1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

evikj33
28. kvě 2012

@rory_g Nebo se zkus zeptat zda se to nedá kombinovat Menopur a puregon,třeba 1ráno a 1večer.Myslím že je spousta možností.Myslíš Minimálku,i to se dá máš jen clostil+ něco dopichuješ.Záleží jak reaguješ na clostil ja jsem po něm měla 1x i 2vajka.Proč né taky možnost a nezatěžuje to tolik 😉

rory_g
autor
28. kvě 2012

@evikj33 no Clostil na mě nezabíral vůbec...a 4 ampule Menopuru taky ne...
@petulda007 ahojky, to už máš jen ten závěr, za chvilku budeš mít jasno a čeká Tě to nejkrásnější čekání 😵

petulda007
28. kvě 2012

@rory_g ahoj, díky za podporu, jsem z toho pěkně nervozní.

rox
28. kvě 2012

@rory_g Nene, ja zacinam pristi tyden prvni stimulaci kratkym protokolem. S dlouhym nemam zkusenosti.

zelvik
28. kvě 2012

@rory_g Ahojky, tak zítra jdeš na to, viď? Jsem hrozně zvědavá, co a jak bude. Já jdu pak 2 dny po tobě, tak je to děsně napínavý 🙂

kacaul
28. kvě 2012

@danny38 já na to jdu za 5 minut ;) taky jedno E

rox
28. kvě 2012

@evikj33 A at te to rovnou nauci at nam muzes posilat obrazky casteji. Kazdopadne gratuluji, rikala jsem ti ze ten hlen je dobre znameni 😉
@rory_g T oje zajimava metoda! Kadzopadne me zarazi, ze dokazou odebrat vajicka a ty pak dozravaji mimo telo zeny, jsem vubec nevedela, ze je neco takoveho mozne!
@danny38 Ducha z ovitrell bys nemela mit, ten je max 10 den z tela pryc. To je pech - dve tehu a prijit o oba vejcovody 😒
@petulda007 Ahoj!! Vitame te a drzime palecky.

rox
28. kvě 2012

@evikj33 Ja mela po clostilu 4 vajicka,. Ted mam kratky protokol - clostil + merional. clostil jeden rano a vecer pichnout do bricha merional 75 ml (3 prasky a dve vody).

rory_g
autor
28. kvě 2012

@rox aha, já myslela, že jsi byla se Sárou 😉 se mi to nějako motá..já to IVM objevila náhodou, no je to super pro Tvoje tělo, ale zase nevím finanční stránku a tak...
@zelvik já jsem děsně zvědavá...jsem tak týden před MS, doufám, že nebudu muset čekat ještě jeden měsíc, kvůli poslání té žádosti na pojišťovnu...
@kacaul hned nám sem hoď fotečku s // 😵

rox
28. kvě 2012

@rory_g No financni stranka, ja si myslim, ze stejna. Leky ti na stimulaci plati pojistovna, a praci centra si platis sama. Takze asi tak. Budes platit stejny prachy jako pri normalni stimulaci, akorat budes mit jen jedno vajicko, doufejme ze kvalitni, a usetris telo od hormonalni zateze. Asi je to dobre pro ty, co vycerpali uhradu od pojistovny a chteji do toho presto jit.

rory_g
autor
28. kvě 2012

@rox já myslím, že u IVM můžou odebrat víc vajíček, ne?

evikj33
28. kvě 2012

@rory_g No pokud bys měla minimálku,pojištovna ti nic nehradí myslím,tak nemusíš čekat na její souhlas u nás v caru je minimalak tuším 13000kč+léky +ICSI na každé 1vajo 1000kč.Tak nevím zda je to pro tebe to pravé,pokud máš nárok na klasiku.Cenově to bude podobně. 😕

evikj33
28. kvě 2012

@rox Tak to bude v poho,já právě poprvé nedostala nic jen 3ampule Menopuru a byly z toho jen 2vaja a jen 1zrala a to se neoplodnilo.Tak mně to štvalo,protože po Clostilu 1-0-1 jsem měla i 2a bez injekcí.3-7dc.Ale umně je ještě naprd to PCO je to jak na houpačce,bud málo,nebo moc.Tak hlavně že to máme protentokrát vyřešeno 😎

zelvik
28. kvě 2012

@rory_g u IVM se hlavně odebírají nezralá vajíčka, takže asi jich odeberou co nejvíc. Ale asi to bude drahá sranda a moc center tuhle metodu nenabízí. Taky nevím, jaká je úspěšnost. Já si říkám, že když vymysleli tohle - kdy vajíčka zrajou mimo tělo, pak to mimo tělo oplodní a kultivují, že už by taky mohli vymyslet, jak to mimo tělo vypěstovat celý, komplet, těch 9 měsíců🙂 Zvlášť, když u mně je asi hlavní problém v zahnízdění a uchycení.Tak by se to krásně obešlo a já bych si pak pro mimi zašla jako do krámu🙂

rory_g
autor
28. kvě 2012

@evikj33 jj, u minimálky jo, ale IVM je něco jiného právě...
@zelvik přesně tak, mluvíš mi z duše...ale já bych zase nechtěla přijít o to těhotenství a porod, i když se ho dopředu děsím 😝 No a v uhnízdění je u mě taky problém...ach jo. Už abychom ty pupky tahaly...

