1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

martina_81
13. črc 2012

@mmirunda máš to tam,trošku jsem se rozjela,tak promiň. 😉

martina_81
13. črc 2012

@pawlla mně teda estrofem dali až teď před KETem, při stimulce jsem ho neměla a už jsi asi druhá,co jsem zjistila, kdo ho měl i při stimulce.

pawlla
13. črc 2012

@martina_81 Jo ja mela prednison, listovku, agolutin, estroferm ten trikrat denne a pak jsem stimulovala gonalem tim v perku

zaneta2
13. črc 2012

@saraha2 pocity jsou zatím nijaké. netrpím ani těhu nevolností ani pořádně nemám žádné příznaky. tak vlasntě ani nevím že jsem těhu. ale až začnou růst tak to bude určitě jiné 🙂 moc se na ně těším. určitě to bude ze začátku náročné, ale určitě to nějak zvládneme. taky bych šla jedině do dvou 😉

mmirunda
13. črc 2012

@martina_81 máš to tam taky a taky jsem se rozjela 😀

mmirunda
13. črc 2012

@zaneta2 Ty fakt nemáš vůbec žádné příznaky? To je sen všech těhulek a ani stimulka ti nedělala nijak zle?? Ty jo, můžu jen tiše závidět ...

zaneta2
13. črc 2012

@mmirunda vůbec žádné. nevolnosti, bolesti, únava, nechutenství, chutě prostě nic nemám. zatím je mi úplně skvěle. stimulka vůbec, ani po opu jsem byla čilá hodinu po narkóze a ještě byla nakupovat. taky si toho užívám že je mi dobře. 🙂 musím se ale hlídat, tím že nemám příznaky tak mi občas ani nedojde že jsem těhu a zarazím se třeba když trošku rychleji jdu do schodů nebo něco takového 😀 dneska jsem zrovna stála 2 hodiny frontu v nextu. a v pohodě, jenom trošku záda, ale to asi bolely všechny přítomné i netěhotné 😀

mmirunda
13. črc 2012

@zaneta2 Teda jak ty to děláš 🙂 Doufám, že mi bude taky tak dobře, kolikrát když tady holky poslouchám, jímá mě děs a hrůza 😖

zaneta2
13. črc 2012

@mmirunda nevím jak to dělám, ale je to tak. možná se snažím na to moc nemyslet, hlavně na celé ivf, tak možná i psychika to ovlivňuje. nevím. podle mě když jsi v klidu a v pohodě, tak to má určitě pozitivní vliv na celé těhu. možná mě ty hrůzy ještě čekají 😀 proto bych chtěla všechno stihnout co nejdříve. pak asi budu mít problém někde s prckama nakupovat a hlavně je riziko předčasného porodu, tak budu muset být i dřív nachystaná. prostě nenechám nic na poslední chvíli 🙂

mmirunda
13. črc 2012

@zaneta2 však to je rozumné 🙂 A jdeš ještě na nějký UTz do CARU nebo už jdeš jenom ke svému doktorovi? Já mám výhodu, že budu celé těhu chodit tam 😉

zaneta2
13. črc 2012

@mmirunda v caru jsme byli naposledy. v pondělí jdu ke svému gyn. je to hlavně pro mě blíž než do brna. pak se pojedeme ukázat po porodu do caru. máme odevzdat nějaký dotazník ohledně porodu. ještě nám dali soupis celého ivf, všechny hodnoty a čísla. doktor nás chválil, že je to velice dobrý výsledek 🙂 určitě budete mít taky a už brzo. taky ti to už utíká co?

mmirunda
13. črc 2012

@zaneta2 Nebylo ti smutno? že naposledy? Já to tam mám ráda, jsou tam příjmení, když už teda toto člověk musí podstupovat ..... No mě to teda nijak moc neutíká ☹ nevím asi proto, že na to tolik myslím .... ale od středy za týden by už měla dojít mrcha a doufám, že se tentokrát začne 😵 a nic už to neodloží ....

zaneta2
13. črc 2012

@mmirunda bylo mi to smutno. hlavně jak jsme čekali před ordinací, tak šla okolo sestřička Marta a ptala se jetli už bude naše první fotečka 🙂 že nám drží palce, tak to bylo příjemné. je to tam moc fajn, a určitě tam ráda s mimískama se půjdu ukázat a donesu nějaké poděkování za pomoc 😉 tak to je celkem rychlé, neboj ani se nenadáš a ms dojde a už půjdeš na to 😉

mmirunda
13. črc 2012

@zaneta2 Jen kdyby to trošilinku víc utíkalo ☹ ale snad jo, Ono to utíká, ale přitom mi přijde, že se to strašně táhne, ale když si představím, že už je to dva měsíce, co víme, že na IVF půjdeme, tak to zpětně docela letí, takže doufám, že se to už někam hne ....

