1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

verry
5. dub 2012

@saraha2 taky bojim bojim. jáá jdu na krev 18.4. a jeste nevím jestli budu testikovat....to ukaže čas 😀
a jak ti je?? mě ráno po probuzení bolel podbřuch....že by uhnizdování ? 😅

saraha2
5. dub 2012

@verry sakulente tak ty máš blastocystku a už se i uhníz´duje????????já nic....teda,teda... 😉

saraha2
5. dub 2012

@verry já hodně hledám na netu..někdo píše,že důležité jsou první 4dny-že to už je jasno,že říkala jakási doktorka..někdo zas píše,že sedmý den špinil-až krvácel a nakonec čeká dvě miminka...takže nám nezbývá nic jiného,než čekat a čekat! a oficiálně nemáš MS dostat kdy?

saraha2
5. dub 2012

@zana21 já měla skokánek jako ted při ET 😉

verry
5. dub 2012

@saraha2 to byla sranda, taky myslim že to je brzy.. 😀
ja mam napsano v papirech a i včera mi dr. říkala,že nejdůležitější jsou 3-5 dnů po. V této době se doporučuje zvýšený klidový režim. Dr. mi říkala že včera at az prijedu domu,tak rovnou lehnu do postele. tak jsem lezela. a že tech 3-5 je nejdůlezitejších........jinak bych to měla dostat toho 18. teda jestli se to třeba nějak ten cyklus nekrati nebo neprodlouží po tech hormonech-těžko říct, jak to na to ma vliv 😨 😨

alinah
5. dub 2012

@verry holky oni vsude rikaj neco jinyho - i tady holky na jinejch diskuzich. nekdo zacal chodit rovnou do prace a stejne se embryjko uchytlo, nekdo tyden lezel a stejne se neuchytlo.. ja planuju si vzit po ET 2 dny praci z domova a pak normalne chodit (ale nestresovat)... mam doma 3letyho raubire, stejne uplne lezet nemuzu..

jinak ja hlasim 4 oplodneny vajicka (ze 7 bylo 5 zralych). v sobotu mi reknou kdy bude ET. to cekani je sileny! Verry, Saraha2 - uplne vam zavidim ze uz jste v dalsi cekaci fazi 🙂

verry
5. dub 2012

@alinah tak to máš taky super urodičku 😉 neboj to uteče, ani nebudeš vedět jak...
já si vzala tejden dovču, a chtěla bych ještě tak zítra ležet... ale vůbec mě to neba. Já takovej typ člověka, co pro něj je fakt nuda ležet...takže mi to vůbec neutika, aspon že mám noťas a filmíky a knížky-no,celou postel obloženou, aby to rychlejc utíkalo 😀
kolik budeš zavadet?

saraha2
5. dub 2012

@alinah ty budeš za chvíli taky!!neboj!!uteklo to,jako voda!!!no já teda dopoledne jdu nakoupit-netahám nic těžkého-půlku chleba,rohlík,kousek salámu..pak uvařím a posedím,nebo si na chvíli lehnu..včera to tu byla samá návštěva,tak jsem šla lehnout až ke třetí hodině..ted tu zas byla kamoška,tak uvařím špenát-když je ten zelený čtvrtek a na chvíli zase lehnu,ale nevydržím polehávat třeba 4dny..a je fakt,že jedna ležela a nic,u druhého IVF neležela a chytlo se..takže tomu asi nepomůžem..

saraha2
5. dub 2012

@verry je možné,že to pozdrží ten utrogestan...já ho teda měla už ze začátku asi 4dny jsem zaváděla 1-1-1,pak jsem ho vysadila a MS přišla jen o den později...uvidíme..a des ležíš?

saraha2
5. dub 2012

@verry jo aha..píšeš,že ležíš..já to nevydržím!!!!!! ☹ jako nelítám nijak,ale že bych polehávala celý den,to fakt ne... ☹ jsem špatný pacient...

verry
5. dub 2012

@saraha2 neležím furt, i sedím. jako po včerejším ležení mě bolí uplně vše 😀 tak spíš ted sedím...naštěstí dělat nemusím nic, přítel navařil a líta okolo mě...tak si to užívám 😀 😀
já vím,někdo píše že leží a nekdo zas ne...nemá cenu se tím trápit- jestli se to má povést tak se to povede, ať děláš co děláš...to je prostě osud 😉

saraha2
5. dub 2012

@verry no já už se začla cítit blbě,že tady sedím u pc 😀 jdu teda na chvíli lehnout a pak uvařím 😉 já bych tááák chtěla vědět,co se v tom bříšku děje!!chtělo by to nějakou mini kamerku,že??? 😉

verry
5. dub 2012

@saraha2 no bylo by to zajímavý to sledovat, to joo 🙂
však mi si počkáme- a dočkáme 😀

alinah
5. dub 2012

@verry budu zavadet jedno (pokud bude dobra kvalita), tak uvidime.. jedno dite uz mame, a nevim jak bych dvojcata zvladala. a kamerka by byla fakt dobra 😀

ja jdu taky varit spenat 🙂

verry
5. dub 2012

@alinah a první máte taky po IVF? nebo přirozene?

