1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

verry
25. dub 2012

@cuddle no a jak to vlastně je se sexíkem?? může se před KET??? ti mě to taky tak teoreticky napadlo, co kdyby náhodou se stalo,že bysme sexli a ono to vyšlo, a do toho bych dostala eskymáčka... jestli bych měla razem dvojčata 😀 😀
jinak dám pak vědět,jak jsem to měla s pregnylem, teda radši bych se ušetřila injekce a bolebřicha..

cuddle
25. dub 2012

@verry jezis nestras, vzdy to stiham mezi obedem nebo necim, 2 hodiny to abych si brala dovolenou 😀

marmina
25. dub 2012

@verry tyjo, verry, to jsi měla teda nějaký nadstandard ne? 😀 u nás se leží tak 30 minut a taky šup dom a bez svačinky 🙂

cuddle
25. dub 2012

@verry hele nam pred KET nikdo nic nezakazoval , jen pred OPU bylo doporuceno pred par dnu, ale to i kvuli spermiu, aby byl vzorek lepsi 🙂
u KET zadne omezeni nikdo nerikal, jen po samo myslim aspon 5 dnu doporucuji klidek

plumeria
25. dub 2012

@mia75 Já jsem začala špinit až lehce krvácet necleý týden po ET a trvalo to pět dní. A nebyla to jen tmavá krev, ale i jasně červená. Doktor mě pak prohlížel a říkal, že se mi pravděpodobně otevřely ty ranky po OPU. A pak později jsem zase špinila, jenom jeden den, ale taky jasně červenou. Takže pokud vyloženě silně nekrvácíš a nemáš větší bolesti, nemusíš se špinění bát.

plumeria
25. dub 2012

Já jsem po ET ležela asi 45 minut, ale myslím, že to není pro úspěch rozhodující...

plumeria
25. dub 2012

@verry Nebudu litovat a přeji hoooodně štěstíčka na KET, ať vše dopadne na jedničku s hvězdičkou 😉 🙂 🙂

plumeria
25. dub 2012

Holky, já mám jít v pátek na první prohlídku k mojí gynekoložce a mám přijít nalačno - kvůli krvi. Nevím proč, v CARu jsem nikdy lačná být nemusela. Problém je v tom, že jak se ráno nenajím, je mi blbě a mdlo. No sama jsem zvědavá, jestli tam dojedu...
Taky jsem se chtěla zeptat, jestli s váma tady můžu zůstat. Nevím jestli to není někomu nepříjemné. Ale já se nějak nechci přesouvat na jinou diskuzi, radši bych počkala, až přejmenujeme tuto, případně založíme novou 😉 🙂

zelvik
25. dub 2012

@marmina Tak my po ET ležely hodinu, zvedli nám i nohy u postele a prý ať nikam nespěcháme. Po OPU to bylo zábavný - ležely jsme na tom pokoji 4 a po těch narkózách byly přiblblé. Pamatuju si matně jen, že cca po 3/4 hodině tam nakoukla doktorka, řekla, Jééé, tady to všechno ještě spí, tak já přijdu později, v klidu odpočívejte. A přišla za dalších 20 minut🙂

marmina
25. dub 2012

@plumeria musíš zůstat!!!! to by bylo smutný, kdyby těhulky od nás utekly, jste naší inspirací přeci! 🙂 Víš co, na začátku těhu se dělají různé kontrolní krevní testy na všechno možné, tak proto asi nalačno. Chápu, taky mi bylo blbě, když jsem ráno třeba hned v posteli nesnědla půl housky 😀

zelvik
25. dub 2012

@plumeria Šmankote, snad tě nikdo nevyhazuje. Rozhodně tu s námi zůstaň, jednou už se tě to téma týkalo, tak není důvod nám utíkat. Leda že bys sama chtěla někam mezi těhulky. Ale my budeme rádi, když tu budeš a my budeme vědět, že se někomu daří. Aspoň nás to bude držet nad vodou...

verry
25. dub 2012

@cuddle
@marmina no holky když to tak slyším od vás, měla jsem se po ET jak královna doslova 😀

verry
25. dub 2012

@cuddle tak já se na to poptam, ikdyž stejně asi dřív než tam pojedem tak to poruším.
Dyt já mám tak obrovskej abstak, to mi nebudete věřit. Sexík jsem neměla od stimulace. Takže jakmile odkrámuju, jdu na to se vší parádou 😀 nadrbaná,děs! 😅

verry
25. dub 2012

@plumeria díky,kočko! to je o dost příjemnější, než slova: lituju a mrzí mě to..

verry
25. dub 2012

@plumeria proč bys odcházela??? nechápu!! jsi naše inspirace i podpora!!! 😉

saraha2
25. dub 2012

@verry to teda jo!!já ležela dvě hodiny,zapli televizi,ale svačinka žádná nebyla.. ☹

verry
25. dub 2012

jo a holky to jsem jeste zapomnela, asi po hodine po ET přišla sestřička jestli nechci kávičku nebo čajík?? 😀 jinak tam nakoukla každou půlhodku,jestli neco nepotrebuju 😅

plumeria
25. dub 2012

Holky, díky, jste skvělé 🙂 . Jen mě tak napadlo, že by třeba někomu nemuselo být příjemné, že se tady svěřuji s "minikomplikacemi", které s sebou těhu přináší, přece jen je to diskuze o něčem jiném.

