1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

saraha2
3. kvě 2012

@mia75 to nevím,ale říkali pojistit to ještě doma...tak jistíme 😉
@nemorosis mají fakt dost..nedat vycházky,že?

zelvik
3. kvě 2012

@nemorosis To by mě zajímalo, podle čeho určují ty vycházky. Mně po ET řekli, že je nárok na vycházky (obecně) 6 hodin denně a můžu to chtít v kuse a nebo rozdělit třeba 3 a 3.
To je teda pěkná volovina. ach jo...

nemorosis
3. kvě 2012

@zelvik Já to na stránkách ČSSZ taky četla, ale s doktorem nepohneš, když je to blbec. 😅 Napsal mi vycházky jak chtěl, aniž by se zeptal, kdy mi třeba dítě spí nebo kdy s ním chodím ven, takže je mám v podstatě jen dopoledne. Ani nevím, jestli to jde změnit, ale u něj pochybuju. No co. 🙂

rory_g
autor
3. kvě 2012

Co ta naše @marmina ??? Kdepak se toulá 😕
@nemorosis @zelvik holky nezměnili oni ty vycházky pro těhule?

zelvik
3. kvě 2012

@rory_g Já nevím, ale omezený vycházky pro těhule je taková hovadina. Když mamině není ouvej, že by musela celou dobu ležet s nohama nahoře, tak by jí naopak měly vyjít vstříc. K čemu mi budou vycházky já nevím od 10 do 12, když celý dopoledne třeba probleju a ven bych chtěla jít odpoledne třeba ve 3. Nebo bude od 3 do 5 lejt, tak přece nepolezu ven jen proto, že mi to doktor napsal. Ale šla bych až třeba v 5, kdy už zase bude svítit sluníčko. Nebo v létě až nebudou přes den vedra. Ne, tady se prostě nepřemýšlí hlavou....No nic, tyhle témata nemá smysl řešit, to bychom popsaly stránek a jen se vztekaly 😝

rory_g
autor
3. kvě 2012

@zelvik no jasně a hlavně tyhle super nařízení vymýšlejí chlapi 😝

marmina
3. kvě 2012

ahoj holky moje ukecaný 😉 odpovím hromadně všem:
Dobrá zpráva - můžeme jít do KETu tak jak bylo naplánováno (tj. zač. června)
Horší zpráva - budu chodící lékárna ☹ Tak jednak mi potvrdili tu štítnou žlázu (zvýšené protilátky - takže mám brát Letrox jak beru) - prý pravděpodobná příčina neuhnízdění embryjka, taky mám výrazně zvýšené protilátky proti manželovým spermijkám a sám manžel má protilátky proti svým spermijkám (což jsme preventivně obešli pomocí ICSI - naštěstí!). Vyfásla jsem Pentomer a Prednison - začnu brát při stimulaci, s manželem budeme brát kapičky vit. D, manžel má doporučení na urologické vyšetření (nadšený vůbec není) a má brát antioxidační komplex, já kys. listovou a vit. E. No to je hrůza! Do toho beru ještě hormony, já jsem nikdy tolik pilulek nebrala!!! To snad ani není normální ☹

mia75
3. kvě 2012

@marmina Ale dobrá správa je, že KET bude 🙂 🙂

marmina
3. kvě 2012

@mia75 to jo 😉 moc ti gratuluji ke krásným hodnotám hcg 🙂 Hezky se opatruj, teď už jsi nastávající mamina se vším všudy!

zelvik
3. kvě 2012

@marmina Jejda, taky chemická časovaná bomba, co? 😒 Ale aspoň, že se na něco přišlo a i na to, jak to opravit.Docela mě tu strašíte s tou štítnou žlázou. Mně vždycky podle horm.profilu a imunologie nic nenašli, ale už jsem četla spoustu diskuzí, kdy se na to přišlo až na endokrinologii, i když ostatní bylo OK.

maruska85
3. kvě 2012

Dobrý den, jsem tu nová a ráda bych se k Vám přidala. Zjistili jsme špatný SPG , v červnu nás čeká kontrola a pokud bude opět špatný, bylo nám doporučeno IVF ICSI. Ráda bych se zeptala, jak dlouho trvá příprava před IVF...jde mi o to, že mám celý červenec dovolenou a zajímalo by mě, zda se to dá stihnout. Jak dloho jste čekaly od rozhodnutí pro IVF k transferu vajíček? Předem děkuji za odpovědi.

