1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

saraha2
18. kvě 2012

@unkarka to je byznys,co???ale to si nevyberem... ☹

rox
18. kvě 2012

@evikj33 Tak na to uz se teda taky tesim, Znamej ma taky mrazacky, pac IVF nevyslo....ale radeji sli do adopce, pac ta jeho uz hormony zobat nechtela.

mia75
18. kvě 2012

@evikj33 ale hlavne nestresuj. Aj 1 embryjko na transfer bude ok 🙂 bude to najsilnejšie, s najväčšou šancou sa ujať. Bohužiaľ tie, ktoré to vzdajú, by asi uhniezďovanie neprežili ☹

marmina
18. kvě 2012

@kacaul trochu jsem přibrala, to je pravda, ale jak jsem začala užívat Letrox, tak mi váha šla trochu dolů, nevím jestli to je tím, ale trochu se mi zrychlil metabolismus 😉 do toho předevčírem střevní potíže, a jsem skoro na předvánoční váze 😀 Ale teď to tolik neřeším, hodlám se zakulacovat, tak se to ztratí 😉

winterska
18. kvě 2012

@kacaul ale jo, jak jsem psala ještě včera, tak jediné co mi mrzí, že mě a imunologii poslali až po druhém neúspěšném IVF a to na můj popud od holek koníkovek. stále doufám, že jednou to konečně bude moje poslední návštěva u nich a už tam "nepáchnu". Ale jinak mi tam velmi vyhovuje to domácké prostředí - žádné dlouhé čekání, když jsem objednaná na určitý čas, jdu hned na řadu 🙂

winterska
18. kvě 2012

@nemorosis a máš ještě nějaké mrazáčky? jestli byl téměř OHHS tak určitě bylo hodně vajuch a následně i embryjek..

kacaul
18. kvě 2012

@marmina no jasný ;) já vím, akorát, že tohle byl na me dost rychlý skok. A co to je ten Letrox? Nikdy jsem to neslyšela.

kacaul
18. kvě 2012

@winterska aha, no jo, o co si člověk dnes neřekne, to nemá :( a co se pokazilo při IVF? Kolik jsi měla embryjek? Byla jsi ina KET?

nemorosis
18. kvě 2012

@winterska Jj, máme ještě zamraženo 6 embryí. Teď neřešíme, co s nimi, uvidíme v prosince nebo spíš pár měsíců potom. 🙂

winterska
18. kvě 2012

@zelvik co je to ten Pentomer - nějaká náhrada Prednisonu - btw vy které ho berete, máte pocit že jste přibraly? Nebo to může být utrogestanem? Od začátku roku každý měsíc cca 14 dní do MS jsem brala utrouš a připadám si jak koule.. Během těch 14 dní jsem měla i šetřící režim, z práce rovnou domů a odpočívat, žádné nákupy, žádné cvičení atd..

marmina
18. kvě 2012

@kacaul Letrox beru na štítnou žlázu (teprve tři týdny), zjistili mi autoimunitní zánět (prý pravděpodobná příčina proč se mi embrya neuchytila)

marmina
18. kvě 2012

Pentomer je na podporu prokrvení dělohy

winterska
18. kvě 2012

@kacaul př těch prvních dvou nebyly ani mrazáčky a ještě jsem nebrala ten prednison. Při IVF ( z 12vajíček bylo 9 embryjek, 2 se zavedy, 7 zamrazilo) letos v lednu byla asi nějaká špatná konstelace hvězd, Měli jsme trošku problém i s pojištovnou aby nám ho uhradila (věkový limit), doma taky to nebylo akorát... tak jsme dali IUIčka a ted máme první KET.

kive76
18. kvě 2012

@marmina ♥ normálně ho okopíruj
😀
😀
😀
😀

nemorosis
18. kvě 2012

@marmina A jak se teď cítíš se všemi těmi léky? Juch juch, konečně se to celé pohlo, teď už bude veselo! 🙂

rory_g
autor
18. kvě 2012

@marmina super zpráva s tou tetkou červenou, na co Marmi bereš Estrofem? To mi nikdy nedávali 😒
@saraha2 Ty jsi kočkááá, krásná fotečka 😉
@winterska @mmirunda vítejte holky, ať se vám tu s námi líbí a hlavně zadaří 😵

kive76
18. kvě 2012

@rox v Podolí a ted 2,5 měsíce baštím ráno prednison 5 mg..a 26.6 jdem na kontrolu, a pak zas po měsíci bude výsledek jestli se alergie zmenšila, či úplně vymizela..ale dr. říkala, že z důvodu, že už mi ted v červnu bude 35 let...že raději jít co nejdřív na to IVF...než zkoušet třeba zas půl roku normálně, no je fakt, že až budu mít výsledek ,že to během plodných dnů..zkusíme třeba se zadaří než bychom šli na to IVF, ale jak říkám to záleží na výsledku, jestli by to vůbec mělo cenu to zkoušet...no nevím jestli se to při braní těch prášků může úplně zlikvidovat... jo a jinak jestli máš novýho " taťku " tak klidně můžeš mít alergii na něj 😀 😀 😀 ale tak si u dr...pokud ti to dýl nejde, zkus dohodnout ať Vás pošlou na tu imunologiii..