marmina
25. dub 2012

@plumeria ale je tady už několik maminek, rády ti třeba s něčím poradíme zase my 🙂 a navíc, nás všechny tady těhotenské starosti brzy čekají, tak ať se na ně můžeme vesele připravit 🙂

plumeria
25. dub 2012

@marmina 🙂 🙂 🙂

vall83
25. dub 2012

@plumeria ahojcek ty si blazinek musis tu zustat a nikam neodchadzej,,,mi tu potrebujeme maminki ktorym sa to povedlo.... 🙂 😉

verry
25. dub 2012

holky tak hlasím,že se o mě pokouší mrcha mrchovitá, to je ale bolest břucha! Jdu navštívit svého kamaráda Brufena ! holky to je fakt síla, jsem zvědavá,jestli to teda bude nějak silnější mrcha než obvykle..

verry
25. dub 2012

@vall83 ahoj, tak ty jdeš už brzičko na Ket,vid? Povídej přehánej, davali ti pregnyl? a jaky bereš u toho leky? a co sexik? je zakazaný?? 😅

vall83
25. dub 2012

@verry ahojcek, Pregnyl ani neviem co je, takze ten nemam, na 3 den menzesu som zacala uzivat progynova, to je zensky hormon podla vsetkeho estrogen, asi na sliznicu predpoklada....a ten beru dva krat denne a budu ho brat aj po zavedeni.... ultrogest som zacala zavadat od pondelka ako zacali rozmrazovat miminka...zavadzam 3x denne 2 tabl.... a inak nist noveho nemam....len same vitaminy.... 😒 😉 🙂
no sexik je u nas hroza, v podstate mi zakazali pocas tohoto IVF vsetky veci co milujem, slaninu a vsetky slane vyrobky mi zakazali kvoli jodu....takze solim vsetko bezjodovou solou...kvoli stitke......pak mi zakazali sladke, kvoli zvysenemu inzulinu a na koniec este aj sex, pred OPU lebo som mala velmi velke vajecniky a mohli by prasknut, teraz po OPU zasa, ked som dostala menzes tak sme troska skusali , aj sa dalo bolo to super po takej dlhej dobe uf....no ale potom som troska spinila manzel sa zlakol a aj nam to dr. zakazali, preco neviem ale uz to dodrzujeme...aj teraz uz ked mam ultrogest tak sa to neda.....proste vsetko co mam rada nemozem....super... 😀 😀 😀 😀 ale stale si hovorim a podporuju sa ze to za to stoji 😀 😀 😀 😀

mia75
25. dub 2012

@vall83 Mi hovor. My sme išli po KET na ďalšiu stimulaciu, takze sme bez sexu viac než mesiac. A ja s nervami v ... takze nemám ani chuť byť solidarna s priateľom bez toho, aby som z toho niečo mala 😉 Chudák, už chodí ako lev v kleci a teraz keď ma ešte aj vidí plačúcu kvôli tomu špineniu, tak je mimo aj on ☹ Priberám, nesportujem, nervačím, nepijem, bodám si injekcie, stojí to kopec peňazí a ešte ani sexovať nemôžeme. Toto nám tie mimčá nemôžu spraviť - že nám budú utekať stále preč a my takto., 😉

zelvik
25. dub 2012

@verry No to mám taky obavy, že když to nevyjde, jaká pak z toho bude mrcha. Když jsem měla tu svoji vysokou sliznici a teď ji ještě krmím Utrogestanem. Tak ať tě moc netrápí, hlavně ne dlouho, ať můžeš skočit na KETík.
@vall83 Jojo, to mi povídej, kafe nesmím, víno nesmím, na sluníčko nesmím (to kvůli Prednisonu)....no je to peklo 😀

Holky, já bych nikdy předtím nevěřila, že z celého procesu IVF bude nejhorší tohle období po ET. Jak já se bránila těm injekcím - a nakonec jsem si je dokonce užívala🙂 a teď naopak trpím nudou doma a tím, co všechno nemůžu...

evikj33
25. dub 2012

To ještě nic není,počkéjte co vše nebudete moct až se dočkáte svích miminek 😀 😀 😀 Spát,jíst čerstvé pečivo,pít alkohol,někdy i kafe 6týdnu neseksovat..... 😉 Jo určitě už jsem vás pořádně navnadila 🙂 A jak rády to vše podstoupíme,a proč,protože to za to stojííííííí 🙂 😀

kive76
26. dub 2012

@zelvik ahojky, ono se při braní prednisonu nesmí kafe..ani na sluníčko?

zana21
26. dub 2012

@rory_g Ahojky, tak musím říct, že jsem teď také trochu zklamaná z gennetu. Ale jen trochu. Byli jsme s mm před jeho odjezdem na konzultaci k IVF a dohodli se, že si rozmyslíme zda chceme ještě 3.IUI nebo rovnou IVF a ať zavoláme koncem dubna, pro co jsme se rozhodli. Tak jsem tam volala, to že mi dali termín 30.5. mi vůbec nevadí (mm se vrací 31.5.), ale čekala jsem, že se podá žádost aby již byla schválená a mohli v červnu začít. Sestřička mi řekla, že žádost se nedá podat a že se podá až s dr na konzultaci. Tak že červen je ztracený, protože budu čekat na schválení žádosti ☹ Tak že asi až červenec nebo až srpen, nevím, jak dlouho to pojišťovně trvá ☹

zana21
26. dub 2012

@verry Tak zvolím jiný přístup a KET prostě vyjít musí. Tělo máš teď pěkně připravený, spousta holek otěhotněla ihned po neudržení mimíška 🙂 Tak že velká šance, vlastně jistota 🙂