marmina
3. kvě 2012

@zelvik no mě to teda zjistili na imunu i na endu, ale možná by stálo zato, jít k endokrinologovi aby si tě proklepnul a třeba udělal i UZV šž

zelvik
3. kvě 2012

@marmina A jsou nějaké příznaky toho, že by třeba nebyla šž v pořádku?

rory_g
autor
3. kvě 2012

@marmina tak to máš úplně stejné, jako já..jen u nás nemá MM protilátky, ale i mně řekla dr, že ta štítka nejspíš brání uhnízdění. U koho jste byli?
@zelvik neboj, pokud Ti dělali hormonální profil, tak by Ti na to přišli, mně na to přišli hned v Podolí a chodila jsem přímo k nim na endokrinologii 😉
@maruska85 ahoj a vítej 🙂 Určitě se to dá stihnout, záleží jaký budeš mít protokol - jestli začneš stimulovat před MS nebo po ní. Krátký protokol trvá v průměru 10 dní a pak záleží, jestli budete mít prodlouženou kultivaci embryí, to je potom až o 5 dní delší (transfer)..

maruska85
3. kvě 2012

@rory_g Díky za odpověď, jsem hned klidnější. Byla bych radši kdyby se to zvládlo v průběhu dovolené než pak při zaměstnání. Ale samozřejmě to nemusí napoprvé vyjít. Ty protokoly musím ještě nastudovat 😀, tomu zatím nerozumím. Já jsem prý v pořádku (podle pravidelné MS, OVU a výsledků HP). Je tedy pravděpodobné, že by mi navrhli ten krátký protokol? Je to tak, že dlouhý se dává tam, kde jsou nějaké komplikace u ženy? Nebo jsem úplně mimo 😀?

marmina
3. kvě 2012

@maruska85 ahoj, ono je to dost individuální, stihnout by se to dalo, taky záleží, kdy ti začne cyklus a pak jak psala rory zvolený protokol

marmina
3. kvě 2012

@zelvik já jsem žádné příznaky nepociťovala....proto jsem taky v lednu návštěvu prošvihla, možná osudová chyba... 😒

rory_g
autor
3. kvě 2012

@maruska85 já Ti nevím, oni ty protokoly dávají spíš podle zvyklostí CARu 😀 Já jsem dostala krátký a to jsou veškeré chyby nezdaru na mojí straně, MM je zdravý jako rybička...

marmina
3. kvě 2012

Ráda by se mezi nás zařadila:
@dadenka111 (GYN-FIV Bratislava) 4x IUI (neúspěšné), 14.5. konzultace před 1.IVF – vítej 😉

Miminko si moc přejí:
@vall83 (CAR v Německu) OPU 29.3. (46 vajíček), 25 E zamraženo, KET 27.4. (2 E), kontrola krve 3.5. – výsledky budou zítra - jsme jedna velká napnutá trenýrka 😀

@evikj33 (Reprofit Brno) 1.IVF únor (nedošlo k ET), 4.5. stimulace na 2.IVF – hodně štěstí do druhého kola!
@zelvik (Pha Podolí) ET 19.4. (1 E), 3 E zamrazena, 2.5. krev negativní
@verry (Sanus Pce) 1.IVF duben (neúspěšné), 5 E zamrazeno, 7.5. UZV před KET
@saraha2 (Obilní trh Brno) 1.IVF duben (neúspěšný ET 2 E), mrazáčky nemá, 30.4. IUI – testit nebude, chce šetřit, vydrží to??? 😀
@marmina (Pronatal Pha) 1.IVF březen (neúspěšné), 3 E zamrazena, kolem 20.5. stimulace na KET
@rory_g (Gennet Pha) 1.IVF duben (nedošlo k ET), 29.5. konzultace před 2.IVF
@zana21 (Gennet Pha) 2x IUI (neúspěšné), 15.5. výsledky imuna, 30.5. konzultace před 1.IVF
@lucka2601 (Gennet Pha) zač. května stimulace na 1.IVF, 26.4. výsledky imuna – jak jsi na tom?
@caroline123 (GYN-FIV Bratislava) 8.4. ET (1.IVF – neúspěšné), 7 E zamrazeno, KET zač. června
@pawlla (Unica Brno) 1.IVF březen (neúspěšné), 2.IVF červenec
@kive76 (Pha Motol) 2x IUI (neúspěšné – Gennet), 26.6. imuno, 1. IVF červenec/srpen

