses, jsem hrozně vzteklá 🙂, ale během chvilky to pak povolí - asi přetlak hormonů. Jenže chlapovi to nevysvětlíš, oni to nechápou.

esperanza7
17. čer 2014

@kytka12 Jé promiň, já jsem zapomněla, psala jsi mi to, že místo úterý jdeš na UZ v pátek. Jaj, aby ses náhodou nedivila a třeba tam něco malého pěkného na UZ nenašla 🙂)) Na ten tt tedy u tebe vůbec nedošlo? Nám včera řekli, že kdybychom měli něco namraženo, stejně bychom mohli až min. za 2 měsíce. Nevím proč, asi to tělo dostalo opravdu zabrat při IVF. Jinak já už nic neberu a ¨MS pořád nemám, ovšem začíná mě pěkně bolet břicho, mrcha se blíží. No a já před mrchou vzteklá nejsem, jen jím a jím a jím - ale jen ten jeden večer před příchodem MS. A přibrala jsi během IVF? Já 4 kg. Ale ve čtvrtek už mám první hodinu fitka ... Jo a taky od pondělí budu chodit na nějaké cvičení pro otěhotnění (zřejmě Mojžíšková)přímo do nemocnice. Zařídila mi to známá. Tak ti dám pak vědět a event. doporučím. Jinak já pracuji jako ekonomka. Čím pak se zabýváš ty, hm?

kytka12
17. čer 2014

@esperanza7 Nemusíš se omlouvat, měla jsi jiné starosti než si tohle pamatovat, kdy mám UZ. Mojžíšová je prý super, ale musíš vytrvat a cvičit i doma. Jak píšeš po IVF hned KET já osobně také cítím, že moje tělo potřebuje odpočinek po té hormonální smršti, spíš než další zatěžování hormony. Nyní taky nic neberu, ale cítím se docela unavená - asi počasím. Test jsem si nedělala, menses jsem měla dost i se sliznicí, tak na mě překvápko fakt nečeká 🙂. Ale nebylo mi skoro vůbec blbě jako jindy při mrše. Kolik jsem přibrala ani nevím, nevážila jsem se, ale asi 5 kg tipuju. Jinak pracuju jako úředník na pracáku.

esperanza7
18. čer 2014

@kytka12 Dobré ráno, tak jak je dnes? Já zase ráno brečela, jéééžiš, musím se z toho dostat. Stále jsem to nedostala, ale břicho mám pořád větší. Ještě jsem ti zapomněla napsat, lékař mi říkal, že to embryjko u mne nebylo snad ani jeden den, hned bylo odplaveno ☹ Pak dodal, že to prostě nebyl ten správný cyklus a čas. Hm, pěkně shrnuto od pana doktora. A jak píšeš, určitě tělo potřebuje chvilku čas na regeneraci. Však uvidíš, co ti lékaři doporučí. Je ti už trochu lépe psychicky? Já si včera vytáhla z půdy helmu a cyklo boty, dnes vyrážím 🙂 Sice jsem taková nějaká slabá, ale co už.... Hezký den!!!!

kytka12
18. čer 2014

@esperanza7 Ahoj, po měsíčkách to bude lepší - hormony se odplaví a bude líp, uvidíš. Jo, psychika je lepší, ono to bylo dost z nestíhání práce a navalení další práce 🙂. My včera byli na návštěvě a na procházce. Manžel dělá u letadel a teď budou mít nějakou akci, tak je z toho taky dost na nerv 🙂. Ach jo, to je období.... I tobě hezký den!

esperanza7
19. čer 2014

Dobré ránko, tak včera mrcha přišla. Zatím slabě, ale je. Jo a máš pravdu, je to teď takové divné období, snad bude v červenci lépe, musí 🙂)) Ať se ti dnes daří!! 😉

kytka12
19. čer 2014

@esperanza7 Ahoj, jsem zvědavá zítra na ultrazvuk, zajímá mě jak vypadají vaječníky. Občas mě pobolívá břicho a prsa, tak jsem na to zvědavá 🙂 I tobě hezký den!

