1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

nemorosis
26. bře 2012

@verry Nechávali jsme si zavést jen jedno embryo, už doma dvouletého chlapečka máme a manžel se bál, jak bych tu zvládala sama 3 děti najednou. Možná se bál, jak by je zvládal on, kdyby tu s nimi někdy zůstal. 😀 😀
Po ET se dá testovat docela brzy, už někdy 5. nebo 6. den se může objevit slabá čárka, která sice může být z Pregnylu, ale s dalšími dny by nesílila. Já ten 5. den taky nejásala a radši se krotila v emocích, ale 6. a 8. už nádnerně zesílila a to z Pregnylu opravdu být nemůže. 🙂 V CARech doporučují myslím testovat 10. den po ET, ale nejsem si úplně jistá.

nemorosis
26. bře 2012

@rory_g Děkuju ti. 🙂 Na UTZ 6.4.? To už je příští týden! Hurááá 🙂 Pak utečou Velikonoce a vrhneš se taky do procesu, to je přece za chvilku!

nemorosis
26. bře 2012

@marmina Juu, na svatbu! To je vždycky tak hezká událost ( teda až na tu naši). 😀

rory_g
autor
26. bře 2012

@nemorosis jéé ajo, já si toho nevšimla a přišlo mi to děsně daleko 😀

plumeria
26. bře 2012

@vall83 Neboj, u tebe bude určitě všechno v pořádku 😉 , to jen já si zase musím odzkoušet všechno 😒 .

plumeria
26. bře 2012

@zelvik Jen jedno, takže tato možnost padá.

saraha2
26. bře 2012

@vall83 ahoj!!asi odepisuju už pozdě..ale jen vyměnit za nové a dopíchnout..to tam zůstane ten zbytek,co máš dopíchnout nastavený!já píchám co chvíle nadvakrát..dnes taky..

zelvik
26. bře 2012

@rory_g No jasně, já jdu v pondělí a ty v pátek. To jde, ne?🙂

zelvik
26. bře 2012

@plumeria Vydrž a testneš zase třeba pozítří. To krvácení pokračuje?

rory_g
autor
26. bře 2012

@zelvik no jasně, to už zní nadějněji 🙂 MS by měla dolézt cca 11.4. a jestli bude krátký protokol, už bych mohla začít 😵
@plumeria také si myslím, že bude všechno OK, zkus být v klidu, všichni tady na Tebe myslíme 😉

vall83
26. bře 2012

@saraha2 dikes, uz to mam vyreseno...

saraha2
26. bře 2012

@verry to vůbec netuším,jakou mám úrodu..v sobtotu mě jen řekli,že pravá reaguje dobře a pravá nic moc..mám dlouhý protokol,takže jsem začla už před MS,ale od začátku MS jsem dnes 9den..

saraha2
26. bře 2012

@vall83 mě na to upozorňovala sestřička právě,že když dojde náplň,tak jen vyměnit za novou a dopíchnout to,co tam zůstane nastavené--dnes jsme píchli 100 a z nové 175..au,au..

elapp
27. bře 2012

ahojte baby, vcera som bola na OPU, mala som 22 vajicok a dr. mi preventivne predpisal solumedrol. Citam v pribale, ze to je hrozny humus. Ja priznaky OHSS nemam ziadne a velmi sa mi to nechce pichat.... Mali ste to niektora?

marmina
27. bře 2012

ahoj @elapp tak to máš teda supr úrodu! Bohužel já s tím solumedrolem zkušenosti nemám, měl ti to dr. vysvětlit proč a nač... 😒 jinak já ani příbalové letáky nečtu, pač bych pak asi do IVF nikdy strachy nešla...

saraha2
27. bře 2012

tak se hlásím!na OPU jdu v pátek,doktor říkal,že to tam pěkně narostlo,vysvětlili,jak píchnout pregnyl a kdy..jinak nic..brali mě 3ampule krve,na jedné ruce mám modřinu,tak to neteklu,tak musela z druhé..takže jsem si šla hned koupit sukýnku jako bolestné 😉
@elapp nesmíš to tak studovat,to by jsi si nemohla dát ani ibalgin...jak dlouho jsi byla v narkoze?a jaké bylo probrání se?

elapp
27. bře 2012

@saraha2 terapia nakupmi je osvedcena a vzdy zabera 🙂) ja som bola v narkoze cca 15 min, potom som si este asi hodinku zdriemla, resp. polezala, pretoze spat sa tam velmi nedalo. Ja som s narkozami kamoska, tak som sa ani nebala a presne tak to aj dopadlo ... je to fakt v pohode, netreba sa bat. O 11 uz sme boli aj vonku z centra a isli obedovat.

