1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

zelvik
16. únor 2012

@rory_g Mně z imuna zjistili malinko zvýšené NK buňky, ale prý nic tak vysokého, aby to něčemu mělo bránit. A jestli se těším? Já ti nevím, Chci, aby se to už někam pohnulo. Spíš než těšení je tam určitá ovbava z neznámého a hlavně určitý kus naivity, že mám ještě tenhle cyklus k dobru - a přemlouvám své tělo, aby se leklo a dalo do toho všechno a povedlo se to samo 🙂🙂

danuskajjj
16. únor 2012

@zelvik no řeknu ti, že já jsem se poprvé k vpichu odhodlávala asi půl hodiny. A ještě to bylo na takovým malinkatým záchodku s pidi umyvadlem, věci jsme si rozložila na příbalový leták Gonalu na zavřený záchod, stála před tim pidi umyvadlem s ještě víc pidi zrcadýlkem, v chatičce chodili lidi se ptát, jestli mi nic není (krom manžela to nikdo nevěděl). Pero v ruce, špek v ruc, dýchala jsem jak šílená a pích, a nic to nebylo 🙂 A pak už všechny ostatní, jak pero, tak injekce, jsem se nebála a pívchala hned. Takže to chce odvahu 🙂 fakt je to jen o poprvé. Jo a špek je fakt výhoda 🙂
Já jsem po tranferu dostala neschopenku, ale nevím, zda by byla nutná ve všech případech. Záleží, co děláš za práci. Já pracuju s přístrojema s radioaktivním zdrojem a ještě s chemikáliema, takže to by fakt nešlo. Mimochodem na neschopence jsem zatím pořád. No ale aspoň týden bych doporučovala třeba dělat z domova, v klidu postele, pokud nechceš neschopenku. Ale raději se na to zeptej, doktorka tě řekne, co si myslí. Záleží i na zdravotním stavu.

rory_g
autor
16. únor 2012

@danuskajjj ahojky, moc díky za podporu, je paráda, že to jde i napoprvé 😉 Mně teda IVF čeká někdy až v dubnu, pokud to dobře půjde, jestli budu mít dobré výsledky z imuna a 4D...
@zelvik hihi to já už nepřemlouvám, i když jsme sice oba zdraví (relativně, já mám šž a cukr, ale obě léčený a pod kontrolou), ale snažíme se 5 let 😝 😅 A ještě mi řekni co jsou NK buňky 😅 a jak moc se toho mám bát 😀
Jo a Pregnyl jsem si taky píchala teď poprvé sama, namíchat to bylo v pohodě, pak jsem chtěla jako podporu mm a pak jsem ho radši vyhodila 😅 a po chvilce se odhodlala, nabodla špek, otevřela jsem oči, jakože budu muset tu jehličku ještě trochu dorazit, ale nebylo potřeba 😀 Takže fakt strach měl velké oči 😀

zelvik
17. únor 2012

@rory_g Ahoj, jojo taky se snažíme 5 let. NK buňky (natural killers) jsou takové ty "hodné buňky", které se v těle mobilizují, když je nějaký problém, zánět a jdou do boje proti tomu problému. Říká se jim přirození zabijáci. Jenže se někdy přemnoží a pak zabijou všechno bez ohledu na to, jetsli je to chřipka nebo mimi (když to hodně zjednoduším). U endometriozy je to i začarovaný kruh, protože enodm. vyvolává v těle nějaké chemické reakce, kvůli kterým se třeba nedaří oplodnění a nebo udržení. Proti těm chemickým reakcím pak bojujou ty NK buňky, ale když se zase nammnoží, tak je to taky špatně. A tak se bere Pentomer nebo Prednison, který ty NK buňky vrací do normálu. Jenže pak zase proti tomu má šanci bujet endometrioza. A vyhrab se z toho 😒

rory_g
autor
17. únor 2012

@zelvik fíííha...taky pěkně naprd 😒 Já mám jen autoimunitní zánět šž, ale to prý nemá vliv..no a jinak sníženou funkci šž a cukrovku, ale obě léčené, takže u nás vlastně není důvod, proč se nám nedaří 😝 Takže jediné možné řešení je OTĚHOTNĚT a rozject to tady 😅 😀

zelvik
17. únor 2012

@rory_g No od toho jsme tady, přeci, nééé? 😀 Abychom to tu rozjely!!!!!!

