1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

saraha2
22. dub 2012

@rory_g tuším,že měla puregon,ale nevím to určitě!ona měla jako my diagnozu bez pozoruhodností-MS měla pravidelnou,nikde nic nenašli,až při stimulaci,že se jí netvoří vajíčka-nebo spíš málo vajíček..vím,že si dala půl roku pauzu-že jí to doporučili,aby si tělo odpočlo od hormonů atd a druhý pokus se povedl..ale vidíš,že půl roku se čekat nemusí,já vynechám jeden cyklus a šup do dalšího IVF..jinak já teda pokračuju s prednisonem dál a dál....

rory_g
autor
22. dub 2012

@saraha2 já taky budu Prednison brát dál...jen nevím, co zvolit, jestli dr řekne, že máme jít do druhého pokusu, ale asi nějakou syntetiku, tedy Puregon, Gonal..

pawlla
22. dub 2012

@saraha2 no zita budem volat do CARu tak uvidime kdy mi dovoji jit na KET zase leky,hormony, injekce no a nejhorsi je ze nevim proc se to stalo porad premyslim co jsem udelala spatne
@verry no byla jsem v 7tt
@plumeria no vcera me prijali pak me nechali 4 hodiny na pokoji lezet a nikoho ke me nepustili byla jsem tam uplne sama bylo to hrozne a dneska rano me pustili domu

vall83
22. dub 2012

babulki, prosim Vas, stretavate sa s nazorom : ,, mali ste este pockat, nemuseli ste ist na umele, ved casom by sa urcite podarilo...,, mna tento nazor dokaze velmi vytocit, tak poviem narovinu tomu cloveku ake mame zdravotne problemy preco to vlastne musime podstupovat, o mne ze mam tie polycysticke vajuchy, o manzelovi ze je v podstate neplodny atd, a ten clovek povie: ,, no mozno by sa to casom zlepsilo a podarilo by sa, mohli ste este pockat.. ,, v tom momente skacem z vlasnej koze von, tak tej osobe vysvetlim, ze manzel ma 36 rokov a dr. povedali ze sa to nezlepsi, a ta blba osoba povie:,, no mozes vediet, mozno by sa to zlepsilo a podarilo by sa vam...,, tak v tom pripade som v koncoch a neviem co mam povedat,
babulki nemate nieco originalne nejaky super argument, ktory by na take inteligentne osoby zabral? skusala som aj ze pokial neprejde tym cim sme presli mi ze nema pravo nas sudit....a zasa ta osoba povie: ,, no mi sme mojho syna robili dva roky...,, o.k. dva roky, ale dr. im povedali ze su zdravy...
som z toho uplne vytocena... 😠 😠

rory_g
autor
22. dub 2012

@vall83 s takovými se ani nebavím, usmívám se a odkývu jim, že mají pravdu. Jeden známý mi řekl, že děti nemám, protože je vlastně sama ve svém nitru nechci. Nemá smysl hádat se s blbcem a blbci bohužel nikdy nevysvětlíš..
@pawlla mě nechali asi dva dny doma a pak poslali na revizi, ty dva dny byly nejhorší, bylo to umocněné těmi hormony. Je dobře, že máte mrazáčky, myslím, že Ti dají dva tři cykly na regeneraci a půjdeš na KET 🙂

marmina
22. dub 2012

@vall83 no, nevím jestli má vůbec cenu něco takovým lidem vysvětlovat. Každý má na umělé oplodnění svůj názor a prostě, kdo si tím neprošel, nepochopí a neměl by do toho druhým kecat...

marmina
22. dub 2012

@rory_g a to první mimčo jsi měla přirozeně?

rory_g
autor
22. dub 2012

@marmina jj, měla, ale s jiným partnerem a před deseti lety...

marmina
22. dub 2012

@rory_g jak jsi psala, že se obáváš špatné kvality vyjíček, to by ti určitě sdělili v CAR hned po OPU jestli je nekvalitní! Určitě to sledují. Neboj se, třeba jen potřebuješ najít ten pravý stimulační lék, na který budeš nejlépe reagovat. Věřím, že ty hormony v peru jsou tvoje naděje.

rory_g
autor
22. dub 2012

@marmina no embryolog včera jen říkal, že ISCI sice dopraví spermie do vajíčka, ale nemusí se oplodnit a dneska volala paní a ta říkala, že se neoplodnilo, že možná spermie pronikly, ale neoplodnilo se, tak nevím...ale zaškrtli jsme, že pokud se neoplodní, souhlasíme s použitím pro vědecké účely, tak třeba něco poznají...

