1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

vall83
6. dub 2012

@zelvik no ty si sikulica..... 😀 😀 😀 gratuluju k pichnuti 1.inj....jinaj ja pichala uplne celou jehlu...mne to tak ukazali... 🙂

vall83
6. dub 2012

@plumeria ked si vas tak porovnevam s nemorosis...tak mi je az do plecu co ten dr. jej povedal...to je totalne hovado....to je hrozne az aky rozdiel medzi dvomo Carami... ☹

zelvik
6. dub 2012

@vall83 Aha, takže jsem to vlastně udělala dobře, tak fajn, to jsem ráda, že mi to jde🙂 Zajímalo by mě, jestli už teď má smysl víc pít, aby se zabránilo tomu hyperstimulačnímu syndromu...

alinah
6. dub 2012

@nemorosis taky gratuluju a prosim napis co je to za CAR? uplne me to desi..

ja tedy musim rict, ze kdyz na prijmu pred OPU jsme cekaly jak husy na porazku v chodbe pred vstupem na luzkove, vyvalily se sestry na cigarko s kavickou a se slovy: jezis tady jich je (pred nama!) a my tam jak trubky dal staly nez si vyhulily zobaky, tak musim rict ze me to taky pekne nazdvedlo, ale to se neda srovnavat tady s @nemorosis

vall83
6. dub 2012

@verry tak sem si to nasla na netu....no neviem neviem...ruticelit ma za ukol podporovat krevny obeh ...ono prekrvovat by si sa teraz moc podla mna nemala....to pisu aj na bylinkovych cajoch,.... a cytovital je vraj na zabecpecenie a ochranu funkcnosti hormonalneho systemu....no ozaj neviem....je tu pisane toho vela ma to aj pozitiva, ale mna zaujali tieto veci...je to na tebe... 😉

vall83
6. dub 2012

@zelvik urcite to smysel me....len pekne piiii.... 🙂 🙂

marmina
6. dub 2012

@zelvik
@vall83
holky, u pera je jehla trochu kratší tak zajede celá, u Menopuru (nebo i Pregnylu) mi sestra říkala, že to nemusím až na doraz, je trochu delší a silnější, tak se prý nemám trápit a zanořovat celou. @zelvik jsi statečná 😉 klidně pij hned od začátku, tím ničemu neuškodíš, aspoň budeš natrénovaná

vall83
6. dub 2012

@alinah to je hruza holky co si od vas ctu s tymi Carami...ku mne sa tu chovaju krasne...pred OPU sa mi kazdy zvlast prisiel predstavit, povedal mi co on bude robit...atd, vsetci boli mily hodny ...anestologicka mna dokonca pri uspavani hladkala ako male mimino 😀 no sice je to tu drahsie, ale ten pristup je k nezaplateniu...
Holky a co vas to IVF vyslo do hromady priblizne aj s lekami a injekciami a so vsetkym?

vall83
6. dub 2012

@marmina jaj tak to ja nevedela....tak netrap sa a nezavadzaj ju celu 😉

marmina
6. dub 2012

@vall83 tak to jsi měla bezva přístup, já si teda taky nemůžu stěžovat na chování. Nás vyšlo IVF asi na 23 tis., KET bude stát asi 5 tis.

saraha2
6. dub 2012

@nemorosis takže si udělej pořádného turka a zapal si cigárko..jo??nezapomeň,když ti to mudr.naordinoval..to je vrchol toto...
@plumeria čokoládu néé??nestraš!!na jakých stránkách to je napsané?já to nikde nevyčetla..
@zelvik šikovná!!taky papám prednison..ale já už nepíchám 😉 už mám odpícháno..aspoň doufám teda..

vall83
6. dub 2012

@marmina cize do kopy 28 tis... och to nemozem ani manzelovi povedat....nas to uz stale 3000 eur a to este KET budeme platit 600 eur... ☹ ☹ ☹

saraha2
6. dub 2012

@vall83 tak nás to vyšlo na 19800..platila jsem 5800kč za puregon,10000 za ICSI 8-vajíček,pak prodloužená kultivace 4000.píšu ti to v českých korunách 😉 nezapomeň,ju? 😀 němeli jsme AH a mražení..to by bylo zase o cca 8tis víc...

saraha2
6. dub 2012

@vall83 a mě při OPU nehladila anestezioložka,ale přímo docent 😉 asi jsem vypadala hooodně vyplašeně,když jsem pořád křičela,že ještě nespím,at nic nedělají 😀

marmina
6. dub 2012

@vall83 týjo, to je pálka! ale zase máte hodně embryjek

vall83
6. dub 2012

@saraha2 no jo ja si myslim ze to je aj drahsie pre to ze som ich mala tak vela a 25 ich zamrazili...po 5 kusoch ich mrazili...inak ich mrazia po 4 kusoch, ale asi vedeli ze to bude drahe uz tak ...to je hrozne ta suma docela sme z toho v soku.... ☹

saraha2
6. dub 2012

@vall83 ale si tak říkám,že kdyby nám mrazili takový počet,jako tobě,tak na tom budeme o 20tis víc...to naskáče v takovém počtu..