rory_g
autor
20. únor 2012

@zelvik přesně tak, zítra jdu na tu imunologii, konečně se zase bude něco dít 🙂 A v pátek do Gennetu, budu 14DC, tak by cca na pondělí mohlo vyjít IUI. Taky jsem si objednala Conceive gel, asi už jsem za ty roky tak zblbla, nebo nevím 😀 Už dááávno jsem se zařekla, že nebudu za nic takovýho utrácet 😅

zelvik
20. únor 2012

@rory_g Tak to držím na imuno palce a dál taky. S tím gelem jsem taky nahlodaná, ale přesně - už jsem vyhodila prachů za podobný "zaručený" ptákoviny... Ale říkám si, že na ten gel už kašlu, když mám poslední domácí cyklus a pak už asi stimulace....

rory_g
autor
20. únor 2012

@zelvik no já ho beru jako poslední 😀 😀 zkoušku, jestli dojde před tímhle posledním IUI...koupila jsem ho za necelý 3 stovky, takže asi poslední větší investice 😀

zelvik
20. únor 2012

@rory_g Kam jdeš na to imuno zítra? Je super, že se aspoň něco děje, já tupě čekám na 6.3.

rory_g
autor
20. únor 2012

@zelvik to už máš za chvilku...jdeme do Imunie v Karlíně 😉

zelvik
21. únor 2012

@rory_g Ahoj, tak jaký to bylo? A kdy budou výsledky? A fakt jsi byla teda jen ty sama? My právě v tom Karlíně byli oba.. tak nevím.

petra49
21. únor 2012

ahoj, tak nám se povedlo 1.IVF a ted nás čeká 2. IVF

zelvik
21. únor 2012

@petra49 Ahoj, jéé, to jsou príma zprávy, takové tu potřebujeme 🙂 Teď tě asi zasypeme dotazama🙂 Jak to probíhalo, kolik vás to stálo, jak sji snášela stimulaci a tak, kolik sis nechla vložit embryjek...? 🙂 A kdy se chystáš na to 2.IVF?

rory_g
autor
21. únor 2012

@zelvik ahojky, naštěstí jsme tam byli oba, jsem moc ráda, že to dr v Gennetu uznala. Brali mi 5 zkumavek krve a mm dvě a spermie...jen jsme se včera tulili (bo jsme nevěděli, jestli půjdeme oba..), tak snad to bude stačit 😎 Chudák nějakej pán před náma se celkem rozčiloval, že potřebuje víc času a mm pak říkal, že se nediví, že místo kabinky je tam jen wc 😅 😀 No a naštěstí jsme byli hned ráno, když jsme odcházeli, nebylo tam k hnutí a ještě byla děsná fronta...na výsledky jdeme až 27.3., o týden nás posunuli..takže pokud vše půjde dobře, IVF bude nejdřív v dubnu ☹
@petra 49 ahojky, to je super zpráva!!! Přesně jak píše Zelvik, povídééj, jsme zvědavé 😵

petra49
21. únor 2012

No holky, už je to 2 roky, takže detaily si už nepamatuju. Vyšlo nás to asi na 10 000, ale neměli jsem ani PK a ani jiný nadstandartní služby. Ta cena je jen za injekce a mrař´žení. No stimulace docela dobrý až poslední den před opu- už jsem si vzala dovču, protože jsem měla nafouklé břicho a docela i bolelo, po OPU lehký OHSS, ale nakonec 3. den šli bobísci ke mně, nechala jsem si dát 2 a zůstalo jedno a to je ted pěknej čert, zrovna dnes mě zlobí a vytáčí už od rána. Měli jsem 2x3 embrya zamražena, ale v lednu se KET nezdařil- ani jedno nepřežilo rozmrazení. Te´d jsem byla na hormonálním profilu a pokud to vše stihnem, tak snad v březnu půjdu znova, ale nějak podruhý se mi už do toho nechce.

zelvik
21. únor 2012

@rory_g Jojo, to si taky pamatuju, že mm říkal, že tohle bylo na odběr nejhorší místo - jen WC 😅 V Gennetu to bylo lepší a teď v Podolí taky OK. No jo, taky holt musejí něco vydržet 😀
Jejda, tak to ti "uteču", jestli půjdeš až v dubnu. No ale aspoň ti budu moci podávat čerstvé zprávy, co a jak se děje.

