1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

dia6
25. říj 2012

@babatko2012 Ešte len pred týždňom. Takže sa ešte načakáme. Vy kedy?

zelvik
25. říj 2012

@saraha2
@adriene Dík, tak já ještě týden tomu dám, snad to bude stačit. Jo a jinak měříme 12,1mm 😀 😀 😀

rory_g
autor
25. říj 2012

@zelvik gratuluju Želvinko 😵 Těším se na fotečku. Utroš jsem měla do konce 12tt, dvě tobolky denně...a Prednison půl tabletky do 8tt 😉

zelvik
25. říj 2012

@rory_g Děkujuuuuuuu ti!!!! Hm hm, a není ten Prednison až do 16. týdne moc dlouho? Nemůže to pak nějak ublížit?

adriene
25. říj 2012

@zelvik To jste teda obrici 😀 😀
Jinak prednison klidne basti, ten ti neublizi... nekdo ho ma i dele 😉

rory_g
autor
25. říj 2012

@zelvik já si myslím, že jo, jsou to kortikoidy...ale nejsem doktor a nevím, proř Ti ho nasadili, jestli "jen" před KETem, nebo jestli máš nějaký imuno problém (já měla hooodně zvýšené NK buňky - moc aktivní imunitu). Jsem Ti moc nepomohla co 😅

A vítám nové tváře, přeju moc štěstí 🙂
A "staré" 😀 tváře moc zdravím 🙂

zelvik
25. říj 2012

@rory_g Pomohla, mně ho dali právě taky kvůli NK buňkám.

zuzullik1001
25. říj 2012

ahojte baby....vcera som volala do poistovne a mam schvalene IVF tak na druhy tyzden mi dojde ziadost a moze sa ist na to..🙂 dalsi mesiac je moj .🙂 uz s dvoma ciarkami...IVF sa vam vydarilo na prvy krat?

babatko2012
25. říj 2012

@dia6 @dia6 No doktor čakal na výsledky krvi a potom povedal, že pošle žiadosť. Keď som volala min. týždeň do centra tak mi sestrička povedala, že výsledky už mám komplet a pripomenie doktorovi, že treba poslať žiadosť.....takže pevne verím, že ju minulý týždeň poslali....Ja by som už ale chcela aby volali, že je schválená 🙂 akú máš poisťovňu? a kde chodíte?

zelvik
25. říj 2012

@adriene Tak tady je ten "obřík" 🙂

babatko2012
25. říj 2012

@zuzullik1001 držím palce 🙂 koľko Vám trvalo kým vam schválili žiadosť?

zuzullik1001
25. říj 2012

@babatko2012 lekar to pisal 18.9 2012 a na druhy tyzden to dojde do centra....tak 6 tyzdnov cca.....ti si bola na IVF:.....teraz som po 3 iui a ked nevide to tak idem uz v novembri na IVF:.🙂

babatko2012
25. říj 2012

@zuzullik1001 takže ešte nie je nič isté.......možno vyšlo tretie IUI 🙂 ja som ešte na IVF nebola, čakáme na schválenie žiadosti. Mám za sebou 2 x IUI neúspešné. Stimulovali sme aj na tretie IUI ale vyšlo to na víkend a nemal mi ho kto spraviť. Tak sme sa rozhodli pre IVF a doktor s nami súhlasil, že je zbytočne to skúšať znova....Ja som tiež dúfala, že začneme ešte tohto roku s IVF ale nevidím to ružovo. ...

zuzullik1001
25. říj 2012

@babatko2012 a kolko to je uz tyzdnou..??? tak sme nejako na tom rovnoko....no sak snat to vide to tretie iui ale nejako mam pocit ze nevide ze sa o den robilo neeskor nez som mala ovu....a jaku mas poistovnu...??

saraha2
25. říj 2012

@dia6 já 😉 teda jen hraniční hodnoty,abych byla úplně přesná...

saraha2
25. říj 2012

@zelvik mě řekla dr.dobrat a hotovo..žádné pomalu vysazovat...

rory_g
autor
25. říj 2012

@zelvik je krásný 😵 Já měla NK 28%

babatko2012
25. říj 2012

@zuzullik1001 a koľký deň po IUI si dnes? Žiadosť sme podpisovali tiež skôr (18.9.) ale dokotr čakal na výsledky krvi, ktoré boli hotové len min. týždeň .....tak dúfam, že ju min. týždeň doktor poslal do poisťovne. Mám VšZP a ty? Ja sa tam chystám bud. týždeň zavolať či ju tam už vôbec majú.