alinah
5. dub 2012

@verry prvni mame prirozene. Dlouho to neslo, tak jsme sli do CAR na vysetreni, kde rekli ze jedine IVF no a cekali jsme na vysledky genetiky a otehotnela jsem priozene 🙂 jenze ted podruhy uz se zazrak nestal, uz to zkousime vicemene 2 roky, a me uz se nechce cekat.. me uz by se pak asi vubec do miminka nechtelo..

verry
5. dub 2012

@alinah ted koukam k tobe do alba krasnyho prcka máte 😎 😉
no joo, to už jsou pak asi nerviky kdyz to nejde... aspon že to IVF existuje,co?

alinah
5. dub 2012

@verry to je uz je to 'velkej' chlap - je mu 3,5. Nesmime mu rikat ze je malej, vsechno desne dela jako velkej. a hrozne by chtel miminko. tak uz kvuli nemu 😉

plumeria
5. dub 2012

Ahoj holky, jak se máte? My jsme po kontrole. HCG krásně porostlo a na UTZ už je vidět dutinka. Dokonce máme první fotku. Sice tam toho ještě není moc vidět, ale je to milé 🙂 Doktor, že máme první příspěvek na ledničku 😀 No a asi ji tam fakt dáme 😀

saraha2
5. dub 2012

@plumeria jůů!!!gratuluju!!!!a dáš nám sem fotečku,at se můžeme taky pokochat? 😉

marmina
5. dub 2012

@plumeria tak to je moc hezká zpráva! gratuluji a snad nás tu bude brzy víc s dutinkou 😀 Kdy půjdeš na další kontrolu?

plumeria
5. dub 2012

@saraha2 Děkuji, i když zatím stále jen tak opatrně. Mám pořád strach nějak víc se radovat. Fotku vám určitě ukážu, ale kromě té dutinky tam zatím nic víc není. Ale jak mě doktor prohlížel z různých úhlů, tak při jednom pohledu v té dutince byla malá čárečka a to je prý mimi. Na fotce ale bohužel není. Tak alespoň dutinka😉

plumeria
5. dub 2012

@marmina Taky doufám a všem ze srdce přeji 🙂 Bylo by krásné, kdybychom se všechny brzy mohly přesunout z kolonky neplodnost do těhotenství a pokračovat v diskuzi tam 😉 🙂 🙂 Na kontrolu jdu za týden.

saraha2
5. dub 2012

@plumeria já vím,však to bylo potichoučku 😉 jsi to nemohla ani slyšet!ale napsat potichu to nejde! 😉 děkujeme za fotečku!

plumeria
5. dub 2012

@saraha2 Jasně, díky 😉 Už se těším na zítra, jestli sem dá fotku nemorosis, u ní už by toho mělo být vidět více 🙂 ....a zanedlouho se budu těšit na ty vaše 😉 🙂

saraha2
5. dub 2012

@plumeria kéž by.kéž by!!!!!!!!

nemorosis
5. dub 2012

@plumeria Juuuu, to je ale krásná dutinka!! A tobě fotku vytiskli aniž by sis o ní musela říct? Chtěla bych jí taky, tak je snad ukecám. 😀 O HCG z krve ani nedoufám, to mi prostě neudělají. 😒

plumeria
5. dub 2012

@nemorosis Děkuji 🙂 Ano, vytiskli. Jak mě dr. prohlížel, tak jsem čekala, že se zeptá, jestli chceme foto, ale neptal se a mně bylo blbé se zeptat, když tam ještě nic moc není vidět. Tak jsem pak byla v převlíkací kabince taková trošinku zklamaná a pak jsem se z kabinky vrátila do ordinace a fotečka už ležela na stole, tak jsem se hned začala culit a byla šťastná 😀 A dokonce jsme ani nic neplatili, sestřička, že si ji mám hned schovat, ať po mně na recepci nechtějí peníze 🙂
Jaktože ti to neudělají? To je divné. Tu moč jsi tam už nesla nebo až zítra?

marmina
5. dub 2012

@nemorosis na tvojí fotku se taky moc těšíme! hoď na doktora očko a dá ti jí taky zadarmo 😉
jinak v našem CARu HCG z krve taky nedělají, normálně si děláme test doma a oni to potvrdí rovnou UZV. Mě to teda nevadilo, já zrovna braní krve nemiluju 🙂

nemorosis
5. dub 2012

@marmina No když mi udělají UTZ, tak mi krev brát nemusí. Hlavně, aby mi vůbec utz udělali! Na stránkách píší, že dělají test z moči a v některých případech dokonce i utz. To bych padla.