vall83
22. dub 2012

@rory_g no jo ja bych se taky nejradeji s nimi o tom nebavila, ale bohuzial je to svagrova a musim ☹ a je chytra jak tacky 😀
inak marmina ma pravdu...ja mnela puregon v peru, nech skusa ten....a pak uvidis kolko budes mat vajuch 😉 😉

lucka2601
22. dub 2012

@vall83 Ahojky ja to poznám veľmi dobre,ja mám odpoveď je to moj život a ja v ňom robím to čo je treba,nebudem čakať už som čakala dosť!!!!!!!!!!!Všetci v našej rodine majú deti teda sesternice-bratranec a nikto sa do nich nemiešal tak nech sa nemiešaju do mňa!!!!!!!!!!!!!!!

lucka2601
22. dub 2012

Ahoj holky,je tu mezi Vámi nekterá jako já ☹ že jsme pred 4letmi čekali miminko ale nedopadlo to dobrě a musela jsem jit na ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😢 ,protože nase miminko mnělo chore srdicko a nemelo by to smysl a pak se snazite a snazite a snazite a nic????A proto jdem na IVF 😢 Je tu nekterá nebo jenom ja????

saraha2
22. dub 2012

@pawlla ty jsi neudělala špatně nic!!před ketem není stimulace,jako před IVf,tak se neboj!!mělo to tak být,tak se to stalo..vím,že je to blbá útěcha momentálně pro tebe,ale pokud nebylo něco v pořádku,tak lépe,že se to stalo ted,než později,jestli víš,jak to myslím!chápu,že to bolí..člověk už ví,že má mimi v bříšku a těší se..ale věř,že se nic neděje jen tak náhodou a ty jsi určitě neudělala nic špatně!!!!!!!!!!!

saraha2
22. dub 2012

@vall83 no to víš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!to znám!!!!!my se snažili doma 14let..takže ted,když někdo řekne-kupte si psa,ještě počkejte atd..tak bych vraždila!vždy do mě vejde zlost a nejradši bych ty lidi poslala někam..ale jak jsem tak vypozorovala,tak to říkají hlavně ti,co mají za sebou nějaké potraty-plánované atd..nedávno mě jedna drbna řekla tady:tak co?už to bude dobrý??a to bylo pár dní po tom,co jsem už věděla,že IVF nevyšlo..nevím,kde vzala info,my to nikde nerozhlašovali..tak jsem na ni vyjela,že o co jí jde,( ona sama má 4děti,asi 8potratů) a že nevím,co by jako mělo být dobrý,když jsme oba v pořádku a že dokud neotěhotním,že to v pořádku asi nebude...perlička byla,když řekla:to na to nesmíte myslet!!!!!!!!!!!!!!baba...

pawlla
22. dub 2012

@saraha2 no uvidim co mi reknou v CARu mam dost nepravidelny cyklus a MS tak uvidime zitra tam budem volat

nemorosis
22. dub 2012

Máte všechny pravdu ...a @plumeria udělám to jako ty, budu vysazovat postupně a doberu ho do 13tt, mám ho tu dost. Děkuju 🙂 Jak ti vlastně je? Nějaké příznaky?

pawlla
22. dub 2012

@vall83 nooo tak tohle nenavidim me to taky reklo par lidi a neskutecne me to vytaci reci jako vsak je ti jen 25 a bla bla nikomu do toho nic neni a pokud ta osoba neni odbornik na plodnost tak at se k tomu nevyjadruje. Takoveto reci nesnasim

evikj33
22. dub 2012

@vall83 Maš těm nechápajícím ignorantum říct,že máte tolik peněz že jste se rozhodli si mimi koupit at jde vše podle plánu 😎Že nemužete dlouho čekat že by jste nestihli vše ostatní. To ty závistivce a ostatní pěkně vytočí.

evikj33
22. dub 2012

@verry Holka neplaš,přiklánim se k názoru @rory_g HCG už muže být visoké a 10tt už ho nedokáže zachytit.Myslím že to už řešily holky někde na konikovi a potvrdil jim to i Dr.řek že nemají od potvrzení těhu stresovat s testama,že si akorát přivodí stres a ten neprospívá.Pokud jsi neměla křeče a nekrvácela jasně červeně,bude určitě vše v pořádku. 😕 Drž se

nemorosis
22. dub 2012

@vall83 Jej, takový názor mi tedy do očí ještě nikdo neřekl, ale je fakt, že okolí dobře ví, jak ostrá jsem. 😀 Řekni s úsměvem, že prostě miluješ injekce a narkózy, tak sis jich chtěla dosyta užít. 🙂 Hloupí lidi stejně ironii nepochopí a radši se o tom přestanou bavit. Maximálně si o tobě pomyslí, že jsi divná a to už tě opravdu nemusí trápit. 😀

evikj33
22. dub 2012

@rory_g To mně mrzí,dobře to znám,myslela jsem že u tebe to bude lepší.Ja stimuluji pořád stejnýma lékama,ale budu mít navíšenou dávku,tak se taky trochu bojím,ale myslím že hormony se dají změnit i v pruběhu stimulace.Jsem zvědava jak to tentokrát bude probíhat,strachu už se asi nezbavíme 😠 Drž sepřece to nevzdáme.

