1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

zana21
8. dub 2012

@marmina Tak to budu moc ráda, když si budeme dělat vzájemnou podporu. Můžu se prosím tě zeptat, čím jsi stimulovala. Měla jsi pero nebo jsi si míchala léky sama? A proč jsi se pro tuto variantu rozhodla? Děkuji

kive76
8. dub 2012

@marmina ahojky, já například před imunologii brala antibiotika protože mě bolel zub, a imunolog se mě jen zeptal jestli jsem něco brala, a když jsem řekla,tak říkal, že to nevadí..že to ty výsledky vůbec nezkreslí

verry
8. dub 2012

@zana21 ahoj, myslím že je jedno jestli budeš mít to či ono. Mě se na výběr nikdo neptal 😅 píchala jsem perem 🙂 a není čeho se bát, uplně v klídku sama zvládneš,když jsem to dala jáá 😀

verry
8. dub 2012

@marmina nevím s tou imunologii ti neporadim. nám brali krev a přítel daval spermio. Určitě dělají dopodrobna rozbor uplně kompletní. Protože já se léčím se štítkou a v tý době jsem zrovna nebyla dlouho na endokrinologii, a když mi přišli výsledky z imunologie tak mi do závěru napsali-at se objednam hned na endokrinologii a že je potřeba u mě uprava léku, že hladina štítky je odlišná.

zana21
8. dub 2012

@verry Díky moc, já nemám strach z injekcí. Už jsem si při IUI píchala nerional, respektive mm a v pohodě. Jen jestli třeba perem, tedy uměle vytvořenými léky, nejsou lepší kvality a potom jsou i kvalitnější vajíčka. Dr říkala, že v tom rozdíl není, ale ráda bych slyšela, co Vám říkali Vaši lékaři 🙂

zana21
8. dub 2012

@kive76 Ahojky, my plánujeme naše první IVF v červnu 🙂 Co jste všechno před tím zkoušeli, než jste se rozhodli pro IVF? My 2 IUI, bohužel neúspěšně ☹ Dr. mě poslala pouze mě na imunologii, jinak žádné speciální vyšetření nás neposlala.

marmina
8. dub 2012

@zana21 já měla pero Puregon, nabídli mi ho, tak jsem do toho šla, z IUI vím, že po něm celkem dobře reaguji (vyšlo nás na 4000 a to je včetně Cetrotide). Tohle jsem našla na netu, odpovídá MUDr. na rozdíl mezi perem (v tomto případě Gonalem) a Menopurem:
Dobrý den,
máte pravdu, to samé to rozhodně není, je to zřejmě výsledkem osobního názoru či přesvědčení vašeho lékaře, ale z hlediska principu je pak zbytečné Vám dával Gonal F a můžete být pouze na Menopuru. Menopur je rovněž relativně velmi dobře účinný preparát, ale jeho čistota při výrobě nemůže dosahovat čistoty Gonalu F, který je rekombinantní a navíc množství účinné látky je stanoveno chromatograficky.

@kive76 moc díky, už jsem klidnější!

@verry no já dneska zjistila, že jsem se měla objednat na štítnou žlázu v listopadu, ale nějak jsem měla zafixováno že až v dubnu! tak to mám sakra skluz! 😀

evikj33
8. dub 2012

@zana21 Ahojky,na pruchodnost vejcovodu tě nikdo neposlal,ani laparo?Protože pokud by byly vejcovody pouze zužene,nebo tam byly menší srusty,mužou to při laparo odstranit.Pokud je vejcovod nepruchodny vajo nedoputuje kam má a IUI nemá uspěch.Jinak u IVF defakto vejcovody nepotřebuješ.Já začínam 2IVF ccaZačátkem května.Poprve jsem málo reagovala a k ET nedošlo.Měla jsem Menopur,ale dr.říkal že v lecích velky rozdíl není,ale holky co začaly třeba z Menopurem a foliky jim rostly pomaleji,nakonec přecházely na Pero.Tak nevím 😠 .Snad ti to k něčemu bude. Jinak holky doufám že neva že vam tu občas nakouknu 😕 Držím všem pěstičky at jsou tu brzo jen samé těhule a mužete to přejmenovat 😉

