1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

marmina
29. bře 2012

ahoj @saraha2, den OPU se do toho nepočítá. Já měla prodlouženou a šla jsem 5. den (vč. OPU to byl den 6.)

zelvik
29. bře 2012

@saraha2 No já teď musím taky v práci přiložit ruku k dílu a juknu sem večer z domova, tak to už doufám Val bude dávno hlásit!!!

rory_g
autor
29. bře 2012

@bes22 nám nedělali, protože chodíme do CARu už dýl...takže pár dní před MS jsem objednaná na ultrazvuk, podle kterého dr určí...dlouhý protokol se zahajuje ještě před MS a krátký po ní, dodnes nevím, proč se to dělá odlišně, ale asi záleží na jednotlivých CARech a Tvém zdr. stavu...protože na úspěšnost to asi nemá vliv.

Holky co ta Vall? 😎

saraha2
29. bře 2012

@marmina děkuji!takže nejpozději ve středu bude ET..

marmina
29. bře 2012

ahoj @rory_g vall určitě odpočívá, jsem moc zvědavá, kolik bude mít vajuch 😉

@saraha2 zítra na tebe budeme myslet, ať máš taky pořádnou velikonoční úrodu! neboj, vezmou tě co nejříve ráno, jestli jsi píchala ve 21 to máš jako já. I když já měla jít kolem osmé a šla jsem až po deváte, kvůli akutnímu případu přede mnou. Oni to nemůžou moc odkládat, protože to zrání vajíček je pak na hodiny a nemůžou si dovolit něco prošvihnout. Já nejdřív myslela, že všechny pacientky píchají ve 21 ale byly tam se mnou i co píchaly pregnyl ve 23 hodin!

saraha2
29. bře 2012

@marmina ahá!!tak to moc děkuji za informace!!zítra se hned napojím,jak přijedu a napíšu!

lucka2601
29. bře 2012

Ahoj holky,my už sme tké začali chodit do GENNETU ARCHA k p.Paláskové-víte o ní neco???Take nám brali krev+sperma a taky sme absolvovali odběry na imunologii kt.bude za mesic tedy 26.4.Dr mi dala utroš prej ho mám brát od 18dne a pak po dobráni mám prijit počas MS na odber kvuli hormonalnimu profilu ten se prí nabíra počas MS.HOLKY co me cek dále???Vubec nevim jak se postupuje mohli by jste mi poradit????Už se snažíme 4rok(1nám to vyšlo ale musela jsem na potrat mimi bylo velmi nemocne).Bojim se ti imunologie ze co jak mám alergii na sperma a proto anm to nejde.Inak manzel ma sperma o.k,ja vajecniky taky v poho.Jen nevim dalsi postup co a jak.Ak mate nektera cas mohla by jste mi o tom napsat-DEKUJI

rory_g
autor
29. bře 2012

@lucka2601 ahojky, taky chodím do Gennetu na Letnou, dr Paláskovou neznám...Imunologie se neboj, i kdybys měla alergii na sperma, dá se to léčit a také obejít, třeba inseminací. Na ten HP Ti jen odeberou krev, myslím, že musíš jít 2-4 den cyklu. No a potom po vyhodnocení Tvých výsledků a manželovo spermiogramu určí další postup, jestli půjdete na inseminaci nebo IVF nebo třeba bude stačit nějaká léčba a půjde to u vás přirozeně. Ještě se zeptej na vyšetření genetiky, měli by vám ho udělat, když jste takto nešťastně přišli o mimčo 😔 Věřím, že v Gennetu Ti pomůžou
@marmina že? Ona si spinká a my zvědavky tady netrpělivě čekáme 😀

plumeria
29. bře 2012

@nemorosis Ahoj, já jak chodím do práce, tak vůbec nestíhám a když sem nakouknu, tak je tu tolik příspěvků, že nezvládám dočítat. Kromě toho je tu tolik nových lidí, že už se moc neorientuju. Jinak je mi fajn, čárka drží, akorát pořád špiním a taky je čárka stále zhruba stejně silná. Tak nevím. Zítra jdu do centra, tak se to nějak rozsekne. A co Ty? Jak se cítíš? Máš nějaké příznaky? Mně se hodně nafouklo břicho. Tak teď nevím, jestli je to těhotenstvím nebo zase OHSS.

