1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

danny38
9. zář 2012

@mmirunda Uvidíš, že to bude všechno v poho 🙂 Já byla na ET také sama, akorát mě pak manžel odvezl domů. Je pravda, že mám skvělého muže, ale má svoje mouchy taky a kdo nemá, že 🙂 Já jsem taky za koníka strašně moc ráda, protože všechny holky tady dokážou podržet a to hodně moc pomáhá 🙂

mmirunda
9. zář 2012

@rory_g Tak to já jsem právě teprve v těch depkách. Funguju jak robot. S ničím mi teď ani nepomůže ( proč!! když jsem celý den doma a on musí chudáček vydělávat peníze a já se jen válím. Doteď jsem je vydělávala já a IVF celé zaplatila! ). Když s ním chci cokoliv vyřešit, ohledně peněz nebo čehokoliv hned se na mě utrhuje a nic řešit nechce, na všechno má čas. Když po něm chci něco spravit, tak se taky nikdy nedočkám. O to víc mě štve, že když chce něco on, můžu se strhat aby to měl. Chtěl k narozeninám detektor kovu, stálo to 8 tisíc, tak jsme se všichni složili a dostal ho ( já dávala největší díl, jak jinak ), ale nejde tu o peníze. prostě po tom toužil a chtěl a takhle se mi odvděčuje ☹ Na to mi i řekl, že jsem si ho tím detektorem asi chtěla koupit ... takže plakat bych mohla fakt denně.

mmirunda
9. zář 2012

@danny38 Však ani nevíš jak jsem ráda, že Vás mám a můžu se vykecat. Mě odveze z ET taťka

evagy
9. zář 2012

@pawlla mala som 9 vajok, a z toho zrelé 7 a oplodnilo sa iba 1.. brala som puregon, potom menopur a ešte jedno neviem názov.

rory_g
autor
9. zář 2012

@mmirunda hm to je dost podobné, jako to bylo u nás...mě přijde, že oni si na nás takhle vylívají svůj strach a nejistotu...Přítel až teď, co viděl mimčo, které už jako mimčo vypadá, jak sebou mrskalo, se začal chovat trochu normálněji. Sice Ti nedokážu odpovědět jak my k tomu přijdeme, takového trápení a všeho, potom i strach, jestli se to povede, potom strach, jestli bude srdíčko, jestli vyjde dobře screening, tripply...prostě fakt to zůstane na nás a chlap bývá většinou jen živitel, místo podpory...
Ale nerada bych prohloubila depku, třeba se zase M. uklidní, máš nás a taky rodinu a navíc, nejkrásnější bonus budou ty dětičky 😵

pawlla
9. zář 2012

@mmirunda a jak to vlastne mas s vychazkama ?

mmirunda
9. zář 2012

@pawlla Pavli já mám vycházky od tří do sedmi odpoledne, zatím jenom 4 hodiny, pak bude 6

kiwisek
9. zář 2012

@mmirunda Mirko, nevím jestli Ti bude líp když napíšu svoji situaci, ale třeba malinko, tak se podělím...
my jsme teď co se týče IVF na bodě mrazu... za 2 neúspěšné pokusy sme dali celkem 44 tis. (a to je domácí rozpočet takový, že když poplatíme účty a jídlo, tak nám "zbyde" sotva 3 tis. měsíčně) takže maximání odříkání, abychom do toho vůbec mohli jít... na 3 pokus budeme šetřit tak rok s tím, že manžel má teď ještě vedlejšák, abychom mohli aspoň neco odložit. Babičky moc pomáhat nemají z čeho, jedna ještě živí bráchu, druhá maximálně podporuje zatím jediné vnouče... 😝
To je co se týče peněz... a teď co se týče prítupu chlapa k věci.
Androlog mu zjistil opakující se zánět ve spermatu.. poslal ho na ORL, aby zjistili, jestli tam nevzniká příčina (divili jsme se oba), tam vše OK, pak měl jít ještě na kompletní imuno, ale nebyo toho, kdo mu vypíše žádanku (tak byl z toho lítání po doktorech fakt hodně nervní), že prý se na to může vysr... 😠
pak jsme byli na vstupní konzultaci v ISCARE. takže nám obou udělají testy (mě v CARu , jemu urolog) na bakterie... já jdu v pátek do CARu na vyšetření a výtěry, on byl u urologičky, předepsala mu antibiotika... No nesmí se s nima na sluníčko, tak sme se v srpnu domluvili, že je začne brát v září... no měl pár dní volna, tak je nezačal brát, aby si mohl dát večer pivo!!!! to jsem vzteky bez sebe, už jsme se kvůli tomu i pohádali, že snad není alkoholik, aby nevydržel 10 dní bez piva... tak na to mi řekl pár hezkýh slov... a když sem k tomu minule něco poznamenala, tak 2x dělal, že neslyší... takže už neřeším. Já si sakra mám pichat zase tucet hormonů, a on nemůže být pro podporu věci pár dní bez piva?!!!! 😠 ale pořád musím poslouchat, že když do dalšího pokusu nechci jít hned, tak se na to můžem vykašlat protože on (chudinka) nebude žrát hormony rok (bere clostilbegyt - zvedl se mu po něm testosteron na ideální hladinu), ale spermiogram stejně pouze 1 mil. kvalita moc....
takže tak to vypadá u nás...
posílám obejmutí! 😉

