1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

zana21
26. dub 2012

@zelvik Nene, ty musíš prolomit trochu toho neštěstíčka, které se sem v dubnu procpalo 🙂

verry
26. dub 2012

@vall83 aha, tyjooo, ty maš zakazanejch věcí, bože! mě nikdo nic neříkal o jídle.... a se štítkou se taky léčím.
ale už ti to utíka, v pátek na tebe budu myslet. Aby ti je pěkně zavedli 😵 necháš si zavest 2?? nebo dokonce 3???.... s tou tvojí zásobou....se můžeš i rozjet 😀 😀

verry
26. dub 2012

@zelvik přesně jak říkáš, nejhorší a nejnudnější na tom celém IVF je ta doba po transferu....když člověk dvakrát nic nemůže a jen čeká a čeká....
jinak mrcha je zatím v klidu, taková stejná jakou mívám....zatím...

verry
26. dub 2012

@zana21 jo, taky doufám že to výjde 🙂

saraha2
26. dub 2012

@kive76 na letáku píšou,že se nemáš vystavovat nadměrnému slunění pokud bereš prednison..ale jako pokud budeš pracovat v např.v zahrádce na sluníčku,tak to neva!jde o to,aby jsi každý den nechodila třeba na solárko 😉
@zana21 to je zajímavý,jak to má každý car jinak..já do ted neslyšela o tom,že by pojišťovna musela něco schvalovat..v prosinci jsem řekla,že cca v únoru se dáme do IVF..přišla jsem a začlo se..nikdo o ničem nemluvil..že je žádost podaná,že musím přijít atd..nic..já to nevědět od vás,tak to nevím vůbec..

saraha2
26. dub 2012

@verry já ji mám normálně silnou,ale po ET byla silnější,ale hladvně jsem dost dlouho krvácela....nějakých 6dní!hrůza..

verry
26. dub 2012

@saraha2 ale žádost si musela podepisovat, aby to poslali na pojistovnu. Přeci tohle musíš vědět,holka modrooká 😉
jinak já mám kramy slabý normálně, tak 3-4 dny max. a krvacím fakt malinko. No uvidíme, se to třebas rozjede...
za chvilu budu volat do CARu a objednam se na UTZ před KET

pawlla
26. dub 2012

@saraha2 no tak to je jako u nas oni to tam posilaji automaticky tu zadost a pokud je vse ok tak ani nic nerikaji ale ze by se muselo mesic cekat na schvaleni zadosti to snad ne dr rikal ze to trva max 14 dni i kdyz to s tou nasi pojstovnou nedopadlo no

zana21
26. dub 2012

@saraha2 Nevím, možná tvůj car to podal za tebe a bylo. V dobu, kdy si chtela zacit se stimulaci, vse tomu bylo pripraveno. Tady hold to nemuzou udelat...no, moc se to mrzi. Uz ted se nic 3 mesice nedeje, protože mm je pryc. Tak jsem si myslela, ze se to rozjede po jeho navratu a zase nic, jen cekani a nic nedelani ☹ mrzi me to, ale rikam si, ze to tak asi ma byt 🙂

zana21
26. dub 2012

@saraha2 A ani ted pred 2. IVF jsi nic nepodepisovala? Asi to za tebe vsecho zarizuje car...zavidim 🙂

verry
26. dub 2012

@zana21 však se dočkáš, neboj. Vše má přijít ve správný čas! 😉

pawlla
26. dub 2012

@zana21 to musete opravdu cekat tak dlouho jen kvuli zadosi ? No to je des ale ja taky jen porad na neco cekam a cekam 🙂

zana21
26. dub 2012

@verry Díky moc 🙂 Jen je to nekdy uz na palici 🙂
@pawlla No, skoro mesic a pul trva, nez se dostanu k dr (jdu az 30.5.) a teprve na teto schuzce se se vypise zadost na IVF pro pojistovnu. Jeji schvaleni take trva nekolik tydnu...snad to utece, zacina byt hezke jaro, tak vytahnu brusle apod. 🙂