vall83
6. dub 2012

@marmina no ono to je drahsie kvoli temu ze som ich mala tak vela asi...no co uz...ale ked si zoberiem ze ideme preraba barak komplet od zakladu tak nam to trocha viacej skocilo cez rozpocet ☹

marmina
6. dub 2012

@saraha2
@vall83 no ono už jen to napíchnout ICSI by bylo pěkné drahé! jsem předtím psala, že jsem vděčná za těch našich 9 vajíček

saraha2
6. dub 2012

@marmina tak.tak..v mém caru je ICSI 4-6 vajíček tis,každé další 1000..

saraha2
6. dub 2012

chybí tam číslo-takže 4-6 vajíček 8tis..

marmina
6. dub 2012

@saraha2 u nás to bylo do 10 vajíček 7800

teď mě napadlo, ty moje tři mrazáčky asi zamrazili taky dohromady, ale co když budu chtít rozmrazit jen jedno? nevíte jak to řeší?

saraha2
6. dub 2012

přeji Vám všem krásnou dobrou noc!jdu sledovat výměu manželek 😉 ještě utrogestan a honem zalehnout!krásné sny!!

saraha2
6. dub 2012

@marmina to netuším,ale musí to jít!hodně holek psalo,že měli 3zamražené na další tři pokusy!!!takže neboj,oni vědí,jak na to!!to mají vychytané už v této době 😉

plumeria
6. dub 2012

@saraha2 Na stránkách našeho CARu, ale je to i všude jinde. Když si zadáš strava v těhotenství, vždy tam je, že se nemají jíst/pít věci s kofeinem, tedy káva, colové nápoje a že i čokoláda ho obsahuje. Ale neboj, to bys jí asi musela spořádat hromadu, aby to fakt škodilo. Já taky hřeším 😉

plumeria
6. dub 2012

@vall83 My jsme dohomady platili cca 32 000 kč, protože jsme měli hodně vajíček s použitím ICSI.

plumeria
6. dub 2012

@marmina Nechci strašit, ale myslím, že když už se jednou zamrazí a rozmrazí, tak to znovu nejde. Určitě vám je dali do min. dvou várek 😉 Nám zbyly dvě a vím, že nám je dali do jedné. Pak jsem si říkala, že jsme si je měli nechat zamrazit raději po jednom, ale to by asi byly další peníze navíc.

marmina
6. dub 2012

@plumeria hmmm, se na to pak schválně zeptám. I když četla jsem tady na MK, že někomu embrya rozmrazili, kultivovali a pak znovu jedno zamrazili. Ale taky bych se bála, že tolik změn nepřežijou ☹

marmina
6. dub 2012

@zelvik 2x neúspěšné IUI, 6.4. začala stimulovat na 1. IVF - statečně si píchla sama první včelku 🙂
@nemorosis 15.3. ET (1 E, 6 zamrazeno), UZV 6.4. - potvrzeno těhu - konec 6tt, UZV 17.4.
@rory_g 4x neúspěšné IUI, 6.4. UZV před stimulací na 1. IVF

@plumeria 20.3. ET (1 E, 2 zamrazena), 30.3.- krev potvrzeno těhu, UZV 5.4. - krásná dutinka 5+0tt, UZV 11.4.
@alinah OPU 4.4. (7 vajíček z toho 4 oplodněná), ET plánován na 9.4.
@verry OPU 30.3. (9 vajíček z toho 6 embryí), ET 4.4. (1 E), 5 embryí zamraženo, na krev 18.4.
@saraha2 OPU 30.3. (8 vajíček z toho 2 embrya), ET 3.4. (zaděláno na dvojčátka), kontrola 16.4.
@vall83 OPU 29.3. (46 vajíček!), 25 embryí hned zamraženo, KET v dubnu (přeje si dvojčátka)
@marmina 4x neúspěšné IUI, v březnu 1. IVF (neúspěšný ET 2 embryí), KET koncem května

alinah
6. dub 2012

@vall83 hele na sale uz pak byli fakt super, to se taky kazdy predstavil a byli strasne mili. i sestra na prijmu a pak po zakroku se o nas hrozne hezky starala.. ale ty nadhery me na zacatku fakt dostaly..

zelvik
6. dub 2012

@marmina To se nám to tu pěkně rýsuje. Já jsem tak zvědavá na @rory_g a ona nás bude napínat celý víkend, potvůrka🙂