vall83
29. bře 2012

@zelvik
@saraha2
@marmina
@verry
Ahojte babule....
je toho vela, tak iba to najdolezitejsie, lebo musim ist lezat....
zobrali ma, pichli mi kamacku, o 10:00 som bola na sale, a na izbe som sa prebrala az o 11:30....a hned mi uz kamkala ina a to od bolesti, a aj tak som mala bolesti , stale tam bola pri mne sestricka....baby ale vy sa vobec nebojte, tie druhe co to mali normalne boli uplne v poho, ja som sa stale cudovala, preco mna to tak boli a oni su vysmiate....no a ono to bolo takto.....na mna tie hormonalne inj. zabrali extremne, dr. povedal, ze skoro az 4 nasobne ako na ine zeny....mala 46 vajicek , preto aj den pred odberom ma tak vsetko bolelo, a aj po odbere, aj narkozu museli predlzit, lebo to nik necakal....ze som ich extrem 😀 😀 😀 😀
no ale museli sme dlho cakat na manzelove spermie, predsa aj ked ma zamrazene, tak chceli este aj cerstve, prve co dal bolo 0 bodov....tak mu dali nieco a o chvilu musel znova a na to sme hodku cakali, a konecne sa zadarilo, tak vsetky idu oplodninit a uvidi sa kolko sa ich ujme....ale dufam , ze dve aspon ano... 🙂
dostala som domov lieky od bolesti na 10 dni, mam ich vsetky vyuzivat, lebo posobia aj protizapalovo, dostala som magnezium, a Progynova, ale ten progynova az na 3 den cyklu, a na 8 na ultr. a potom sa uz bude zavadzat, a menzes ze teraz dostanem ohodne skorej akoby som mala, tak ma ukludnili ze urcite nebudem mesiac cakat... 😉 a este som dostala jednu kapacku so sebou domov a tu mi ma v podnelok obvodak dat do zile....neviem co toje...a stavat sa mi ozaj nechce som rada ze lezim, babule...
moooc vam vsetkym dakujem ze ste na mna mylseli....idem si to vsetko pekne precitat, a odpocivat.... 🙂

vall83
29. bře 2012

@verry
@saraha2
holky nebojte tie dve co tam so mnou boli , im nic vobec nebolo...to zvladnete....budu na vas myslet... 🙂

nemorosis
29. bře 2012

@plumeria Ufff, to jsem ráda! Ale stejně se šetři jak můžeš, i když do práce musíš. 😉 Zrovna někdy včera jsem objevila článek, že špinění nebo krvácení 5. a 6. týden je hodně běžné a normální. Netušila jsem, že to potká tolik žen. Tak se drž a určitě napiš, co na kontrole. Mně je zatím pořád fajn, nic nepozoruju, jen dneska se mi odpoledne udělalo pěkně špatně, ale to bylo nejspíš obědem. 😀 Na kontrolu jdu až příští pátek, tak to zatím moc neutíká.

plumeria
29. bře 2012

@nemorosis Ale já jsem na konci 4. týdne. A do toho čárka nesílí. Jak jsi sem dávala foto těch testů, po jak dlouhé době byly dělané? Po dni?

