1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

martina_81
28. črc 2012

@herbie tak to u nás byl spíš přítel, kdo projevil zájem o miminko. Mně to teda dřív občas popadlo, ale vždycky mě to nakonec přešlo. No a na konci roku jsme se tak nějak shodli na tom,že to letos zkusíme a půjdeme do IVF. 😉

martina_81
28. črc 2012

@mmirunda jj, představy chlapa. Hele já mám kámošku, co vždycky byla akční jak blázen, přes léto zavařovala a pořád něco dělala a teď, co se jí v únoru narodila malá, tak nestíhá vůbec nic, je ráda,že uvaří. Dokonce i plíny používá papírový, protože by prý neměla na to čas. Tak já nevím, jak to ty ženský dřív dělaly,že všechno stíhaly. A když jsem jí řekla,že hodlám používat látkový plíny,tak na mě koukala jak na debila a prý že je zvědavá, jak dlouho mi to vydrží. 😀

mmirunda
28. črc 2012

@martina_81 Nooo tak to teda klobouk dolů, já bych do látkování asi nešla 😖 Přijde mi to strašně složitý a vůbec tomu nerozumím a v neposlední řadě chci i ušetřit čas a proto asi půjdu do jednorázovek 🙂 Ale neberu nikomu nic a před látkovacíma maminkama vyloženě smekám 🙂 Ale taky se toho děsím, jak budu všechno stíhat, zvlášť v těch prvních týdnech, než si člověk zajede nějakej systém a hlavně si myslím, že na net nebudu mít ani pomyšlení a v každé volné chvíli se budu snažit vyspat 😀 😀

herbie
28. črc 2012

mmirunda ne je to american

mmirunda
28. črc 2012

@herbie prosím tě, zlatíčko, dávej před jméno komu píšeš @ zavináč aby se mi zobrazilo, že mi píšeš 😉

malinka_02
28. črc 2012

@mmirunda mě se ještě líbí pokojíčky Pali ale ty sou drahý!
@martina_81 no právě cítila.. až vevnitř hluboko..ale já ještě chodím do diskuse Podolí, ta není tak aktivní a ta doktorka co mi dělala ET je vyhlášená doktorka nehorší v celém Podolí, byla v CARu a lidi k ní nechtěli tak jí dali na porody a byly na ní takový stížnosti že ji dali zase zpět, takže se nedivím ničemu a sem ráda že aspon vím, že ten katetr byl kde být měl..
Koukám všichni chlapi stejný!

mmirunda
28. črc 2012

@malinka_02 Jestli to nebude tím, že chlapi jsou prostě chlapi a je jedno kterej Jestli Franta, Pepa nebo třeba Karel 😀 Pořád je to JENOM chlap 😀 😀

martina_81
28. črc 2012

@mmirunda já na tom teda nic složitýho nevidím, asi jde jen o zvyk. 😉 Jj, taky jsem zvědavá, jak to budu zvládat, ale mám docela praxi s neteří,tak se toho až tak nebojím. 😀

marmina
28. črc 2012

@mmirunda @rory_g holky moje, taky mi chybíte! Občas nakouknu, ale šetřím si teď čas pro malýho, musíme si ten půlrok spolu pořádně užít a pak hurá do školky. Taky si zařizujeme byteček, jsem v úplné euforii, tisícovky původně určené na ivf teď lítají jak vlaštovky 😅 Začala jsem trochu s bylinkami, abych podpořila příznivé procesy, takže mimi nevzdáváme 😉 Často na vás myslím 😵 😵 😵 Opatrujte se ლ

mmirunda
28. črc 2012

@martina_81 tak já se synovci taky mám praxe habaděj, ale tak to víš, nebylo to navždy a vždycky se ty děti daly vrátit 😀 😀 Tady už to nepůjde, že bych je nacpala zpátky do bříška nebo ještě lépe tatínkovi do kulek 😀

martina_81
28. črc 2012

@malinka_02 to je fakt, aspoň máš jistotu,že tam ten katetr byl. 😀 😀

mmirunda
28. črc 2012

@marmina Malej je teď nejdůležitější 😵 😵 strašně rychle to pak uteče a už to bohužel nelze vrátit a já jsem přesvědčená o tom, že vrána nebo čáp na Vás za rohem někde čekají a jsou připravení ihned startovat, jak jim dáte "zelenou"

martina_81
28. črc 2012

@mmirunda to zvládnem, neboj, jsme přece holky šikovný. 😀 😀

malinka_02
28. črc 2012

@martina_81 Marti ty si ze začátku jen ležela? Já chci jet autem za kamarádama sednout si na 2 hodky na zahrádku, tak když budu jen sedět tak to je v pohodě ne když celý den ležím? Sestry říkali dělat vše jak normálně jen se nepřepínat..

