1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

petruska83
13. čer 2012

Děvčata, já jsem týden po odběru vajíček a pořád mám to podbříško tak nafouklé, no hrůza...Jak dlouho ty hormony ve mě ještě budou?

kacaul
13. čer 2012

@petruska83 já jsem měla určitě více jak týden nafouklé a bolavé břicho, neboj přejde to.. Já byla i hodně unavená. Přešlo mě to až tak po 14 ti dnech. Pak jsem chvilku doufala, že bojuje emryjko, ale bohužel :(

kacaul
13. čer 2012

@pupidu jasan !!! 😎

marmina
13. čer 2012

@rox každýmu asi sedne lépe jiný protokol a bohužel při prvním pokusu je to taková sázka do loterie 😒 kdy budeš mít info o počtu oplodněných? kéž by obě dvě!!!

mia75
13. čer 2012

@rox este nehadz flintu do zita, prosim! Moze to vyjst.. Ohladom protokolu - mne dali kratky ihned kedze mám vyssi vek (37r) a mala som polycysticke ovaria. Kratky aj dlhy maju vraj rovnaku vynosnost vajicok, akurat, ze dlhy je standardnejsi a ma vraj lepsie vysledky (o cca 5%). Ale fakt to zavisi od kazdeho organizmu, sme ine..

misha1104
13. čer 2012

ahojte ake su sance pri ivf?

rory_g
autor
13. čer 2012

Ahoj kočičky, tak jsem teprve doma, byla jsem na UTZ a mám 3 folíky 😵 Doufám, že budou vypadat dobře, s dr jsme dumaly, jestli toho nevyužít a nezkusit Nativ, nevím...do pátku se máme rozhodnout....ona je pro IUI s tím, že kdyby se nepodařilo, udělá mi průchodnost vejcovodů (prý kdyby tam bylo něco, co není vidět na UTZ, může to být toxické pro embrya) a zkusit klasika IVF v srpnu. Já nevím, prý by mi Nativ dělali bez narkozy, stojí to 10tis. + 7tis. ICSI atd...takže fakt nevím.
Jdu vás dočíst, kecalky 😉

evikj33
13. čer 2012

@rory_g No super uroda.gratuluju.Je to boj ale já nevím s tím Nativem je to otázka hlavně financí,a budou všechny 3vajka zralá a oplodní se je to skoro stejná cena jako u IVF,i když jdou přirozeně,tak by mohly být kvalitnější.Proberte to doma,zda pokud to neklapne,budete mít penízky na srpen na další klasiku?Zvažte pro a proti šance to je.,určo větší než IUI.Ale i to muže klapnout,zrovna ted jedna kočka neuspěla u 1IVF a ted otěhotněla doma při čekáni na 2pokus. 😉

evikj33
13. čer 2012

@rox Bojuj trochu,myslela jsem že jsi větší dravec.V Brně byla 1paní s jedním vajkem to se oplodnilo a čekají mimi,byl to její poslední pokus s vlastním vajuchem,jinak byli rozhodnuti jít do dárkyně.Zázraky se dějí a když táta říkal jaká jsi slepička tak budou i vajka super kvalita 😉

rory_g
autor
13. čer 2012

Tak a stejně nevím, kolu jsem chtěla psát 😀 😅
@zana21 promíííň, byla jsem na devátou, na další kontrolu jdu v pátek, ale ještě nevím v kolik, sestřička mi zavolá, musí prý dr překopat pacientky 😀
@zelvik @marmina a další nooo holky, 3 folíky, během stimulky na IVF jsem měla 2 a nakonec jedno vajko...
@evikj33 to právě nevím...dr pořád říká, že jsem mladá (32) a že na Nativ je času dost...a mm ten neví, vidí hlavně finanční stránku, tak to nechá nejspíš na mě...
A JÁ HOLKY POTŘEBUJU VÁS, VÁŠ NÁZOR A VAŠÍ POMOC 😵 😵
Jinak @rox vůbec se nevzdávej, dali jste ICSI? Jestli jo, ddej si obě zavést v pátek, u maminky jim bude nejlíp 😵
A kde máme @vall83 už je doma na Slovensku asi 🙂

marmina
13. čer 2012

@rory_g teda tři folíky! to rozhodnutí ti nezávidím, ani nativ není zrovna levný...to teda na clostil reaguješ lépe jak na menopur?

marmina
13. čer 2012

@rory_g teď jsem našla:
nativní cyklus je finančně nenáročný - průměrná cena kompletního nativního cyklu včetně ICSI na dvě vajíčka, minimální stimulace clomifen citrátem a kultivace embryí 72 hodin, činí 6 000 Kč. To je asi z nějakého levného kraje...(článek je jen 6 dní starý)

rox
13. čer 2012

@evikj33 No ja jsem tatovi vzdy siiiiilene odporovala ze zadna slipka nejsem....takze se ukazalo ze pravdu jsem mela jaaaaaaa 😀 co ja, ja bych bojovala,ale ted uz to neni v mych rukou. ja vysedela co se dalo 😵 Ted uz se jen modlim, aby aspon jedno bylo poradne. I dr mi vlastne rikala ze jedno poradne staci. ja ani nevim porad, kolik budu platit. rikali mi 7000 za ICSi (do 10 vajuch, coz mi prijde vydridusstvi kdyz mam jen dve a platim celou sumu 😠 😠 ) a pak za vykon, narkozu, nevim. me porad nerekli sumu a zatim jsem neplatila nic.

