1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

verry
10. kvě 2012

@saraha2 jak ty, brouku?? jak se cítíš?? 😉

vall83
10. kvě 2012

@zelvik ahojcek...no asi si mala nakoniec pravdu...no citim sa striedavo oblacno....chvilu uzasne potom ma zacne pobolievat podbrusko...miestami tak ako na menzes...potom mu je blbje...potom zse uzasne...tak asi tak...len mam stale strach..ale snazim sa mysliet len pozitivne.... 🙂 🙂

zelvik
10. kvě 2012

@verry No právě Utroš neberu už 14 dní, tak si říkám, co to zase je, že jsem jak praštěná... Furt něco aby člověk řešil...

verry
10. kvě 2012

@zelvik ahaaa, hele tak si vlítni k obvodákovi, ten te taky může poslat na krev a zjistit jak seš na tom se štítkou. Anebo ti prostě chybí nějaký vitaminky,hm?

vall83
10. kvě 2012

@mia75 ahojcek tak to sou hezky spravy....no az na ten myom...ale neboj hlcinka je silnejsi a myom se strachy strati...

vall83
10. kvě 2012

@zelvik no jo je to jeden z priznaku, ale take si myslim ze vsechny ty hormony se uplne nevyplavy prvou menstruaciou...este nieco ostava vtela a to asi este robi neplechu...

rory_g
autor
10. kvě 2012

@zelvik ahojky, já už ani nevím...unavená bývám, ale já se s tou štítkou léčím už 4 roky a mám tak vysoký autoimunitní zánět, že už ani na výsledcích neuvádějí hodnotu...jen si pamatuju únavu, pocení - jakoby návaly a přibírala jsem i z polykání vzduchu. Ale jestli Ti dělali před IVF HP, nebála bych se 😉 Spíš bych se přikláněla zbytkům hormonů, nervům, počasí (tlaku)...ale jestli se cítíš o dost "jinak" než obvykle, zajdi radši k obvodnímu, tím nic nezkazíš 🙂

vall83
10. kvě 2012

ahojky holky tak test sem delala duch tam je ale neni to zadna slava....idu sa snazit to sem hodit...
aaa podarilo sa...

lolitka25
10. kvě 2012

Ahojte kocky, my zaciname dlhy protokol niekedy koncom juna/zaciatkom jula... najprv decapeptyl na 20Dc, potom gonal F 900 od 14 dna po decapeptyle ak sliznica bude nizka a nebudu ziadne cysty atd... Mam radsot, ze sa to pohne a aj sa tesim. Ideme ako samoplatici do Gennet Praha...
Moj mm je v poriadku, ja mam endometriozu, zly hormonalny profil, latentnu hypoteriozu...

rox
10. kvě 2012

@lolitka25 do ktereho chodis? Prahu 7 nebo do Archy? Kolik ti je let ze jsi samoplatce?

rox
10. kvě 2012

@vall83 Je tam kraaaasny dusik.

verry
10. kvě 2012

@vall83 juchůůů, jen at sílííííí 😉

rory_g
autor
10. kvě 2012

@lolitka25 ahojky, také chodím do Gennetu 😉 Vítám Tě a přeju hodně štěstí 😵 Kdybys chtěla k nám do tabulky, písni @marmina do IP a ona Tě přidá 🙂
@vall83 nááádhera, zatím máš nízké HCG, tak proto je čárka slabší, ale neboj, každým dnem se zdvojnásobuje, za chvilku bude dálnice 😵

zelvik
10. kvě 2012

@vall83
@rory_g
@verry Holky, díky za názory, zítra jdu do CARu, tak se zkusím poptat...jestli nezapomenu a nebudu zase ze všeho vyjevená. 😔
@vall83 Pěkný testík, moc se mi líbí🙂

@lolitka25 Ahoj a vítej. Já mám taky endometriozu, v jakým ji máš stádiu a co s ní děláš? Mně děsí, že kvůli ní mi to pořád nevychází 😒

pawlla
10. kvě 2012

@vall83 nadherny testik 🙂 taky uz chci doma takovy 😀

zana21
10. kvě 2012

@vall83 Krásný dušík, neboj, bude jen sílit 🙂
@zelvik Nemyslím si, že by se ti tak rychle objevil problém se šž, možná spíš tělo potřebuje nějaké vitamínky 🙂 Ale raději se zeptej .

zana21
10. kvě 2012

Holky, tak jsem dnes byla na imunologii u dr. Daňkové. Tak mi jen potvrdila, že mám problémy se šž – zánět. Ale co mě překvapilo, tak když jsem se jí ptala, jestli to může být důvod našeho biochemického těhotenství po 2. IUI, tak řekla, že určitě. Přitom dr v Car mi říkala, že to není důvodem. Proč tyto vyšetření nedělají i před IUI? Mohly by se ušetřit peníze na případné pokusy IVF…
Jo a jinak také nestihneme IVF v červnu, protože doporučila 4 týdny před ET brát prednison. Ale kdy ho mám začít brát se mám dohodnout s dr v CAR, kam jdu 30.5.

kiwisek
10. kvě 2012

@zana21 a nepřemýšlela si, že bys zkusila zavolat Dr. do CARU jaký je výsledek - že Ti doporučili prednison a zeptat se jestli bys ho mohla začít brát už ted někdy, abys mohla co nejdříve na IVF?

