1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

unkarka
27. čer 2012

@mmirunda ja zase každý den čekám na poštáka s genetickými testy a pořád nic,už si připadam jak nějaka drbna a duchodkyne ktera čeká u okna a vyhlíží poštáka 😀

kive76
27. čer 2012

@kiwisek no je úžasnej..

kive76
27. čer 2012

@kiwisek jí vím, že se říká při těhotenství , že se nemaj barvit vlasy..

mmirunda
27. čer 2012

@marmina to jo, půjdeme do toho spolu, spíš aby ty injekce k něčemu byly a zbytečně se to neoddalovalo ☹
@kiwisek neřekli mi co to je, ale Martin tam bude volat tak se snad zeptá
@unkarka snad jo, snad to bude stát za to, ale chce se mi z toho bulet ☹

unkarka
27. čer 2012

tak je to tu další pecka z genetiky:z těch čísel a nazvu vím stejně prdlačku jen nám doporučují v rámci IVF přidat PGD?Rozumíte tomu někdo?Jediny co jsem zjistila je cena PGD a ta je skoro 13000 😲

strapula
27. čer 2012

@unkarka toto som nasla: Preimplantační genetická diagnostika (anglicky: Preimplanatation Genetic Diagnosis, PGD) je relativně nová, vysoce specializovaná metoda určená k identifikaci chromosomálních aberací či monogenně dědičných chorob a to ještě před implantací embrya do dělohy budoucí matky. Tuto metodu je tedy možné použít pouze v souvislosti s programem in vitro fertilizace (IVF) v rámci asistované reprodukce.

alinah
27. čer 2012

@kiwisek ahojda, chodis na barvu ke kadernikovi? me kadernice vysvetlovala, ze se vlasy nemaji barvit hlavne proto, ze kdyz pri tehotenstvi je mozne ze zareagujes uplne jinak nez normalne - takze doporucujou bud prelivy nebo meliry, ale ne barvu (zvlast zesvetlujici) na celou hlavu. ze reakce muze byt ruzna, ze to nemusi chytnout a tak. vylozene ty chemie se bat nemusis. hlavne ty profesionalni barvy jsou ok.

malinka_02
27. čer 2012

@unkarka tak to je husty..u nas dnes propustili moji kolegynku..ach jo..pry snizovani stavu..a pry pujdou dslsi..
@mmirunda ja prave zjistila ze v podoli malovani presunuli na ten tyden po svatkach kdy sem mela zacit takze to tsky vypada blbe a v srpnu nemuzem takze jedine zari..to snad neni mozny.uvidime co zitra nam reknou..IVF je jen o cekani..uz chapu ze lidi zazrakem otehotni pred ivf myslim ze otehotnet za rok cekani neni zazrak a buh vi jestli si ty zensky nekam neodskoci radsi..

unkarka
27. čer 2012

@strapula no zpráva od nic zní Karyotyp 46,XX ženský s 9% mozaikou gonozomu X-ověřené metodou FISH 😲

unkarka
27. čer 2012

@mmirunda já budu ted taky asi dlouho čekat v Sanusu mají dovolenou a jsem objednana až na 23.července ach jooooooooooooooooo ☹

malinka_02
27. čer 2012

@unkarka to mate neco spatne proto se to doporucuje..ja si zade ki trombofilnim mutacim budu cele tehu pichat fragmin a i pak behem kojeni asi..

martina_81
27. čer 2012

@zana21 díky. 😉 Ty jsi také po ET?

kive76
27. čer 2012

@unkarka a napsali ti v těch výsledcích jakej máš nález..? já mám jedno procento.., přítel je o.k.

kive76
27. čer 2012

@unkarka koukám, že o prázdniny všude malujou....v Podolí , Motol částečně nepracuje v červenci, a ted ještě to kam chodíš ty...

zana21
27. čer 2012

@martina_81 Jojo, také. Byla jsem v sobotu 23. a zavedli nám jednoho superbojovníčka, doufám, že to bude šampion 🙂

strapula
27. čer 2012

@unkarka tak to je pekne komplikovane☹ urcite ti povedia v centre o co ide..ale karyotyp 46 je normalny pre muza,tak to by malo byt v poriadku..skor ide o ten zensky XX s mozaikou gonozomu,na to sa urcite opytaj..