Šťastné ženy, kterým vyšlo IVF a jsou naší velkou inspirací!
@mia75 (Obilní trh Brno) ET 17.4. (2.IVF - 2 E), mrazáčci nejsou, 29.4. našla na testu //, 30.4. – oficiální potvrzení těhotenství, 3.5. kontrolní test krve – hCG roste a roste, že by dvojičky 😉
@nemorosis (Gest Pha) 15.3. ET (1.IVF), UZV 20.4. 7+6tt, 21.5. výsledky screeningu – ať je vše O.K.!!! Bude fotka?

@alinah (ISCARE Pha) 9.4. ET (1 E), 2 E zamrazena, 17.4. našla na testu //, 30.4. 5+4tt, další kontrola 9.5.
@plumeria (CRM Zlín) 20.3. ET (1.IVF), UZV 18.4. - 6+6tt

Pokud chcete něco doplnit nebo pozměnit, napište mi!

marmina
3. kvě 2012

@rory_g Byli jsme u dr. Šetinové. Ale představ si, byl problém, že manžel nebyl napsaný v tom mém doporučení od gyn!! Divila se, že manželovi vůbec odebrala sestra krev (asi to přehlédli), že prý pojišťovna dělá problémy, takže ho musíme ještě dodat, prý je to dost drahé vyšetření...sestra asi dostane vyčiněno...

rory_g
autor
3. kvě 2012

@marmina no já se musela kvůli mm přeobjednat...také jsme byli u dr. Šetinový 🙂 Marmi já bych chtěla v tabulce pozměnit - posunout mě mězi "šťastné ženy" 😵 😀

marmina
3. kvě 2012

@rory_g @nemorosis @zelvik jak jste řešily vycházky, tak dříve dával CAR většinou neomezené (ještě v 2009 to šlo), v té době jsem šla na neschopenku a můj gyndr. mi dal od 8 do 18, že prý neomezené dát nemůže, že má pak problémy s úřadama. Letos jsem slyšela v CARu, že už taky můžou jen určitý počet hodit a je možné si to nechat v celku, nebo rozdělit dopol a odpol, ale to je fakt pěkně na hov...nesmyslné omezování, které nikdy nepochopím (to si třeba ani pak nemůžeš vyzvednout děcko ve školce 😝 )

marmina
3. kvě 2012

@rory_g byla mi celkem sympatická, paní dr. 🙂 . Rory rory, tam by chtěl každý! 😀 Něco vymyslíme 😵

dadenka111
3. kvě 2012

@marmina dakujeeeem 😵 zdravim vsetky snazilky

marmina
4. kvě 2012

ahoj @evikj33 , začínáš stimulku až dneska, nebo už jsi píchla včera? Jaký ti dali protokol a co máš za léky?

saraha2
4. kvě 2012

@marmina gratuluju ke ketíku!!hurá!!my máme taky protilátky-spíše já,hraniční výsledky...snad prednison zabere..a neboj!!vše dobře dopadne! 😉
@maruska85 ahoj!zdravím tě!já jsem taky v pořádku a měla jsem dlouhý protokol...takže záleží na mudr.,co ti doporučí...

saraha2
4. kvě 2012

@marmina ted jsem si všimla poznámky v tabulce 😀 😀 a opravdu jsem se zasmála 😀 vydržím,nebudu testit..šetřím a fertig 😀 😀 😀

saraha2
4. kvě 2012

@vall83 tak cooo??????už to dali na net???piš,piš!!!hned,jak budeš něco vědět!!jsme napnuté s tebou!

marmina
4. kvě 2012

@saraha2 jestli to vydržíš, máš u mě červený puntík 😀 😀 😀

vall83
4. kvě 2012

dobre ranko holky.....este stale nic....ja se snad nedockam....holky tak ma vcera napadlo zmerat si teplotu ale ako ked sledujete ovulaciu, ccize vaginalne.....a teplota 37,3.....je to dobre?