1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

rory_g
autor
9. srp 2012

@zelvik jé ahoj Beruško, to jsem ráda, že jsi se ozvala 🙂 Paráda s tou dovolenou, to je dobře, že jste zregenerovali síly a teď už doufám, že půjde všechno jako po másle...no ale nejlepší by bylo, kdyby v sobotu ta mrcha nedorazila 😝

zelvik
9. srp 2012

@rory_g No to by bylo samozřejmě nejlepší, ale to ona dorazí 😒 , už cítím břicho... Ale věřím, že kdybych byla v pořádku a byli jsme normálně plodní, tak by se to teď zaručeně povedlo - protože snažení bylo teda hodně snaživé 🙂🙂 Jenže, protože to je nás holt tak jak to je, tak to bylo jen maximálně příjemné, ale kýžený výsledek to mít nebude:(
A co ty? Cítíš se dobře, všechno je OK?

malinka_02
9. srp 2012

Ahoj holky taksem byla rano na krvi.Mam volat za hodku- hodku a pul.Ale sestricka taky rikala ze kdyz mam tt negativni a spinim ze to bude negativni..Ms de jeste nerozjela..A zamrazene mame ted 4 a dal je to zajimave. Snazi se ket delat v nativu aby co nejmene zatezovali telo takze 10-12 dc utz a pokud bude sliznice hezka tak podle folikulu jen ovitrelle a pak za 2-4 dny KET s tim ze uz mi muzou rict ze je po ovulaci pokud je brzo.A pokud bude sliz.ice nizka tak nic a v dalsim cyklu leky na sliznici.Na jednu stranu dobry ze se snazi jit tou prirodni cestou a na druhou si nedovedu predstavit jak tam prijdu rozradostnena ze bude ket a oni mi reknou ze nic a ze za mesic.. 
Ted zvazuju zda teda jet na tu dovcu a jit do toho v zari kdy mi samozrejme do toho zasahuje ten veletrh a nebo kaslat na dovcu a jit do toho ted..

malinka_02
9. srp 2012

@zelvik ahojky tak to je super ze sis odpocinula..me rano sestricka v podoli rikala ze ket je dobry po ivf a a ze zvazujem dovcu a ona ze nekdy je lepsi jet na dovcu a na Podoli zapomenout 😉

rory_g
autor
9. srp 2012

@zelvik no koukni na mě...sice po IUI, ale úspěšnost byla nějakých 8% max, takže od přirozeného početí se to moc neliší. A já věřím, že i u Tebe se stane zázrak 😵 Spolu jsme to tady tak nějak rozjely, tak si taky budeme psát o dětičkách 😉
@malinka_02 to je zajímavé, no na KET se dává většinou Estrofem a potom Utrogestan - oboje podpůrné hormony, které tělo samo vyrábí. Hlavní je, aby to vyšlo, Želvinky také chodí do Podolí, tak jsem na vás holky zvědavá, už abyste řešily porod v Podolí, místo CARu...

saraha2
9. srp 2012

@renlu to ti neřeknu,protože my se doma snažili 14let..problém u nás žádný nenašli..máme diagnozu bez pozoruhodností..nejde to a nikdo neví proč....
@pawlla musíš myslet na to,že utrogestan už nebude a pokud si dobře pamatuju a to pamatuju teda 😉 ,tak to přišlo po výměně agolutinu za utrogestan..takže myslet pozitivně a nezlobit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zelvik
9. srp 2012

@malinka_02 Ahojky, já bych jela na dovču být tebou. Chtěla jsem taky KET hned po IVF (taky chodím do Podolí), al já zase bojuju s vysokou sliznicí a pak byla i cysta, takže já na ty ultrazvuky chodila vlastně od května. Pak jsem si řekla DOST, jedu na dovču, kašlu i na tu antikoncepci, ta se o měsíc nezblázní, když to odsunu... A i když to nejspíš nevyšlo, tak mi to prospělo (a nejen mně) po psychické stránce. Myslím, že je potřeba, aby člověk nezapomínal i "normálně žít a užívat". Ať se rozhodneě jakkoli, držím palce!

rory_g
autor
9. srp 2012

@saraha2 teď už to vyšlo a to je hlavní, Ty i @pawla pozitivně myslet! Kupte si nějakou mantru 😀 Ne, to je vtip, ale myslím, že to dělá hodně, já jsem od přírody hrozný pesimista, ale snažím se i na sílu myslet a vnucovat si jen hezké myšlenky a doufám, že se vyplatí 😵

pawlla
9. srp 2012

@saraha2 no utros nebude ten nemuzu ani nahodu stve me ze na to nikdo neprisel driv uz jsem mohla mit brisko ☹ jsem vysadila agoutin a konec a takove jsem mela pekne HCG a vsechno ........ ale ted to vyjde a brisko s miminkem bude 🙂

pawlla
9. srp 2012

@saraha2 a co ty jak se citis a co miminko 🙂

nemorosis
9. srp 2012

@pawlla Je mi líto, že to minule nevyšlo. Jak vlastně přišli doktoři na to, že je to utrogestanem? Agolutin je přece taky progesteron, jen v jiné lékové formě. To je taková škoda. Teď už budeš mít tělo krásně připravené, nabuzené a za pár týdnů nám ukážeš dvě čárky s květnovým termínem porodu! Už se těším!