kive76
18. kvě 2012

@rox nám např..v tom gennetu říkali, že nechápou, kde je problém, že nemůžem otěhotnět přes 2 roky..že jsme oba zdravý,.no je fakt, že poprvý před tím 1. iuičkem přitel měl ukazkový spermie - pohyblivost, a počet super.....a nevyšlo to..a podruhý už byli pomalejší a málo...a až v tom gennetu při první konzultaci co s náma dál... nás poslali na tu imunologii..a tady je ten problémek...alergie...

kive76
18. kvě 2012

@mmirunda budem na tom stejně s tím ICSI...u nás případné IVF konec srpna, září..

saraha2
18. kvě 2012

@rory_g 😀 😀 😀

kive76
18. kvě 2012

@marmina já si myslím, že problém otěhotnění kvůli dítěti to není...určitě spoustu faktorů. kolem nás...a ta alergie asi se prostě objeví, jako všechno možný,...já mám alergii na kočky a psy, tak holt i na spermie...a jestli jsem měla alergii kdysi dávno s bejvalým přítelem to nevím..jestli už jí mám dlouho, to též nevím..nikdy jsem na imunologii nebyla...prostě se objeví..

marmina
18. kvě 2012

@saraha2 jo pěkně, sarah je kočka!!! 😀 😀 😀

kive76
18. kvě 2012

@winterska ahojky, já beru prednison už přes měsíc jeden denně 5 mg..a přibrala jsem tak 3 kg...ale ted vypadá ,že se to ustálilo..tak možná trošku začnu cvičit, či se trošku omezovat, at to zas dostanu dolů..

zelvik
18. kvě 2012

@winterska Pentomer ja na prokrvení (bere se zejména na těžké nohy a tak), ale protože jeho VEDLEJŠÍ účinky jsou snižovat imunitu a ty buňky, které zabíjejí embryo, zlikvidovat, dostáváme ho právě kvůli těm jeho vedlejším účinkům. Po něm se určitě nepřibere. Prednison je horší svinstvo, tam ty kila skákat můžou, je to kortikoid, takže i svinstvo na pleť - já ho teda brala s odporem a zase brát budu, až půjdu na KET... A je fakt, že z Utroše jsem taky měla pocit větší oteklosti.
Připadám si jak chemická časovaná bomba🙂

dadenka111
18. kvě 2012

ahojte babulky, mozete mi s niecim poradit? vcera ma zacali pobolievat vajecniky. tento mesiac neberiem ziadne lieky. pred tym 4m clostilbegyd. dnes som 12DC a este k tym vajecnikom ma zacali dnes boliet aj krize. au a tie vajecniky ma bolia hlavne na dotyk. moze to byt zapal? alebo takto sa moze prejavovat ovulka? niekto zazil take? 😔 neviem ci to prejde, alebo to mam ist riesit k dokimu. 8DC som bola na konzultacii a spravil mi aj sono, ale nic nehovoril, tak asi boli ok.

marmina
18. kvě 2012

@nemorosis no poslední týden se mi dost často motala hlava, vždycky po obědě (?) nevím co toto bylo. Jinak předevčírem jsem vysadila Utroš, tak je to lepší ale dneska zase začínám další chemii 😝

@rory_g to je estrogen - mám ho na růst peřinky, jak jsem byla před měsícem na preventivní, říkal dr. že ji mám nízkou a proto nechtěla jít MS a byla i tak strašně slabá a krátká a měla jsem ji jen díky Agolutinu.

Teda to je názvů léků! si připadám jak magistra v lékárně 😀

kive76
18. kvě 2012

@rox chybička k předchodí odpovědi..bude mi 36 let v červnu

mmirunda
18. kvě 2012

@kive76 Jééé takže budeme na stejno 🙂 Budeme to spolu moct alespoň prožívat .... když půjdeme takhle ve stejnou dobu ...

zelvik
18. kvě 2012

@winterska Můžu se tě zeptat na věk, že jsi měla problém se schválením? No jo, my to neměli doma jednoduché zase loni, krize jako blázen. Tak uvidíme, jak to všechno dopadne.

zelvik
18. kvě 2012

@dadenka111 Já bych sázela na ovulku, máš vaječníky nabuzené, tak třeba fungujou.