baarbora29
25. říj 2012

@babatko2012 ahoj,mne trvalo schvalenie ziadosti 8 tyzdnov a mam Všzp.ale bolo to v lete,boli dovolenky,tak to trvalo dlhsie.inak to trva tak 6 tyzdnov.

zuzullik1001
25. říj 2012

ja som dneska 3 DPO tak som zvedava...jj aj ja mam VšZP ..ked chces ti mozes vecer poslat cislo priamo pani ktora to ma nastarosti v tej poistovne ja som tam volala vcera....mi hovorela ze lekar to schvalel tento tyzden to ma niekto dojist este podpisat tu ziadost a uz to posielaju do centra....a jaky mate problem??

dia6
25. říj 2012

@babatko2012 Ja chodím do Ferticentu v BA. Ty kam?
A, ak sa smiem spýtať, koľko sa pokúšate o bábo?

babatko2012
25. říj 2012

@baarbora29 bože človek stále na niečo len čaká....to sú doby ☹ dúfam, že sa vám to čakanie aspoň vyplatilo 🙂

babatko2012
25. říj 2012

@zuzullik1001 moja to budem veľmi rada, ked mi pošleš číselko 🙂 Veď to, že v podstate nejaký zásadný problém nemáme. MM spg. v poriadku chvalabohu. Ja som nemala ovulku ale clostil mi zaberal, folikuly pekne rástli a aj tak sa nepodarilo....ani na laparke nič nenašli. Vy máte aký problém?
no 3 deň to sa ešte načakáš na výsledok 🙂

dia6
25. říj 2012

@babatko2012 Ja mám Dôvoeru (poisťovňu). A my sme mali len jedno IUI, lebo vraj pri našej diagnóze je proste zbytočné robiť viac.

baarbora29
25. říj 2012

@babatko2012 no ani nehovor,hlavne su to nervy ☹ .ja som len teraz zacala stimulovat,stvrty den picham gonal.mam kratky protokol.mala som zacat uz pred mesiacom,ale dr.mi nasla cystu,tak sme to museli odlozit.nasadila mi antikoncepciu a cysta zmizla,nastastie 🙂 .teraz ma caka 1.ivf.

babatko2012
25. říj 2012

@dia6 Ja chodím do Iscare MT. No neviem to presne ale približne necelé 2 roky. Prvých 10 mesiacov bez lekárov a potom mi to už začalo vŕtať v hlave, že prečo sa nedarí tak som začala zháňať na nete info a začala som zisťovať či mám ovulku. Testy negatívne, tak som zmenila gynekológa a ten mi potvrdil, že nemám ovulku. Takže sa mi pokúšal pomôcť približne rok a keď sa mu to nedarilo, poradil nám centrum...

babatko2012
25. říj 2012

@dia6 a akú máte diagnózu ak sa smiem spýtať? My sme mali IUI a aj môj doktor aj v centre mi povedali, že je zbytočne to skúšať takto ďalej, že tie šance sa tam nezvyšujú ...

zuzullik1001
25. říj 2012

@babatko2012 jj nacakam sa ale nevadi zatial mi dojde ziadost, lieky si vyberem , s lekarom sa dohodnem na ivf dalsi cyklus a novembri mozem stimulovat injekciami ivf.. 🙂) poslem ti to vecer bo mam cislo doma a som v robote... Velmi rada pomozem aspom zistis jak sa to hybe ti zo ziadostou 🙂)) problem ze ja vytvaram tocha protilatky a manzel horsi sermiogram.. Drzim pasticky aby ti co najskor dosla ziadost

babatko2012
25. říj 2012

@baarbora29 veď to tie nervy, ale hádam to bude stáť za to 🙂 Ja budem mať tiež Gonal, len ešte neviem či dlhý či krátky protokol. Ja som doktora pochopila, že krátky ale tu veľa čítam, že nakoniec im to zmenili na dlhý. Ja som dúfala, že mi stihnu v novembri schváliť žiadosť a na konci novembra začnem krátky protokol a do vianoc by sme stihli aj IVF ak by bolo všetko v poriadku....ale asi to nestihneme. Asi to tak má byť 🙂 Ako zvládaš pichanie? Máš pero?

babatko2012
25. říj 2012

@zuzullik1001 Pošli mi ho prosím do IP.Vopred ďakujem 🙂 Aj ja tebe držím palčeky nech sa máme čoskoro z čoho tešiť 🙂