nemorosis
9. srp 2012

@zelvik To byl tak krásný příspěvek! Je super, že jste si s manželem odpočinuli a jeden druhého si užili. To se pak hned s podporou druhého bojuje líp. 😉 Takže na KET jdeš v září? My jedeme s manželem taky na pár dní sami do Krkonoš. Je to naše poslední společná dovolená bez dětí na dlouhé roky, protože dvě děti najednou nám už nikdo nepohlídá, dokud se s nimi nepůjde aspoň trochu domluvit. 😀 Těšíme se o to víc, že jedeme do našeho oblíbeného penzionku, projdeme se mírně po horách a snad budeme mít i hezky.

viktorka555
9. srp 2012

ahojte, moje prvé IVF dopadlo tak, že mi vložili jedno vajíčko a mala som hcg pri prvej kontrole 80, ale prestalo rásť, tak sa to neudržalo...po týždni hcg 0. vyšlo mi až tretie.

pawlla
9. srp 2012

@nemorosis no uzivala jsem ho ted red KET aby MS prisla jak ma ale zacalo mi byt tak spatne ze jsem nemohla uz ani chodit a skoncila na kapackach v nemocnici 😖 nejsem alergicka na ten hormon ale na nejaku z vedlejsich pomocnych slozek toho utrose .... no stejne MS prisla driv o 5 dni a ted jsem mela jeste horecky ale uz je to lepsi ... no nic nemuze jit proste hladce porad same komplikace

saraha2
9. srp 2012

@pawlla já pořád stejně,dnes psal dědeček,že jede do města,tak dostal úkol koupit testík 😉 je mu 86let..,ale už psal sms,že to z lékárny má 😀 staví se po 12hod,tak pak testnu hned..jsem testila naposledy v neděli odpoledne a přece jen zítra mě čeká ten ultrazvuk,tak chci testnou,jaká bude čárečka tentokrát...

nemorosis
9. srp 2012

@pawlla Hm, na tyhle alergie se dopředu přijít bohužel nedá. Neboooj, teď už to bude dobrý. A KET bude ten vítězný. 😉

nemorosis
9. srp 2012

@saraha2 Juuu, už UTZ! No doufám, že nám ukážeš fotečku s dutinkou! Jsem celá natěšená! 😀 😀

pawlla
9. srp 2012

@nemorosis to doufam ze ano jsem desne nervi ale uz se tesim az budu mit miminka v brisku 🙂
@saraha2 jej dedecek jo 😀 to za neho takoveho neco asi ani nebylo to muj deda by asi ani nevedel co to je 😀 😀

pawlla
9. srp 2012

@saraha2 no muj deda neumi vlastne ani pst SMS 😀 a to jsem ho to milionkrat ucila

saraha2
9. srp 2012

@nemorosis já si myslím,že u nás v caru dávají fotečku až je srdíčko..uvidím zítra..
@pawlla já mám moderního dědouška!!má dva mobily,ještě jezdí autem,geluje se atd 😉

malinka_02
9. srp 2012

@zelvik ja vim, ze chodis do podoli..praveze me uz ten zivot zit nejak nebavi..nemam uz kamaradky vsechny maji deti, manzelstvi tim taky trpi..Praci mam na houby vubec me nebavi a zustavam jen protoze nechci jinam do zkusebky..
@saraha2 to je hezky s dedou..to me by testy nekoupil ani tatka ..
@rory_g prave v Podoli to zkousi bez estrogenu a pokud je nizka sliznice tak az dalsi cyklus a ten se uz sliznice podporuje..

Tak krev negativni..

rory_g
autor
9. srp 2012

@malinka_02 nevzdávej to...koukni na nás ostatní, vybreč se a zabojuj 🙂 Ve spoustě diskuzí se píše, že KET mívá vyšší úspěšnost, tak neztrácej naději, jeďte na tu dovču a vypněte, od snažení, hormonů, všeho, užijte si jeden druhého, jako Želvik 😉

evikj33
9. srp 2012

@saraha2 Tak to máš super dědu,ja už nemám bohužel dlouho žádného a babičku už víc jak rok taky 😢 Tak se na zítra pěkně vyhajej at máš odrána sluníčkovou náladu a ten tvuj kulíšek na UTZ je září. 🙂 Holky ten muj tlak si zemně děla prču nejdřív byl nahoře a ted asi zas dole,dnes jsem byla po žehlení uplně Ko motak a usla bych ve stoje,začla trochu bolet hlava,tak jsem si musela uvařit male kafčo s mlékem.Už je to lepší.

