1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

pawlla
10. říj 2012

@zelvik ahojky no ja porad v nemocnici, boli me posbrisek tak jen lezim

kathrin17
10. říj 2012

@malinka_02 nooo ano ved tak som to vlastne myslela, ze oni to radsej rozdelia na viac krat...prve je klasika IVF v nasom pripade s ICSI metodou a potom ak budu mrazacikovia tak bude KET....tym padom je viac sanci a vlastne sa to cele berie v poistovni ako prve IVF....no som velmi zvedava....a ano veeeeelmi malo pijem, ale uz som si povedala, ze si musim nastavit budik na to, aby som pila a nezabudala na to....spomeniem si na to az vecer, ked ma dole pali, ze som dokopy nic nevypila.....vypijem tak pol litra vody a asi dve kavy...coz je zalostne malo....citim to aj na kozi, tu mam suchu.....a ozik nahodou OHSS si nemala, ci ako sa to vola?Vraj sa da tomu vyhnut pitim hodne vela vody....ako si to preskakala?

melisska
10. říj 2012

@pawlla dolezite je ze ste vporidku, kedy bude ten utz? 😵 posielam pusinku

zelvik
10. říj 2012

@pawlla Ahoj, a už se ti tam aspoň někdo víc věnoval, jako ultrazvuk a tak? Že by k tomu někdo něco řekl?

malinka_02
10. říj 2012

@melisska jako ze ji mivas naopak velkou?? Tak to v pondeli to mas dobry ja se bojim ze mi reknou ze je na ovitrelle brzo a domu mi ho nedaji a v pondeli bude pozde ☹ Ja prave taky uz moc neverim..
@ivapo ja si rikala co si to napsala 😀 Ja verila a stejne to nedopadlo ☹

malinka_02
10. říj 2012

@kathrin17 tak ja prave kvuli tem zanetum piju 3litry denne,delam simcaj do konvice abych to pohlidala..a ja bohuzel mela jen 6folikul takze zadny ohss sem nemela..

malinka_02
10. říj 2012

Holky tak si predstavte ze me reaguje mesic zub na studeny tak sem chtela pred ketem (pritom sem si v cervnu pred ivf nechala opravit 6zubu,hrozne se mi kazi at delam co delam) noma tak sem tam vcera byla. Zubarka ze to nevidi a vyvrtala mi 2maly kaziky ze to snad bylo ono. A dnes zub boli zase!!! A ted uz se tam nedostanu!

pawlla
10. říj 2012

@zelvik
@melisska holky tak utz mi nikdo jeste nedelal a to zitra tu budu uz 7 den jen rikaji v klidu lezet.... Pro ne to se zacatek tehotenstvi( dnes 10tt) a to je bud a nebo bud se udrzi nebo ne nic moc s tim nedelaji venujou se tady ten tehulkam ktere uz jsou ve 3 trimestru

ivapo
10. říj 2012

@malinka_02 tak opakovat!!!!! Já vím ňo.. Příště..

ivapo
10. říj 2012

@pawlla ajaj.. A nekrvácíš? Si krvacela?

malinka_02
10. říj 2012

@ivapo hele kdybych byla tehu tak bych se bala injekce a bez ni to nedam..no a ted tam nemuzu z prace nemuzu furt ☹ A hlavne zubar !! 😝

danny38
10. říj 2012

@ivapo Já to i tak vyluštila 😀 😀 😀

malinka_02
10. říj 2012

@pawlla tak to je ale hrozny 😠 A kde ze to jsi?

pawlla
10. říj 2012

@malinka_02
@ivapo v ostrave lezim v porube no ne nekrvacim ale 2 dny jsem krvacela opravdu hodne pak dalsi den spineni ale i tak mam strach te krve bylo hodne a bojim se aby miminko bylo v poradku

kathrin17
10. říj 2012

@malinka_02 vidis ja som mavala zapaly v kuse asi dva roky, a stale som sa nedonutila viac pit...skratka nemam potrebu pit....ale zjavne moje telo tu potrebu ma....ach do slaka, musim sa prekonat 😀 ozik a kolko dni uz mas bublinku v brusku?Kedy budes vediet vysledok?

melisska
10. říj 2012

@malinka_02 nie ja som nikdy nemala problem s rastom sliznice

irennn
10. říj 2012

@adriene já si spíš myslím, že laparoskopie je určitě menší zátěž pro pojišťovny, než opakované IVF. ...ale to nikdy člověk neví..jsou věci, které prostě neovlivníme.

malinka_02
10. říj 2012

@pawlla tak to nechapu tam majimnovou neonatologii ..
@kathrin17 ja uz mam po ivf a ketu ale ani jedno nevyslomtak chci jit na druhy ket.
@melisska a jak vysokou ji mivas? Jme prave minule rekli ze ok a ze leky nepotrebuju..