esperanza7
19. čer 2014

@kytka12 No věř mi, já jsem taky zvědavá, co se tam dozvíš 🙂)) Pořád tak nějak doufám, že alespoň na Tebe by se mohlo štěstí usmát!!!! No a já plánuji, že až budu mít ovulaci, zkusím si ovulační testy, jak to se mnou vypadá, jestli mám vůbec ovulaci... No, každopádně mi zítra hned napiš, budu na Tebe myslet!!!

kytka12
19. čer 2014

@esperanza7 Díky 🙂 ale dorazím k PC až odpoledne. Ovulační testy u mě nějak nefungovaly, možná jsem se špatně testovala. Cykly bez vajíček nemám podle IVF a UZ, ale zkoušela jsem 2 měsíce ovulační testy a bez výsledku. Tak snad budeš mít větší štěstí 🙂.

esperanza7
19. čer 2014

@kytka12 No nebudu, neměla jsem ovulaci, 2x jsem to zkoušela a nic. Nevím, kde je chyba. Hlavně mě to kapku děsí, neboť to znamená, že zřejmě bych ani normální cestou už neotěhotněla. Paradoxně má problém přítel, ale vypadá to, že ani já už to nemám tak lehké ☹ No a také ještě musím zjistit, zda tento cyklus není ovlivněn i tím, že se jedná o zmražené spermie, které používáme. Ale to asi nee. No, je spoustu otázek a odpověď žádná.

kytka12
19. čer 2014

@esperanza7 Tak to vážně nevím jak moc zmražené spermie ovlivní případné oplodnění. Samozřejmě nejlepší je přírodní cesta, ale když to nejde, tak nevím. Ovulační testy jsou jen k zlosti, já zkoušela i bazální teplotu, ale jsem neukázněná a prostě jsem to změřila asi 2x a pak jsem šla na WC dřív než to bylo změřené a to prý už je pak k ničemu, tak jsem to vzdala 🙂... A co zkusit nějaký bylinky na zvýšení estrogenů a ženských pohlavních hormonů. Třeba fakt zabere Mojžíšová, kdypak jdeš cvičit?

esperanza7
19. čer 2014

@kytka12 V pondělí mám první cvičení, pak povykládám. Také jsem si v úterý pořídila Fertility Blend - však se koukni na netu - je to přímo stavěné pro nás!!!! No a popíjím kontryhel - také velmi dobrý čaj pro podporu dělohy (doporučuji) a samozřejmě stále kyselinu listovou. Takže v říjnu na to vlítnu zcela připravena 🙂

kytka12
19. čer 2014

@esperanza7 Aha, no já si teď dávám trochu pohov od všech zbytečných prášků. Nikdy jsem toho nebrala a nepíchala si tolik jako teď v červnu. Dávám teď játrům trochu klidu, stejně musí být mega zvětšený 🙂 .

esperanza7
19. čer 2014

@kytka12 Jéžiš marjá, nestraš mě ☹( A máš pravdu, prášků už bylo až až... Já ještě předtím 2x IUI a pak jsem hned vlítla na IVF - toto asi byla také chyba. Jen jsme měli týdenní pauzu, a to dovolenku. Jo a břicho mě teda bolí příšerně, ms je silná. Bléééééé Tak zítra se ozvi, budu čekat!! Pa

kytka12
19. čer 2014

@esperanza7 Nic není přeci chyba, pokud to povede z děcku 🙂. Já jen sama na sobě cítím, že mě pobolívá podbřišek a prsa, prostě jsem z těch léků rozhašená. Radši bych už nic nebrala.

kytka12
19. čer 2014

@esperanza7 No ty bláho, teď ve 20 hodin jsem si dělala těhotenský test, spíš pro sichr. Ten test je pozitivní, já čumím jak umím, normálně dvě čárky. Fakt jsem měla měsíčky se sliznicí a 4 dny trvaly. No jsem zvědavá na zítřejší ultrazvuk, jestli to není nějaká fáma z léků nějaký zbytky z těla. A hlavně pokud tam bude vajíčko, tak jestli není ve vejcovodu. Měla jsem pořád pocit jako že na měsíčky nebo špatnej močák a ono možná se chytlo vajíčko. Nemůžu tomu absolutně uvěřit. Dám vědět zítra, jestli to není jen falešně pozitivní.