nemorosis
29. bře 2012

@plumeria Ne všechny, byly dělané 5.,6.,8. a 10.den po ET, pak už jsem netestovala, protože mi testy došly a zatím jsem se nestavěla v lékárně. No a snad dokud nekrvácím, je všechno tak jak má. 🙂
Myslíš, že má čárka sílit tak rychle? Hlavně, když tam pokaždé je, teď už to u tebe přece dávno z Pregnylu být nemůže, tak se nestrachuj. 😉

plumeria
29. bře 2012

@nemorosis Ne, Pregnyl už to být určitě nemůže, ale tobě to právě krásně sílí. Já mám dneska tu čárku zhruba stejnou jako v pondělí. Tak mám samozřejmě obavy. No uvidím.

vall83
29. bře 2012

@rory_g ahojcek...no bohuzial sa nedalo skorej, ozaj sme prisli az o 16:30.... 😢

rory_g
autor
29. bře 2012

@vall83 ufff, tak ještě že to máš za sebou...Ty brdo, tolik vajíček...asi proto věděli, že asi nepůjde hned ET. Takže vy nemáte ICSI, nebo? Moc nerozumím tomu, že takhle chudáka mm mučili...tak ať je Ti brzy líp, hezky odpočívej 😵

vall83
29. bře 2012

@rory_g no vysvetlovali ze to tusim do tych vajicek vpichnou...ak som to spravne pochopila...takze to je pak ICSI, ze?

rory_g
autor
29. bře 2012

@vall83 ano, to je ICSI, asi tedy chtěli k nanukům i čerstvé zboží 😉 Moc držím palce!

vall83
29. bře 2012

@rory_g dakujeme... 🙂

lucka2601
29. bře 2012

@rory_g Ahojky dakujem za odpoved,nam genetiku robili uz po tom prvim ditku a vse je ok.Ted manzel sperma na imuno.Mne se ale pani dr.ptala jestli by chom chteli 1-2 vajicka vlozit🙂))) mohu mit alergii na sperma i kdyz jsem prirozene otehotnela???Ja jsem vlastne aj prirozene porodila len :(((((( ☹ ☹

nemorosis
29. bře 2012

@vall83 Gratuluju 🙂 A tys nechodila během stimulace na prohlídky, aby korigovali dávky hormonů?

zelvik
29. bře 2012

@vall83 Ahojky, tak jsi statečná a super, že to máš za sebou. Ale že to teda je úroda, tolik vajíček. Kdy si máte volat, jak se to vyvíjí?

vall83
29. bře 2012

@nemorosis dakujem...chodila, no neviem kam kukali ked si toho skorej nevsimli...a to som mala len 150 puregonu,.... 😉

vall83
29. bře 2012

@zelvik dakujem, volat si mame zajtra po obede...

marmina
29. bře 2012

@vall83 tyjo, to je nadúroda! ale jak jsem tady psala, jedna paní v den odběru co jsem byla, měla 60!! No, já bych možná skoro byla z tolika nešťastná, to si necháte napíchnout všechno co půjde? to bude asi dost drahé, jsem ráda, že jsme měli jen do 10 (už tak to stálo skoro 8tis)

@plumeria ahoj, neboj, čárka vydrží, šetři se co to půjde, ona zesílí!!! může to být také testem! nám v centru říkali, že si máme koupit nějaký kolem 100 Kč (podle mě je to ale docela zbytečné)

@nemorosis ahoj, tak že možná těhu nevolnosti 😉 za týden nám musíš ukázat fotečku fazolky (nebo ještěrky) 😀

marmina
29. bře 2012

@vall83 jinak jsi opravdu moc statečná, s tolika vajíčky to není sranda!

vall83
29. bře 2012

@marmina ahojcek dakujem, no nestras, mi si myslime ze to je vsetko uz v cene...no neviem zajtra ked tam budeme volat sa popitame..... 😖

marmina
29. bře 2012

@vall83 je, to já nechci strašit! možná to bude u vás jiné, tady se většinou stupňuje cena po deseti vajíčkách

plumeria
29. bře 2012

@marmina Ahoj, děkuju 🙂 Mám Mamatest, to je snad to nejsilnější, co na trhu je. Uvidím, co zítra řekne Dr. 😉