pawlla
9. zář 2012

@mmirunda tak to mas super s tema vychazkama ze titotak napsali aspon muzes nakam zajita nemusis trcet jen doma

mmirunda
9. zář 2012

@kiwisek Moc ti děkuju za podporu. Vidím, že v některých řádkách jako bych četla chování svého chlapa. Bez piva ani ránu. To taky předcházelo večeru před OPU,já ho prosila aby si pivo nedával a on stejně po práci na jedno šel, tak proto jsme se taky pohádali. Taky to nemáš jednoduché a kdo v naší situaci má. Spousta lidí si myslí, že tohle všechno platí pojišťovna.. My zatím do prvního pokusu daly 25 tisíc a pokud bude co zamrazit, tak to bude ještě 4500,- navíc. Na další pokus nemáme, ale kdybych chodila do práce, do konce roku bych snad našetřila, ale nepřipouštím si, že se to nepovede. Aspoň zatím ne. Nám se spermio o něco málo zlepšilo, hlavně ta morfologie, u prvního odběru bylo 14,8mil a 79% morfologicky špatných a pouze 21% pomalých ale bez pohybu vpřed, druhý odběr byl jaksi horší, bylo jen 6,6mil ale zase se lepšila morfologie, špatných bylo jen 53% a 47% bylo pomalých ale opět be pohybu vpřed a v den OPU už bylo 18,8 mil, z toho 51% morfologicky špatných a 49%pomalých, pohyb vpřed stále špatný. Ani nevíš jak moc ti drtím palečky, aby se přístup tvého muže trošku zlepšil, protože sama vím jak reagoval Martin když výsledek druhého odběru nebyl nijak závratný a že ani ten Pregnyl co jsem mu píchala nepomohl. Horko těžko jsem pak do něj rvala ty vitamíny, ale kouřit ani pít nepřestal ☹ Děkuju ti za tvoje milá slova a i já tobě posílám obejmutí, ať je brzo lépe.

mmirunda
9. zář 2012

@pawlla Jojo je to fajn, ale stejně jsem pořád doma, nějak se necítím na lidi. Teď jsem zalezlá s noťasem v posteli a dívám se na Partičku

pawlla
9. zář 2012

@mmirunda no to ja ksem po obde nacpala celou cokoladu a dve hodiny jsem lezela ale ten obed mi nejak nesedl nemuzu to uz ani citit a porad to citim v zaludku

pawlla
9. zář 2012

@mmirunda n muj chlap nepije ani nekouri a neji nic tucnenho nebo mastneho 😀 Zato jaaa ano pivecko jsem si sem tam dala protoze mi chutna a a sem tam vodni dymku v cajovne ale ted samozrejme ne to je jasne ale proc treba nepije nealko pivo kdyz mu to chutna a skysela jsem e elektronicka cigareta tolik neskodi proc to treba nevyzkousi?

mmirunda
9. zář 2012

@pawlla elektronickou cigaretu jsem mu koupila, měsíc mu to vydrželo a pak se k cigaretám stejně vrátil. Přitom tolik lezou do peněz ☹ On je dlouholetý a silný kuřák a pochybuju, že s tím přestane

pawlla
9. zář 2012

@mmirunda aha no takovi se tezko odnauci to je pravda ....ja mam ted nekdy takovou chut na pivo ze se musim drzet 🙂 .... Je mi nejak pekne soufl zaludek jako na vode vypada to ze obed pujde ven 😀

kiwisek
9. zář 2012

@mmirunda no tak to máte myslím velmi dobrý spermio (teda pokud to porovnám s námi) a hlavne - když chybí pohyb, tak na to je(P)ISCI ideální, to jste měli... takže myslím není žádný důvod proč by to nemělo vyjít 😉 právě naopak, myslím, že šance jsou vysoké. už si rozhodnuta zda si dáš vložit 1 nebo 2 embryjka?
to u nás je ta potíž, že spermií máme moc málo a ještě k tomu přes 90% je morfologicky špatných... a i ty co vybrali, tak neoplodnili vajíčka... a androlog (nejlepší v ČR) nám řekl, že už nejde pro to udělat více... testosteron je na ideální hladině... takže u nás je to i do budoucna hop anebo trop a šance jsou dost mizivé... proto bych další pokus chtěla pouze minimálku... no je dražší než pokus na pojišťovnu... ale já jsem ze 2 pokusů pribrala 8 kil a sem z toho fakt nešťastná, jak mi nic není dobré, do vetšiny kalhot se nevejdu.... ☹ a to chodím cvičit, od minulého týdne i tančit... jím méně, zdravěji , často , v malých porcích, hodně zeleniny a ovoce se snažím a pořád ne a ne zhubnout, už mě to štve. nechci další hormony!!!! 😝 😝 ☹