@petra49 No, OHSS se bojím taky, snad mě nepotká. Můžu se zeptat, kde byl/je problém, že jsi musela a zase musíš na IVF? Mojí kamarádce se taky povedlo napoprvé IVF, pak po dvou letech KET nedopadl, ale hned měsíc po KETu otěhotněla přirozeně. Tak kdoví...třeba tě IVF teď taky takhle příjemně mine!!!!

rory_g
autor
21. únor 2012

@petra49 no nakonec to za všechny ty útrapy stojí co 🙂
@zelvik mm říkal, že v Gennetu je to nejlepší, moderní, v Podolí mu vadil koberec a "slepené" časáky 😀 😀 To nevadí, že mi utečeš, hlavně aby všechno probíhalo jak má a hlavně s pozitivním výsledkem 😵

petra49
21. únor 2012

No chyba je u mě - anovulace

rory_g
autor
22. únor 2012

@petra49 tak tím IVF se to dá vychytat, ono to je vidět i na Tomovi 😉 A zkoušeli jste i inseminace?

petra49
22. únor 2012

Inseminace by u nás byla prý na nic- takže ne

zelvik
22. únor 2012

Ahoj, jen sem jukám v rychlosti - nestíhám. Jestli bude takovýhle kolotoč v práci pořád, tak mi to do 6.3. uteče raz dva🙂

rory_g
autor
23. únor 2012

@petra49 tak zvládnete 2. IVF...dr ti teď nasadí třeba jiné dávkování léků, aby nedošlo k OHSS 🙂
@zelvik noo to ti tedy uteče rychle, já se taky snažím nějak zaměstnat, ale moc se mi to nedaří, už aby byl dubééén 😀 To Ty už budeš nejspíš těhulka 😵

zelvik
24. únor 2012

@rory_g Ahojky, tak včera byla poslední možnost, jak to ještě kzusit podomácku🙂 takže jsem ovulaci využila a znásilnila manžela🙂 A holt další měsíc už se budou snažit doktoři...Co u vás kde nového?

rory_g
autor
24. únor 2012

@zelvik ahojky, my taky včera tulili, dnes jsem byla na kontrole utz a dr zjistila, že ráno byla ovu 😀 Tak mm byl vyslán do kabinky, odevzdal materiál a za 2 hodinky mi udělali IUI 😀
Dál jsme dostali nějaké informace k IVF s tím, že pokud nevyjde tahle IUI, udělá se ještě jedna v březnu a pak se hned skočí na IVF 😅

rory_g
autor
26. únor 2012

Holky, vy zkušenější...dr nám dala nějaké materiály a ceníky k IVF, sama nám doporučila klasiku IVF bez ISCI, PK a pokud bude co, tak vitrifikaci, že je to prý lepší...jaký máte názor na tu PK a to superrychlé zmražení? Je to opravdu o tolik lepší, než "klasika"? Jsem z toho vykulená, i když toho mám z koníka načteného dost, mm ten nechápe vůbec 😀 😀

zelvik
26. únor 2012

@rory_g AHojky, tak třeba IUI vyjde, Koukám, že jsme tak zhruba ve stejné fázi cyklu, tak to se můžem pozorovat stejně🙂

zelvik
26. únor 2012

@rory_g No nazdar - tak to budu valit taky oči, až něco takového dostanu do ruky...Mražení jsem zatím neřešila, ale ta PK by mě taky zajímala - jsou na to hodně různé názory.

rory_g
autor
27. únor 2012

@zelvik no ono nám to vychází cca na desítku, což není zase tolik...ale je to to nejzákladnější - míchat si léky sama, IVF bez ISCI...na tu PK mi dr říkala, že je lepší, že se projeví, která embrya jsou silná, že to zvyšuje pravděpodobnost početí o 15 - 17% 😕
No a ještě mi zjistili na genetice nějakou minimutaci, mám brát kyselinu listovou se železem a vitamínem B...jsem zvědavá ještě na tu imunologii 😅

zelvik
27. únor 2012

Ahoj, no taky mám v plánu si vzít ty léky, co si budu míchat sama.Doufám, že to zvládnu a doufám, že nejsou svým složením horší (myslím vzhledem k vedlejším účinkům), když je to levnější varianta...
No ISCI nám hrozilo, když mm odevzdával vzorek pár dní po nemoci. Ten další kontrolní už byl v jeho normě, tak snad to bude stačit. Joj, začne kolotoč co?🙂 ale my to dáme!!!!!