1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

zelvik
11. kvě 2012

@marmina Ahojky, no já tě obdivuju, jak tohle "stádečko" pořád zvládáš 🙂 a hlavně jsem ti vděčná, že ses toho ujala a že se o informovanost nás všech tak pěkně staráš.
Ke mně hoď změnu - posun o další měsíc, tenhle cyklus se nic dít nebude:(

zelvik
11. kvě 2012

Ahoj holky, tak jsem zpátky u ultrazvuku, KET se tenhle ckylus konat nebude 😒 Sliznice by překvapivě byla i optimálních rozměrů, měla 10mm, ale zase prý byla nehomogenní. asi jak se to při mrše různě odlučovalo a trhalo, tak to tam není jako souvislá peřinka, ale různě potrhaný. A na pravým (tom jediným zdravým) vaječníku je malá cystička - u té MUDra předpokládá, že se vstřebá nebo praskne s další mrchou. A protože mám jen 3 mrazáčky, chce to vevnitř mít přichystaný co nejlíp. Já to chápu, ale zase POSUN????? ach jóóóóó, to nebere konce...

rory_g
autor
11. kvě 2012

@petruska83 @kacaul ahoj holky, vítejte 🙂 A přeju vám oběma moc úspěchů 😵
S dlouhým protokolem nemám zkušenost...ale myslím, že se není čeho bát ani u jednoho, já měla krátký, píchala jsem injekce a bylo to všecko v pohodě, tak se ničeho nebojte, dobře to dopadne 😵

rory_g
autor
11. kvě 2012

@zelvik Želvinko nééé ☹ Sakra...holka, nám je asi souzeno to léto...budeme si kynout přes zimu a vozit pěkně v teploučku 😎 😵

kacaul
11. kvě 2012

@rory_g diky 🙂 a kam chodíš ty? Ja jsem rada, že se začne něco dít.

kacaul
11. kvě 2012

@rory_g uz jsem se mrkla do tabulky. Takze Gennet, tam by to mělo být dobrý. A proč nedošlo k ET?

zelvik
11. kvě 2012

@rory_g Asi jo, tak hlavně, když to klapne, to protahování mě začně brzo ničit.

rory_g
autor
11. kvě 2012

@kacaul měla jsem jen dva folíky, málo jsem reagovala na stimulku, nakonec při OPU získali jen jedno vajíčko a to se neoplodnilo...
@zelvik to zvládneme, neboj, obě čekáme už tak moc dlouho, že se cysklus sem, cyklus tam, ztratí 😉 A máš mrazáčky, tak půl je hotovo 😵

marmina
11. kvě 2012

ahoj holky, tak jsem dneska musela narychlo ke svýmu gyn. Bohužel mi Canesten nezabral 😒 Hrůza, nikdy jsem tohle neměla 😝 Mám novou mastičku, tak se snad stihnu do MS srovnat. V pondělí se dozvím, co mě to vlastně trápí. Do toho mě začalo bolet v krku. Začíná se mi to všechno hroutit, včera jsem bulela, že až začnu brát do toho Prednison, že se snad zdravotně zhroutím celá 😢 Normálně mám strach jít dál...přijde mi, že se proti mě příroda spikla a nechce abych šla na KET.

Vítám nové holčiny @petruska83 @kacaul ať máte všechno bez komplikací!

@zelvik ježíš, to jsou patálie, zase odklad? 😒 moc mě to mrzí, na druhou stranu je asi rozumné měsíc počkat než být podlomená dalším neúspěchem, pokud není vše připraveno na jedničku. Ale nejdeš do toho sama! 😉

zelvik
11. kvě 2012

@marmina Jejda :( taky žádná sláva... Že by imunita v háji? Ach jo, z jedné strany nám má něco pomoci a z druhé nás to rozsype...
Já všude říkala, jak mě stimulace a IVF překvapila, že jsem to snášela dobře, nepřibrala jsem, pleť nebyla hoší než obecně mám, nálady taky bez výkyvů... a teď, měsíc po tom všem mám dojem, že se to teprve ukazuje. Nálady začínám mít slušný - na mm jsem tuhle vyjela pro nic, pak mi to bylo líto, pak mám zase depku, že už se mi do dalších pokusů nechce, pak zase chci všechno hned.
Joj, to nás asi čekají časy 🙂

