1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

rory_g
autor
18. čer 2012

@kive76 já mám zase MTHFR mutaci, že neumím zpracovávat kyselinu listovou a vitamín B...ale dr pravila, že to prý nevadí, tak nevím...a imuno mám také špatné, ale to zase říkala, že si myslí, že se NK buňky přeceňují 😀 A autoimunitní zánět šž prý na mimi také nemá vliv, haha...Takže jsem v podstatě zdravá 😀

unkarka
18. čer 2012

tak doufam že dnes budu jediná se špatnýma zprávama.Imunologie dopadla podle mého blbě.Je to na léčení.Co jsem pochopila tak mam protilatky proti placentě tím proto nemužu otěchotnět ani při IVF.Dal mam nejaky bacílek ktery musí pryč jinak bych měla s největší pravděpodobností postižené miminko.Takže asi 2 IVF v červenci nestihnem.Kdyby nas na vyšetření poslal hned tak jsme ušetřili 20000. ☹

rox
18. čer 2012

@kive76 Mozna jsem fakt vadna 😀 😀 Prvni dite jsem mela ani nevim jak, s druhym uz mi delalo problem oehotnet a v 5m jsem malem potratila....a ted uz jen potraty a zadny uspech. Takze na odstrel 🙂

kive76
18. čer 2012

@rory_g o takový mutaci jsem nic nikdy neslyšela...to jsou věci co v nás všechno najdou , vid?

kive76
18. čer 2012

@unkarka to je stejně síla...já taky nechápu, proč se nejdřív ,než se začne dělat nějakej výkon, kterej takhle stojí...neudělá u všech ta imunologie, a případně i genetika...at se rovnou ví, jestli z této strany je nějakej problém nebo né... já už jsem to tady několikrát psala...mi teda byli jen dvakrát na iuičku v Gennetu...a pak nás v Motole před případným IVF rovnou poslali na tu imunologii...a pak i tu gennetiku.aby zjistili, jestli tady není někde problém...no a tím se zjistilo, že ta alergie na spermie..takže kdybychom pořád chodili na IUičko, tak bychom takhle nikdy neotěhotněli..

rox
18. čer 2012

@unkarka 20 tis za prvni IVF myslis? Nechapu jak nemuzes otehu ani pri IVF? spise kdyz se mimisek uhnizdi tak by ho tve telo mohlo odpudit ne? Mam kamaradku ktera ma alergii na plodove obaly (to je to co ty?) a potratila 3x nez na to prisli. Pak ji nasadili kortikoidy a ted je ve 30.tydnu, takze alergie se da lecit! A bacila se zbavis za 14 dni 😉 Ale tech 20 tis by me fakt stvalo.....no ja je vlastne budu taky platit a vysledek nula

rox
18. čer 2012

@kive76 naprosto s tebou souhlasim

pupidu
18. čer 2012

ahoj holky, nemám moc náladu psát, jen vám chcu říct, že miminko nečekáme 😢 Zase to nevyšlo ☹
V dalším cyklu začneme s dlouhým protokolem a uvidíme. Nevzdám se ani za nic!

kive76
18. čer 2012

jak jsem byla v pátek u své gynekoložky, tam mi říkala, že nedávno někde v televizi slyšela, že na neplodnost, a dobrou funkčnost vaječníků je popíjení čaje z řepíku...tady koukám, že o tom něco píšou...ale je to i ve složení s jinejma bylinkama...http://www.ellis.cz/caj-na-vajecniky/74-caj-na-... ale myslím si, že se dá koupit i jinej čaj , s podobným složením v různejch krámečkách s čajema...

rox
18. čer 2012

@pupidu ach, to je mi opravdu moc lito, vim jak se citis.....a obdivuji te za tvoji posledni vetu. je to vzorem pro nas vsechny jak jsme tady si myslim!!!

absti
18. čer 2012

@rox
@unkarka
Ahojky, já jdu podat žádost o IVF teď ve čtvrtek a už mám hotové genetické i imuno testy. Vám to před IVF neudělali??

kive76
18. čer 2012

@pupidu ahojky, to je mi líto..držím palečky, at se to ted už podaří

holky už je načase, aby jsme všechny tady byly těhule

rox
18. čer 2012

@absti Neee, kam chodis?

unkarka
18. čer 2012

@rox ja jsem z toho sama jelen,ale dneska my pošle na email vysledky tak uvidim.JJ za IVF jsme dali 19000 a to nepočítam benzín.No ona my dneska řekla že s tím problémem co my našla nemužu otehu ani při IVF,tak já nevím.

unkarka
18. čer 2012

@pupidu to je my líto ☹ ale věř že to příště vyjde.