saraha2
27. čer 2012

@mmirunda nesmutni!!!vše špatné je k něčemu dobré!!aspoň si užiješ léto a neboj,uteče to jako voda!!!
@unkarka na to PDG je ted u nás v caru akce..je to nějak zdarma k čemusi..ale jen v červnu,tak to nestíhám....i když byvh to mohla ukecat,když jsem vlastně začla DP už v červnu,coo?? 😀

zana21
27. čer 2012

@saraha2 Ty musíš také podstoupit PDG?

mmirunda
27. čer 2012

@unkarka to teprve půjdu na kontrolní UTZ kvůli té cystě a pak teprve začnu to antiko a o je na další asi tři týdny ☹ chce se mi brečet. Ale to bude dobré ....

martina_81
27. čer 2012

@zana21 Tak přeju hodně štěstí, ať se pěkně uchytí. 😉

unkarka
27. čer 2012

@kive76 Karyotyp 46,XX ženský s 9% mozaikou gonozomu X-ověřené metodou FISH to je jediné co tam mám napsane a doporučeni toho PGD a potom ruzné vyšetření až budem mimíska čekat jinak tam nic jineho psane není.A jinak jezdíme do Jihlavy do Sanusu.Muj dr má 3 týdny dovolenou takže mě objednala na nebližší termín 23 července 🙂

saraha2
27. čer 2012

@zana21 néé,ale jak jsem čekala v čekárně,tak jsem si to tam četla,že mají akci na červen...

saraha2
27. čer 2012

@mmirunda kdo si počká,ten se dočká!!uteče to a už se těším,až tě budu uhánět do testování 😀 😉

kive76
27. čer 2012

@unkarka no to v Motole se maluje a pak dr. má dovču..takže u nás to je 20.srpen...to se bude řešit co s náma.

kiwisek
27. čer 2012

@alinah diky, chodim ke kadernici a davam si barvy goldwell- ty jsou jedny z nejkvalinejších, co sem tak četla 😉

pawlla
27. čer 2012

@marmina
@mmirunda holky ja taky bohuzel pujdu az v srpnu taky se mi to odklada no chtelo se mi az brecet ☹

malinka_02
27. čer 2012

@mmirunda je to hrozny ja tam uz od listopadu tam vzdy jdu ze UZ a vzdycky odjizdim s brekem ze zas neco proc to nejde..
@kiwisek Ja vim ze v tehu se pry nemaji barvit vlasy a umele nrhty ze to jde do tela ale moc holek to nedodrzuje..
@pawlla a proc tobe?

pawlla
27. čer 2012

@malinka_02 no musela jsem´v dubnu na revizi tohle je ted 3 MS po tom zakrpku a prej pockame jetse mesic aby se to ustalilo a uzt a konzultaci mam uz 11.7 jeeeej tesila jsem se ze uz zacnem 😒

pawlla
27. čer 2012

@kiwisek no ja taky slysela ze by se v tehu a hlavne na zacatku tehu nemeli barvit vlasy vubec

marmina
27. čer 2012

@pawlla ajaj, tak koukám srpen bude hodně plodný...vydrž holka, nejsi v tom sama!

@kiwisek řeknu svůj názor, asi se může zdát přehnaný a někoho dopálí, ale já nevěřím tvrzení, že drahé a kvalitní barvy jsou neškodné, všechny barvy jsou chemické koktejly a já bych si je na hlavu už nikdy nedala ani jako netěhotná...dřív jsem si taky vlasy barvila, ale hodně mi padají, tak jsem přešla na hennu - i když na ní už jsem taky četla něco negativního, ale furt asi lepší řešení....
@pawlla já vyhodila za vitamíny a preparáty na vlasy tolik peněz, že by to vystačilo na celé IVF (různé vichy, reghaary, biosily, revalidy atd atd...ale už jsem se na to vykašlala, jsem nakrátko, abych nemusela při mytí vlasů brečet na plným sítkem, v létě nosím kloboučky v zimě čepici a už to neřeším 😉