rox
28. kvě 2012

@zelvik No obycejne je jedno vajo dominantni a muze jich byt i 5 malych,to je pravda, takze muzou odebrat vice a nechat dozrat, pokud to umeji. Takova umela deloha jednou urcite bude, ale nam uz to bude naprd pac budemem babicky...ale nebudou se kazit postavy zenam a budou tloustnout jen chlapi. To bude krasna doba 😀 😀 Ono by mozna stacil ten silikon,co ma ted v sobe sara...proste ze tu krasnou blastocystu ti nalepi a ona i kdyz nechce by se zahnizdila 😀 😀 A jeste si budes moci vybrat, ze chces blondatou kudrnatou holku 😀 Jak vis ze mas problem v zahnizdeni? Jak ti to dr vysvetlili?
Jezis tady zacalo venku desne lejt 🤐

rox
28. kvě 2012

@rory_g Taky mi rekni jak vis s problemem o uhnizdeni, to me zajima, nikde jsem nic necetla.

kacaul
28. kvě 2012

@marmina tak nakonec jedno embryjko ke mně a dvě spolu pohromadě v mrazáku, no aspoň něco. Jak ti dadnul UTZ?

zelvik
28. kvě 2012

@rox No když nemám problém s ovulací, na stimulku jsem reagovala taky dobře, oplodnění a další vývoj byl taky bez problémů, tak kde jinde může být problém?🙂 Navíc já mám endometriózu a ta kromě případných mechanických překážek (jako srůsty a tak) má na svědomí i nějaké chemické reakce, které uhnízdění brání, resp. zabíjejí embryjko. Je to peklo...
Kde leje? Já jsem taky v Praze - v práci (na Smíchově) a zatím neprší.🙂

kacaul
28. kvě 2012

@rory_g díky ale // jsou ješte ve hvězdách 😀

rory_g
autor
28. kvě 2012

@rox z imunologického vyšetření a genetiky, mám mutaci MTHFR a autoimunitní zánět šž a zvýšené NK buňky na 28...dr na imunu říkala, že to je zřejmě důvod, proč se oplozené embryo neuhnízdí.
No a to IVM jsem já pochopila tak, že oni odeberou ta nezralá vajíčka, která nechají dozrát mimo tělo, takže se nečeká na to jedno dominantní, které Ti normálně dozrává každý cyklus

cuddle
28. kvě 2012

holky porostla na 215 🙂 jedeme zatim dal 😉

rory_g
autor
28. kvě 2012

@kacaul haha zase jsem mimo🙂

rox
28. kvě 2012

@zelvik @rory_g Jaaaj, tak takhle vy to mate "osetrene" ten problem, hm 😒 Nic moc.
@zelvik Na vaclavaku lilo jako z konve!! Ale uz je to pryc, asi na Smichove 😀 😀

verry
28. kvě 2012

ahojte kočenky moje!!! takže zpráva ode mě zní: HCG přes 900 😵 😵 😵 ale prosím, gratulace zatím nepřijímám. Jelikož všici víte,jak dopadl můj první pokus. Jen mi držte pěstičky aby za 14 dní byla či byli bublinky na UTZ 😉
holky nevíte kolik bývá HCG 14 po KET?? ....nějak nemůžu věřit,že to je táák vysoké 😀 (jen pro informaci jsem se ptala jaký jsem měla minule a to bylo pouze 86) Tak snad už to je ted na té dobré cestě.
Děkuju všem co na mě dnes mysleli! 🙂
jo, a přiznávám se bez mučení, samozřejmě že jsem testila a čárky byli, ale chtěla jsem počkat do krve, tak jsem Vás trošku napínala. 😅

danny38
28. kvě 2012

@kacaul Moc držím pěstičky, ať se chytí a už nepustí 😉

danny38
28. kvě 2012

@rox Já jen doufám, že problém je jen to, že nemám cestičky pro normální oplodnění, jinak jsem snad zdravá jak řípa, ale musím holt počítat s tím, že už nejsem nejmladší a tam by mohl nějaký problémek být, ale já se nevzdám bez boje 😀

zelvik
28. kvě 2012

@verry Ty potvůrko, tys nás nechala takhle napjaté?🙂 No dobrá, dobrá, chápeme, že strach vítězil. Takže plním tvé přání a POUZe držím palce (ale o to silněji). Číslo je pěkně vysoké, tak že by dvojčátka?

evikj33
28. kvě 2012

@cuddle No super,jen at roste 🙂 Myslím na vás

verry
28. kvě 2012

@zelvik uvidíme, uvidíme... jsem taky moc zvědavá a neuvěřitelně štastná 😵 😵