evikj33
9. srp 2012

@malinka_02 Jedte na dovču,pořádně se čvachněte a pak hr na Car,nám taky vyšel až 2pokus a u toho jsem byla tak nějak klidnější a víc v pohodě.Ten 1chce každý at se zadaří,ale když to neklapne člověk získá jakousi pokoru a uvědomí si že ani IVF není všemocné a že přírodě pomáha,ale nepřelstí ji.Prostě si říkej že nebyl ještě vhodný čas a příště už to bude ono.Já ani tak nebrečela,mísil se ve mně vztek a bezmoc(unás poprvé nedošlo ani na ET) a to máme syna přirozeně a jak se říka na první šup.Tak jsem myslela jak to hned klapne a prd.Ale počkat a vytrvat se oplatilo ted máme dvojnásobnou nadílku 😉

martina_81
9. srp 2012

@danny38 @pawlla @malinka_02 @saraha2 @mmirunda ahoj holky, tak hlásím, jak jsme dopadli. Dr. nám napsal papíry na genetiku a imuno,máme si dát oraz a na celej Sanus na chvíli zapomenout a relaxovat, že prý nám embryjka ohlídají a nabídl mi lázně,tak prý mám popřemýšlet a kdyžtak mu zavolat. do práce jdu příští středu,tak už se neskutečně těším,jak se každej bude ptát, co tam dělám. 😖 😖 Jinak jsem se zrovna objednala,tak na genetiku jdeme příští týden v úterý,ale na imunologii mají první volný termín až 1.října!!! No mě snad klepne. ☹ ☹
@malinka_02 nám taky říkal,že KET jde udělat v nativu,ale že s Estrofemem je to mnohem jistější,tak že půjdeme do toho.

martina_81
9. srp 2012

@malinka_02 koukám,že už máš výsledky. ☹ Moc mě to mrzí, vím dobře,jak Ti je. 😖 😖

mmirunda
9. srp 2012

@martina_81 Ahojky Marti, ty jo, možná to odpočinek vážně chce, ale věřím, že to čekání je příšerný ☹ A hlavně ten termín až na říjen je šílenej ..... to mě moc mrzí. Třeba se uvolní dřív nějaký místečko. Držím ti palečky. A do práce už teda jdeš příští týden?

petruska83
9. srp 2012

@evikj33 Ahoj, ty joooo, ty jsi jak já. Jedno dítě přirozeně a první ivf nedošlo ani k transferu.
Holky, představte si dnes ten šok. Uvažuji změnit Car a píšu si do toho nového, co říkají na můj případ a ona mi napsala, ať jí upřesním, co se dělo s embyjkama,tak jsem si psala do toho starého a oni mi napsali úplně něco jiného než mi v červnu řekli. Řekli mi, že se oplodnilo všech 6 vajíček (odběr ve středu).4 "umřely"ve čtvrtek a dvě v pátek. A dnes mi paní embryoložka napsala, že to píšu špatně, že se neoplodnilo ani jedno, tudíž prodloužená kultivace ani nebyla. Zase tolik tomu nerozumím a možná jim křivdím, ale snad jestli se oplodní nebo ne vidí hned a ne až třeba další den nebo ne? Možná se mýlím, ale jsem z toho opravdu zmatená,když jsem se tenkrát ptala, jestli můžou být na vině málo zralé vajíčka,tak mi řekla, že to by se ani neoplodnily a ony se oplodnily. Tak to nechápu. Vy jo? Zkuste mi to rozumně vysvětlit.....Díky. Petra

saraha2
9. srp 2012

tak dědoušek před chvílí odejl...jsme se nasmáli..prý baba na něho koukala,že si myslela,že si dělá srandu 😀 😀 tak jí řekl,že vnučka to potřebuje,že říkala,že to tam mají,tak ať se nedívá a dá mu to 😀 a víte,jakej koupil??mamatest-2ks..borec!§ale nasmáli jsme se teda 😀 tak jsem testla a je tam krááásná tlustice!!!!!!mám to v kuchyni na baru a chodím na to koukat,jak blbka 🙂 a protože manžel od pondělka nosí foťák z práce-vždy ho tam zapomene,tak nabíjím svůj,co mám doma a jak budou baterky trošku funkční,tak to vyfotím a dám to sem 😉

saraha2
9. srp 2012

@martina_81 a jak to cítíš ty??protože co si budeme povídat,nemyslet na to jaksi nejde,natož zapomenout na nějakou dobu..zvlášť,když už jsme se do toho daly....já to odkládala x dlouhých let.......po prvním neúspěchu jsem si říkala,že to asi teda hned tak nepůjde a vzhledem k mému věku jsem šla hned do dalšího..protože jsem si říkala,že kdoví,kdy se zadaří a jestli vůbec,tak že to vyzkoušíme hned a buď a nebo a pak že dáme cca půl roku pauzu....takže si pěkně doma sedněte,proberte to.....je fakt,že pár měsíců uteče ve finále jako voda,ale jak už je na to člověk "nadrženej"ˇ...,tak je to mnohem horší.......takže dej na své pocity a podle toho se rozhodni!!!!