kive76
8. dub 2012

@zana21 ahojky, taky 2 IUI neúspěšné..přešli jsme z gennetu do Motola a po první konzultaci zde, nás dr. poslala na tu imunologii..a ted nás čeká ještě genetika,a pak zase imunologie a pak to IVF

zelvik
8. dub 2012

@rory_g AHojky, injekce zvládáme v pohodě. Zatím nepozoruju žádné účinky. MOžná trochu víc nafouklé břicho a asi trochu zvýšená žravost - tak se snažím dávat bacha, co do tý pusy strkám, abych se necpala sladkým a nepřibrala.A nevím, jestli je to injekcema nebo Prednisonem a nebo jen vsugerované, ale mám dojem, že tak do hodiny po aplikaci se mi trochu motá hlava a chce se mi spát. Ale ve vedlejších účincích jsem to nějak nevyčetla, tak nevím, co to je. Hlavně doufá, že se vevnitř něco děje a budu dobře reagovat a folíky porostou. Jinak mě klepne.Co ty? Nějaké příznaky, že by třeba mrcha nedorazila? 😉

zelvik
8. dub 2012

@kive76 Ahoj, taky tě vítám. Já taky přešla z Gennetu - do Podolí. Taky po 2 neúspěšných IUI. Uvidíme, jestli jsem udělala dobře a jaké budou výsledky.

zelvik
8. dub 2012

@marmina Hm, tak ta odpověď na rozdíl je docela zajímavá. Já mám teda Menopur, dneska třetí injekci. Zajímalo by mě, jak to bude na ultrazvuku vypadat, jestli se tam něco děje...
A snad ten Menopur není míň kvalitní, ne?

marmina
8. dub 2012

@zelvik jak píše ta doktorka, asi není tak čistý. Ale já např. jednou před IUI píchala Gonalem a reakce nic moc, už mi říkali, že to možná přerušíme, ale pak jsem ještě dopichovala Menopur a šup, IUI nám vyšlo a byl z toho Ondra 😀
Uvidíš na ultrazvuku, já myslím, že každý reaguje svým způsobem, takže někomu třeba více vyhovuje Menopur někomu zase pera

saraha2
8. dub 2012

@marmina neboj!!neznechutila!ona ta žbrunda se znechutí sama 😀

marmina
8. dub 2012

@alinah OPU 4.4. (7 vajíček z toho 4 oplodněná), ET plánován na 9.4. - jestli jdeš zítra, držíme palce!

@zelvik 2x neúspěšné IUI, 6.4. začala stimulovat na 1. IVF, UZV 11.4.
@rory_g 4x neúspěšné IUI, 6.4. UZV před stimulací na 1. IVF - čeká na MS
@plumeria 20.3. ET (1 E, 2 zamrazena), 30.3.- krev potvrzeno těhu, UZV 5.4. - krásná dutinka 5+0tt, UZV 11.4.
@saraha2 OPU 30.3. (8 vajíček z toho 2 embrya), ET 3.4. (zaděláno na dvojčátka), kontrola 16.4.
@nemorosis 15.3. ET (1 E, 6 zamrazeno), UZV 6.4. - potvrzeno těhu - konec 6tt, UZV 17.4.
@verry OPU 30.3. (9 vajíček z toho 6 embryí), ET 4.4. (1 E), 5 embryí zamraženo, na krev 18.4.
@vall83 OPU 29.3. (46 vajíček!), 25 embryí hned zamraženo, KET v dubnu (přeje si dvojčátka)
@marmina 4x neúspěšné IUI, v březnu 1. IVF (neúspěšný ET 2 embryí), KET koncem května

Pokud se chcete někdo nový přidat do naší tabulky, napiště mi do IP!!! Budeme jen rády 😉

nemorosis
8. dub 2012

@zana21 Ahojky, nepotkaly už jsme se někde? V diskuzi o IUI nebo tak? No, v Gestu se u mě pokusili o IUI jen jednou, ale nezareagovala jsem na stimulaci a navíc jsem asi půl roku měla cystu na vaječníku, která taky nereagovala vůbec na nic. Mně naopak IVF provést nechtěli kvůli té cystě a snažili se to odsouvat až po laparoskopii. Tu jsem ale osobně považovala za zbytečnou vzhledem k tomu, že mám doma ani ne dvouleté dítě. Přece jen není tak pravděpodobné, že bych měla srůsty na vaječnících nebo jiný závažný problém bránící otěhotnění. První dítě se nám povedlo přirozeně, teď za víc než rok jsem vyzkoušela bylinky, vitamíny, clostilbegyt, stimulaci gonalem, až jsem se propracovala k IVF. Jediný náš problém je moje absence cyklu a ovulace.
Kam jsi tedy přestoupila? IVF se vůbec neboj, všechny jsme to daly (troufám si říct, že docela v pohodě), dáš to taky 😉