mia75
13. čer 2012

@rory_g takze ten Nativ len ako vyplnenie čakania do srpna? Podľa mňa pridrahé.

rory_g
autor
13. čer 2012

@marmina no, já jsem četla tady na koníkovi, že nejlevnější je to v Motole. Ten Nativ. V Gennetu vím, že ICSI je za 7, ale proč musím platit těch 10, když navíc budu bez narkozy...to nevím. No, paradoxně jsem zareagovala, asi jsem ještě byla rozhozená z toho IVF 😅
Dr si dělala srandu, abych se prý nedivila a neměla tročátka 😀

marmina
13. čer 2012

@rory_g to bych ty peníze fakt investovala spíš do klasického ivf s větší nadějí na více vajíček aby bylo i do mrazáčku, příště bude určitě větší úroda, než to jedno posledně, zvolí ti stimulaci na míru

rory_g
autor
13. čer 2012

@mia75 no, ono je to stejné jako IVF, akorát bez stimulace injekcemi, nepočítá se mezi pokusy na pojišťovnu, pacientka si hradí jen úkony CARu...ale je to drahé, to jo... ☹ Já jen nevím, jestli by nebylo lepší toho nevyužít, když jsem na stimulku nereagovala a teď jo...ach joooo je to těžké 😀 😝

rory_g
autor
13. čer 2012

@marmina tohle říká dr také 😵

marmina
13. čer 2012

@rory_g a podívej na na evika, taky u ní nedošlo k ET a na druhý pokus má dvojky 😵 Navíc, když půjdeš na IUI, přeci úplně šanci nezahazuješ!

mia75
13. čer 2012

@rory_g no jo, ale je tam malá uspesnost. Tuším 10% a za ty peníze ☹

kcvrcekz
13. čer 2012

ahojky holky nemohl by mi prosím někdo udělat souhrn toho co se tu dnes dělo? Jsem unavená jak kotě a dočítat vás to fakt nedám..☹ Jak dopadly holky co dneska měli kontroly a tak? Prosím prosím napište mi to někdo. Děkuji moc 🙂

marmina
13. čer 2012

@kcvrcekz tak kolem osmé jukni to tabulky 😉

rory_g
autor
13. čer 2012

@marmina @mia75 holky asi máte pravdu, dr to také říká, že je čas a že by se přikláněla k IUI, kdyby nevyšlo, tak tu průchodnost a pak druhý pokus s jiným protokolem...
@kcvrcekz ahojky, za sebe jsem byla na UTZ a mám 3 folíky 😀 @rox má dvě vajíčka, tak jí všichni držíme palce a dál nevím, snad vše OK 😉 A jsi unavená jo? Hmmm, to je nadějné 😵

mia75
13. čer 2012

@rory_g ja myslím že Dr. s tebou hovorí fér. Dáte si pauzu od silných hormónov, IUI a potom šup do ivf ak sa dovtedy nezadarí 🙂

rory_g
autor
13. čer 2012

@mia75 děkuju, jj, je to tak, ona je fakt zlatá, všechno promýšlí 🙂
Holky, braly jste magnesko? Aby byla děloha vláčnější? Co si o tom myslíte, někde jsem četla, že to může pomoct, že to uvolní to hladké svalstvo dna pánevního...
(tady názorně vidíte tonoucího, který se chytá fakt všeho 😅 )

mia75
13. čer 2012

rory_g opäť ja 🙂 beriem magnezium od ivf, mne veľmi pomáha, zmenšuje kŕče, uvoľnuje bruško. Vraj by sa nemalo príliš v tehotenstve, lebo je potom mimi omámené, ale mne pomáha. Takze ja odporúčam.

marmina
13. čer 2012

@rory_g mě ho doporučili po ET, prý je vhodné i pro mimi. Ale nemá se brát hodně mimo těhu, protože může způsobit ledvin. kameny. V těhotenství se bere když máš třeba tvrdnutí břicha (poslíčky)

mia75
13. čer 2012

Magnézium sa bohato vyskytuje najmä v zelenine. V tele sa používa na stavbu kostí a ako kofaktor pri mnohých enzýmoch látkovej výmeny. Veľa magnézia obsahujú orechy, mandle a semiačka.
Nedostatok magnézia sa na tehotenstve prejavuje veľmi negatívne a okrem kŕčov v lýtkach a bruchu môže dokonca viesť k potratom a predčasným pôrodným bolestiam. Veľa ženských lekárov preto preventívne predpisuje preparáty s magnéziom. Tehotným ženám sa odporúča 450 miligramov magnézia denne. Užívanie magnézia a železa sa však navzájom vylučuje. Železo a magnézium by sa preto mali užívať s časovým odstupom 2 hodín.

kcvrcekz
13. čer 2012

@rory_g teda tři jsou super ne? A @rox držím pěstičky. 🙂
No jinak jsem jak mátoha od rána. Teď jsem hoďku schrupla a asi budu pokračovat☹ no asi mám nemjaký deficit nebo co.☹

rory_g
autor
13. čer 2012

@marmina @mia75 vy jste zlatý 😵 Já si koupila 51mg ionizovatelného hořčíku v jedné tabletě, tak to by němělo ničemu vadit, ne?
@kcvrcekz pořádně si odpočiň, s takovými příznaky si dlouho neodpočineš 😉