1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

kcvrcekz
28. kvě 2012

@pupidu my máme zamražené 4 sněhuláčky a půjdem zase do jednoho. Chodím do Reprofitu v Brně🙂.

pupidu
28. kvě 2012

@kcvrcekz tak to vám s tím mrazáčkem držím pěsti 🙂 Můžu se zeptat, v čem je u tebe problém? Já mám neprůchodné vejcovody, endometriózu a taky su cvalík, ale to mi nikdo na rovinu neřekl 😀 A seš v tom Reprofitu spokojená? Vím, že si chválí zlínský, ale o tom brněnském nic nevím 🙂

rox
28. kvě 2012

@rory_g hubena blondata vedle modreho rox?? Ale holka, kdeze lonske snehy jsou 😀 😀

kcvrcekz
28. kvě 2012

@pupidu no podle všeho jsem v pořádku. U nás je problém se špatným spermiogramem☹.jen mi taky nejde moc do hlavy proč to první nevyšlo, ale přikládám to těm hormonům který jsem v sobě měla. Tak doufám, že teď jak půjdeme už to výjde🙂. V RF jsem zatím mooc spokojená🙂.kolik ti je jestli to neva.

pupidu
28. kvě 2012

@kcvrcekz To je dobře, že seš v pořádku. Se špatným spermiogramem si v caru už poradí 😉 Mně je 27, ani jsme se bez doktorů nějak extra dlouho nesnažili - pár dní před svatbou mi našli cystu, po pár měsících operace a hned mi řekli, že to bez umělého nepůjde ☹ Ty vypadáš hodně mlaďounká 🙂

kcvrcekz
28. kvě 2012

@pupidu aha to my už se snažili rok a chvilku. No a pak se šlo na spermio a bylo jasno. Mě teda zatím dělali jen horm. Profil a s toho vše ok. Takže dle toho soudím, že jsem ok. No mladá moc nejsem 28.

rory_g
autor
28. kvě 2012

@rox haha 😀 Já v tom okýnku musím mít nakreslenou holčičku, neb bych se tam nevlezla 😝 😀

rory_g
autor
28. kvě 2012

Holky a kdy přijde @marmina? Ta to má chuděrka taky na celý den to cestování...

zelvik
28. kvě 2012

@pupidu Ahoj a vítej. Já mám taky endometriozu, vejcovody mám teda průchodné, ale jinak se taky nedaří:( Jedno neúspěšné IVF za mnou a teď se chystám na KET.

pupidu
28. kvě 2012

@zelvik Ahoj, děkuju 🙂 Tak to jsme na tom podobně... Já mám teda endometriózu jen prvního stupně, ale nikdo mi nedokázal říct, jak moc to možnost otěhotnění ovlivní. Ale věřím, že teď už nám to vyjde 😵
@kcvrcekz Kdy začnete s tím KETem?

kcvrcekz
28. kvě 2012

@pupidu no 1.6. Jdu na utz a pak se domluvíme.🙂

rox
28. kvě 2012

@pupidu No to ale teda byli hodne rychle hotovi s diagnozou 😒
|Holky ja zapomela ktera ze to tady chodi do gennetu praha k dobesovi?

rox
28. kvě 2012

@pupidu Holky a jak se ta endometrioza projevuje? ja o tom sice dost cetla, ale zajimaly by me vase zkusenosti, i kdyz by jste se bez nich rady obesly to je jasny 😒
At tak ci tak, ja jsem naprosto zdrava, spermio mame nadstandartni - a stejne se nedari. Takze si rikam, ze to je vlastne fuk zda neco najdou nebo ne, pac vysledek je stejne furt nula.
Vaclavak opet hlasi dest 😀

pupidu
28. kvě 2012

@rox Na můj vkus až moc rychle ☹ A to mi to ani neřekl doktor, který mě operoval (zapomněl na mě a nepřišel se na mě ani podívat), takže jsem se několikrát domáhala odpovědi od doktorů, jak operace vlastně dopadla (hrozili mě spíš s tím, že to vypadá na nutnost odstranení vaječníků). No, takže mi doktorka jen tak řekla, že nic odstranit nemusli, ale bohužel mám neprůchodné vejcovody a bez umělého nikdy nebudu mít děti. 😠 Kdybych se tehdy mohla hýbat, chytla bych ji pod krkem a hezky s ní za tu upřímnost zamávala.... Noo, a ironií osudu, na KET mě připravuje právě tahle doktorka 😀
@kcvrcekz Tak to su pak zvědavá na novinky 😉

kcvrcekz
28. kvě 2012

@pupidu no to já taky. Jsem na PN a jsem zvědavá zda to už konečně výjde. Jsem taková nervózní už teď.

pupidu
28. kvě 2012

@rox U mně se endometrióza projevuje hodně bolestivou menstruací a těmi srůsty, ale bez operace bych to zřejmě nikdy nezjistila. Musím zaklepat, že su na tom tak dobře, protože znám i holky, které mají mj. i hodně bolestivé srůsty dělohy a střev atd.
Snažíte se dlouho?