marmina
22. dub 2012

@lucka2601 byla jsem v podobné situaci, moje první těhotenství (po IUI) bylo ukončeno v 18.tt 😢 kvůli vážným vrozeným vadám mimča...v tu chvíli se mi zbořil svět a půl roku čekání na další pokus se vlekl jak dva roky...Naštěstí se hned další IUI vydařilo a čím dál tím víc si toho štěstí vážím..

vall83
22. dub 2012

tak holky vidim ze takych blbich lidi nestretavam iba ja diky ze ste tak pekne reagovali....aspon viem ze ich je viacej na zemi a mam sa na co tesit..,... 😀 😀 😀 😀 😀

rory_g
autor
22. dub 2012

@evikj33 Ty jsi taky nereagovala? A čím jsi stimulovala? Zítra se zkusím objednat a uvidím, třeba budu moct stimulovat hned, když mě všechny hormony minuly, nemusím od ničeho odpočívat 😝

plumeria
22. dub 2012

@nemorosis Je mi fajn. Akorát mám co chvíli šílený hlad, tak se pustím do jídla, dám pár soust a už nemůžu. No a tak za hodinu mám hlad zase... 🙂 Včera a předevčírem mě celý den popichávalo v podbřišku, tak jsem z toho měla takový blbý pocit. Vím, že se děloha zvětšuje a pracuje, ale doteď to bylo jen jako bolest před nebo během MS, toto bylo jiné, tak doufám, že je vše OK. Jinak typické příznaky jako nevolnost nebo bolesti prsou nic...
A co Ty?

evikj33
22. dub 2012

@rory_g Já jsem měla Menopur 150j ale hned na prvním sonu se ji reakce zdala mala,ale nechala to tak Byly 2 velke a asi 3menší,pak jsem šla za další 2dny a to už byly velke a dr říkal že už s tím moc nenaděláme.Že jsou nějake nalevo,tak že se uvidí při OPU.Nakonec byly jen 2 a pouze jeden zraly a ten se neoplodnil.Musela jsem čekat 2MC,jeden došel hned do 12dnu od OPU,byla jsem 15DC,pak jsem hned šla na HSG vyšetření pruchodnosti vejcovodu,tam vše OK,no a pak zas do Caru.Dr. řek že problem je ve vajčkách,že mám PCO,tak chtěl předejít OHSS,no a tak proběhl ještě 1MC,tan už trval 39d a 14 dc nasledného jsme jeli podat žádost na 2IVF,od 23DCberu na upravu Norethysteron 10dnu,říkal že by měly být vaječníky odpočaté a 25.4.jedem na kontrolní sono a pro injekce.Bude zas Menopur 225j,ale častější kontroly a pak Orangutan,ten ještě nevím kolik.Začít bych měla cca 3.5.-4.5.

rory_g
autor
22. dub 2012

@evikj33 já začínala na Menopuru 225, potom jsem měla 300 a byly dva dominantní a pár maličkých, no ale včera na OPU našla jiná dr jen jeden folík a vajco...a Ty jsi nechtěla zaměnit Menopur za něco jiného?

evikj33
22. dub 2012

@rory_g No abych pravdu řekla zvažovala jsem to,ale dr.mně přesvědčil že je to velky finnanční rozdíl cca6000kč a pokud nebude reakce dostatečna,daji se leky vyměnit v prubehu stimulace.Říkal že tam hraje spousta faktoru,delka branní ruzných hormonu,věk,váha,atd.říkla že si to tentokrát osobně pohlída.(1.sono mi dělala jeho mladší kolegině,nemám sní dobrou zkušenost,ale nechtěl ji schodit,to byl muj dojem)Tak jsem sama zvědava a bojím se. 😒

rory_g
autor
22. dub 2012

@evikj33 no já nevím, jaké dávky bych musela brát...spotřebovala jsem na jednu stimulku 38 ampulí Menopuru 😝 Já ho právě také chtěla vzhledem k ceně, dr říkala, že účinnost je stejná, jako u syntetických, rozdíl je pouze v pohodlnosti aplikace. No ale někdo třeba lépe reaguje na syntetiku, někdo naopak na "přírodní" hormon...také jsem se na stránkách Gennetu dočetla o IVM http://www.gennet.cz/ivm.html což by se mi docela líbilo, uvidíme...