anitraamm
19. čer 2014

@hanickkaa Ahojky omlouvám se, že píšu až teď, měla jsem toho hodně, ale výsledky v pátek dopadli suprově, UTZ v pořádku vyzvedla jsem si rovnou léky na přípravu na KET, tak teď čekám na menstruaci a pak hurá na polykání léků a objednat se na 10. až 13. den na UTZ, tak snad to konečně vyjde 🙂 a jak pak je tobě, jak se cítíš??? Všechno v pořádku??? Držím pěstičky ať hezky rostete 🙂

esperanza7
20. čer 2014

@kytka12 FAKT???????????????? No a neříkala jsem ti to????? Já pořád něco tušila, to bude dobrýýýýý, uvidíš 🙂)))))))))))))))))))))))))))))) Chci slyšet jen pozitivní zprávy!!!!!

kytka12
20. čer 2014

@esperanza7 Ahoj, tak HCG mám 340, ale doktorka neviděla vajíčko a má obavu, jestli to není mimoděložní těhotenství kvůli tomu krvácení před týdnem. Tak jdu v úterý zase na krev a UZ. Budu teď přes víkend dost v nejistotě, ale snad se to v úterý rozhodne. Začíná mi nejnervóznější víkend za hodně dlouhou dobu 🙂 . Musím se nějak zaměstnat. A jak se máš ty?

esperanza7
20. čer 2014

@kytka12 Ahojik!!!!! No já čekám a čekám!!! Nevím, co ti mám teď napsat, jestli se radovat, nebo obávat!! Je možné, že prostě dnes nebylo jen vidět a v úterý půjde, ne????? 😉 Já tě zcela chápu, bude to ten nejšílenější víkend.... Jůva, úplně tě chápu a dokážu si představit ty pocity a obavy. Jaaaaj, musí to být v úterý vidět a musí to dopadnout přeci dobře!!! Dělej milion různých činností, aby ses zabavila a nemyslela na to. Bude to šikula a jen se pěkně dnes schoval. Už to, že tě pobolívají ty prsa, jak si psala včera... Ale víš co je šílené? Že jdeš na IVF a pak by z toho mělo být mimoděložní - prostě to se nemůže stát, moc ti to přeji!!!! Jůva, jsem nervózni za tebe, fakt, věř mi 🙂)))))))))) Držím moc palce a kdykoliv napiš (budu se snažit být u mailu, teda netu)...

kytka12
20. čer 2014

@esperanza7 Klíííd 🙂 to bude snad dobrý. Doktorka říkala, že z IVF mimoděložní těhotenství se stává tak 2-3x za rok, ale občas se to stane. Připadalo mi, že má sama vítr z toho, co se o víkendu může stát. Pokud to bude v děloze, tak to bude vážně malej bojovník 😉, bo i krvácení přečkal.

kytka12
21. čer 2014

@esperanza7 Tak dva Utrogestany ráno prostě nedávám. Zamotala se mi hlava, že jsem sebou málem ráno řízla na WC. Večer na spaní budiž, ale ráno jen jeden. Jak se dnes máš?

esperanza7
21. čer 2014

Ahojky, máš motáky jo? No chudáku teda! Utrogestan je hnusný, četla jsem si, že na mnohé to takhle působí. Musíš být teď trochu opatrnější na sebe!! Ale to ti říkat nemusím. Přeji ti hlavně, aby ten víkend a pondělí uteklo, abys věděla, na čem jsi!! A kde se ten bojovníček schoval, pevně věřím, že doktorka neměla svůj den a prostě jej v děloze nenašla. V úterý se ukáže 😉 Prostě musí!!!!! 😉 Já jsem včera dostala večer záchvat pláče, nešlo to zastavit. Teprve po 5 dnech to na mě parádně přišlo. Depka neuvěřitelná, smutek, strach a bezmocnost. Hrůza. Přítel raději odjel na dvě hoďky. Já si dala dvě štamprle, ale líp mi stejně po nich nebylo. Dnes si zpříjemním sobotu oslavou, neteř má 6 let, takže bude sláva. Budu tam mít dvě malé neteře a synovce, takže si vynahradím své tolik silné mateřské pudy 🙂 A počítám s tím, že si dám parádně do nosu, mám hroznou chuť na víno 🙂 Dám si i za Tebe, na tvé zdraví a hlavně štěstí 😉 Opatruj se a ozvu se buď ještě večer nebo zítra!!! Dnes odpočívej a dělej jen hezké věci!! Pa