pupidu
28. kvě 2012

@kcvrcekz Já su v DPN už dlouho (v březnu jsem byla v lázních a od té doby su doma). Teda, já dostala v práci kvůli těm mým problémům výpověď (lázně byly pro šéfa poslední kapka), takže už se tam ani nikdy nevrátím 😀

rox
28. kvě 2012

@pupidu Pri vsi smule i to je dobra zprava, horsi by bylo, kdyby jsi prisla o vajecniky, takto mas porad sanci, sice ne prirozenou,ale mas!! Sakra proc aspon v techto pripadech, to nemuze pojistovna uhradit uplne??
To me po revizi dr rekla ze je vse v poradku a jdu domu, a holcine co sla po me vykladala o desnych problemech a ze domu nepujde. No a kdyz jsem byla sbalena tak prisla a rekla ze se spletla, ze je to naopak, ze domu jde ona a problemy mam ja. Nakonec vse dobre dopadlo,ale taky to nebylo prijemny.

verry
28. kvě 2012

holky, tak @saraha2 vás mooooc a moooc zdraví. Prý už chodí a pije a čeká na Dr. , bude přemlouvat aby mohla jít dom ještě dnes 😉

zelvik
28. kvě 2012

@pupidu No já právě žádné bolesti nemám, mrcha je přesná jak hodinky, nikdy by mě nenapdalo, že mám endometriozu... Až laparka ukázala endomrchu, srůsty, zakloněnou dělohu ve srůstech (tu uvolnili a přešili na obvyklé místo). Kvůli endometriální cystě mi vzali kus levého vaječníku. Vejcovody mám průchozí. Na sále jsem byla hodinu.
Pak jsem šla po 1/2 roce na kontrolní laparku, endometrioza byla minimální, to už jsem byla na sále jen cca 20 minut. Jenže to bylo v únoru 2010. Jak to vevnitř vypadá teď - netuším a znova se mi pod kudlu nechce.

kcvrcekz
28. kvě 2012

@pupidu aha takže by se ti to těhotenství vlastně dost hodilo, co? No u nás v práci je to taky tak nějak až na to, že teda firma jde k šípku. Tak jsem zvědavá jak to tam bude.

zelvik
28. kvě 2012

@kcvrcekz To je snad pravidlo všude ne? Nám se to v práci taky začíná sypat...Sakra a to jsem myslela, že už budu těhu a bude mi to jedno. A houby:(

kcvrcekz
28. kvě 2012

@verry to je agentka. Moc zdravím🙂

kcvrcekz
28. kvě 2012

@zelvik no taky jsem si to tak říkala a prd, ale věřím tomu KETu. Tak snad se tam sněhuláček pak zabydlí.🙂

pupidu
28. kvě 2012

@rox Tak to musel být příšernej zážitek. Tyhle "omyly" nesnáším! I té druhé holčině z toho muselo být mizerně.... Takže nakonec ale dopadlo všechno dobře a seš zdravá?
@kcvrcekz No, v podstatě by se těhotenství "hodilo", ale i kdybych už nebyla na neschopence, dala bych za to cokoliv. Boj se šéfem ještě neskončil, ale aspoň už nejsu v tom hrozným stresu, co předtím.
@zelvik Je teda zvláštní, že já ms taky měla vždycky přesnou jak hodinky - nejen den, ale zabolelo mě břicho a do hodiny to přišlo... Když jsi měla problém s polohou dělohy, zkoušela jsi někdy Mojžíšovou? Já o tom dost přemýšlela, ale doktor mi řekl, že v mém případě by to kvůli těm vejcovodům nemělo smysl

rox
28. kvě 2012

@pupidu To bylo po revizi a zdalo se jim, ze ze me vytahli "malo materialu" na to ze jsem byla 8 tyden. Tak pak kontrolni UZ ukazal ze fakt vytahli vsechno a slo se domu, ale hrozili ze zustavam pres noc a rano si celou narkozu a zakrok zopakuju.
@pupidu Kvuli vejcovodum to asi fakt nema smysl, to je mechanicka prekazka, ale na Mojzisovku slysim samou chvalu,ale zase ten sok kdyz ti strci prst do prdelky 😀

pupidu
28. kvě 2012

@rox Promiň, špatně jsem to přečetla ☹ Mrzí mě, že sis tím musela projít...
No jinak ten prst v místech, kde nemá co dělat, si fakt nedokážu představit 😀 A hlavně to určitě strašně bolí 😒

rox
28. kvě 2012

@pupidu me to popisovala holcina, ktera to vubec netusila a necekala, to teprv muselo bejt neco....nicmene hned prvni cyklus otehotnela 😀 Tak asi za trosku toho prekvapeni to stalo.

radina
28. kvě 2012

Ahojte kocky, mozem si pichat tie hormony, ak som chora? Resp. dnes som opat chytila silnu nadchu, strasne ma skriabe v krku a asi mi aj vybehla teplota. So stimulkou by som mala zacat cca od 1.juna. Snad sa toho dovtedy zbavim ..... a to som nedavno dobrala penicilin ! 😠

kcvrcekz
28. kvě 2012

@radina mě dr říkala, že nachlazení neva, ale nesmíš mít teplotu to už nějak asi vadí, ale zeptala bych se doktora.