zana21
11. kvě 2012

@marmina @zelvik Holky, mě je to jasný, vy prostě chcete počkat solidárně na nás ostatní 🙂 To je od vás mile 😝 Ne, dělám si legraci @zelvik Myslím, že je dobře, že dr to tento měsíc odvolala. Zbytečně mi to nemuselo vyjít a tebe by to hodilo psychicky jinam, než potřebuješ @marmina A neleze na tebe nějaká viróza? Tak snad nová mastička pomůže a vše bude, tak jak má být před KET. Nebojte všechny tady se mimča dočkáme, rok 2012 je náš 🙂

rory_g
autor
11. kvě 2012

@marmina ahojky, to mě mrzí...mě se mykozy většinou uklidnily s MS...myslím, že ten Utroš s sebou bere i ty hodné bakterie. Prý je na to dobré zavádět i jogurt bílý, obsahuje stejné bakterie a vyrovnává PH, mně to kdysi ulevilo od nepříjemných pocitů, ale bohužel to nevyléčí 😝
@zelvik jak já Ti rozumím!!! Zrovna včera jsem měla depkoidní stavy, že to tak prostě má být a já dítě mít nebudu 😔 Navíc jsem přišla o práci, jsem na úp...ach jo, nevím, co mám dělat, takhle ve stresu to ani jít nemůže 🤐

saraha2
11. kvě 2012

@petruska83 ahoj petruško!já chodím taky na obilňák,právě jsem od tam přijela 😉 měla jsem dl.protokol,taky synarel a pak puregon.my si dali ICSI i když spermio máme vždy nadprůměr..první pokus se nezdařil,takže tentokrát dáme i PICSI a AH...

saraha2
11. kvě 2012

@kacaul vítám tě!ničeho se neboj,kr.protokol uteče jako voda a za chvíli nám budeš psát,že už máš embryjko-a v bříšku 😉

saraha2
11. kvě 2012

@marmina nespikla!!neboj!!jen hold ta cesta k miminku není pro nás taková jednoduchá,jako u jiných...ber to tak,že to jsou poslední dozvuky a pak už budeš jezdit s kočárkem!!!!kdyby šlo vše hladce,tak to by taky nebylo přece o.k.,no ne???zase by nám přišlo divný,že vše jde jako po másle,tak že zádrhel se ukáže později!!!!!

absti
11. kvě 2012

@kacaul

Ahoj a jak jsi spokojená s Gestem? já tam chodila a přešla jsem do Gennetu..

absti
11. kvě 2012

Ahojky,
mě čeká první IVF asi v srpnu a už teď z toho začínám mít bobky...

zelvik
11. kvě 2012

@rory_g No, nám se to v práci taky pěkně mele, tak jsem spoléhala na to, že už budu těhu a bude klid. Takhle mám taky nervy navíc, co zase bude..

petruska83
11. kvě 2012

@saraha2 Děkuji ti za odpověď. A příště ti to určitě vyjde. Já už naštěstí jedno dítě mám,ale teď musím na ivf z důvodu mého jediného neprůchodného vejcovodu, tak snad to zvládnu. Já byla na obi včera, dostala ten synarel+utrogestan a příště dostanu ten fostimol a nevíš, jestli ten se pichá v normálních injekčních stříkačkách do zadku? Doktorka mi zaškrtla tento fostimol +prodloženou kultivaci a máme se rozhodnout jestli jen samotné icsi nebo icsi +AH nebo picsi + AH. Vím, že picsi +AH je asi nejdražší, ale chceme s manželem dát do prvního pokusu všechno, aby se to povedlo. A co ušetříme na těch perech,tak dáme do picsi. Stejně nechápu, jestli budem platit za ten fostimol jen 500Kč, jestli nebudem platit ještě další léky?Ví to tady někdo, jsem v tomto nováček a jsem z toho jelen.