skaredekacatko
10. říj 2012

@kathrin17 ja som zatial spokojna vysetrenia urobili myslim ze vsetky co mali aj genetiku sme absolvovali, co vraj neposielaju hned vsetky centra. hned sa to nemusi podarit,ale ono nieco z toho je o organizme a prirode 😒 Ak sa nepodari tak ideme este raz a potom sa uvidi. 😉

kathrin17
10. říj 2012

@malinka_02 juuuj tak to ma moc mrzi ☹ ale to dalsie uz rozhodne musi vyjst 😀 drzim silno pasticky....

pawlla
10. říj 2012

@malinka_02 jo jako je to tu fakt moc pekne i porodni sal jsem zahledla z dalky, ale jinak nikdo nic jen se me na vizite ptaji jak vam je a pak mi reknou musite lezet nic se s rim neda delat

radina
10. říj 2012

@malinka_02 u nas ivf 35 a ket 20 , no nic moc teda. .. ano, do podoli. my uz nemame, tak ale v januari ideme na dalsi pokus, dovtedy nasadim zdravy life style, vitaminky a snad to uz vyjde 🙂

ivapo
10. říj 2012

@pawlla já spinilaod7 tt. A to 3 týdny... Jen špinení.. A to si mě v nemocnici nenechali.. Ňo a krvácením je to třeba... Tak se držte!!!

malinka_02
10. říj 2012

@kathrin17 no bohuzel vim ze nemusi .. tak je tam cca 25% sance tak snad jednou ze 4 to vyjde.. ☹
@pawlla hm tak to je smutny e to tam maji krasny a na nic..
@radina tak ja sem v Podoli i v CAR ..no je to malo..kdyby aspon ta matematika fungovala a jeden ze 4 nebo 5 pokusu vysel ☹ Ale vidime ze casto ani to nevyjde..

radina
10. říj 2012

si vezmi, ze niektorym zenam vyjde az 8 pokus, kamoska pozna jednu taku. uff, tolko hormonov nacpat do seba!
Tak my budeme skusat ivf kazde 3 mesiace. Boze, co tie hormony mozu sposobit? aj toho sa uz bojim. 😖

melisska
10. říj 2012

@malinka_02 od 8-10 mm 😉
dievcata brali ste niektora prednison? strasne z neho priberam idem ho vysadit, otras ☹
uz ma to fakt nebavi

adriene
10. říj 2012

@radina Z toho jsem mela obavy ja... strach z hormonu, lec to je opravdu otazka do budoucna, co to udela organizmu za nasledky 😠

malinka_02
10. říj 2012

@radina no tak my meli ivf v cervenci,v srpnu se ket prosvihnul -na utz sem byla 11den dr rikala ze folik je maly a ze mam prijit 12dc a to uz prasknul a ted sme zkouseli ket v zari a chceme v rijnu a listopadu a pokud to nevyjde tak iz nebudeme mit mrazacky a asi v lednu by sme sli do 2ivf.. Nedokazu si predstavit to ani nezkouset kdyz chceme..spis taky aby sme na to meli finance,.Ted pri ketu sme meli AH a embryoglue a ted asi nedame nic..
@melisska aha..no ja mela minule 7mm a rekla mi ze je to dobry a ani ted mi estrimax nedali. Ja prednison mam a pribiram dost,teda pribrala sem a ted to stoji.. A jak dlouho ho beres?Ja asi 4tydny ale do toho ketu uz vydrzim 😝
@adriene a co myslis ze to udela? Ja treba pri ketu mela jen prednison pulku a utrogestan..

adriene
10. říj 2012

@malinka_02 Ty kety jsou v pohode, horsi jsou ty opakovane stimulace, kde jsou velke davky hormonu.
No co to muze udelat... studie na to zatim, pokud vim, dosud nejsou. Ale cetla jsem, uz je to delsi dobu, clanek, obsahem bylo to, ze dnesni doba je o tom, ze nejdrive bereme hormony na to, abychom nemeli deti, pak je berem proto, abychom je mit mohli a nakonec s nimi lecime rakovinu... Takovy zacarovany kruh. Ale vis jak... ackoliv pracuji na onkologii, sama si to uplne nepripoustim (nebo mozna nekde dal vzadu v podvedomi) a do IVF jsem sla 😉 na druhou stranu nekourim, neopijim se a snazim se zit vcelku zdravim stylem zivota, tak to snad telu vykompenzuji 😉

melisska
10. říj 2012

@malinka_02 aj ja od 12.9. ale dnes spekulujem ze dost