saraha2
9. dub 2012

dobré ráno!!včera jsem měla zvýšenou teplotu 37,1..tak jsem si uvařila čaj a zalehla jsem..jinak se musím přiznat,že jsem dnes vyzkoušela testík a bílo samozřejmě..vím,je teprve šestý den od ET..takže by mě zajímalo,když verry budeš zítra taky šestý den,jak by jsi dopadla ty 😉 tím tě nechci k ničemu navádět ale!!!to ne,jen mě to napadlo..další testík vyzkouším ve středu a uvidíme..

marmina
9. dub 2012

ahoj holky, tak co, dostaly jste našupáno? 😉 Já trošku, tak aspoň neuschnu a budu dlouho mladá 😀

@saraha2 tak to jsi dlouho nevydržela a ještě k tomu svádíš verry 😀 Ale chápu tě, to čekání je ubíjející a pořád to hlodá "třeba bude aspoň duch" Akorát moc brzy testovat se fakt nevyplácí, může pak být zklamání, když se duch objeví ale pak nesílí a nakonec je negativní (viz chmurkaxy)

kive76
9. dub 2012

@zelvik taky doufám,že se něco bude dít.i u nás.....držím Vám palečky..

kive76
9. dub 2012

@marmina tak u mě se zatím IVF neděje, asi až v tom srpnu, a a pak se též přidám

kive76
9. dub 2012

holky co jste těhule blahopřeji, a nám snažilkám držím palečky.. 🙂

kive76
9. dub 2012

@marmina já dostala našupáno od přítele, a ještě dorazí táta 🙂

kive76
9. dub 2012

holky 🙂 když už máte za sebou IVF,nebo před sebou jak se tak to cenově pohybuje..at se na to trošku připravím...

nemorosis
9. dub 2012

@saraha2 Nic si z toho přece nedělej, ještě je opravdu brzy. Ale má to přece jen jednu výhodu, odteď už víš, že duch by nebyl z pregnylu, ale od miminka! 😉

marmina
9. dub 2012

@kive76 co jsme to tady rozebírali, tak 18 tis - 30 tis

Já to měla za 23 tis (pero Puregon, ICSI 8 vajíček, PK, 3 mrazáčci) - Pronatal Pha, v květnu KET asi za 5 tis.

saraha2
9. dub 2012

@marmina nesvádím!!to bych si nedovolila!!jen mě to napadlo,protože ona má blastocystku 😉 manžel už mrskal,mám hotové chlebíčky a koukám na pohádku

marmina
9. dub 2012

@saraha2 však já vím, jen tě popichuji 😉 hezky odpočívej princezno 😵

verry
9. dub 2012

@marmina tyjooo, tak honem honem na endo 😉 štítku je důležitý kontrolovat, já se s ní léčím asi 3 roky, nejdřív to bylo v poho, kontrola 1 za půl roku, ale pak jsem najednou přišla po době a ty hladiny uplne vysoký, tak dr. že mě radši bude hlídat. Nasadila vyšší davku letroxu a jezdím tam každej druhej měsíc. A ted před IVF jsem tam byla spešl aby si mě zkontrolovala-a říkala že ok.

verry
9. dub 2012

@zana21 tak vidíš, to určitě dáš když už to znáš 😉 jestli chceš vědět co já mam za sebou, tak si mě přidej do přátel-psala jsem si takovej článek všeho toho co jsme podstoupili,než jsme se rozhoupali do ivf 😉

verry
9. dub 2012

@saraha2 jejkuu, ty už testuješ??? mě picne... ty jsi ale nedočkavec. 😅 Já se budu přemlouvat a když budu testovat tak v ten pátek 13. ...abysme věděli jestli 13 je štastná 😀