mmirunda
9. zář 2012

@kiwisek promiň mi tu otázku a nebylo by lepší jít do dárce? Ať se takhle strašně netrápíš?? Přijde mi to strašné, ty ač v pořádku podstupuješ tohle a výsledek v nedohlednu ☹ Chápu tě, taky jsem přibrala, sice jen malinko, asi dvě kila ale i tak mám problém se do něčeho vlézt a ve všem vypadám jak špekáček a to jsem nebyla hubeňour nikdy, jsem pořádnej kus ženské 😕 No uvidíme, je mi lépe jako v poledne, tak snad ten výsledek nebude zítra horší než dnes. Bojím se, ale stejně to neovlivním a ve finále stačí jenom jedno silné embryjko a může být miminko ...

kiwisek
9. zář 2012

@mmirunda přesně tak, poslední věta se mi moc líbí, je to správný přístup 😉
co se týče dárce, tak jsme se o tom hned na začátku bavili, když jsme zjistili co se děje. a kategoricky to odmítl, že by měl pocit, ajkobych měla dítě s jiným chlapem... vím, že v situaci IVF se to tak nesmí brát, ale bohužel pocit bych měla stejný... takže jsme to zamítli oba... to v krajném případě možná adopce... ale na tu nemáme sociální zázemí. bydlíme v pronájmu a na hypotéku nedosáhneme 😕 🤐

kive76
9. zář 2012

@kiwisek to já těch 8 kg přibrala jen při braní prednisonu a doufám,že už nepřiberu..jelikož už se taky do ničeho nevejdu ☹

pawlla
9. zář 2012

@kive76 tak to znam brala jsem prdnison dlouho a taky jsem po nem tak pribrala hlavne do bricha je to hnus nastesti uz ho brat nemusim

ivapo
9. zář 2012

@kiwisek spermiogram milion? to mi prijde dost..manžel mel neco pres 200 tisic...no a slo to!!§ 😉

mmirunda
9. zář 2012

@ivapo Ono asi záleží na kvalitě těch spermií. Někde nestačí milion a někde bohatě 200 tisíc 😉

ivapo
9. zář 2012

@mmirunda no..kvalita taky pry nic moc nebyla...moc šancí nam nedavali...spíš ..nahoda či zazrak pry...no a kočička se mi tam klube pry....moooc drím palečky...zitra 3tí den vid?tak at zavolaji dobre zpravy...tfuj tfuj... 😉

mmirunda
9. zář 2012

@ivapo MOc děkuju, ano zítra to bude třetí den. Snad už to vybojují, když to dotáhli až sem. Budu tam po půl desáté volat 😉

ivapo
9. zář 2012

@mmirunda joooo...zvladnou....věřit jim musíš a basta!! 😠 😉

mmirunda
9. zář 2012

@ivapo Máš pravdu 😉

ivapo
9. zář 2012

@mmirunda jojo... 😉 tak ja jdu s malou číst pohadku...tak hezkou klidnou noc...když nepujde spat..tak teplé mléčko na dobrou noc mi zabírá.. 😎

malinka_02
9. zář 2012

@vall83 gratuluju moc k holcicce a to ostatní to me moc mrzí.. Ale určitě se Vše v dobře obrátí a hlavně budete spokojeni a miminkem a to je nejdůležitější!

malinka_02
9. zář 2012

@mmirunda Míru u nás to taky skončilo na 5 a 1 jsme zavedli a ostatní zamrazili tak 5 bude pro nás šťastné cislo!! Občas mám taky pocit ze popisujete toho mýho.. Ale myslím ze oni sou jiný druh a proste takhle se s tím rovnají oni.. Musíš byt teď silna za oba, me taky štve ze sem to Vše absolvovala a on v klidu..do toho kamarádka co se vdavala před měsícem tak je těhotná ukazovala utz a kamarádky na me soustrastny koukali takže ani víkend se moc ne vyvedl.. Ale pamatuj ze ani 50 vajuch ne zaručí úspěch!!

mmirunda
10. zář 2012

@malinka_02 Děkuju za podporu

A všem přeji dobré ráno 😉