unkarka
18. čer 2012

@rox a to my ješte řekla že jsem prodělala toxoplazmozu a mam ještě v sobě zbytky tomu už vubec nerozumím 😲

mmirunda
18. čer 2012

@unkarka Beruško, je mi to moc líto, ale oni to vyšetří a pak se to určitě podaří 😵 😵 věřím tomu 😉

mmirunda
18. čer 2012

po tady tom všem co tady pořád čtu, mám fakt strach, jak to bude u nás ☹

marmina
18. čer 2012

ahoj holky!
@saraha2 tak ty jsi se dovolenkovala u Bodamského? a byla jsi na ostrově Mainau? byla jsem tam před 15 lety, jé to mi bylo sladkých 15 😉
@unkarka ajaj, tak vítej v klubu, taky jsme o 25 tis bohatší, kdybych podstoupila některá podle mě hodně důležitá vyšetření před pokusem.... 😒 Ale hlavní je že se doléčíš a hurá na pokus!
@pupidu ach nééé, to je pech. Ale jak píšeš, nevzdávat se a jít dál! Budeme tě na další cestě podporovat 😵

marmina
18. čer 2012

A moje novinky z nového centra:
Dojem na mě udělali skvělý! 🙂 Paní dr. se mnou rozebrala co se dalo. Dohodli jsme se, že než půjdem do 2.IVF podstoupím ještě vyšetření břišní dutiny hlavně kvůli možné endometrioze, takže kolem 17.7. jdu na hydrolaparoskopii. Teď budu brát antikoncepci. Jo, a nabrali mi znovu štítnou žlázu a hlavně to AMH. Jsem to tady s některými z vás řešila, před 1.IVF jsem měla jen 0,4. To dr. docela zarazilo, hlavně to prý vůbec nekoresponduje s tím, jak jsem reagovala na celkem nízké dávky stimulačních hormonů. Ale taky jí zarazilo, že jsem z odsátých 20 folíků měla jen 9 vajíček - to by prý mohlo tomu amh odpovídat. No je to takové zapeklité...Tak jestli bude vše o.k. rozšířím řady srpnových snažilek 😵

@mmirunda je mi líto, že toho nejdem spolu, ale ty to zvládneš, strach zahoď někam daleko a těš se na mimi!!!
@rory_g tak do toho půjdem třeba spolu i s zelvikem na konci prázdnin 😉

marmina
18. čer 2012

@kiwisek neboj se, určitě dorostou, do pátku je fůra času! 😉

rox
18. čer 2012

@unkarka No tak halvne ze to nasli a urcite to vyleci ne? Ja taky mela kocku, takze bych ji teoreticky taky mohla mit, ale zadne vysetreni mi myslim nikdo nedelal.
@mmirunda Uz jsem rikala, lepsi to necist 😀 😀 Koukni do tabulky kolik stastnych tehulek je a vyslo jim to napoprvy. Bud v klidu! Dokud nevis jiste nic spatnyho tak se nenervuj.
@marmina Tak to jsem rada ze jsi nadsena. To je dulezite!! S tim AMH nevim, me namerili 4,2 a pritom z 8 foliku jen 2 vajicka, no a kdyz to jako spravny matematik vemu statisticky tak jsi mela 45% uspesnost, ja jen 25%, tak ted babo rad!! Fakt se v tom zacinam ztracet. budou ti kamerou koukat do delohy?

marmina
18. čer 2012

@rox jj, prohlédnou si mě pěkně zevnitř nejen dělohu, ale celou malou pánev jestli někde nejsou ta ložiska endometriozy, doufám, že nic nenajdou, nemusím mít všechno!!! Možná jsem měla 45 % úspěšnost, ale ve výsledku jsme na tom bohužel stejně...na novou hodnotu AMH jsem zvědavá! prý by měla být stabilní tak dva roky dopředu. Ale záleží i jaký den cyklu to berou, mělo by se do 3.DC a já byla dnes 5.DC ale zkusili to nabrat

kiwisek
18. čer 2012

@martina_81 tak to ráda čtu, že i přes né moc příznivou situaci na začátku máte tak krásný výsledek. Držíme budblinkám palce,aby se hezky vyvíjeli! 😉 co novinky z dneška - kdy bude ET - zítra nebo ve středu? a rozhodli jste se teda pro 2, vid? napiš jak to vypadá, ať můžeme držet palečky 😉 jo a ta červená barva Ti moc sluší 😉

unkarka
18. čer 2012

@rox jj vylečí a bud muzu jezdit na léčbu do Sanusu nebo do Prahy tak uvidím jak se k tomu v Sanusu postaví.My právě máme 2 labradorky tak proto mi delali testy na toxoplazmozu.

martina_81
18. čer 2012

@kiwisek tady to mám vyblitý, mívala jsem to čistě červený. 😉 A zrovna přemýšlím,že se zas vrátím na chvíli ke své přírodní blond,ale moc se mi líbí ten odstín, co máš na profilovce Ty. 🙂 Jinak ET bude ve středu, zítra mám ještě zavolat a domluvíme se a dneska byli všechny embryjka 8mi buněčný, prý i to 1,co včera bylo teprve dvou, to do dneška dotáhlo na 8, prý jsou všechna ukázková a embryoložka z nich má radost, prý při té kvalitě musím zaručeně otěhotnět, tak jsem teda zvědavá. 😀

kiwisek
18. čer 2012

@pupidu to mě mrzí, no jsi bojovnice, takže příště to musí vyjít! 😉
@rox chápu to správně, že máš 2 děti?

kiwisek
18. čer 2012

@martina_81 krásné zprávy!! teším se s tebou! 😉 😵 ta moje barva je tam už taky dost vymytá - tak 4 týdny po barvení asi 😀 ... taky mývám hodně rudou - manželovi se to moc líbí, jen škoda, že hezká vydrží jen tak 3 týdny (a to jse kvalitní goldwell) ..

martina_81
18. čer 2012

@kiwisek já spíš myslela,že to máš nějaký odstín hnědé, taková krásná teplá. 😉 To si necháváš dělat u kadeřnice nebo si kupuješ nějakou barvu? Že bych tu blond ještě o něco oddálila. 🙂