mmirunda
28. črc 2012

@martina_81 o tom nepochybuju 🙂

martina_81
28. črc 2012

@malinka_02 při ET jsem ležela celou dobu, protože jsem stejně neměla ani vycházky, takže jsem se jen válela. A teď při KETu jsme zvolili "akčnější" přístup, takže jsem polehávala jen první dny a pak jsem tak nějak normálně fungovala. Jj, klidně jeď,to ničemu neublíží. 😉

malinka_02
28. črc 2012

@martina_81 já mám mladšího bráchu a pamatuju jak furt máma akorát vyvařovala, věšela a žehlila pleny..celý dny!No viděla sem ho na tom UTZ během zavádění to bylo super.. odpoutalo to mou pozornost..
@marmina taky na tebe myslíme! Malýho si užij, hrozně rychle vyroste a tenhle čas je krásnej 😉

malinka_02
28. črc 2012

@martina_81 no sem teprve den po ET ale zase když sem ležela 10 hodin tak snad 2 hodky sezení neublíží.. je mi líto přijít o tak hezké počasí a asi si dám zmrzlinový pohár!!

martina_81
28. črc 2012

@malinka_02 u nás v diskuzi už šla holčina druhý den po ET normálně do práce a je těhotná, takže 2 hodky venku Ti rozhodně neublíží. 😉

mmirunda
28. črc 2012

@martina_81 v jaké diskuzi, jako tady?? Nebo máš ještě nějakou jinou 😉

marmina
28. črc 2012

@mmirunda koukala jsem, že jste se bavili o látkových plenkách. Já jsem přešla na látkové plenkové kalhotky Popolínky, když byly malýmu 3 měsíce, to už jsem byla zběhlá 🙂 Nemusí se žehlit, takže denně mi zabralo praní a skládání max 15 minut! Na cesty a k doktorovi jsem měla jednorázovky. Počáteční investice není malá, ale vyplatí se a miminko je jak v bavlnce 😵 Když to kombinuješ se čtvercovými, není to ani tak drahé. Jen mám teď plnou skříňku plenek, tak doufám, že se ještě objeví druhý skřítek, který by si je užil...

mmirunda
28. črc 2012

@marmina tak já hlavně v tomhle nemám vůbec zkušenost a nikoho kdo by mi poradil, tak uvidíme na co se nakonec vrhnu 🙂 A neboj se druhý skřítek je ještě určitě využije. Vždyť jsem ti psala, že vrána nebo čáp jen čeká na "zelenou" 😉

saraha2
28. črc 2012

@malinka_02 oni ani nedoporučují jen ležet..že se děloha neprokrvuje..prý máš dělat to,u čeho se budeš cítit dobře a na co se budeš cítit...i sestřička nám po transferu říkala,že ať si zajdeme na plk.na kávičku..že to ničemu neuškodí..že ať si nemyslíme,že přijdem dom,na 12dní zalehnem a pomůže to......
@martina_81 na video kukl i manžel a měl docela oči vyvalený,jak tam má ty rozpěry 😀 😀 😀 tak my na nákup dnes nejedem v tom pařáku..pojedem zítra..tak pokud nebude červená,tak koupím test..a ty nezlob s práškama...druhá čárečka tam přece není z těch prášků!!jsem teda blondýna,ale zas až taková ne 😀 😀 😀

mmirunda
28. črc 2012

@saraha2 blondýno naše 😀 ty nás s tím testem napínáš. Kdybych byla v Brně, tak snad sednu na bus a jeden testík ti přivezu 😀

marmina
28. črc 2012

@mmirunda však já také neměla žádné zkušenosti! na netu najdeš všechno a doma si to pak děláš všechno podle sebe, jak ti to nejlépe vyhovuje 😉 Dáváme teď zelenou matce přírodě 😵

marmina
28. črc 2012

@saraha2 jsem na tebe moooc zvědavá 😵

mmirunda
28. črc 2012

@marmina Konečně si člověk užije milování za účelem požitku a ne rozmnožování 😉 aspoň tohle je rpo mě před IVF veliká úleva. Milujeme se kdy chceme a ne tehdy jak nám určuje kalendář a ovulace

malinka_02
28. črc 2012

@saraha2 tak budem držet palce zítra..

Tak já jdu 😀

marmina
28. črc 2012

@mmirunda to je určitě dobře. Já ovulaci nesleduji, takže se řídíme touhami, a ty moje jsou největší uprostřed cyklu 😉

mmirunda
28. črc 2012

@marmina jsem moc ráda, že jsi mezi nás zase nakoukla 😵 ♥