zaneta2
13. črc 2012

@mmirunda neboj. dočkáš se 😉 můžeš zatím dělat průzkum věciček pro mimi. nestačím se divit kolik toho na netu je 😉 hlavně si vybrat, to je nejhorší. přemýšlím akorát o pokojíčku, jaké zvolit barvy. ale asi bych chtěla nějakou neutrální přírodní. líbí se mi ty doplňky do postýlky v hnědé a krémové barvě s medvídky 😀

evikj33
13. črc 2012

@zaneta2 Huráááá konečně v tom nebudu sama,moc gratuluju a přeji pohodové těhulkování,snad to zvládnem co nejdéle at máme dopečené drobečky 🙂

mmirunda
13. črc 2012

@zaneta2 Tak jelikož zatím bydlíme v bytě 1+1 tak pokojíček řešit nebudu 😀 😀, do nového bytu se přestěhujeme až nějakej příští rok koupíme, takže bychom to museli zvládnout tady, ale to se dá. Já toho měla spoustu už v jednom albu tady na MK, ale jak jsem se dozvěděla o IVF tak jsem ze smutku všechno smazala ☹ ale to nevadí, najdu si pak jiné. A do práce budeš chodit dál?

zaneta2
13. črc 2012

@evikj33 nebudeš 🙂 určitě to zvládneme dotáhnout do zdárného konce a bobečci budou v plné síle 🙂 musíme věřit. 😉

zaneta2
13. črc 2012

@mmirunda tak teď asi ještě ne. pak v novém si to uděláš krásné pro mimísky 🙂 právě že ivf není smutek, ale jistota že už to konečně vyjde. beru to na jednu stranu jako výhru. prostě mě to bylo jasné že už se nám to konečně podaří 🙂 a nečekala jsem že tak rychle 😀 do práce asi nebudu chodit, protože to nevypadá dobře, kšefty už moc nejsou, tak bych stejně dostala výpověď. uvidím. v pondělí jdu ke svému gyn, tak se domluvíme co a jak. 😉

mmirunda
13. črc 2012

@zaneta2 Tak mě to ze začátku jako smutek připadalo, několik dní jsem proplakala a pak se s tím smířila a teď už mi to nepřijde taková hrůza, takže to snáším líp 😉 Tak možná bude lepší když půjdeš na neschopenku, takhle tě aspoň nikdo nebude moct vyhodit 😉

zaneta2
13. črc 2012

@mmirunda já jsem na to čekala až konečně nás pošle gyn na kliniku. prostě jsem věděla že nám to jinak nepůjde a moc jsem to už chtěla. nakonec jsem se dočkala 😉 to v práci určitě. je to složité tohle období, děti, práce, hypotéka ☹ všechno ale zvládneme a budeme 4 😉 no nic jdu si dát sprchu a zalehnu k bedně 🙂 zítra mě čeká týdenní úklid a vaření, tak musím načerpat síly 😀 měj se zatím a držím palečky a myslím na tebe 😉

martina_81
13. črc 2012

@mmirunda Ty chodíš do Unicy?

mmirunda
13. črc 2012

@martina_81 jj do Unicy 😉

martina_81
13. črc 2012

@mmirunda tam by mě poslal i můj gynekolog, prý mají skvělé výsledky a svoje pacientky posílá tam,ale já už byla omrknout Sanus v Pardubicích a líbilo se mi tam. A taky jsem četla,že gynekolog pak od caru dostává peníze za to,že jim posílá pacientky,tak nevím,jestli to taky neřekl kvůli tomu,těžko říct.

pawlla
13. črc 2012

@martina_81 taky tam chodim muj gynekolok mi teda nedoporucil nic rekl ze je to na nas

martina_81
13. črc 2012

@pawlla já šla do caru bez doporučení, na netu měli napsaný,že není potřeba a když vím 10 let,že na IVF skončím,tak proč bych chodila ke gyn. No a on mi pak řekl,když jsem se šla domluvit na laparku - operoval mě osobně,že proč jsem si vybrala zrovna Sanus a že je nezná a že on posílá do Unicy,protože mají super výsledky a všechny pacientky se mu vrací těhotný. Tak mi skoro přišlo,jestli za to fakt ty prachy nedostává.

pawlla
13. črc 2012

@martina_81 no jo cele je to jen o penezich cary z toho maji nemale penize

pawlla
13. črc 2012

@mmirunda no ja furt cekam na telefon kdy mi jako zavolaji ze mam jit na ten utz doufam ze mi nedaj vedet az den predem 😒

martina_81
13. črc 2012

@pawlla to je fakt, tak proč by něco nedali i doktorovi za to,že jim posílá pacientky,že? 😖

pawlla
13. črc 2012

@martina_81 no asi tak ale co uz hlavni je at to vyjde a mame pekne miminko v kocarku 🙂