elapp
27. bře 2012

@marmina ja som taka poctivka, ja citam aj vsetky navody k spotrebicom atd. .. 🙂 z urody ostalo 9 oplodnenych embrijok, tak ich hypnotizujem, nech sa pekne bunky delia a pripravuju sa do mojho bruska 🙂

vvia
27. bře 2012

@elapp prave citam, ze ty si odber uz absolvovala. mala si bolesti, alebo nieco? mna to caka vo stvrtok

elapp
27. bře 2012

@vvia nie, nemala, vobec sa neboj. Ako som uz pisala, v den zakroku som mala nej. 16 folikulov, z ktorych vytiahli 22 vajicok /z toho 7 bolo nezrelych/, tym padom vajecniky som mala dost zvacsene a posledny den ma uz pobolievali, cestou do centra tiez. Ale nebola to ziadna nevydrzatelna bolest ... Po zakroku som necitila nic, ale asi to bolo este liekmi, ktorymi ma nadopovali. Doma som si poobede pospala, okrem malatnosti tiez ziadne velke bolesti. Pred vecerom som si sice dala ibuprofen, ale mozno ani nebolo treba. Nie je dovod stresovat, ja sa viac bojim vkladu, ale vydrzim vsetko ... aj sto krat ak bude treba 🙂

vvia
27. bře 2012

@elapp vklad je vraj pohoda, kedy ho mas? a ja mam folikulov podla sona na jednej strane vyse 15 a na druhej strane 7

saraha2
27. bře 2012

@elapp já se toho ET právě vůbec nebojím!!všichni to přirovnávají ke klasické prohlídce,takže to mě nic nedělá..jsi šikulka,že jsi to tak pěkně zvládla!!!doufám,že mě vezmou hned brzy z rána,at tam nežízním až do oběda...

elapp
27. bře 2012

@vvia vklad budem mat v sobotu alebo v nedelu, podla toho ako sa embrijka budu vyvijat. Ja som folikulov mala 10 a 6, ale vytiahli z nich az 22 vajicok, tak mi preventivne nasadili ten liek proti OHSS, pretoze vajecniky boli uz poriadne zvacsene

elapp
27. bře 2012

@saraha2 ja prave prehliadky nemusim, neviem sa uvolnit, ale jasne, ze to uz je najmenej.... TESIM SA a verim v happy end.

Ps v centre maju vymakany system, teda aspon v Heliose, hned rano, ked skoncia sona a odbery, beru baby na OPU /v priemere tak vraj 2-3 denne/, hned potom prezlecu postele a beru baby co idu na vklad. Medzitym robia pohovory a ostatne veci. Odsypa im to tam a vybavia kvanta ludi za ten den ... Vidno, ze maju uz osvedceny a zabehnuty system

saraha2
27. bře 2012

@elapp já chodím na Obilňák v brně,tak uvidím,jak to funguje tam,kolik se nás sejde na pokoji atd..

cuddle
27. bře 2012

@saraha2 jee pardon, ze odpovidam, jen doufam, ze te nesoupnou na chodbu jako se to stalo kamosce...moc to tam neresi , bohuzel - proto jsem rychle utekla 😀

elapp
27. bře 2012

@saraha2 budem drzat palce, my sme boli vcera tri kocky, ale len dve OPU, isloto tam fakt rychlo, ale profesionalne... 😎

saraha2
27. bře 2012

@cuddle pokud by se to dovedlo do zdárného konce,tak to vydržím i na chodbě 😉 já jsem tam zatím max spokojená,byla jsem tam i na laparo a přístup všech super..
@elapp děkuji!!!!!!!už at to mám za sebou a těším se na ET..

elapp
27. bře 2012

@saraha2 cakam dobre spravicky potom 🙂

vall83
27. bře 2012

ahojcek babulky....vidim , teda citam ako krasne pokracujete....to je super... 🙂
@saraha2 ahojcek tak to je super, ides hned den po mne...a uz vies kedy ti budu zavadzat? mne az o mesiac... ☹ ale zasa mozes ty mne potom referovat co a ako...
@elapp je ty uz budes mat vklad? to je super, tak prajem nech sa potom pekne zavrtavaju... 🙂
baby teraz som zistila, ze mne na vecer bude chybat dezinfekcia, aby som si ihlu mohla pichnut...co mozem pouzit namiesto toho? 😕