kytka12
21. čer 2014

@esperanza7 Já měla brutální záchvat pláče po Vánocích, vážně jsem myslela, že jsem těhotná a všem to řeknu a bude to prima dárek pro všechny, ale přesně na Vánoce jsem dostala měsíčky. Bulela jsem asi půl hodiny v posteli a pak ve vaně, manžel nevěděl co se děje. Zjistila jsem, že nemůžu být v přítomnosti kamarádek, které mají děti. Dnes Ti přeju hodně síly, já z toho měla depky - dětské oslavy.

juc777
23. čer 2014

Ahoj, chtěla bych se zeptat, měla jsem první den MC volat do CARu na objednání IVF. Jelikož jsem dostala MC v sobotu večer volala jsem dnes. Objednali mě na 21 den MC, dle diskuze výše mi přijde, že je to nesmysl. Můžete mi někdo poradit, proč mě objednali až tak pozdě?

sasanka033
23. čer 2014

@juc777 a nemas dostat dlouhy protokol? pri dlouhym bys cca kolem toho 21.dne dostala injekci na takovej jako kratkej umelej prechod, pak jeste odmenstruujes a pak teprve zacnes stimulovat.

kytka12
23. čer 2014

@juc777 Ahoj, možná to je jak píše sasanka, jde o dlouhý protokol. Já měla krátký protokol, druhý den MC jsem začala brát léky a píchat injekce. Ale vážně to odsátí vajíček nepodceňuj, měla jsem týden dovolenou a celou dobu jsem ležela a bylo mi blbě. Nejlepší je hodně pít a hlídat se, kdyby ses začala dusit nebo měla pocit, že nemůžeš dýchat musíš hned do CARu nebo do nemocnice. Jde o tekutinu v břiše z vaječníků. Držím ti palce. A jinak já chodila á 2 dny na kontrolu UZ, reakce vaječníků na stimulaci - tak pracovně nic moc, furt mimo. 😒

juc777
24. čer 2014

Já vůbec nevím jestli se jedná o dlouhý protokol, nikdo mi k tomu nic nesdělil. Každopádně to tak asi bude. Bu du se prostě řídit jejich radama 😉 Děkuji sasanka033 a kytka12 za komentář.

hanickkaa
25. čer 2014

@anitraamm ahojky to jsem ráda ja v pátek na kontrole dopadla dobře 6+4 a 74mm a srdíčko krásně tlouklo 🙂 Drž se,určitě bude všechno tak jak má

zandida
2. srp 2014

Ahoj holky dlouhou dobu jsem si to tu nepročítala ani sem nepsala ale chtěla bych se s vámi podělit o jednu pozitivní a moc krásnou náhodu.V roce 2012 jsme absolvovali po dlouhém snažení se o miminko a různých testech stimulacích hormonu atd o čem tu psát nemusím protože většina z vás si tím prochází nebo prošla....Vím co je to za nervy jestli to vyjde nebo nevyjde aby bylo vše ok. U nás nakonec na první pokus IVF se ujmulo jedno embryo a z něho se vyloupnul náš úžasnej dnes už roční chlapeček Davídek ze kterýho máme velikou radost a muj svět se mi pozitivně otočil o 180 stupňů...A jelikož jsme věděli že druhé dítko bychom chtěli za nějakou dobu tak jsme věcem nechali volný průběh ale podvědomě jsme si říkali že nás nemine to samé co při prvním dítku.Odjeli jsme na dovolenou pohodička a na nic jsem nemyslela jen jsem si užívala změnu prostředí a ejhle za nějakou dobu jsem zjistila že jsem těhu a přirozenou cestou🙂Děti od sebe budou devatenáct měsíců bude to zápřah ale i tak jsem ráda že to takhle dopadlo a chtěla bych vás tady všechny podpořit a dodat odvahu protože i zázraky se dějí....