verry
26. dub 2012

@zana21 my jsme na schvaleni čekali týden, nam dr. říkala že to je jediná věc kterou vyřídí pojištovna hned 😀 😀

marmina
26. dub 2012

ahoj holky
@zana21 u nás žádost taky pošlou i bez tvé přítomnosti, stačí dát vědět, podepisovat musíme jen souhlas s ivf atd, ale žádost nepodepisujeme. Dokonce mi ji přednostně schválili za 1 týden, protože jsem to dostala o týden dřív jak naschvál!

@verry taky jsem měla po ET 8 denní MS, z toho 6 dní krvácení (zato teď jsem jen 3 dny spíše špinila po té vyvolávačce 😒 tělo úplně vypnulo, přitom už jsem bez hormonů celkem dobře fungovala)

zana21
26. dub 2012

@marmina vazne? Tak ja jsem sestricku skoro premlouvala, jestli by slo zadost podat ted, aby na konzultaci na konci kvetna uz byla schvalena a neproslo to ☹ Nechapu, proc to kazdy car dela jinak. A muzu se zeptat, jakou mas pojistovnu, ze to slo tak rychle

marmina
26. dub 2012

@zana21 VZP

zana21
26. dub 2012

@marmina já mám ministerstvo vnitra ☹ No, snad funguje stejne jako VZP 😕

marmina
26. dub 2012

@zana21 jestli ji chceš mít na konci května schválenou, stačí to podat tak první týden v květnu, moc dopředu to není taky vhodné, protože to schválení je platné jen určitou dobu (přesně nevím jakou..)

verry
26. dub 2012

holky ja mam taky VZP, a jak říka marmina...je to platné určitou dobu. Ale tak si tam brnkni a pozeptej se na to 😉

marmina
26. dub 2012

No, já se loučím, za chvíli vyrážím pro výsledky štítné žlázy, tak doufám, že nepřiberu další léky...

zana21
26. dub 2012

@marmina jenže car mi ji nechce podat, respektive sestricka, nez pujdu k dr, ze bych si to mohla rozmyslet...vzdyt prave, ze jsme cas na rozmyslenou meli a rozhodli se pro IVF...jdu na konci toho kvetna vlastne na druhou konzultaci k IVF, to mi prijde zbytecny. Stejne jsem se vetsinu info dozvedela na konikovi..

marmina
26. dub 2012

@zana21 tak se leda zkus spojit rovnou s dr. jestli to u vás jde, je to nesmyslné, že vám to nechtějí podat...taky nechápu proč to někde jde a někde si vymýšlí různé výmluvy

zana21
26. dub 2012

@marmina bohuzel se k dr nedostanu, lze to jen pres prepojeni u sestricky. Dr jsou pred nami dychtilkami pekne schovany 🙂 No, co musim se s tim smirit a snazit se byt v pohode 🙂 Alespon stihnu veci, ktere bych v tehotestvi nemohla. Diky moc za podporu a rady 🙂 Padim, mame skoleni - je to takovy uspavac hadu, to bude zase velka snaha neusnout tam 🙂

saraha2
26. dub 2012

@verry no fakt jsem nic nepodepisovala!!jediné,co jsem podepsala byl papír-kde byl rozepsaný protokol!!!!!!!!!!!a modrooká jsem 😉

saraha2
26. dub 2012

@zana21 nic!!fakt ne,proto se divím..ani o tom neříkali v caru..

verry
26. dub 2012

@saraha2 😀 😀 to vím,ne? 😀
tak já nevím, každej Car to má asi jinak 😠

saraha2
26. dub 2012

@verry já čtla kdesi na netu,že žádost je platná 3měsíce..

saraha2
26. dub 2012

@verry úplná špionka jsi 🙂 😀

verry
26. dub 2012

@saraha2 vím ne? říkaš blondýna z londýna, a ty bejvaj modrooký 😀 😀