saraha2
11. kvě 2012

@petruska83 fostimon jsou ty klasik,že,ty levnější,pokud se nepletu..ty do bříška a řekni tam sestřičkám,ať ti na t dají jehlu 12mm..ta je nejmenší,já si ji brala na pregnyl,protože jsem srajda..je to mini jehlička,stejná,jako u puregonu,takže o.k.já neměla ani žádné modřiny,nic..no já tady už psala,ale at to nehledáš,tak to napíšu znova..já měla 8vajec,jedni jen 3..dali vše-ICSI,PICSI,AH,PK..všechny se oplodnili a transferovali jim dvě blastocysty na jedničku s hvězdičkou říkala embryoložka..nám z 8kousků zůstaly dvě-morulka a desetibuněčné..vím,že někomu se chytne i 8mi buněčné,ale do druhého pokusu jdeme s tím,že dáme vše,at zvýšíme šance 😉 ale záleží na každém samozřejmě,tohle je jen můj postřeh a názor..manžel na ty ceny taky koukal..ale pak naznal,že jsme měli dát PICSI i AH..co se týká toho AH,tak nám embryoložka řekla,že pokud by to bylo jakýsi tlustý-silný ty stěny toho embrya,tak že nám to navrhne a že to uděláme..den před ET jsem se jí na to ptala a řekla,že to není potřeba,takže jsme to nedali ☹ ale PK jsme měli..takže příště všechno,co půjde..a to by bylo,aby nebylo..

saraha2
11. kvě 2012

@petruska83 budeš už jen doplácet za utrogestan v lékárně a za pregnyl..oni si ty léky odeštou z té zálohy 20tis,co musíš zaplatit..

rox
11. kvě 2012

@marmina Zitra bude zase lepe uvidis, hold jsme na lodi, ktera se moc houpe a s nami to desne mava☹ Myslim na tebe, at je zase lip a brzy!!

Holky ja se musim zeptat, jak to tak pozoruji tak nejdrive se dava kratky protokol, a kdyz zenska nereaguje tak pak davaji dr dlouhy?? Nebo se kazdej dr rozhoduje jinak podle jinych veci? Ja mam pocit, ze k 1.ivf davaji vzdy kratky,ale mozna se pletu.
@saraha2 SAro co to je prosimte AH a PK? Ja taky chci dat do prvniho pokusu vse, i kdyz to vyjde draz, tak v konecnem dusledku asi levneji kdyby se hned zadarilo napoprve. Co mam tedy zadat? PICSI s nariznutim obalu vajicka?? spermio mame vyborne, ja se spise bojim, ze nebudou vajicka 😢 😢

petruska83
11. kvě 2012

@saraha2 Děkuji ti moc za odpověď. Je tam vidět, že tam to jde jak na běžící pásu, tak pak musím zjišťovat informace i tady......Budem to stejně řešit až podle toho,kolik bude vajíček,ale dáme si i picsi. Co ušetřím na perech-bude mi to píchat asi sestřenka, jestli se to nenaučím sama a dám o to víc za picsi+AH. A ty kdy stimuluješ na další pokus?

marmina
11. kvě 2012

@zelvik tak to mi mluvíš z duše, taky jsem stimulací prošla úplně v pohodě, kromě té únavy. Ale teď kdeco chytnu, hormony rozhozený. Imunitu a sž jsem pravděpodobně měla blbou už předtím...Ale přesně jak píšeš, mám stavy, kdy se mi už dál jít nechce, jsem podrážděná (chudák manžel ☹), mám ze všeho obavy a pak jsem zase nakopnutá, že už chci aby to konečně bylo a nebaví mě na nic čekat a jsem ochotná podstoupit cokoliv!
@rory_g no já teď utroš polykám, ani si netroufnu ho zavádět abych to tam víc nerozdráždila. četla jsem o nějakých šumivých tabletách s laktobacily, které se rozpustí a pak se tím vypláchneš - je to spíš prevence nebo při prvních příznacích (Femifit se to jmenuje). O jogurtu už jsem slyšela, ale raději ho budu jíst vrchem 🙂
@zana21 chřipkovou virozu jsem už schytala hned po tom IVF, tak to by už mohlo stačit!!! teď to spíš tak trochu vypadá jak náběh na angínu, ale nemusím mít všechno!!
@saraha2 no já bych to celkem bez těch komplikací brala!!! štve mě, že někdo si udělá mimčo bez jakýchkoliv starostí a nákladů doma v teplíčku v posteli a my musíme podstupovat takové drahé procedury a ještě to odnášíme zdravím ☹ ani nechci vědět, co s náma bude za pár let....ale takhle negativně myslet nechci, to sem nepatří....věřím že tahle trnitá cesta jen posílí vztah k tomu malému drobečkovi, na kterého moc a moc všechny čekáme

marmina
11. kvě 2012

@rox moc díky, doufám! už chci mít svůj klid!