vall83
10. kvě 2012

@pawlla dakujem a ja ti takovej moooc prajem a aby bol este silnejsi....

zana21
10. kvě 2012

@kiwisek No, už jsem zkoušela s car komunikovat, ale přes setřičky k dr prostě neprojdu. Nechám to na toho 30.5., třeba to bude ten pravý čas v tom červenci 🙂

rory_g
autor
10. kvě 2012

@zana21 Zani tak to máš jako já...jen mi dr Langerová řekla brát Prednison jen na stimulaci na IVF....

lolitka25
10. kvě 2012

@rox ja som zo Slovenska, zijem v Nemecku a mam cochvilka 26 rokov 🙂 Chodim do Archy - Mudr Danek - spokojna som 🙂
@rory_g co je tabulka? rada by som si s vami pokecala takto lepsie o gennete 🙂 mam strach aj radost z tho vsetkeho...
@zelvik ahojky, ja som mala coko cystu, bola som na OP- laparka, hysterka a prefuk... momentalne som 7 mesiacov po OP a nic... tak ideme cim skor, nez sa ta mrcha endometrioza zase neprejavi v plnej parade..

rox
10. kvě 2012

@lolitka25 Tak to mame stejnyho doktora 😀 Na me ale ta Archa zatim pusobi velice zmatene, nevim co si myslet - sestry zmatene, dr zmateni (uz jsem vystridala tri,ale Danek vypada nejrozumneji), no pritel jak to videl tak jen zakoulel ocima a pred nim rekl, ze s nima urcite neotehotnime 😝

chmurkaxy
10. kvě 2012

@pawlla ono to tak byva. bud prve ide v pohode a potom ten surodenec rodicov trosku "potrapi", alebo je to naopak.. prve nie a nie prist a potom sa to sype ako ceresna, rodi kazdy rok :D
a uz aj vies, aky budes mat protokol a tak? mrazaciky si nemala?

zana21
10. kvě 2012

@rory_g Ta šž je vážně mrška ☹ No, já dám na r. daňkovu a budu trvat na těch 4 měsících pře ET. Přeci jenom mě o jeden dva týdny nezabije, ale chci mít jistotu. A teď prednison bereš nebo ne?

chmurkaxy
10. kvě 2012

@zelvik ahoj Zelvi, ja som teraz uz druhy normalny cyklus po neuspesnom KET a stale som rozbita. unavena, stale mam krce v maternici ako tesne po KET pri uhniezdovani, takze nic moc. asi to musi len prirodzene z tej krvi odist.. aj mas nejake bolesti ci len unavu?

chmurkaxy
10. kvě 2012

@vall83 Vallie, ty si trdlo, co by to bol duch. ved to je krasna ciarka! duch je to, ked tam nic akoby nie je, ale ty aj tak vidis ciarku 🙂) gratulujem z celeho srdca a nech je navrat na SVK aj s bruskom co najmenej zatazujuci :*

vall83
10. kvě 2012

@chmurkaxy dakujem chmurkaxy si uzasna moooc dakujem....

lolitka25
10. kvě 2012

@rox vazne? My sme zatial taky problem nemali, nasa konzultantka je slecna Stankanincova a doktor Danek, posobilo to tam na nas milo a usporiadane. Povzbudili nas, dodali nadej... Jedine co som sa cudovala bolo, ze ekdze sme dosli z nemecka chceli vsetky vysetrenia ktore mame a spravu z OP poslat vopred aby doktor stihol prestudovat, mali to asi mesiac skor a doktor to tam pred nami cital prvy krat 🙂 Ale tomu som nejako nevenovala pozornost,lebo nam naozaj vsetko vysvetlili, navrhli moznosti atd. Ty mas kedy IVF? idete aj na ICSI a PK ci nie?

chmurkaxy
10. kvě 2012

@rox manzel je informatik, teraz je v takom programe, ze cestuje kazde 3 mesiace do inej krajiny, kde ma ich firma pobocku, no a pozoruje tam nejake vybrane oddelenie, vytvori moznosti, co by sa dalo zlepsit a ako by to ovplyvnilo vysledky a potom to implementuje 🙂 moj sikovnik 🙂) s tymi spermijkami, ked ja vlastne ani neviem.. dost mu skacu vysledky, niekedy ho div nenahovaraju na darcovstvo, co je vsetko super, inokedy je to zle zle zle. tak asi sa bali, ze by to zrovna mohlo byt zle 🙂 ale ze vseobecne maju mrazene bunky, ci uz spermie, vajicka alebo embryjka, nizsie percento uspesnosti, ako mi povedal lekar v CAR, tak je vzdy lepsie z cerstvych, ak je to mozne. a inak, manzel ma skoro nulovu hladinu testosteronu a kedze nechcem, aby okrem svojich zivotne nevyhnutnych liekov bral este aj hormony, uz aj tak ma donicenu pecen, tak sa nimi krmim radsej ja 🙂 a uz mam 26 kil + :D som cista obezna buchta, ale to chodim kazdy den cvicit 1-3 krat, posilka, plavanie a bedminton, niektore dni aj vsetko naraz a zeriem salaty a nic. tststs. ale myslim si, ze aj nadvaha to dost ovplyvni, mozno aj preto sa mimi nedari.