petruska83
11. kvě 2012

@rox Já jsem živým důkazem toho, že jdu na první IVF a mám dlouhý protokol, ale nevím, jstli to není tím, že jsem řekal dr.že chceme dát do tohoto pokusu co nejvíc, aby to vyšlo, protože jedno dítě už máme a na další pokus nám prostě už nezbydou finance....Jinak výsledky všech testů máme ok, takže si opravdu myslím, že doktorka to pochopila, že z tohoto pokusu musíme dostat co nejvíce nebo popř. získat nějaké mrazáčky, ale nevím, jestli to není jen moje domněnka......

vodni
11. kvě 2012

@rox Na první ivf jsem měla dlouhý protokol, na další dva pokusy krátký. Volba je myslím podle hormonálního profilu, příp. reakce dle předchozích pokusů, ale taky možná podle zvyklostí centra... Mi tehdy říkali, že dlouhý protokol je nějak šetrnější (asi že to není takový rychlý šok pro tělo, co já vím, už si nepamatuju, jak to vysvětlovali). U krátkého protokolu zase upozorňovali na to, že se to v závěru stimulace hůř hlídá, folikuly mohou prasknout. To se samozřejmě řeší podáním dalších injekcí (cetrotide), ale i tak se to někdy stát může (vím o dvou kočkách). Ale ono to jde všechno rychle dopředu, třeba je to taky jinak než když jsme se snažili. Vyšel až třetí poslední pokus (krátký protokol, stimulace o 2 dny prodloužená pro špatnou reakci, ultramaximální dávky 375 IU, problémy u mne i partnera, ICSI, HA=naříznutí obalu vajíčka). Prodlouženou kultivaci (=PK) jsme neměli, vždy jsme měla mizivý počet vajíček, takže jen 2-3 embrya, PK měla dle mého lékaře (a myslím si to taky) cenu jen tehdy, když je z čeho vybírat. Kluk je z osmibuněčného embrya transferovaného třetí den 😉

kiwisek
11. kvě 2012

@vodni pozitivní příběh vždy povzbudí, díky.
holky, sice jsem četla o AH, ale nějak víc sem o tom neuvažvala- Nevíte v jakých případech se to doporučuje? asi by to měl navrhnout embryolog? a PISCI - to se ta vybraná spermije nějak víc zkoumá, nebo? někdy hodně info je skoro na škodu... se tak teď začínám zamýšlet nad PISCI a AH i když nevím, jestli je to potřeba 😖 chjo, měla bych už přestat na to myslet, ale nějak se mi to nedaří 🤐 no asi v tom nejsem sama, že? 😉

vodni
11. kvě 2012

@kiwisek AH je myslím doporučována u "starších" pacientek, ale možná se pletu. Měla jsem (v době pokusů mi bylo 35 až 36). Prý se tak embryo lépe uchytí, ale někdo to naopak zase nedoporučuje. To je jako se vším. A pak si vyber 😝 PICSI - vybraná spermie se už asi nezkoumá, jen se vybere ta, která se "chytí" do toho roztoku, protože je to dělaný tak, že tam by měla být "chycena" ta zralejší - to velmi laické vysvětlení 😉 Popsané to mají třeba http://www.sanatoriumhelios.cz/picsi Já jsem teda byla v jiném centru, a protože u nás se počet smermií počítal spíš na jednotlice 😀 tak to u nás nemělo taky moc smysl, prostě se vzalo co bylo 😉

vodni
11. kvě 2012

jinak pro začátečnice 😉 - https://www.modrykonik.cz/fotoblog/carunicabrno/ dávala jsem tam popis jak co probíhá a jak třeba píchat injekce